Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Im bardziej chore Państwo tym więcej w nim praw - Filip Stankiewicz


W internecie są miliony artykułów, tylko niewielka część z nich jest naprawdę interesująca. Postanowiłem z tych uznanych przeze mnie za ciekawe tworzyć zbiory i je udostępniać. Spora część informacji nie traci aktualności po kilku dniach dlatego warto przejrzeć również wcześniej zamieszczane przeze mnie zbiory. Na pewno część Państwo znają, dlatego zamieszczam ich sporo, aby znaleźli Państwo nieznane informacje. Do informacji dodaję opis lub mój krótki komentarz z zalinkowanym tekstem.
Jeśli materiał się Państwu spodoba proszę rozważyć rozpowszechnienie całości lub części zbioru.

Duże nieprawidłowości przy rozdzielaniu środków z UE.
Polski rząd ma poważne problemy z wykorzystaniem unijnych funduszy strukturalnych. Co miesiąc podpisujemy umowy na wykorzystanie miliarda złotych. A powinniśmy na 5 miliardów. Tylko wtedy środki, które udostępniła Polsce Bruksela, nie przepadną - wynika z raportu przygotowanego przez Business Center Club. Tym samym BCC przyznaje racje minister Grażynie Gęsickiej z PiS.
Z tego wynika, że to nie minister Gęsicka, ale raczej politycy PO prostytuują się politycznie mówiąc językiem posła Palikota.

ZUS-owi zabraknie 5 mld zł na emerytury w2009 roku.

Wstrząsające wyniki sondażu. Wymiar sprawiedliwości źle ocenia 44 proc. Polaków. Co drugi z nas twierdzi, że główną wadą jest korupcja. Najgorzej oceniamy sądy i prokuratury, lepiej policję. Aż 70,9 proc. Ankietowanych uważa, że wyroki zapadające w Polsce są niesprawiedliwe. Rzecznik Praw Obywatelskich o przyczynach tego stanu rzeczy.
http://www.rp.pl/artykul/10,280883.html

Dowody zebrane w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika miały być zniszczone. Po interwencji "Wiadomości" prawdopodobnie ocaleją. Wcześniej Prokuratura w Olsztynie uznała je za zbędne, bo zabójcy i porywacze Olewnika zostali skazani. Tymczasem sprawa porwania Olewnika nie jest zakończona. Bada ją sejmowa komisja śledcza i prokuratura. Czy to była próba zatarcia śladów wiodących do mocodawców?

Dziennikarze „Superwizjera” TVN ujawnili powiązania jednego z najbogatszych Polaków z SLD oraz rosyjską mafią. Według materiału w zależnym od Gudzowatego banku miały być prane mafijne pieniądze. Dziennikarze ujawnili także kopie wyciągów bankowych, z których wynika, że należąca do biznesmena firma tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2000 r. przelała na konto komitetu wyborczego SLD 1 mln złotych.
http://www.rp.pl/artykul/10,280874_Milion_od_Gudzowatego.html

Ukraińscy politycy nie ograniczają się do mówienia o sprzedajnych mediach, lecz znają także obowiązujące w nich cenniki. Chcąc zaistnieć w telewizji, radiu czy gazecie należy wyłożyć na Ukrainie od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Znam przypadek lidera małej partii w Polsce, który spotkał się z takim samym procederem, ale nie wiem o jakie kwoty i media chodziło.

Wyrzucenie Joanny Lichockiej, zdjęcie "Misji specjalnej" i usunięcie Anity Gargas, likwidacja programu Tomasza Sakiewicza itd. były realizacją postulatów "Wyborczej" i postkomunistów. Nikt już nie będzie zaglądał pod podszewkę III RP i psuł dobrego humoru jej elitom. Wracają czasy prezesa Roberta Kwiatkowskiego, co symbolizuje powrót Andrzeja Kwiatkowskiego. Pluralizm TVP będzie się rozciągał między Tomaszem Lisem a dziennikarzami "Trybuny".

4-3 takim wynikiem przedłużono 6 marca 2009 Piotrowi Farfałowi o trzy miesiące kadencję prezesa TVP. Zadecydował głos Piotra Wawrzeńskiego, sekretarza Rady Nadzorczej TVP, któremu w tym samym czasie Farfał przyznał służbowe mieszkanie w Warszawie. Piotr Wawrzeński jest pracownikiem publicznego radia, nie zaś publicznej telewizji. A jednak od kilku tygodni może korzystać z luksusów służbowego, telewizyjnego mieszkanka w Warszawie, przysługującego tylko kierownictwu TVP.

Odprawa pijarowców z Tuskiem przed konferencją prasową. Polecam mimo, że autorem jest Sierakowski.

Bunt parlamentarzystów PO przeciw Tuskowi? Premier zapowiedział, że parlamentarzyści tej partii pozbędą się akcji i udziałów w firmach, tymczasem wielu nie chce tego zrobić.

Szef klubu senackiego PO Marek Rocki oświadczył, że jeśli będzie zmuszony do pozbycia się akcji i udziałów w spółkach, to zrezygnuje członkostwa w PO.

Bliska krewna Donalda Tuska dziwi się Tuskowi że nic nie wie o dziadku w Wehrmacht. Materiał nakręcono dla Faktów TVN przed wyborami prezydenckimi, ale nie wyemitowano.

Przykłady jak prymitywna i nieetyczna jest propaganda PO.

Zwiększenie deficytu – błąd czy recepta na kryzys? Ocena zależy od tego, jak pożyczone pieniądze zostałyby wykorzystane.

W marcu 2009 poparcie dla PO spadło o 10 punktów proc. i wynosi 48 proc. - wynika z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej". O 5 pkt. proc. wzrosło poparcie dla SLD, wzrosły także notowania PiS i PSL.

Sondaż przed wyborami do PE. W okręgu obejmującym Kraków Zbigniew Ziobro ma poparcie 35 proc. badanych. Na jego rywalkę z listy PO Różę Thun głosować chce zaledwie 13 proc., a na Andrzeja Szejnę z SLD 11 proc. badanych. Politycy PO prowadzą w swoich twierdzach - Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, ale ich przewaga nie jest tak spektakularna.

Czy poseł PO Janusz Palikot nielegalnie finansował swoją kampanię wyborczą w 2005 roku? Na kampanię Palikota w 2005 roku 51 osób wpłaciło w sumie 856 700 zł. Śledczy prześwietlili majątki wszystkich wpłacających: zbadali historię ich rachunków bankowych i deklaracje podatkowe. Ustalili też, że kwoty darowizn były wpłacane na ich rachunki bezpośrednio przed wydaniem polecenia przelewu tych pieniędzy na rachunek funduszu wyborczego PO ze wskazaniem na Palikota.

Minister finansów zataił w swoim oświadczeniu majątkowym - jako jedyny członek Rady Ministrów - w jakich bankach ma długi. PiS domaga się ujawnienia tych informacji, o sprawie zawiadomił CBA. Minister finansów ma wpływ na ogromne środki, od sposobu i tempa ich dysponowania zależeć może również sytuacja banków zagranicznych.

Trzeba przyznać, że prorządowi propagandyści z naszych mediów realizują najlepsze amerykańskie wzorce – a że „zmiana” Donalda Tuska wyprzedziła o rok „zmianę” Obamy, można nawet uznać, że to nasi są prekursorami. Jedna z najprostszych i najczęściej stosowanych metod podlizywania się Ukochanemu Przywódcy, Który Wybawił Nas Od Tych Strasznych Prawicowych Oszołomów polega na tym, że kiedy pojawia się problem, życzliwe mu media informują nie o samym problemie, tylko o tym, jak Ukochany Przywódca boleśnie problem ów emocjonalnie przeżył i jak się nim przejął, dzieląc oczywiście to oburzenie ze społeczeństwem.

Marszałek województwa i szef stołecznej policji z pompą przekazali policji radiowozy, które służą już 2 lata. Życie Warszawy odkryło manipulację dzięki temu, że trzy radiowozy były oznakowane w sposób, którego już się nie stosuje.

