Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA bielsko-biała sąd rejonowy sędzia anna starczewska brak znajomości przepisów prawa Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej i sędzi Anna Starczewska - czyżby blondynka? - ciekawe w jaki sposób załatwiła sobie aplikacje sędziowską? ...bez wątpienia nie przez naukę w zawodzie... :-)

Redakcja nasza codziennie otrzymuje z całej Polski kilogramy makulatury - dowody głupoty sędziowskie w postaci postanowień czy wyroków, które nic nie mają wspólnego z obowiązującym prawem. Dowodzi to miernoty tej "bosskiej" palestry, a przynajmniej znacznej większości urzędników korporacji sędziowskiej. Co ciekawe, im mniejsze miasto, tym większa głupota urzędników władzy. Czyżby skutkiem braku konkurencyjności?
Bez wątpienia takim rodzynkiem jest przedstawione poniżej postanowienie sędzi Anny Starczewskiej z Bielska-Białej.

Pani Eugenia, po paru latach sporu dogadała się mężem i wniosła o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, oraz zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Jest to możliwe, ponieważ dlaczego ma się paść na rodzinie kolejny pasożyt jakim niewątpliwie oprócz sędziego jest komornik?

Sprawa bajecznie prosta z punktu widzenia prawnego.
Mianowicie, choćby zgodnie z art. 825 pkt. 1 kodeksu postępowania cywilnego organ egzekucyjny umorzy - czyli ma obowiązek umorzyć - postępowanie w całości lub części na wniosek wierzyciela. Jest to czynność procesowa i nie wywołuje ona skutków materialnoprawnych.

W praktyce oznacza to, że wierzyciel może złożyć taki wniosek bez względu na to, czy uzgodnił to z dłużnikiem czy nie. Nie ma znaczenia czy taki wniosek jest następstwem ugody zawartej między wierzycielem i dłużnikiem czy wynika tylko z dobrej woli wierzyciela.

I tak naprawdę gówno to sędziego i komornika powinno obchodzić dlaczego wierzyciel daruje dłużnikowi dług - może nie może przez to spać? ...dręczy go sumienie? ...a może usłyszał głos z góry? Tak czy inaczej to jego pieniądze, jego sprawa, jego decyzja.
Zresztą, po zawieszeniu czy umorzeniu egzekucji zawsze jest możliwość jej wznowienia - tak aż do trzyletniego terminu przedawnienia.

Jednak, władza podobno lepiej wie co dobre dla obywatela, a najchętniej wlazłaby mu do łóżka sprawdzając czy na pewno wszystko jest "po chrześcijańsku" :-)...

I tu mamy taki dowód.
Urzędnik Anna Starczewska postanowiła zając rolę patriarchy - ona jedynie wie co najlepsze dla rodziny cyt.: W sprawie o uchylenie obowiązku alimentacyjnego w przedmiocie zawieszenia postępowania egzekucyjnego - postanawia - oddalić wniosek.
A w uzasadnieniu: Uwzględnienie wniosku o zawieszenie postępowania egzekucyjnego na obecnym etapie mogłoby pozbawić uprawnionych należnych środków utrzymania.

Nie jest to jedyny dowód niedouczenia nie tylko tego sędziego.

Korzystając z okazji chciałbym pouczyć sędziów, że zgodnie z ostatnim orzeczeniem SN
(sygn. V CSK 115/07 z 26.07.2007). - Niejasno uzasadniony wyrok może zostać uchylony - a tu mamy typowy przykład kitu sędziowskiego w stylu 2+2=22 - sędzia w uzasadnieniu swojego nieproceduralnego postanowienia nie poparł się żadną podstawą prawną.
Z uzasadnienia SN czytamy: Sąd musi tak wytłumaczyć motywy rozstrzygnięcia, by w wyższej instancji mogła zostać oceniona jego prawidłowość. Braki w uzasadnieniu są wystarczającym powodem uchylenia werdyktu i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Dotyczy on sprawy, która już raz, 12 lipca 2006 r. (sygn. V CSK 187/06), trafiła na wokandę SN. Wówczas została przekazana do ponownego rozpoznania, ponieważ ten sam sąd takie same co do istoty sprawy rozstrzygał wcześniej odmiennie.
Po ponownym rozpoznaniu sprawy przekazanej przez SN, sąd II instancji w wyroku, który wczoraj trafił na wokandę SN, zasądził na rzecz Tadeusza O. 498 tys. zł, a co do 144 tys. zł oddalił roszczenie. Ponieważ z jego uzasadnienia nie można się było zorientować, jakie były motywy rozstrzygnięcia, wyrok ten - jak stwierdził sędzia Tadeusz Żyznowski - "nie poddawał się kontroli kasacyjnej". Niezrozumiały był także podział kosztów procesu między strony.
Dlatego też SN musiał ten werdykt uchylić i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia
- SN, którego zadaniem jest zapewnić jednolitość orzecznictwa sądowego, nie może przejść nad tym do porządku - mówił wówczas sędzia Jan Górski.

Czyli, nie może tak być, żeby w różnych sądach w podobnych sprawach zapadały sprzeczne wyroki - a tak się niestety dzisiaj się dzieje - co jednoznacznie dowodzi istnienia korupcji w sądach, jak też nieprzestrzeganiem przepisów prawa przez sędziów.
O czym stale piszemy w AP.

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Starleigh
04-01-2015 / 21:45
Short, sweet, to the point, FRExleEact-y as information should be! wlowmkmyp.com [url=ydwnmhomkuy.com]ydwnmhomkuy[/url] [link=zxptzxdtew.com]zxptzxdtew[/link]
~Tachou
23-12-2014 / 22:21
Haha. I woke up down today. You've chreeed" rel="nofollow">bbyxbbayn.com">chreeed me up!
~Lokesh
20-12-2014 / 07:14
It was dark when I woke. This is a ray of sunenihs.