Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Towarzystwo wzajemnej adoracji ” narkotycznych organów prawa”- wrocławski prokurator Dariusz Sulikowski - z cyklu dajcie człowieka a paragraf się znajdzie...

O tym, że można skazać niewinnego człowieka pisaliśmy już wcześniej w artykule Skorumpowany ? czy chory umysłowo "narkotyczny" prokurator Prokuratury Krajowej Janusz Jaroch ...  dowodząc nie tylko jego niekompetencji, ale wręcz miernoty umysłowej wysokiego funkcjonariusza prokuratury J. Jarocha.


Logiczne, że idąc "w dół" hierarchii urzędniczej jeszcze trudniej spotkać osoby kompetentne.  Akt oskarżenia sporządzony na Zenona S. z Warszawy przez funkcjonariusza z Prokuratory Okręgowej we Wrocławiu Dariusza SULIKOWSKIEGO można potraktować jedynie jako dowod skorumpowania tego prokuratora - nie da się inaczej wytłumaczyć nieproceduralności i brak logiki jego uzasadnienia w powoływaniu się na fałszywe i niewiarygodne pomówienia świadka koronnego Piotra Z. 
Faktyczna zorganizowana grupa przestępcza, do której został bez żadnych dowodów  wmanewrowany  Zenon S. składała się z kilkunastu osób działających na teranie Polski i poza jej granicami w kilku krajach. Przestępcy działali w dwóch grupach: warszawskiej i zgorzeleckiej. W sumie oskarżono  19 osób, z czego    11  to recydywiści.

                  Analizując akt oskarżenia z dnia 09 marca 2007 roku pod kątem postawionych zarzutów oskarżonemu Zenonowi S. nie można znaleźć żadnych materiałów dowodowych, które pozwoliłyby prokuratorowi Dariuszowi SULIKOWSKIEMU przedstawić zarzuty, jakie sfabrykował, a to, że

- w okresie od 2002 roku do 08 lutego 2006 roku  w Warszawie, Zgorzelcu  i innych miejscowościach na terenie kraju i innych państw Unii Europejskiej brał udział w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na obrocie przywozie i dostawie środków odurzających i psychotropowych w znacznych ilościach.

-   prokurator podał, że w toku  prowadzonego śledztwa ustalono ,iż w grupie kierowanej  przez Rafała M. działał  Zenon S. który z działalności przestępczej uczynił sobie stałe źródło dochodu .

Zenowi  S. prokurator Sulikowski postawił niekaranemu blacharzowi samochodowemu te same artykuły kodeksu karnego  co wielokrotnie karanemu przywódcy grupy przestępczej Rafałowi M.  

Przede wszystkim funkcjonariusz podał bardzo nieprecyzyjny okres działalności Zenka w grupie przestępczej tj. od 2002 do 08.02.2006r. Jak to rozumieć od stycznia, lipca czy może od ostatniego grudnia 2002 roku ... nie wymyślił też  jego harmonogramu  pracy  w ciągu tych 4 lat... Na stronie 61 aktu oskarżenia prokurator D. Sulikowski podał, że Piotr Z. oskarżający swoimi zeznaniami Zenona S. wspólnie z innym członkiem grupy przewiózł pomiędzy Polską , Wielką Brytanią ,a Holandią 500 kg ( pięćset kilogramów) heroiny.  Zenon nigdy nie wyjeżdżał do żadnych krajów Unii Europejskiej, nigdy też nie był nawet w Zgorzelcu.   

Pomiędzy szefem grupy, a kierowcami był ustalony system porozumiewania się i nie wykazano że były kontakty z  Zenonem S. Na podstawie zebranych materiałów przez prokuratora wynika, że szef grupy Rafał M. przekazywał poszczególnym członkom grupy telefony komórkowe zmieniane za każdym razem – Zenon S. miał własny telefon komórkowy, który jest zarejestrowany na jego firmę od kilku lat jeden i ten sam. Nigdy nie posiadał żadnego innego telefonu.