Z projektu ustawy medialnej PO, PSL i SLD wypadł zapis o ochronie wartości chrześcijańskich. W ich miejsce proponuje się przepisy antydyskryminacyjne. To nawiązanie do równościowych idei Mao Tse Tunga. Inna zdumiewająca zmiana to obowiązek promowania integracji europejskiej w dodatku obok misji sprzyjania tożsamości narodowej.
http://fakty.interia.pl/wiadomosci/news/ksieza-o-zmianach-w-ustawie-medialnej,1278875

Manipulacja Faktów TVN 18 marca 2009? Dlaczego redakcja tematowi niewielkiej wagi nadaje ogromne znaczenie?

Warszawski sąd okręgowy uznał, że IPN nie musi przepraszać Adama Michnika za podanie, iż jego ojca skazano w II RP za szpiegostwo na rzecz Związku Sowieckiego. Gazeta Wyborcza ani razu nie wymieniła nazwiska ojca Michnika czyli Szechter. Gazeta ta ma wyjątkowe zdolności do pomijania niewygodnych, acz istotnych informacji.

„Dość tej zabawy z Popiełuszką. Trzeba nim wstrząsnąć, żeby to było na granicy zawału” - takie zdania, na trzy tygodnie przed zabójstwem związanego z "Solidarnością" warszawskiego kapłana, padły podczas narady w Departamencie IV Służby Bezpieczeństwa.

Coraz więcej poszlak świadczących, że Jacek K., były przyjaciel Krzysztofa Olewnika, był zamieszany w jego porwanie.

Gospodarka Niemiec może skurczyć się w tym roku nawet o 7 proc. - oceniają analitycy Commerzbanku.

Ciekawa i co najważniejsze moim zdaniem generalnie trafna analiza sytuacji światowej gospodarki.

Sprzedaż polskiego odpowiednika leku na astmę - wstrzymana decyzją sądu. Amerykański koncern farmaceutyczny Merck oskarża polskiego producenta o złamanie patentu. I choć nie wiadomo czy słusznie, to pacjenci nie mają wyboru - zamiast tańszego polskiego leku, kupią jedynie droższy amerykański specyfik.

To, co w tej chwili się dzieje w resorcie zdrowia jeżeli chodzi o państwowe ratownictwo medyczne, jest rzeczą niedopuszczalną. Pozwala się prywatnym podmiotom na świadczenie usług ratowniczych, w wielu przypadkach nie spełniają one wymogów. Kilka osób zmarło z powodu zbyt późno udzielonej pomocy przez prywatną firmę wybraną w dziwnych okolicznościach. Szefowie państwowych firm, którzy stracili setki milionów na spekulacji opcjami, powinni odejść z funkcji.

Jak ustaliła NIK, aż 19 tys. mundurów wyjściowych i zaledwie 2,5 tys. ubrań do gaszenia pożarów kupili w zeszłym roku strażacy ochotnicy. Zdziwienie inspektorów budzą procedury przyznawania dotacji w MSWiA - nikt tam nie sprawdza, czy straż kierowana przez Waldemara Pawlaka zamawia to, co rzeczywiście jej potrzebne.

Tusk nie zrobi nic w sprawie układu towarzysko biznesowego w PSL.

PO, PSL i Lewica ostatecznie zwiększyły przymus szkolny kosztem władzy rodzicielskiej odrzucając weto Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Konflikt w PO: europosłanka rezygnuje ze startu do PE. Powodem wycofania się jest propozycja krajowego zarządu PO, by Urszula Gacek startowała z dopiero czwartego miejsca na krakowskiej liście.

PiS skierował trzy pytania do polskiego MSZ. Po pierwsze, dlaczego w sprawie prześladowania Polaków na Białorusi nie było żadnej oficjalnej reakcji władz Polski. Skutki takiego zaniechania skompromitowały nasz kraj. Jak to możliwe, że w okresie represji wobec Polaków nasz wicepremier składa tam oficjalną wizytę, która ma świadczyć o ociepleniu stosunków z Białorusią. Po trzecie, czy prawdą jest, że polski MSZ będzie reprezentowany na zjeździe jedynie przez urzędnika w randze wicedyrektora departamentu. Byłby to wyraźny sygnał dla Białorusi, jak małą wagę polski resort przykłada do sprawy obrony praw Polaków w tym kraju.

Brytyjscy konserwatyści wraz z czeskim ODS i polskim PiS intensywnie pracują nad utworzeniem nowej eurorealistycznej i wolnorynkowej grupy w Parlamencie Europejskim. Tym samym osłabnie euroentuzjastyczna frakcja EPL-DE do której należy m.in. PO i CDU w której kierownictwie jest pani Erika Steinbach.

Podejrzewany o korumpowanie Jacka Karnowskiego diler aut zjawił się w domu wiceprezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku w dniu, gdy zaczęto decydować o areszcie prezydenta miasta.

Krakowski sąd uniewinnił byłego ministra przekształceń własnościowych Janusza Lewandowskiego od zarzutów nieprawidłowej prywatyzacji dwóch krakowskich spółek Skarbu Państwa na początku lat 90. Mimo, że według sądu istnieją pewne nieprawidłowości i że dopuszczono się zaniedbań winnych nie ukarano.

Senator Tomasz Misiak (PO), twórca i współwłaściciel Work Serivce S.A., jednej z największych w Polsce agencji pracy tymczasowej, pracował w Senacie nad stoczniową specustawą, która weszła w życie 6 stycznia 2009. Według ustawy, mianowane przez PO władze państwowej spółki Agencja Rozwoju Przemysłu, która ma zapewnić zwalnianym stoczniowcom system szkoleń, ogłosiła pod koniec lutego, że (bez przetargu) realizatorem usług szkoleniowo- doradczych będzie firma Misiaka. PO nie dała sobie rady z kryzysem i nie umiała obronić polskich stoczni, a teraz czerpie z tego korzyści.

Senator PO Tomasz Misiak zafundował swojej narzeczonej, Ewie Mandziou, podróż do Kataru i Arabii Saudyjskiej. Nie z własnej kasy jednak, a państwowej.

Firma narzeczonej senatora Tomasza Misiaka z PO, miała pośredniczyć w zatrudnianiu stoczniowców we Francji. Związkowcy ze stoczni twierdzą, że już na parę miesięcy przed rozpoczęciem sejmowych prac nad specustawą, pracownicy Work Service robili rozeznanie w ich zakładzie: ile osób będzie do zwolnienia, w jakich zawodach itd.

Żona wiceministra pracy Jarosława Dudy współpracuje z Work Service zmuszonego do odejścia z PO senatora Tomasza Misiaka. Tymczasem przepisy korzystne dla firmy dotyczące szkoleń dla bezrobotnych przygotował resort pracy. Poznamy kolejne elementy tej układanki?

CBA kontroluje Agencję Rozwoju Przemysłu. Premier Tusk nie ukarał szefów Agencji za przyznanie bez przetargu kontraktu firmie senatora Misiaka.

Firma senatora Tomasza Misiaka zawarła z Pocztą Polską kilkanaście kontraktów, w większości bez przetargu, na łączną wartość około 12 milionów złotych. W tym samym czasie Misiak aktywnie pracował w Senacie nad rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi Poczty Polskiej.

Ile naprawdę zarabia senator Tomasz Misiak? Polityk inne kwoty podaje w oświadczeniach majątkowych, inne na swoim profilu w serwisie społecznościowym Myspace.com. Senator mniej zarabia oficjalnie, a więcej, gdy chwali się tym w sieci. Według aktualnego oświadczenia majątkowego w 2007 r. senator zarobił prawie 545 tys. zł. Tymczasem na swojej stronie w serwisie Myspace.com podał informację, że jego roczne dochody wynoszą 250 tys. dol. "i więcej". Daje to kwotę ponad 840 tys. zł. Skąd się bierze tak wielka rozbieżność?

