Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
7 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

W Waszyngtonie i owszem, ale nie w Gdańsku... Mirosław Naleziński


Pod koniec maja 2010 media podały sądową ciekawostkę rodem ze Stanów Zjednoczonych. Oto adwokat sfałszował śmierć kryminalisty.
38-letni wielokrotny kryminalista* spod Waszyngtonu, przez pół roku uchodził za zmarłego, ponieważ jego adwokat przedstawił w sądzie jego akt zgonu, który okazał się... fałszywy! Niejaki Rodney Newsome w 2007 roku przyznał się przed sądem do kolejnego przestępstwa - próby oszustwa, ale nie stawił się na ogłoszenie wyroku. Jego adwokat przedstawił dokumenty, według których oszust zapadł w śpiączkę po operacji i zmarł, pozostawiając żonę i dwójkę dzieci.
Sprawę umorzono, ale w rzeczywistości "nieboszczyk" nieźle sobie pożył... popełniając kolejne przestępstwa. Pod koniec 2009 roku został aresztowany, kiedy próbował otworzyć konto w banku na podstawie skradzionych dokumentów. Prokurator napisał do sądu, że... "Newsome zmartwychwstał".
Opisujący tę historię poczytny dziennik "Washington Post" nadmienia, że Newsome nic nie wiedział o swoim akcie zgonu. Natomiast jego nowa adwokatka, Lavonda Williams, sugeruje, że śmierć sfingował jego poprzedni adwokat, George Freeman**, bez wiedzy jej klienta.
Dość krótka, momentami nawet komiczna historyjka. Jeśli w Polsce napisano o tym przypadku, to znaczy, że już cały świat o tym wie. Podano nazwiska kryminalisty, przestępczego adwokata oraz nowej adwokatki. Gdyby to działo się w Polsce, dwóch pierwszych nazwisk na pewno by nie podano, bowiem znakomite a szlachetne polskie przepisy chroniące przestępców, zabraniają podawania takich danych w mediach, a już w szczególności polscy prawnicy mają ochronę nieznaną ani zwykłym Polakom, ani prawnikom na świecie.
My, Polacy, jesteśmy informowani dokładnie, w tym o nazwiskach, obywateli całego świata i to w parę dni, natomiast musimy domyślać się, o kim to nasze media piszą, stosując inicjały lub sztuczki słowne (typu "syn prezydenta" albo "mąż posłanki"). Mało tego - na portalach możemy te zagraniczne nazwiska podawać, ale już nie możemy (przykładowo) podać, że trójmiejska pisarka przyznała się do sfałszowania podpisu na portalu NK (i to bez nazwiska), bo admin zgodzi się na edycję, ale pod warunkiem rezygnacji ze zbytniej terytorialnej dokładności (trzeba skasować np. słowo "trójmiejska"). Więcej - wpisanie tylko inicjałów owej pani powoduje natychmiastowe zeskanowanie tekstu i wysłanie go do sądu przez jej mecenasa.
Innym sposobem jest dosłanie adminowi skanu wyroku*** i cały artykuł może być zdjęty (z komentarzami), choć gdyby ktoś w USA przysłał żądanie zdjęcia omawianej sprawy (albo przynajmniej życzenie zamiany pełnych danych osobowych na inicjały), to przypuszczalnie**** admin nie spełniłby tej prośby (zapewne takiej prośby jeszcze tam nie było).
Dlaczego zatem można pisać o zagranicznym kryminaliście i jego cwanym adwokacie (i to po nazwiskach!), zaś nie można delikatnie napomknąć, że "trójmiejska pisarka sfałszowała podpis i wielokrotnie pomówiła obywatela RP, że on posiadał parę kont na portalu NK, z których rzekomo ją obrażał"? A czy można napisać o grotesce, że "sąd, przed którym przyznała się do fałszerstwa, uznał to za jej omyłkę i postanowił nie brać tego czynu w ogóle pod uwagę"???
Dlaczego mamy takie różne podejścia do doniesień o naruszeniu prawa? Nieocenzurowane światowe wieści, które - gdyby wydarzyły się w Polsce - trzeba byłoby ocenzurować niemal całkowicie?
Waszyngton i Gdańsk to dwa miasta symbolizujące dwa demokratyczne państwa, z których jedno nie ma zbyt długich tradycji w dziedzinie dbania o prawa obywatela.
* - wielokrotny kryminalista; czy można być wielokrotnym inżynierem?; w Googlach ta fraza jest użyta wyłącznie w artykule na opisany temat, czyli wiele mediów bezkrytycznie skopiowało informację z pierwszego źródła...
** - świetne nazwisko dla adwokata (Freeman - WolnyCzłowiek); już tylko z tego powodu mógłby brać podwójne stawki i sugerować sędziom właściwe wyroki ogłaszane wobec jego klientów (oczywiście w USA)
*** - skazujący wyrok wydano bez uczestnictwa oskarżonego, bez jego powiadomienia i bez uwzględnienia jego oświadczenia; po prostu - ani razu nie był on w sądzie w swojej sprawie (proces odbywał się podczas półrocznego zwolnienia lekarskiego oskarżonego), zatem wydano go z naruszeniem prawa; ponadto zbagatelizowano jego oświadczenie, że ma i miał na NK jedno jedyne konto - wyrok oparto na konfabulacjach pisarki! (natomiast kopię wyroku przesłano redakcji jeszcze przed jej otrzymaniem przez... oskarżonego)
**** - jeśli ktoś zna podobny przypadek poza Polską, to zapewne napomknie

