Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 25-03-2013

WIOSNA LUDÓW POD HASŁEM ODWOŁAĆ TUSKA I JEGO RZĄD 26.03.2013r. strajk generalny na Górnym Śląsku i NIE TYLKO...

W proteście weźmie udział ok. 100 tys. osób - szacują przedstawiciele Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. 
tusk.klamie.jpgStrajk rozpocznie się o godz. 3.15 nad ranem. Szczegóły planowanej na wtorek akcji podał szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Zapowiedział, że autobusy i tramwaje, które od godz. 3.15 powinny wyjeżdżać na trasy, pozostaną w zajezdniach dwie godziny dłużej. Ocenił, że około godz. 6.15-6.30 komunikacja w regionie powinna już jeździć normalnie.

- Nie chcemy, aby ten strajk był utrudnieniem dla mieszkańców Śląska - zapewnił Kolorz, tłumacząc tak wczesną porę protestu w komunikacji.

Koleje mają natomiast stanąć na dwie godziny o godz. 8 rano, czyli już po godzinach szczytu, związanego z dojazdami młodzieży do szkół i na uczelnie. Związkowcy szacują, że stanie ok. 100 pociągów, zostaną one zatrzymane na stacjach.

Włoski strajk - Większość zakładów przemysłowych (m.in. kopalnie) ma strajkować między godz. 6-6.30 a 8-8.30. O godz. 8 ma rozpocząć się dwugodzinny protest w szkołach - we wcześniejszych referendach strajkowych protest poparli pracownicy ok. 350 takich placówek.

Rano uczniowie nie zostaną bez opieki. Nie będzie też przerw w dostawach prądu.

Referendum przeprowadzono też w 20 szpitalach. W tych placówkach akcja ma przebiegać tak, by nie ucierpieli pacjenci, których życie i zdrowie jest zagrożone. Planowany jest natomiast strajk włoski, polegający m.in. na skrupulatnym, zgodnym z wszelkimi procedurami rejestrowaniu i przyjmowaniu na zabiegi tzw. pacjentów planowych. Normalnie będzie wyjeżdżać pogotowie.

Przeciwko rządowym propozycjom

Strajkowi mają towarzyszyć pikiety w sześciu miejscowościach. Formalnie strajk jest protestem solidarnościowym z pracownikami sądu w Siemianowicach Śląskich, którym prawo nie daje możliwości strajku. Związkowcy sprzeciwiają się proponowanym przez rząd zmianom w zakresie wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy.

Chcą też m.in. utrzymania systemu emerytur pomostowych oraz wsparcia dla przemysłu energochłonnego. Żądają również wprowadzenia skutecznych mechanizmów antykryzysowych dla firm zagrożonych z powodu pogarszającej się sytuacji gospodarczej.

Autor: mac//kdj / Źródło: PAP

WARSZAWA DEMONSTRACJA POSPOLITE RUSZENIE - ODWOŁAĆ TUSKA I JEGO RZĄD

Relacja

Zdzisław Mac ujawnia prawdę o ... Polsce

!

NIEZALEŻNA TELEWIZJA REPUBLIKA 

Piotr Ferenc-Chudy i Michał Rachoń
!

 3OBIEG.PL - KOLEJNI NIEZALEŻNI...

Dla relaksu :-)