Komisja „Przyjazne Państwo” Janusza Palikota w błyskawicznym tempie i praktycznie bez dyskusji przyjęła projekt nowelizacji ustawy o odpadach medycznych. Ustawę napisał przedsiębiorca występujący jako przedstawiciel organizacji walczących z dioksynami. Dzięki ustawie firma lobbysty może osiągnąć wysokie zyski. Jednak zdaniem rządu, nowe przepisy mogą być groźne dla środowiska.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) przyznała gigantyczne premie dla pracowników urzędu miasta. Przeznaczyła na ten cel z budżetu miasta blisko 58 mln zł, z czego sami wiceprezydenci dostaną po 85 tys. złotych.

Rządzony przez PO Gdańsk przegrał konkurs na unijne dofinansowanie ostatniego odcinka Trasy W-Z. Chodzi o 150 mln złotych, bez których miasto nie jest w stanie wybudować nowej drogi. Na 56 punktów trzeba było zdobyć 36, Gdańsk uzyskał tylko 24.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w tym tygodniu jego klub złoży projekt ustawy likwidującej gabinety polityczne. Nie ma żadnego powodu, by zatrudniać kilkanaście tysięcy pracowników politycznych, bardzo różnie dobieranych. Ich zatrudnienie zwiększyłoby wydatki Państwa nawet o 500 mln złotych.

Kancelaria prezydenta złożyła pozew do sądu pracy przeciwko Tomaszowi Arabskiemu, szefowi kancelarii premiera za odmowę udostępnienia Prezydentowi samolotu na szczyt UE. Tomasz Arabski występuje jako pracownik Skarbu Państwa. Blokując głowie państwa dostęp do samolotu naraził na niepotrzebne koszty swojego pracodawcę, czyli Skarb Państwa reprezentowany w tym przypadku przez kancelarię prezydenta

Ponad 2 miliony Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka. Choć ustawa medialna znosi tę opłatę, to jednocześnie pozwoli urzędom skarbowym na odebranie wszystkich zaległości. Może chodzić nawet o pół miliarda złotych. Zdaniem PiS Polacy zostali przez PO nabici w butelkę. Najpierw pan premier Tusk mówił im, że abonament jest nieuprawnionym podatkiem i trzeba go zlikwidować. Trudno się więc dziwić, że część osób przestała go płacić. Teraz okazuje się, że przyjdzie im zapłacić zaległości wraz z odsetkami.

Szampony dla dzieci są rakotwórcze. Formaldehyd i dioksan w wysokim stężeniu stwierdzono w ponad 60 proc. testowanych produktów (17 na 28) - donosi gazeta "USA Today".

Donald Tusk uciekł dziennikarzom pytającym czy jest konflikt interesów w działalności Waldemara Pawlaka.

Michał Figurski na antenie radia prostacko obraził Prezydenta RP. Czy tacy ludzie powinni występować w mediach?

Konflikt pomiędzy dr Markiem Migalskim a prof. Janem Iwankiem, dwoma naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego wszedł w cyberprzestrzeń. Fałszywe zarzuty pod adresem dr Migalskiego rozpowszechniane przez anonimowych autorów trafią do prokuratury.

Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w wysokości od 6 do 70 tys. zł przedstawiła prokuratura sześciu osobom, w tym pięciu obecnym lub b. dyrektorom szpitali z Warszawy, Krakowa, Śremu i Wrocławia. Zarzuty postawiono 42 osobom. Wśród podejrzanych są osoby pełniące kierownicze funkcje w spółkach medycznych, przedstawiciele handlowi tych spółek, kierownicy i dyrektorzy szpitali oraz laboratoriów szpitalnych, a także m.in. funkcjonariusz policji i lekarz.

Słynny "Łomiarz" wyszedł z więzienia i napadł na kobietę. W pierwszym procesie warszawski Sąd Wojewódzki skazał go na 25 lat więzienia za trzy napady. W apelacji obniżono karę do 15 lat. Kolejny przykład, że łagodna polityka karna nie służy obywatelom.

Na świecie narasta medialny terror wyznaczający na jakie tematy można dyskutować, a jakie są zabronione.

Uczelnie w Polsce odwołują konferencje naukowe i spotkania z udziałem osób o poglądach prawicowych, nie mają nic przeciwko propagowaniu lewactwa i zabronionego w Polsce propagowania komunizmu.

Plany rządu dotyczące złagodzenia ograniczeń aborcji wywołały w Hiszpanii spór z Kościołem rzymskokatolickim, który rozpoczął kampanię sugerującą, że lepiej są chronione zwierzęta niż nienarodzone dzieci. Kampania wykorzystuje billboardy, na których widnieje dziecko i ryś iberyjski - należący do kotów najbardziej zagrożonych wyginięciem. Napis głosi: "A co ze mną? Chroń moje życie!".

Arcybiskup Kolonii kardynał Joachim Meisner uważa, że Angela Merkel powinna przeprosić papieża za "publiczne złajanie" jego decyzji o zdjęciu ekskomuniki z negującego holokaust biskupa lefebrysty Richarda Williamsona. Dodał, że była to jedna z "największych gaf" niemieckiej kanclerz. Papież nie zrehabilitował negacjonisty. Nie wiedział on o niedopuszczalnych wypowiedziach biskupa Williamsona. A zdjęcie ekskomuniki nie jest równoznaczne z rehabilitacją. To naturalne, że można popełnić błąd. W Watykanie doszło do wpadki. Ale także pani kanclerz popełniła błąd.

Kirk Reid z powodu rażących błędów policji przez lata zgwałcił w Londynie co najmniej 71 kobiet. Początkowo sprawę prowadziła policja. Już w 2001 roku miała ona ślady wskazujące na Daviesa Reida, m.in. jego DNA i nr tablicy rejestracyjnej. Reid stał się jednym z podejrzanych, ale dochodzenie utknęło. Gwałciciel grasował nadal na ulicach Londynu. Wreszcie w styczniu 2008, akta zostały przekazane do Scotland Yardu. Tam sprawę rozwiązano w ciągu trzech dni.

W nocy z 22 na 23 marca 2009 zmarł prof. Paweł Wieczorkiewicz. Był historykiem, sowietologiem, naukowcem Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Miał 61 lat. Był ceniony za twardą obronę własnego zdania, nie uleganie aktualnym trendom.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w tym tygodniu jego klub złoży projekt ustawy likwidującej gabinety polityczne. Nie ma żadnego powodu, by zatrudniać kilkanaście tysięcy pracowników politycznych, bardzo różnie dobieranych. Ich zatrudnienie zwiększyłoby wydatki Państwa nawet o 500 mln złotych.

Traktat Lizboński pozwoli strzelać do ludzi np. protestujących przeciw złym władzom. Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem (czyli zakazem kary śmierci - przypis Redakcja), jeżeli nastąpi w wyniku użycia siły, która jest co najmniej absolutnie niezbędna w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania. UE idzie w stronę totalitaryzmu?

Na konferencji prasowej PO dziennikarze obnażyli prawdziwe intencje sprzeciwu tej partii wobec kandydatury posła Macierewicza do komisji śledczej.

Dokładna informacja dlaczego rozpoczęcie procedury przystąpienia Polski do strefy euro zakończyłoby się dla nas katastrofą jak w krajach bałtyckich.

Ponad trzy czwarte Słowaków uważa , że ceny znacznie wrosły po wprowadzeniu waluty euro. Badania przeprowadziła główna słowacka sondażownia AKO. Informacja ta w Słowacji jest szeroko komentowana z szukaniem winnych włącznie. Dlaczego polskie media o tym nie informują?

Donald Tusk powiedział, że państwa strefy euro chcą wprowadzić euroobligacje. Utrudniłoby to Polsce finansowanie długów. Tymczasem przedstawiciele tych państw zdementowali twierdzenia Tuska. Prezes PiS domaga się wyjaśnień w tej sprawie od premiera. Jeśli to kolejny chwyt propagandowy rządu, to może Polsce bardzo zaszkodzić.

Rząd Tuska chce wejść do ERM2. To dwuletni okres w którym polski złoty musi przebywać zanim zostanie wymieniony na euro. Kurs nie może odchylić się od ustalonego o więcej niż 15 procent. Na obronę kursu będziemy musieli wydawać polskie rezerwy walutowe. Według mediów rząd wie, że jeśli kurs złotego się nie ustabilizuje to będzie dla Polski masakra. Dlaczego zatem to robi?

