Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 20-05-2014

OTO DLACZEGO DONALD TUSK NIE NADAJE SIĘ NA PREMIERA. SOLIDARNA POLSKA CHCE OBNIŻENIA PODATKÓW. Filip Stankiewicz

Jak to możliwe, że Naród, z którego wyszło tylu bohaterów, daje sobą rządzić osobom pokroju Donalda Tuska… Premier Donald Tusk już dawno uwierzył w słynne hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej i zdaje się, że polityki nie zamierza uprawiać. Jedynie tym można tłumaczyć widoczne u premiera zjawisko, które prof. Zybertowicz nazywa odmową wiedzy. Szef rządu, nadzorujący aparat państwa, podejmujący najważniejsze decyzje powinien być osobą najlepiej poinformowaną w Polsce. Administracja, służby, urzędnicy powinni dbać m.in. o to, by szef rządu podejmując decyzje miał odpowiednie podstawy merytoryczne. Problem w tym, że niestety wielokrotnie Tusk pokazał, że ta wiedza do niego nie dochodzi, lub też jej nie umie, czy nie chce, wykorzystać. 

Być może mamy do czynienia ze skrajną nieudolnością polskiego premiera. Być może fatalnie funkcjonuję państwo, a przepływ informacji jest zablokowany. Być może występują oba te zjawiska. Jednak tak czy inaczej faktem jest, że obecny stan kraju, obecny sposób sprawowania władzy jest degradujący dla państwa, społeczeństwa i Narodu. 

Trudno o inne wnioski, gdy nagle okazuje się, że premier - po sześciu latach umacniania więzi politycznych z przywódcą innego kraju, mimo ostrzeżeń, depcząc po interesach narodowych, ignorując kolejne dowody agresywności - odkrywa, że zawarł sojusz z agresorem, człowiekiem groźnym, który ma coraz więcej krwi na rękach, który od dawna zagraża Polsce. 

Trudno o inne wnioski, gdy po siedmiu latach rządów Donald Tusk zauważa, że istnieje coś takiego, jak mafia węglowa i zapowiada, że przyjrzy się tej sprawie.

 Trudno o inne wnioski, gdy nagle - po sześciu latach od zgody na skrajnie niekorzystny dla Polski pakiet klimatyczno-energetyczny - okazuje się, że Polska energetyka powinna być oparta o węgiel, którego kondycję psuje od lat polski rząd.

 Trudno o inne wnioski, gdy okazuje się, że po kilku latach od rozdzielenia prokuratury i ministerstwa sprawiedliwości rządzący krytykują brak rozwiązań pozwalających na nadzór polityczny nad prokuraturą. 

Trudno o inne wnioski, gdy po latach rządzący odkrywają, że jest problem z pijanymi kierowcami, zapowiadają zmiany, które następnie okazują się kolejną PRowską hucpą... 

Trudno o inne wnioski, gdy nagle okazuje się, że USA, 'obce mocarstwo', którego proszenie o pomoc jest dowodem zdrady interesów narodowych, staje się gwarantem naszego bezpieczeństwa i spokoju. 

Trudno o inne wnioski, gdy premier i rząd rozkładający na łopatki Polskę - w wymiarze bezpieczeństwa militarnego, potencjału moralnego, etyki życia publicznego, rzetelności działania administracji publicznej - nagle straszy bezrefleksyjnie wszystkich wojną, wskazując, że jedynie on i jego partia mogą być gwarantem bezpiecznej przyszłości dla Polaków. 

Trudno o inne wnioski, gdy rząd Donalda Tuska stwierdza, że w Polsce jest problem z korupcją, przyjmuje najnowsze dokumenty dotyczące strategii walki z łapówkarstwem, a przez lata tolerował rozwijającą się gigantyczną aferę korupcyjną obejmującą najwyższe szczyty władzy, 'największą aferę III RP'. 

Donalda Tuska po siedmiu latach rządzenia nie sposób traktować poważnie. To nie kwestia ideologii, poglądów politycznych czy sympatii - to logiczny wniosek płynący z doświadczeń i 'dokonań' Tuska. Nawet skrajnie przychylne spojrzenie na to, co robi rząd PO-PSL skłania do stwierdzenia, że ta władza zagraża Polakom i Polsce. I nie zmienia w tej ocenie nic podejście do takich pojęć jak interesy narodowe, zdrada czy patriotyzm. Nawet jeśli je pominiemy, władza nadal będzie pełna partaczy. Skala niekompetencji Tuska i jego ekipy jest zbyt duża, by mieć inne odczucia.

http://wpolityce.pl/polityka/194378-jak-to-mozliwe-ze-narod-z-ktorego-wyszlo-tylu-bohaterow-daje-soba-rzadzic-osobom-pokroju-donalda-tuska 

Solidarna Polska: Chcemy niższych podatków

https://www.youtube.com/watch?v=CjEedLXHU7E 

Klimatyczne kłamstwo. Trudno pojąć, czym kieruje się premier Tusk, godząc się 
na pogłębienie unijnej 
polityki klimatycznej, 
skoro wytwarzanie energii 
w Polsce jest oparte 
w 95 proc. na węglu 
- pisze lider 
Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

http://www.solidarna.org.pl/klimatyczne-klamstwo


Filip Stankiewicz


Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe 
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.


Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kalyn
04-01-2015 / 20:07
That hits the target peeylctrf. Thanks! abgjpcfog.com [url=lknsgeg.com]lknsgeg[/url] [link=unxjfjfwf.com]unxjfjfwf[/link]
~Luis
20-12-2014 / 15:53
If I were a Teenage Mutant Ninja Turtle, now I'd say "Kanubawgo, dude!"
~obserwator
22-05-2014 / 15:42
Finansowany przez Niemcy Tusk nie miał wygrywać wyborów za te pieniądze tylko odpowiednio głosować i zgłaszać proniemieckie ustawy. Obecnie plan jest taki, że jako jedyne państwo UE odgrażamy się Rosji przez co wprowadza ona (Rosja) embarga na kolejne polskie produkty. Na rynku wewnętrznym występuje nadwyżka, w efekcie czego ceny produktów rolnych spadają, następnie zyski rolników nie pokrywają kosztów produkcji, rolnik nie jest w stanie spłacać zaciągniętych kredytów (m.in. na swój udział przy dotacjach unijnych) robi co może jakieś dwa lata a wtedy mamy rok 2016 i przestaje działać moratorium na zakup ziemi przez cudzoziemców. Zbankrutowane i zadłużone, ale z nowoczesną infrastrukturą (dzięki dotacjom z UE) gospodarstwa pójdą za psi pieniądz. I kolejna gałąź gospodarki po stoczniach, kopalniach, przetwórstwie żywności i przemyśle ciężkim przejdzie w ręce Niemieckie. I taki jest plan. Prosty i śliczny, a przez to że rozłożony w czasie to dla nas tubylców nie dostrzegalny. .