Mirosław Naleziński, Gdynia
www.mirnal.neostrada.pl

Łamanie Regulaminu na portalu NaszaKlasa -Praca magisterska im. Zyzaka i takie sobie KLASOWE dowCIPY :-)-

GDAŃSK - CZY DOWCIPNA WYKŁADOWCZYNI WPROWADZA SĄD W BŁĄD? - czy mamy kolejny dowód korupcji gdańskich sędziów?

Ile wart jest wyrok sądu oparty na fałszywym domniemaniu?

Media w Polsce i na świecie - kwietniowy cykl krytyczno-informacyjny Mirosława Nalezińskiego - Polska to istotnie dzikie państwo!

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Mirnal
25-06-2014 / 09:29
Otrzymałem prawomocne i niezaskarżalne postanowienie SO w Gdańsku Wydział V Karny Odwoławczy z 23 kwietnia 2014, z którego wynika, że subiektywne odczucie przykrości pisarki M. Chomuszko nie może być przesłanką do prowadzenia procesu o czyn z art. 212 par. 2 Kk - sąd nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego z mojej strony. Sąd stwierdził, że "oświadczenia oskarżonego prywatnego wyrażały prawo do krytyki wobec określonych twierdzeń oskarżycielki prywatnej". To po kiego ta ogólnie szanowana i podziwiana dama dała sprawę do Temidy? Nie miała co robić w wolnym czasie? Mogłaby więcej książek napisać i być przydatniejsza naszej Ojczyźnie. Nadmieniam o tym, bowiem pisarka życzyła sobie w sądzie (na piśmie), aby publikować wyroki dotyczące jej sprawy.
~prezydent
18-06-2010 / 00:00
Wiec popatrzcie - KTO i DLACZEGO boi sie Leppera : ............................. www.youtube.com/watch?v=Th6i-KyWul8&feature=related
~ZOBACZ
17-06-2010 / 00:00
~ktos
17-06-2010 / 00:00
Augustyn P. powiedział/a 2010-06-17 (czwartek) @ 07:45:20 Moze tak : Co nam da dyskusja nad tym co sie juz NIE ODSTANIE,CO BYLO i NIE WROCI – „to se nevrati” mawiaja Czesi. Czy nadal ma byc w dziejach ludzkosci „umarl krol ,niech zyje krol !” ??? Przeciez widzimy jak nachalnie nastepni „krolowie zdrady i obludy” pchaja sie do wladzy i chca na barkach durnych „polakow” wjechac na szczyty wladzy. Wczesniej pieli sie po schodach zdrady nardowej ! Czy nieboszczyk Lech Kaczynski prezydent uczynil cos dobrego dla nas Polakow i dla Polski,nie widzielismy jaki podpisal cyrograf ??? Teraz jego brat blizniak ze swa partia ,bedzie inny ??? Albo ten ,ktory ze swita zdrajcow dokanczal ROZBRAJANIE POLSKI likwidujac WOJSKO POLSKIE,ktore chociaz w minimalnym stopniu ale zabezpieczalo nas przed naszymi odwiecznymi wrogami.Byl ministrem ON i co robil faryzejsko,na czyja sluzbe poszedl – Polakom czy wrogom Polski ? Dzisiaj kiedy POLSKA NIE MA WOJSKA i zadnej sily obronnej ma czelnosc byc zwierzchnikiem wojska,chce zostac prezydentem okradzionego i zniewolonego kraju tylko po to aby dokonczyc DZIELA NIEWOLI jako