Litwini masowo wybierają się na zakupy do Polski. Powodem jest sztywny kurs litewskiej waluty do euro wynikający z przynależności Litwy do strefy ERM2 i podwyżka akcyzy i VAT na Litwie. Na zakupach w Polsce traci budżet Litwy, a zyskuje Polska.

UE wymusza wzrost cen oleju napędowego. Od 2010 r. minimalna stawka na olej musi zgodnie z unijnymi przepisami wzrosnąć z obecnych 280 do 302 euro za 1000 litrów, a od 2014 r. - do 330 euro. To będzie oznaczać wzrost ceny oleju na stacjach o co najmniej 40 groszy na litrze.

Tusk ogłosił pełny sukces na spotkaniu w Brukseli w sprawie sprzeciwu wobec protekcjonizmu. Poseł Paweł Kowal komentuje, że to się dopiero okaże. Na przykład, czy obowiązuje zasada swobodnego przepływu siły roboczej, skoro Niemcy nie otworzą swego rynku pracy 1 maja, jak miały uczynić. W Europie protestowano, gdy ważyła się kwestia dofinansowania polskiego przemysłu stoczniowego co umożliwiłoby jego istnienie i prywatyzację. Teraz władze unijnych krajów wzywają do obrony swoich firm oraz czynnie je wspierają.
Obłuda Donalda Tuska. Proszę posłuchać jego sprzecznych wypowiedzi o składce zdrowotnej.

Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Olsztyna komentując poparcie udzielone Grzymowiczowi przez PiS i SLD powiedział m.in., że "zjednoczone siły PiS-u i SLD postanowiły bronić tego stanu rzeczy, jaki w Olsztynie jest" i użył słowa "sitwa". Tymczasem PiS w Olsztynie od zawsze był w opozycji do pana Małkowskiego (b. prezydenta Olsztyna, odwołanego w referendum), a to PO była z nim w koalicji. Czy Tusk mówi takie głupoty z niewiedzy czy celowo?

Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa. Tak wygląda pierwsza trójka w przeprowadzonym przez "Rzeczpospolitą" sondażu na "męża stanu" 2009 roku. Jak skomentują te wyniki laureaci? "Fajnie jest być mężem stanu", "razem idziemy tą drogą", "podajmy sobie ręce i obie nogi"...? To tylko niektóre z propozycji. Dostojnym laureatom na pewno nieraz jeszcze uda się dowieść, że zasługują na wszelkie zaszczyty. Na stronie wiele równie zabawnych i kąśliwych komentarzy.

Wystarczy klaps lub dwa wypite piwa, żeby urzędnik mógł ukarać rodziców lub nawet odebrać rodzicom ich dziecko. Żarty? Nie. To tylko nowe pomysły „prorodzinne” minister pracy Jolanty Fedak.

Kampania wizerunkowa przynosi efekty - poparcie dla PiS rośnie o 4% w ciągu 2 tygodni.

Brytyjski historyk Orlando Figes, specjalizujący się w okresie stalinowskiego terroru, jest przekonany, że rosyjski wydawca wycofał się z planów wydania jego książki z powodu politycznych nacisków Kremla. Książka o społecznych kosztach represji prowadzonych z polecenia Stalina, byłaby dla Kremla politycznie niewygodna, ponieważ władze Rosji od dawna dążą do rehabilitacji Stalina.

Niemiecka rządząca partia CDU kanclerz Angeli Merkel zadeklarowała poparcie dla członkostwa przewodniczącej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Rząd PO protestuje przeciw Steinbach, ale nie podważa samej fundacji, choć zapewne posłuży ona do relatywizacji historii, zdjęcia części winy z Niemców za II wojnę światową.

Powiernictwo Polskie zwraca się w liście do Władysława Bartoszewskiego z prośbą o ponowne przeanalizowanie jego obecności – jako przewodniczącego Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej – wśród osób i instytucji popierającej ideę budowy Kopca Pojednania w Oświęcimiu. Stowarzyszenie zwraca uwagę, że w Radzie Honorowej Komitetu znajduje się Erika Steinbach. Stowarzyszenie próbowało przekonać prezydenta Oświęcimia Janusza Marszałka do wykreślenia jej z listy, jednak o dziwo okazało się to bezskuteczne. Udział polskiego ministra w tej samej radzie co Erika Steinbach byłoby nienależnym dowartościowaniem jej osoby.

Podczas dyskusji nad rządowymi projektami ustaw dotyczących reformy emerytalnej policjantów i w czasie głosowań ws. weta prezydenta, Donald Tusk wraz grupą najbliższych współpracowników - zamiast sejmowej sali - wybrał boisko piłkarskie. To się nie mieści w głowie.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki z PO pijany przychodzi do pracy i występuje w telewizji?
http://blogmedia24.pl/node/10218

Inwestycje w ekologię, których wymaga od nas Unia Europejska, windują ceny za wodę, ścieki i śmieci. Wyższe rachunki za wodę w tym roku otrzymają m.in. mieszkańcy Gliwic (o 19,7%), Katowic (15%), Gdańska (11,9%) czy Wrocławia (10%).

Poeta Jan Brzechwa nie będzie patronem szkoły podstawowej nr 84 w Gdańsku-Kiełpinie. Wniosek dyrekcji placówki w tej sprawie odrzuciła Rada Miasta Gdańska w tym kilku radnych PO. To jest sprawa moralności, sumienia i wrażliwości historycznej. Nie głosowaliśmy przecież nad tym, aby Brzechwę skreślić z listy lektur. Patron szkoły to przecież wzór osobowy dla młodzieży, a Brzechwa był typowym oportunistą, zmieniał swe poglądy jak chorągiewka na wietrze - powiedział dziennikarzom radny PiS Zdzisław Kościelak. W latach 50. XX wieku pisał też wiersze sławiące stalinowski system. Padają głosy, że wszyscy się w tamtych czasach szmacili - tak. Bo ci, którzy mogliby pisać inne wiersze po prostu gnili w kazamatach UB, ukrywali się po lasach lub byli na emigracji - dodał radny PiS. Po śmierci prof. Religi PiS wyszedł z cenną inicjatywą szybkiego uhonorowania profesora przez nadanie tej szkole imienia Zbigniewa Religi. PO irracjonalnie krytykuje.

CBA zatrzymała cztery osoby, w tym dwóch przedsiębiorców i dwóch emerytowanych architektów. Są oni podejrzani o to, że zaoferowali załatwienie w zamian za łapówkę decyzji o warunkach zabudowy. Wszyscy zatrzymani mieli powoływać się na wpływy w Urzędzie Miasta w Gdyni. Jak poinformowało CBA, sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Władze miasta Sopotu za 1,6 mln zł sprzedały budynek, dawny dom dziecka, dziś luksusowy hotelu ,,Villa Baltica” firmie KFT związanej z dużym gangiem z Krakowa. Cena została ponad 10-krotnie zaniżona. Został tam zatrudniony syn szefa sopockiej PO Michała Woźniaka, były asystent Aleksandra Halla. mieszkaniec Sopotu Donald Tusk nie mógł nie wiedzieć, co się dzieje w jego mieście. Podobnych opisanej transakcji było znacznie więcej, stąd wprost oszałamiające fortuny porobione w tak szybkim czasie. Mieszkaniec Sopotu Donald Tusk nie mógł nie wiedzieć, co się dzieje w jego mieście. To ostatnie zdanie chyba wystarczy do oceny wiarygodności obecnego premiera rządu.

Rzecznik praw obywatelskich domaga się wyjaśnień w sprawie odmowy dofinansowania odwiertów geotermalnych w Toruniu, prowadzonych przez fundację Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka. Chce także uzasadnienia decyzji o braku zgody na przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na odwierty. Istnieje podejrzenie bezprawnej dyskryminacji.

Sondaż SMG/KRC luty 2009. PO mogłaby liczyć na 44% głosów, a PiS na 26%. W porównaniu z poprzednim badaniem PO straciła 4%, PiS zyskał 3%.