Prokurator Sulikowski nie przedstawił też  w akcie oskarżenia żadnych dowodów, że Zenon S. brał czynny udział w przestępstwie, ponieważ  wywody swe oparł jedynie na subiektywnych założeniach bez faktów.
Akurat ta osoba nigdy nie była karana, nie znaleziono u niego narkotyków, broni fałszywych banknotów, dokumentów czy pieczątek - jak u innych oskarżonych, których przyłapano na gorącym uczynku lub  zabezpieczono dowody rzeczowe w postaci  znacznych ilości narkotyków, zabezpieczono broń, materiały wybuchowe, zapalniki itp.
Zapomniał przedstawić dowody na zarzuty w akcie oskarżenia np. insynuował iż  ,Zenon S. w Warszawie i innych miejscowościach na terenie kraju i innych państw Unii Europejskiej brał czynny udział w zorganizowanej grupie przestępczej  Rafała M. mającej na celu popełnianie przestępstw  polegających na  obrocie, przywozie i dostawie wewnątrz wspólnotowej środków odurzających i psychotropowych w  znacznych ilościach w kraju i poza granicami.- ponieważ  tak się dziwnie składa, że Zenek w tym czasie akurat nigdzie nie wyjeźdżał. .

Niczym nie zostało poparte oskarżenie o przywóz i dostawę narkotyków przez blacharza samochodowego. Oskarżony Artur L. zeznał, że on osobiście wykonywał czynności załadunków narkotyków - co jest bardziej logiczne, niż abstrakcyjna prokuratorska teoria oparta na nielogicznych zarzutach światka koronnego Piotra Z., że narkotyki dziesiątkami kilogramów  niesiono w reklamówkach i ładowano do skrytki samochodowej w publicznych miejscach m.in przed zakładem usługowym Zenka. Akt oskarżenia odnośnie Zenona S. jest zaprzeczeniem udokumentowanych faktów  i jednoznacznie oparty na niewiarygodnych pomówieniach przez świadka koronnego Piotra Z., zresztą karanego wcześniej członka zorganizowanej grupy przestępczej. Osoba, która zakupiła sobie status świadka koronnego to brat cioteczny szefa grupy Artura M. - a więc nie mógł mieć zgodnie z prawem tego statusu. Tak więc to kolejny dowód skorumpowania nie tylko prokuratora. 

W grupie tej mieszkania służyły, jako magazyny narkotyków, co jest potwierdzone dowodami po przeszukaniu i zabezpieczeniem wielu dowodów w postaci narkotyków,bron,i fałszywych pieniędzy oraz fałszywych pieczęci służących do prowadzenia nielegalnej firmy transportowej, której właścicielem był Piotr D.  wspólnik i kolega Rafała M.

W miejscu zamieszkania Zenona S. nie znaleziono żadnych dowodów bo ich po prostu nie było. Pomimo stwierdzenia funkcjonariusza Sulikowskiego, że Zenek uczynił sobie z działalności przestępczej stałe źródło dochodów to  komornik umorzył zasadzoną mu karę 100tyś zł, ponieważ jak się okazało to praktycznie nic nie posiadał, gdyż cały dochód z dwustanowiskowego zakładu przeznaczał na bieżące potrzeby rodziny. 

Co ciekawe, szefa grupy Rafała M. po szkole podstawowej, który posiadał jacht, dom, mieszkanie w Warszawie i parę samochodów  z przestępczej działalności  - został skazany tylko na 2 lata, a następnie nawet umorzono mu karę pieniężną 1.000.000zł. Dowodzi to, że można domniemywać iż  taką kwotą podzielili się sędziowie i prokuratorzy - ponieważ nie da się inaczej wytłumaczyć faktu skazania blacharza samochodowego za zrobienie skrytki w samochodzie w ramach usługi blacharskiej  na 10 lat więzienia, gdy herszta bandy skazano na 2 lata ,a z jego kuzyna Piotra Z. zrobiono świadka koronnego. 
Logiczne, 
że dla takiego przekrętu organa władzy potrzebowały kozła ofiarnego - zostaje nim z tego skorumpowanego urzędu Zenek.... byłby wolny za 200tys. - taka była propozycja prokuratorska...
Tak więc mamy dowody nie tylko miernoty umysłowej ale i korupcji sądowo-prokuratorskiej.
AP
cdn.


Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.


zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Philly
04-01-2015 / 16:44
Kewl you should come up with that. Exlcneelt! iiirjwdqph.com [url=hlehgcf.com]hlehgcf[/url] [link=vpyclrlzxv.com]vpyclrlzxv[/link]
~Patapapara
24-12-2014 / 05:18
Interesting article.Here in Uganda," rel="nofollow">kielsrcwi.com"> tosirum revenue relies v heavily on gorilla permits, so more and more groups of gorillas have been habituated' so we can experience them. It's a delicate balancing act.Your comment about cruise ships is lol funny!