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~rolex replica
03-12-2016 / 03:26
Audemars Pigeut Royal Oak series ladies watch www.rolexsreplicas.org.uk after 40 years of precipitation, Audemars Pigeut Royal Oak series "cream gold watch" to highlight www.acornpc.co.uk the Audemars Pigeut adhere to continuous innovation, as well as the Jacqueline Dimier design of the classic table shall be. www.replicasonline.co.uk As one of the few modern ladies watch designer, design style Jacqueline Dimier for Audemars Pigeut lay still affects the design philosophy of Audemars Pigeut watches.
~Gerrilyn
01-12-2016 / 09:07
~Jonnie
13-11-2016 / 06:10
~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
13-04-2013 / 09:32
Krzysztof Maciąg Zbyszyński 12-04-2013 / 23:48 Co debilku raczkowski bredzisz? Co ja niby przegrałem w Mińsku? i ty się łachmyto bierzesz za "redagowanie" strony w "AP"...???!!! niedojdo życiowa...!!! Ta twoja krotkonóżka psiapsiółka z wybałuszonymi ślepiami biegała jak kot z pęcherzem, a ty czerwona pluskwo mało co nie pierdolnąłeś w kalendarz... Po twoich wypocinach musialem przerwać twój slinotok, wi,ęc chujozo złożyłem wniosek o wyłączenie sędziego Iwony Pawlukowskiej samej prezes mińskiegio sądu i sprawy nie mogły byc tego dnia kontynuowane . Od dzisiaj masz w szaleńczym duecie z nią sprawę karna z mojego prywatnego aktu oskarżenia w sądzie (dla niej to straszny obciasch takie towarzycho jak ty na lawie oskarżonych...- na razie mińskim - bo musi się on z tego wyłączyć, a ona (też razem z toba gnojku) będzie miała na głowie prokuratora i nie tylko - na razie - do decyzji apelacyjnego w Lublinie...Poza tym masz złe informacje, otóż po moich i Sylwii pismach Sąd Okręgowy Krośnie nie przejął się ani twoim zaszczanym losem (ty bidaku w pepegach) ani pseudo twoim pseudo portalem ani twoim kloszardzim losem i sprawa po Postanowieniu - sygnatura II ko35/13 wraca do Sadu Rejonowego w Wyszkowie, więc ciułaj juz na bilet żebraku albo daj odwłoka pedrylowi 'parówie"... jak tak biegaliście z "niezwykle oszczędna" po korytarzach zebyś wyrwał kaskę za przyjazd, to ja sobie na zaproszenie mojej przyszłej teściowej popijałem pomidorowy soczek z Witoldem Bogumiłło co wprawiło cały Mińsk i nie tylko w osłupienie ...znowu cie ta pseudo rencistka przenocowala kloszardzie? w wyszkowie będziesz sypiał wyłącznie pod mostem, a szykuje ci sie tu kilka przymusowych przyjazdów (pamiętaj żebraku, że jak się będziesz uchylal to policja cię przetransportuje tylko w jedną stronę dziwko męska...
~marek777
30-03-2013 / 12:26
patrz : http : // youtu.be/T7rrKNRuCas
~Sęk
26-03-2013 / 21:50
Dobrze że jest ruda świnia. Ile razy zobaczę Pinokia to tak się wyżywam, od razu sypię wszystkie wulgaryzmy zaczynam od słowa jak to młodzi manifestowali Donald .Co ? Ty kurwo. Donald.Co? Ty kurwo.
~joseph
26-03-2013 / 10:11
– Wydaje się, że mamy rząd liberalno-chłopski, który jest zdecydowanie przeciwko prawom pracowniczym. Wszyscy wiemy, jakie stanowisko przyjmuje w tych kwestiach koalicja. Kiedy szykowano wydłużenie wieku emerytalnego, nawet do Sejmu i Senatu nie wpuszczono pana Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ „Solidarność”. Obecnie wszystko jest prywatyzowane. Rośnie bezrobocie. Już ponad 2 mln 300 tys. ludzi nie ma pracy. Brakuje też wolności słowa i mediów. Widzimy, jak wygląda dyskryminacja Telewizji Trwam w przydzielaniu miejsc na naziemne nadawanie cyfrowe na multipleksie pierwszym. Uważam jednak, że strajk generalny na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim odbywa się za późno. Pakt fiskalny przyjęto przecież bez żadnych konsultacji społecznych. Podobnie jest, jeśli chodzi o kwestię umów śmieciowych. Rząd nowelizuje kodeks, żeby pracownik był niewolnikiem. Zatem strajk i tak jest spóźniony. To, co robi rząd, wcale mnie nie dziwi, ponieważ przez cały czas nie prowadzi dialogu społecznego. Pomimo że istnieje Komisja Trójstronna, władza działa sama dla siebie. Rząd uważa, że tak będzie po wieczne czasy. Gdziekolwiek jestem, mówię, że pan premier Donald Tusk chwali się, iż zna panią kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Niech weźmie jednak z niej przykład i zobaczy, jak ona chroni małe i duże przedsiębiorstwa niemieckie.
~nul
26-03-2013 / 08:59
To nie żart. To ponura prawda. "Solidarność" jutro strajkuje także w obronie pracowników prokuratury i sądów. poniedziałek, 25 marca 2013 21:46 Solidarność strajkuje w obronie pracowników sądownictwa i prokuratury. Tak 25.03.2013 r. wieczorem wyglądał Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej.
~Anna
26-03-2013 / 08:20
A co my mamy wspólnego ze skurwionymi sądami? Żeby strajkować w obronie ich pasożytnictwa?! "Stanu spoczynku" za 5 tys. na który nigdy nie musieli płacić składek?
~Donek
26-03-2013 / 00:10
wiecie co możecie nam zrobić... . Mamy najlepsze kancelarie prawne, uzbrojone służby mundurowe, uprawnienia do pałnej inwigilacji niebezpiecznych ludzisk, Immunitety broń i tarcza prawna. A jakby co do benków możecie pomachać. Jak będziecie niegrzeczni fotoradary pomnożymy x3 razy, VAT na 25%. Jak do tej pory Sikorski Gibraltar, Kaczyński Smoleńsk seryjny samobójca ;-)