Mimo rosnącej ilości słuchaczy i wielu sukcesów dyrektor radiowej Trójki Krzysztof Skowroński został odwołany. List w jego obronie podpisało kilkadziesiąt osobistości mediów i kultury oraz ponad 3500 słuchaczy. Pikieta zgromadziła również wielu znanych i cenionych ludzi.
http://www.rp.pl/artykul/265730_List_w_obronie_Krzysztofa_Skowronskiego.html
http://www.rp.pl/artykul/270605_Pikieta__Krzysiek_wroc_.html

Film Andrzeja Wajdy „Katyń” to kompletne dno zarówno pod względem formy, jak i przekazania prawdy historycznej?

Przykład braku obiektywizmu TVP Info.

Szef czeskiej TV zataił, że należał do partii komunistycznej oraz co gorsza był redaktorem naczelnym partyjnego organu i pisał pochwalne artykuły o miejscowej nomenklaturze.

W III RP nie bada się w dostatecznym stopniu wpływu SB na sądy i kolegia ds. wykroczeń. Czy dlatego, że sędziowie ulegający tym wpływom w dalszym ciągu orzekają?

Aż 54 procent dróg w naszym kraju nadaje się tylko do remontu. Tak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, która przyjrzała się dokładnie, po czym jeżdżą nasze samochody. Co gorsza, większość z nich nadaje się do remontu już kilka miesięcy po oddaniu do użytku.

Prokuratura w Chodzieży (woj. wielkopolskie) bada, czy Zbigniew Ćwiąkalski odwiedził Henryka Stokłosę, łamiąc przy tym prawo. Prokuratura ta umarzała wcześniej wiele postępowań w sprawie Stokłosy i jego współpracowników. Kontrole wykazały, że jedna trzecia umorzeń tych spraw była przedwczesna lub nietrafna.

W wielu regionach Polski lokalnej bezprawie jest powszechne, tutaj opisane na przykładzie Morąga.

Na kilka miesięcy przed zabójstwem ks. Jerzego Popiełuszki dwóch z czterech zabójców duchownego, Grzegorz Piotrowski i Adam Pietruszka wzięli udział w specjalnej konferencji w MSW poświęconej walce z Kościołem. Konferencja była wyraźną zachętą dla funkcjonariuszy do zintensyfikowania działań represyjnych wobec kleru - ocenił historyk IPN prof. Jan Żaryn.

Ponad 400 zarzutów - m.in. fałszowania dokumentów, przekroczenia uprawnień i działania na szkodę firmy - usłyszał były dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu (woj. lubuskie).

To może być najdroższa hala sportowa w Warszawie. Sąd Apelacyjny oddalił skargę dzielnicy Ursynów, która starała się o odzyskanie utraconego odszkodowania od wykonawcy obiektu. To oznacza, że miasto na razie przygrywa w sporze i najprawdopodobniej straci blisko 74 mln zł. Radni PiS będą domagać się wyciągnięcia konsekwencji od władz dzielnicy.

Były wiceminister rolnictwa Maciej Jabłoński przed sądem podtrzymał, że jego b. szef Andrzej Lepper szczególnie interesował się sprawą odrolnienia ziemi na Mazurach, a załatwiającego to Piotra Rybę, oskarżonego dziś w "aferze gruntowej", przedstawiał jako "pełnomocnika lub przedstawiciela gminy Mrągowo". To ta sprawa doprowadziła do usunięcia Leppera z rządu Jarosława Kaczyńskiego i przedterminowych wyborów.

Rząd Donalda Tuska nie wywiązuje się z ustawowych obowiązków dotyczących budowy zbiornika wodnego w Świnnej Porębie niedaleko Wadowic. Po zbadaniu sprawy przez NIK ministrowie odpowiedzialni za zaniechania mogą zostać pozwani do Trybunału Stanu.

Czy Kazimierz Marcinkiewicz mógł uzyskać od urzędników rządu PO dostęp do informacji, które ułatwiłyby bankowi Goldman Sachs spekulację na złotówce? – takie pytanie skierował do Donalda Tuska poseł PiS Bogusław Kowalski.

Rząd Tuska znalazł sposób na ograbienie wielu tysięcy podatników? Przy polskich drogach stanie znacznie więcej fotoradarów. Ich sieć niczym oczy Wielkiego Brata wyśledzi każdego kierowcę, który złamie przepisy, a potem jego zdjęcie automatycznie wyśle pod karzącą rękę sprawiedliwości.

Tak nagłaśniany program rządu budowy i naprawy dróg lokalnych zwany schetynówkami obejmie jedynie poniżej 1 procenta dróg lokalnych.

Przyczyną głośnego linczu we Włodowie był fakt, że oficer dyżurny miał tylko jeden radiowóz do dyspozycji. Teraz nie będzie nawet tego jednego, a funkcjonariusze z pewnością nie zdążą dobiec, aby uratować życie.

74% badanych przez TNS OBOP uważa, że rząd za późno dostrzegł skutki kryzysu finansowego na Zachodzie dla Polski. 42% ankietowanych jest zdania, że zrobił to trochę za późno, a według 32% - o wiele za późno. Zdaniem 15% badanych przez TNS OBOP rząd w porę dostrzegł skutki kryzysu. W opinii 5% ankietowanych, w celu złagodzenia skutków kryzysu rząd robi więcej niż powinien; zdaniem 22% - robi tyle ile powinien, ale zdaniem 63% robi mniej niż powinien, w tym 17% - wiele mniej niż powinien.

Gdański oddział IPN odmówił udostępnienia Lechowi Wałęsie dokumentów zgromadzonych w archiwum. W tym czasie Wałęsa był zarejestrowany jako Tajny Współpracownik o pseudonimie Bolek. Powodem są zapisy ustawy, które zabraniają udostępnienia byłym agentom dokumentów wytworzonych przy ich udziale. IPN odmawia też Wałęsie odtajnienia nazwisk innych Tajnych Współpracowników kryjących się pod konkretnymi pseudonimami. Tego również w przypadku byłych TW zakazuje prawo.

Lech Wałęsa, odnosząc się do odmowy wydania mu dokumentów przez IPN zaatakował przodków dr Cenckiewicza. Historyk odpowiedział, że nie będzie odpowiadał na ten żenujący atak, bo Wałęsa nie posiada zdolności honorowej.

Rafał Ziemkiewicz, Krzysztof Kłopotowski oraz Piotr Semka prowadzili dysputę w „Rozmowach w Jedynce" (PR1) na temat przyczyn braku polskiej historycznej kinematografii z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego nie powstały dotąd filmy o Paderewskim, Piłsudskim czy Dmowskim, Witoldzie Pileckim, Fieldorfie czy Sikorskim?

Prezydent Czech słusznie skrytykował wiele działań UE. Według niego w normalnym systemie parlamentarnym mamy dwie części: popierającą rząd i opozycję. W PE jest tylko jedna alternatywa: kto myśli o innej alternatywie jest uważany za przeciwnika integracji europejskiej.

Kolejna prawie genialna inicjatywa UE – żartobliwie. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Przerażający scenariusz dla Polski. Wydaje się dziś bardzo mało prawdopodobny, ale autor podaje ciekawe fakty wskazujące na możliwość jego wprowadzenia w życie. Np. słowa Szymona Peresa, prezydenta Izraela: wykupujemy Manhattan, wykupujemy Polskę, Rumunię oraz Węgry. Trudno uwierzyć, że takie słowa padły, dlatego podaję link do oryginału tej wypowiedzi zamieszczonej w youtube.com
http://www.blogmedia24.pl/node/9032

CBA zatrzymała winnych korupcji, która od 2001 roku miała miejsce w NBP. Łapówki naczelnikowi wydziału Departamentu Informatyki i Telekomunikacji NBP wręczali przedstawiciele firmy zajmującej się serwisowaniem i naprawą sprzętu teleinformatycznego. Łącznie według CBA Jan L. miał przyjąć ok. 350 tysięcy złotych.

