Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA BOGDAN GOCZYŃSKI SĄD OKRĘGOWY W WARSZAWIE

Goczyński - sędziowie łamią prawo i zasadę bezstronności.

Dla czytelników Afer Prawa odporność sądów polskich wobec podstawowych zasad prawa nie jest niczym nowym. W większości moich utarczek z sądami chodzi o dzieci, które zostały uprowadzone dwa lata temu przez związaną z azjatycką sektą matkę. Ot tego czasu wszelkie moje próby skontaktowania się z dziećmi są torpedowane nie tylko przez matkę, ale przede wszystkim przez wymiar sprawiedliwości.

Poniżej przedstawiamy przykład stosowania przez sądy zasady bezstronności gwarantowanej artykułem 45 punk 1 Konstytucji

Sygn. akt IVC 2888/05 dnia 30 lipca 2007

Sąd Okręgowy w Warszawie

Wydział IV Cywilny

W przedmiocie wniosków złożonych w sądzie

Niniejszym zwracam się o ustosunkowanie się do moich wniosków złożonych w Sądzie na przestrzeni ostatnich dwóch lat:

1. Wniosek z 12 grudnia 2005 – w kwestii opieki nad dziećmi, do tej chwili nie został w całości rozpatrzony, a w szczególności nie została przeprowadzona wymagana prawem (art. 579 k.p.c.) rozprawa.

2. Wniosek z 12 kwietnia 2007 – w kwestii umożliwienia spotkania z dziećmi poza miejscem ich przetrzymywania.

3. Wniosek z 18 kwietnia 2007 o obowiązkowe badanie dzieci i rodziców przez psychologów w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym (RODK). Mimo dwóch terminów, badanie takie do tej pory nie zostało przeprowadzone, wskutek uchylania się przez matkę. Sąd nie wyciągnął z tego żadnych konsekwencji. Badanie takie zostało też zalecone postanowieniem Sądu Apelacyjnego z dnia 6 października 2006. Zachowanie się Sądu w tej kwestii, budzi poważne wątpliwości co do jego intencji.

4. Wniosek z dnia o przyjazd dzieci do domu na wakacje letnie złożony w piśmie do Sądu Apelacyjnego z dnia 25 maja 2007 i powtórzony w piśmie do Sądu Okręgowego z dnia 27 czerwca 2007.

Wymienione wnioski dotyczą kwestii bardzo istotnych dla dzieci i ich wychowania i zgodnie z prawem winny być rozpatrzone bez zbędnej zwłoki w terminie 1 tygodnia a w wypadku konieczności rozprawy do 1 miesiąca (art. 737 k.p.c.). Chciałbym zwrócić uwagę, że Sąd wykazał zadziwiającą sprawność w uwzględnianiu wniosków powódki mających na celu rozbicie rodziny i uniemożliwienie mi kontaktu z dziećmi. Sądowi zajęło jedynie tydzień, aby w tajemnicy przede mną usankcjonować uprowadzenie dzieci z domu rodzinnego przez matkę związaną z azjatycką sektą Sai Baby. Jest natomiast wyjątkowo powolny i wrogo nastawiony w kwestii egzekwowania moich praw jako ojca.

Owo nastawienie dotyczy nie tylko Sądu Okręgowego, ale wszystkich, z którymi miałem do czynienia. Przykładem jest ostatnie postanowienie Sądu Apelacyjnego z 6 czerwca br., oddalające moje zażalenie na uniemożliwianie dzieciom spędzenia ferii w domu. Sąd uzasadnił to faktem, że oryginalny wniosek dotyczył ferii zimowych a teraz jest lato i ignorując moje kilkukrotne wnioski o przyjazd dzieci do domu na wakacje letnie. Od Sądu Apelacyjnego należałoby oczekiwać wyższego poziomu orzeczeń. Manipulacje jakich się sędziowie dopuszczają, bardziej przystoją prostemu krętaczowi a nie sędziemu Sądu Apelacyjnego.

Jako że wszystko ma swoją przyczynę, należałoby zbadać, czy owa różnica nastawienia nie jest spowodowana czynnikami innymi niż obiektywne a w szczególności wpływami sekty, z którą związana jest matka dzieci. Odnieść też można wrażenie, że celem sądów jest rozbijanie rodzin i niszczenie życia ludzi w celu maksymalizacji zysków prawniczej profesji.

Bogdan Goczyński

Do wiadomości:
Minister Sprawiedliwości, Warszawa, Al.Ujazdowskie 11
Pismo Internetowe Afery Prawa, www.aferyprawa.com
Prezes Sądu Apelacyjnego, Warszawa, Plac Krasińskich 2/4/6

Wybrane artykuły Bogdana Goczyńskiego

Świadoma polityka rozbijania rodzin. Korespondencja z sądem w sprawie spotkania z dziećmi.
Sąd Rejonowy w Pruszkowie – ulubione miejsce mafiosów, przekrętów sędziowskich, porwań obywateli?
Walka Dawida z Goliatem - mafią wymiaru "sprawiedliwości". Zawiadomienie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie o przestępstwach sędziów i biegłych sądowych.
List otwarty do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Premiera Jarosława Kaczyńskiego
O CO CHODZI MINISTROWI ZIOBRO?
Tragiczny Stan Polskiego Sądownictwa Rodzinnego Wywiad dla AFERY PRAWA - z Jackiem Sztajerem, prezesem Stołecznego Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca – SSOPO. Rozmawia Bogdan Goczyński.
Wywiad z dyrektorem Zespołu Badań i Analiz Biura Rzecznika Praw Dziecka P. Mirosławem Kaczmarkiem rozmawia Bogdan Goczyński.
Ofiary polskiego sądownictwa i fikcyjny Trybunał
stalinowski "numer na wariata"
Powrót państwa policyjnego

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Skip
04-01-2015 / 17:28
I'm impressed by your writing. Are you a professional or just very knewoedglable? lvqcfhearr.com [url=swqpvvn.com]swqpvvn[/url] [link=tytilrojq.com]tytilrojq[/link]
~Teresa
24-12-2014 / 00:27
I can't believe you're not playing with metha--t" rel="nofollow">pgprqem.com">metha--t was so helpful.
~Masaki
20-12-2014 / 12:44
a dokladnie 23 czecrwa 1848 roku powstalmost powietrzny do Berlina tzw zachodniego.Lataly samoloty amerykanskie zwane "bombowcami rodzynkowymi" w kilkuminutowym takcie na lotnisko Tempelhof- prawie przez rok do maja 1949 -moze cos o tem napisalabys odo? jak to Ci wstretni Amerykanie Berlinczykom z glodu i zimna nie dali zginac?No sa Niemcy ktorzy z wdziecznoscia wspominaja pomoc US-no i w koncu jednak sa wsrod Niemcow zupelnie przyzwoite osobniki. Nawet sporo. Zdarza sie :-)Ale to raczej nie lewactwo.