poddani UE ! Dlatego tez zostawmy Katyn pamieci historycznej,zostawmy tragedie Smolenska ,ktora tylko jatrzy w glowach Polakow i przyslania logiczne myslenie ! Dyskutujmy o przyszlosci ,JAK SIE ZORGANIZOWAC ,JAK ZRZUCIC JARZMO NIEWOLI zafundowanej nam przez przebieglych i odwiecznych NAPRAWIACZY SWIATA NA DRODZE FARYZEJSKIEJ !!! Na dzien dzisiejszy kiedy do wyborow zostalo juz tylko trzy dni i ostatnia szansa aby wybrac ostatniego w tej dziesiatce PRZEBIERANCOW ,na ktorego programie mozna sie oprzec na poczatek i dac mu wsparcie w kazdym dzialaniu – ZAGLOSOWAC NA ANDRZEJA LEPPERA ! To on tych zlodzieji i zdrajcow juz dawno rozpoznal i mowil/mowi o nich bez ogrodek. Rozpoznal Balcerowicza ,rozpoznal Kaczynskich ,rozpoznal tych ,ktorzy skleili lajbe zwana PO aby wyplynac na polskiej durnocie zalewajac ich mozgi woda propagandowa . Dzisiaj sa oni na wszelkich czolowkach mediow zwanych „polskimi”. A JEGO – ANDRZEJA LEPPERA – dlaczego nie pokazuja ? Nie udalo sie im go zniszczyc a niszczyli go wszyscy z tej czolowki kandydatow,malo tego,osmieszali na kazdym kroku ,podpuszczali na niego durnych „polakow”,robili mu wszelkie afery,nie chcieli nawet dopuscic do startu w obecnych wyborach. Niech juz to samo swiadczy JAK ONI SIE GO BOJA ! Jak drza im raczki,jak puder na ich twarzach kryje czerwien i strach . DRZYJCIE LOTRY ! MADRY POLAK ZAGLOSUJE NA ANDRZEJA LEPPERA !!! To ostatnia szansa RATUNKU DLA POLSKI i DLA NAS POLAKOW . Ten czlowiek MOZE NAM WSZYSTKIM POLAKOM POMOC ! BOG Z NIM ! SZCZESC BOZE !!!
~prawda
16-06-2010 / 00:00
Polaku, bracie i siostro nie badzcie glupimi, nie dawajcie sie nabierac na rozne spiewki. Prawda jest jedna, prawda nas wyzwoli a prawda jest taka ze kandydaci z pierwszej polki : Komorowski, Kaczynski, Pawlak, Napieralski : dnia 1 kwietnia 2008 roku glosowali w sejmie za ODEBRANIEM NAM POLAKOM NASZEJ SUWERENNOSCI !!! bez naszej zgody !! Oni wszyscy zdradzili nas Polakow, oni wszyscy nie sa godni tego aby nas reprezentowac !!! Zastanow sie, zanim oddasz glos, glosujcie na Leppera, czlowieka ktory nie boi sie prawdy i ktory chce naprawic nasza Ojczyzne. Kochani, myslcie i jeszcze raz myslcie, nie sluchajcie TV i radia, sluchajcie sami siebie.
~LUDZISKA SŁUCHAJCIE
16-06-2010 / 00:00
Pod Ministerstwem Sprawiedliwości grupka osób przykuła się łańcuchami i zakleili tablicę Min Spr. Widnieje tam MINISTERSTWO NIESPRAWIEDLIWOŚCI.
~anonim
14-06-2010 / 00:00
a w Gdańsku jak zwykle... Najlepsza zabawa;-)))
~Krzysztof
14-06-2010 / 00:00
Bo nasi adwokaci są uczciwi oni nigdy by nie sfałszowali dokumentów. Oni nie przedstawiają sądom sfałszowanych dokumentów swoich klientów. To są po prostu anioły.