Dlatego nóż mi się w kieszeni otworzył jak po telefonicznej relacji Pana Jana i informacji, że niemieccy policjanci nazwali go "otworem w męskim odbycie" ubawiony redaktor Kuźniar z TVN24 ze swoim ironicznym uśmieszkiem kretyna spojrzał w kamerę, czyli w nasze, widzów oczy i wypowiedział z zadowoleniem "DUPEK". Następnie połączył się z niemieckim korespondentem Wojciechem Hermesem i już wspólnie nabijali się z Rokitów. Jarosławie Kuźniar, DUPEK to jesteś ty sam, a takie chamstwo możliwe jest tylko w delegaturze WSI, w której cię z racji etycznego dna i wyzucia z wszelkiej przyzwoitości zatrudniono.

Lekarz, który orzekł w 1977 roku, że Stanisław Pyjas spadł ze schodów, pisze dziś, że do śmierci krakowskiego studenta mógł się przyczynić Bronisław Wildstein - przyjaciel Pyjasa, a dziś publicysta "Rzeczpospolitej". Komentator powinien unikać takich sformułowań, jak "podłość" czy "draństwo". Ale czasem innych słów znaleźć nie sposób. Warto przypomnieć jeszcze jeden, może mniej znany fakt. Reputacji profesora Marka w latach 90. bronił mecenas, a obecnie poseł lewicy i bywalec krakowskich salonów Jan Widacki. Specjalnie przyjechał do Krakowa z Wilna, gdzie był ambasadorem, aby świadczyć przed sądem o jego "nieskazitelnym charakterze". Widacki uczestniczy także dziś w kampanii wybielania SB i takich jej pomocników jak profesor Marek.

44% obywateli USA uważa, że plan stymulujący nie pomoże ekonomii. Poparcie dla Obamy spadło o aż 9% do 67%.

Rasistowska wypowiedź pierwszego w historii kraju czarnoskórego prokuratora generalnego USA Erica H. Holdera.

Takiej akcji w polskim internecie jeszcze nie było. Stacja TVN w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut zablokowała film z wulgarną tyradą Kamila Durczoka na kilkunastu serwerach w polskiej sieci. Dotarła do krajowych portali i blogerów. I właśnie ta akcja TVN oburzyła internautów bardziej niż zachowanie znanego dziennikarza.

Ostry spór Kamila Durczoka z Januszem Palikotem. PO przestanie być forowana w TVN?

Polskie media 18 lutego 2009 przytaczają artykuł "New York Timesa". Gazeta ta stwierdza, że Polska straciła okazję szybkiego przygotowania się do przyjęcia euro zaraz po przystąpieniu do UE. "Ówczesny nacjonalistyczno-konserwatywny rząd, kierowany przez Lecha (powinno być Jarosława - PAP) Kaczyńskiego, był bardzo sceptyczny wobec euro i nie chciał rezygnować ze złotówki". Jest to kolejny atak niekompetentnych dziennikarzy zagranicznych na rządy PiS. Ostrożność Prawa i Sprawiedliwości wobec euro nie miała żadnego znaczenia, ponieważ Polska nie mogła wtedy rozpocząć trwającej kilka lat procedury przyjmowania euro z powodu nie spełniania kryteriów makroekonomicznych. Nawet zakładając czysto teoretycznie, że moglibyśmy to zrobić, nie bylibyśmy jeszcze teraz w strefie euro, a w mechanizmie ERM2 i kurs złotego musiałby być związany z kursem euro. Z tego powodu stracilibyśmy rezerwy walutowe na obronę tego kursu co zakończyłoby się katastrofą gospodarki Polski podobną do załamania jakiego doświadczają kraje bałtyckie. Dla przykładu w Estonii, której waluta związana jest z kursem euro, PKB w całym 2008 r. zmalał o 3,6 proc., wobec wzrostu o 6,3 proc. rok wcześniej. IV kwartał w ujęciu rocznym przyniósł spadek aż o 9,4 proc. Kłamliwie rządy Prawa i Sprawiedliwości oskarżają również politycy PO. Czy są oni naprawdę tak niekompetentni, czy świadomie cynicznie kłamią chcąc oczernić konkurencyjną partię?

Kłamstwo Gazety Wyborczej, TVN24 i innych mediów w sprawie wypowiedzi prof. Bogusława Wolniewicza obnażone.

Andrzej Wajda planuje realizację filmu o Lechu Wałęsie i rodzeniu się demokracji w Polsce. Film ma być w obronie Wałęsy i zawierać elementy fikcyjne – czy zatem Pan Wajda chce fałszować historię Polski w obronie interesów elity?

Wejście do strefy euro okazało się katastrofą dla branży turystycznej na Słowacji. Rząd w Bratysławie próbuje jeszcze tonować nastroje tłumacząc, że także w Alpach jest mniej turystów, a pustki w hotelach i pensjonatach to efekt kryzysu gospodarczego. - Tyle, że tam spadek wynosi tylko 30 proc. a u nas aż 80 proc. - odpowiadają słowaccy górale.

Sądy zbyt często wypuszczają na wolność podejrzanych lub nawet skazanych nieprawomocnie. Z tego powodu ucierpiało lub zostało zamordowanych wielu świadków przestępstw. Komenda Gówna Policji informuje na swojej stronie internetowej, że w 2008 roku doszło do ponad 1.700 przestępstw artykułu 245 kodeksu karnego, czyli używania przemocy lub gróźb mających wywrzeć wpływ na zeznania świadka. Nie obejmują one jednak zabójstw.

Politycy PO publicznie kłamią, dementując prawdziwą informację. Chodzi o rozmowę prezydenta z premierem, obaj politycy potwierdzili, że rozmawiali o możliwości współpracy.

Zakup akcji platformy cyfrowej „n” od ITI, wzrost kursu euro i spadek cen akcji TVN mogą stać się przyczyną poważnych kłopotów stacji, a nawet całego holdingu – twierdzą eksperci finansowi. Kredyty ITI są zabezpieczone w części akcjami TVN. Trzymają na nich rękę banki, które w przypadku drastycznego spadku cen akcji TVN mogą przejąć spółkę za długi. Cena za platformę n wygląda na ewidentnie zbyt wysoką co można uznać za działanie na szkodę akcjonariuszy mniejszościowych. Dziwne działania Domu Inwestycyjnego BRE Banku.

Prezydent podpisał ustawę odbierającą przywileje emerytalne funkcjonariuszom służb specjalnych PRL oraz członkom WRON.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy krytykuje program rządu PO „Ratujemy polskie szpitale”. W programie brakuje wielu niezbędnych rzeczy, a samo przekształcenie szpitali w spółki może być niekorzystne. Może bowiem powstać sytuacja, że szpitale będą unikać udzielania potrzebnych, ale zbyt nisko wycenionych (przez NFZ) świadczeń zdrowotnych, albo że niezagrożone konkurencją szpitale - spółki będą uzyskiwać dochód kosztem jakości świadczeń (np. przez zwalnianie niezbędnego personelu medycznego). Możliwe jest również, że szpitale-spółki należące do samorządów terytorialnych będą zmuszone realizować narzucone, niekorzystne kontrakty, co doprowadzi je do bankructwa lub obciąży samorząd lokalny kosztami niedofinansowania ochrony zdrowia w kraju.

Jacek K, przyjaciel i wspólnik Krzysztofa Olewnika miał według nieoficjalnych informacji pięciokrotnie łączyć się z telefonem, który zdaniem śledczych wykorzystywali porywacze. Kontakt miał nastąpić dzień przed, i dzień po porwaniu Krzysztofa Olewnika. Jacek K. został aresztowany.

W 7 z 10 największych banków w Polsce za politykę kredytową odpowiadają bezpośrednio przedstawiciele zagranicznych inwestorów tych banków. Tymczasem KNF sygnalizowała bankom, że jako nadzór nie będzie akceptować przenoszenia decyzji w tym zakresie na podmioty trzecie, niezgodnie z normami prawnymi, a w zarządzaniu ryzykiem zarząd powinien postępować w sposób niezależny.

Rząd Tuska proponuje zrobienie z gierkówki autostrady. To skrajny idiotyzm. W artykule liczne argumenty przeciw i hipoteza kto na tym zarobi.

Gabinet prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz nie oszczędza w czasach kryzysu. 100 tysięcy złotych wyda na propagandowe ulotki. Tymczasem smutną prawdę o nieudolności Gronkiewicz-Waltz i warszawskiej PO ujawnia strona http://hgw-watch.pl

Od początku roku przy zakupie lub wynajmie mieszkania klient ma prawo zażądać świadectwa energetycznego. Określa ono charakterystykę budynku pod względem zużycia energii. Do wprowadzenia certyfikacji energetycznej budynków zobowiązuje nas dyrektywa UE. Czy przymus posiadania certyfikatu nie będzie szkodliwy podnosząc koszty? Na szczęście za brak certyfikatu nie ma sankcji, ale eksperci twierdzą, że mogą nam grozić za to sankcje prawne ze strony UE.

Michalkiewicz o tym jak robiono Polakom wodę z mózgu za komuny, a jak w III RP robią to Balcerowicz i Tusk.

Ostatnio na przykład pojawił się artykuł prezydenta w „Washington Times”. I okazało się natychmiast, że jest to gazeta należąca do sekciarza. Jak wiadomo, w Polsce nie jest istotne, do kogo należy gazeta lub stacja telewizyjna, czy jej właściciel jest sekciarzem i z jakiej sekty, jaki ma paszport i ile ich ma. W ogóle nie można o to pytać, bo to obraża niezależne dziennikarstwo polskie. Ale w przypadku gazety amerykańskiej jest to jak najbardziej ważne – wtedy gdy publikuje ona Kaczyńskiego. Dobry artykuł prof. Krasnodębskiego.

Władze warszawskiego aresztu przygotowują wniosek o warunkowe zwolnienie Grzegorza Żemka, bohatera afery FOZZ. Ma on wyrok do 2014 roku.

Sąd umorzył sprawę posła PO, który nazwał Prezydenta RP chamem, eurodeputowany LPR oskarżony o nazwanie policjantów palantami nie ma tyle szczęścia – jego proces się przedłuża, a sędzina odrzuca wnioski obrony np. o konfrontację świadków obrony z domniemanymi pokrzywdzonymi.

Czy taka skala ataku na ministra Czumę przez media mocno popierające PO ma przywołać PO do porządku i skłonić ją kontynuowania określonych zachowań? Choć Czuma rzeczywiście sobie na krytykę zasłużył swoimi ogromnymi błędami, to w stosunku do innych ministrów media te są zaskakująco wyrozumiałe.

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma zasugerował, że organy ścigania mogły się pomylić, stawiając korupcyjne zarzuty prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu. Czumę krytykuje nawet poseł PO Antoni Mężydło, bo to może to być odebrane jako nacisk na prokuraturę.

Prawnicy kwestionują kwalifikacje prokuratora generalnego, bo ustawa mówi, że ma mieć "nieskazitelny charakter". Czuma naraził się też prokuratorom wypowiedzią: Mamy w Polsce 6 tys. prokuratorów. Niechby chociaż 1,5 tys. porządnie ścigało przestępstwa. Faktem jest, że prokuratura działa często źle, ale ta wypowiedź jest obraźliwa, a na tym stanowisku całkowicie niedopuszczalna.

Krzysztof Czuma choć nie jest zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości ingeruje w jego prace. Dopytywał prokuratora w ministerstwie o pewne śledztwo. Przekonywał do konkretnych działań, które trzeba podjąć. Uczestniczył w spotkaniach, w których nie powinien. Przerywał rozmowy, pouczał ludzi, jak mają pracować. Sam minister (wbrew ustawie antykorupcyjnej) nadal jest w radzie nadzorczej spółki syna.

Niezapłacone rachunki z kart kredytowych (np. 6292 dol. w Chase Manhattan Bank), prywatne pożyczki i nieuregulowane rachunki szpitalne doprowadziły do kilkunastu wyroków sądowych, jakie zapadły wobec Andrzeja Czumy w USA. Minister miał próbować nielegalnie przejąć władzę w polonijnej organizacji Pomost oraz pomawiać osoby do niej należące. Zastanawiać musi fakt, że Czuma w Chicago otrzymał tylko 90 głosów na 14 tysięcy, które tak padły.

Na internetowej stronie rodziny ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy - www.czuma.pl - znajduje się "lista kapusiów" posądzanych przez Czumów o współpracę z komunistycznymi służbami. Notka o jednym z podejrzanych: został aresztowany w związku z przekrętami funduszy PFRON ale szybko wyszedł dzięki protekcji posłów Zbigniewa Bujaka, Jana Lityńskiego i Janusza Onyszkiewicza. Modelowy beneficjent grubej kreski. Jest też cytat Jacka Kuronia pokazujący złą twarz Kuronia.

Syn ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, Stanisław Z. jest oskarżony o wprowadzenie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych.

Lewicowe władze Słupska zaakceptowały oficjalny kalendarz promujący miasto w którym zamieszczono obraz pokazujący Andrzeja Wajdę z przyrodzeniem wystającym ze spodni zamieszczono na oficjalnym kalendarzu miasta Słupska na rok 2009.

Przed stołecznym ratuszem protestowano przeciwko planowi likwidacji "zerówek" przedszkolnych w Warszawie oraz kontynuacji reformy edukacji, w tym obniżaniu wieku obowiązku szkolnego. Hasła na transparentach brzmiały: "Mamo, tato! Chcą mnie wyrzucić z przedszkola", "Przedszkolaki do przedszkola - taka jest rodziców wola", "Najpierw warunki potem werbunki".

Kilku lekarzy z warszawskiego Centrum Onkologii zarobiło ogromne sumy na szkoleniach organizowanych za pieniądze Ministerstwa Zdrowia. Rekordzista w trzy lata dostał ponad 600 tys. zł, następny w rankingu 500 tys. zł. Prywatna firma, która przegrała przetarg, twierdzi, że podobne szkolenia chciała zorganizować za zaledwie 7 proc. sumy, jakiej potrzebowało Centrum Onkologii.

Jedyny w Polsce producent aluminium hutniczego Huta Aluminium "Konin" w Koninie zakończyła po 43 latach, produkcję aluminium. Powodem zamknięcia produkcji była niekorzystna polityka energetyczna państwa, głównie wysokie ceny energii elektrycznej. Huta starała się bezskutecznie o częściowe zniesienie akcyzy na okres 2-3 lat. Teraz budżet w ogóle nie będzie miał wpływów z akcyzy.

Villa Park, luksusowe centrum rekracyjno-wypoczynkowe w Wesołej, jednej z dzielnic Warszawy. Miejsce nieformalnych konwentykli polityków Platformy Obywatelskiej. Właściciel lokalu Krzysztof Koj gościł u siebie niejednokrotnie Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy, czy Radosława Sikorskiego, ministra spraw zagranicznych. Szef polskiej dyplomacji zorganizował tu swoje urodziny. Nic w tym złego. Tak się jednak dziwnie złożyło, że Villa Park została umieszczona na liście obiektów, które będą rekomendowane do UEFA jako najlepsze miejsca do zakwaterowania drużyn biorących udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Dziwnym trafem Zarząd Dzielnicy Wesoła poza Villą Park nie zgłosił do uczestnictwa w organizacji Euro 2012 żadnego innego obiektu ze swojego terenu. Rekomendowano też drugą Villę Park tego samego właściciela leżącą w Otwocku.

Od 17 lat prokuratura i policja nie potrafią wyjaśnić losu zaginionego dziennikarza śledczego z Poznania, Jarosława Zientary. Gigantyczny przemyt alkoholu i papierosów, wyprzedaż mienia poradzieckich jednostek wojskowych i związki byłych funkcjonariuszy SB z biznesem - czy któraś z tych spraw stała się przyczyną tego, że Jarosław Ziętara musiał zniknąć? O tym w Misji Specjalnej w TVP 1 10 lutego 2009, programy dostępne też w internecie.

Już w dwa tygodnie po uprowadzeniu Krzysztofa Olewnika policjanci wiedzieli, że w porwanie zamieszany jest Robert Pazik. Funkcjonariusze napisali dwie notatki operacyjne, w których wymienili jego nazwisko jako podejrzanego. Kilka dni później notatki zniknęły z akt śledztwa.

31-letni Robert W., jeden z morderców maturzysty, Tomka Jaworskiego zgwałcił 14-latkę. Było to możliwe, bo za dokonane w 1997 roku zabójstwo został skazany tylko na 12 lat więzienia, a w dodatku zwolniono go po 10 latach.

Tomasz W., poszukiwany od 1993 roku listem gończym, były właściciel krakowskiej firmy Bioferm, która oszukała 20 tysięcy ludzi na ponad 8 milionów dolarów, wpadł w ręce policji w Chile. Na oszustwach przestępcy zarobili kilkadziesiąt milionów dolarów. Obrońcą W. był – do czasu objęcia urzędu ministra sprawiedliwości – Zbigniew Ćwiąkalski. Wiele osób pełniących obecnie ważne funkcje publiczne w Polsce może obawiać się jego zeznań. Nie działał sam, ale w oficjalnej dokumentacji spółki wszędzie widniało tylko jego nazwisko.

Prezydent Sopotu ma olbrzymią wiedzę o Platformie Obywatelskiej i funkcjonowaniu samorządu na Pomorzu. Jego zatrzymanie wystraszyło wielu ludzi.

Bronisław Komorowski, Stefan Niesiołowski, Zbigniew Chlebowski, Grzegorz Schetyna, Sławomir Nowak i Kazimierz Kutz - ci politycy PO, zdaniem PiS, złamali normy etyczne, wypowiadając się na temat byłej minister Grażyny Gęsickiej. Klub PiS skierował do Komisji Etyki Poselskiej wnioski o ukaranie polityków.

Jak przepadły bezcenne materiały w sprawie zabójstwa Olewnika? 231 dowodów rzeczowych w budynku policji w Olsztynie zalały fekalia. Prokuratura uznała, że był to wypadek losowy.

Prokurator generalny Nowego Jorku Andrew M. Cuomo ujawnił, że Bank Merrill Lynch – który otrzymał rządowe wsparcie finansowe i został przejęty przez Bank of America – z końcem roku dyskretnie wypłacił pracownikom nagrody na sumę 3,6 mld dol. Ok. 700 osób otrzymało nie mniej niż milion dolarów. Zarząd spieszył się z nagradzaniem, dlatego gratyfikacje zostały wypłacone nie w styczniu, jak to zwykle czyniono – ale już w grudniu. Dochodzenie prokuratora ma wyjaśnić, jak doszło do wypłat tak wysokich nagród w obliczu strat i przejęcia. Sprawami nadużyć finansowych zajmuje się także FBI, które prowadzi obecnie 38 dochodzeń. Zwiększono też liczbę agentów pracujących nad tego typu sprawami ze 120 do 180.

Policja i służby specjalne zostały pozbawione nawet 80% kluczowych funduszy operacyjnych przeznaczonych m.in. na informatorów. To m.in. ze względu na tajność dokonano cięć akurat tu - w miejscach, na których nie można oszczędzać. Rząd Tuska liczył, że opinia publiczna nie dowie się o cięciach, kwestia celowości decyzji zdaje się nie miała znaczenia.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lęborku z PO Wanda K. kradła prąd. Na posesji do niej należącej znaleziono kilka dni temu nielegalne przyłącze energetyczne. Sytuacja z jednej strony - do tych najcięższego kalibru nie należy, z drugiej jednak strony - pani przewodniczącej grozi kara 5 lat więzienia, poza tym jest funkcjonariuszem publicznym, czyli osobą zaufania publicznego. O całym zajściu napisał zaledwie jeden portal internetowy - Wirtualna Polska. Inne media milczą – ciekawe w ilu z nich pojawiłaby się ta informacja gdyby przewodnicząca była z PiS?

Jeśli na chłodno przyjrzeć się stanowi stosunków polsko-niemieckich, bez trudu można zauważyć, że są one najgorsze od 20 lat. W kluczowych sprawach dotyczących naszego bezpieczeństwa energetycznego, tarczy antyrakietowej i wielu innych Niemcy działają wbrew nam. Polityka zagraniczna miała być najlepszą pełną sukcesów dziedziną rządu Donalda Tuska.

Marszałek Komorowski upiera się, iż powinniśmy ratyfikować Traktat Lizboński, bo mówi on o „wspólnej polityce energetycznej”, co mogłoby uchronić Polskę przed kryzysami takimi jak obecny. Tymczasem takich zapisów w Traktacie nie ma.

Zarzuca się Prezydentowi Kaczyńskiemu, że jako pierwszy wetuje tak dużo ustaw i z sugestią że to nieracjonalne. Tymczasem te ustawy albo mieszają rzeczy dobre ze złymi albo są krytykowane przez ekspertów niemal w całości. Warto przypomnieć też prezydenturę Kwaśniewskiego. Korzystał on z prawa weta 35 razy. Przy czym za pierwszych rządów SLD (do 1997 r.) zawetował tylko 2 ustawy. Za to za rządów AWS (które stanowiły tylko ok. 40% czasu jego kadencji) zawetował aż 28 ustaw. Z kolei za kolejnych rządów SLD Kwaśniewski zawetował tylko pięć ustaw.

Różnice w doniesieniach różnych gazet o perypetiach Jana Rokity na pokładzie samolotu Lufthansy najwyraźniej wynikają nie z dotarcia do większej czy mniejszej liczby informacji ale z prostego faktu - czy Jana Rokitę się lubi, czy nie.

Producent czekolady Milka cenzuruje własny konkurs. Pod pretekstem obrazy uczuć religijnych z walentynkowego konkursu firmy usunięto hasła odwołujące się do Boga. Za szkodliwe uznano np. hasło „Bóg kocha Ciebie dzisiaj i ja też”.

Więziony w Polsce kilkadziesiąt lat zbrodniarz uniknął kary śmierci. Służby liczyły, że zarządca Prus Wschodnich Erich Koch zdradzi im miejsce ukrycia skarbu. Co ciekawe, przez wiele lat był więziony bez podstawy prawnej. PRL-owskie prawo stanowiło bowiem, że jeśli orzeczona kara śmierci nie zostanie wykonana w ciągu dziesięciu lat, to automatycznie zamieniana jest na 25 lat pozbawienia wolności. W PRL-owskim kodeksie karnym nie było kary dożywocia.

Ekonomiści przebadali blisko 100 firm, które straciły na opcjach. Z ustaleń wynika, że 95 proc. transakcji zawierano, gdy złoty był na samym szczycie. Dziś, kiedy złoty jest w dołku, krociowe zyski płyną do zagranicznych inwestorów. Banki nie przekazywały klientom pełnej informacji. Oczywiście część przedsiębiorców była świadoma ryzyka, ale wielu zostało wprowadzonych w błąd. Podobnie sprawa wyglądała przy niedawnej hossie na giełdzie, największą kampanię w mediach fundusze inwestycyjne zrobiły na samym szczycie hossy. Instytucje finansowe bez wątpienia są odpowiedzialne za nieetyczne działania, czy uda się udowodnić celowe oszustwo?

Ciekawostka: Gwiazda TVN Kamil Durczok klnie jak szewc w studiu. Czy to jest mobbing?

Filip Stankiewicz
filipstankiewicz.salon24.pl

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Nelia
04-01-2015 / 19:52
I really wish there were more arictles like this on the web. yjuxlpp.com [url=bekqcodg.com]bekqcodg[/url] [link=hyxfpnizkfg.com]hyxfpnizkfg[/link]
~Kumuduni
24-12-2014 / 06:24
None can doubt the vetaricy" rel="nofollow">yyycwqzap.com">vetaricy of this article.
~Manuel
20-12-2014 / 15:32
Je suis aussi me8re e0 la maison et je me rnieonact beaucoup dans ce que tu dis. Mais je me demande comment je peux expliquer e7a aux enfants, comment je leur explique que leur maman n'est pas disponible pour 15 minutes ?