Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 29-04-2013

Przyjdź na rozprawę Zygmunta Korusa 30 kwiecień Sąd Apelacyjny KRAKÓW, ul. Przy Rondzie 3 s. 4,  g. 11.30  

Bądź SOLIDARNY ! 

proces i wyrok o zadośćuczynienie za represje wobec Zygmunta przywódcy strajku studenckiego w 1968 roku w Krakowie (w 1968 r. Krakowie, Poznaniu, Katowicach  itp. nie był to protest syjonistyczny...)

Kol. Zygmunt Korus, który jako student AGH kierował akcją strajkową w Krakowie w 1968 - walczy o zadośćuczynienie nie tylko za odsiadkę za marzec '68, ale za zmarnowane życie. Jak mu się uda - to wygrają i inni, których latami pozbawiano w komunie praw. Przypadek Korusa jest drastyczny - ale ciekawostką jest, jak poradzi sobie sąd co do zasady, że np. przymusowi emigranci żydowscy z tegoż 1968 odzyskali przecież wiele ze swoich strat.
     Komentarz Ryszarda Bociana, KPN Kraków


Zygmunt Korus (r. 1948) pochodzi spod Dęba Bartka, z Zagnańska na Kielecczyźnie. Absolwent AGH i UJ w Krakowie. Dziennikarz, krytyk sztuki. Organizator wystaw, plenerów, sympozjów literackich. Współpracownik radia (felietony, słuchowiska) i telewizji. Pomysłodawca i współzałożyciel miesięcznika Integracje (1978). Opozycjonista, skazany wyrokiem sądu i więziony podczas protestów marcowych w 1968 r. i represjonowany za przekonania (1982). Rzecznik prasowy śląskiej „Solidarności”, z jej ramienia kurator spektaklu Dziady-Kordian (Katowice, Spodek 1981).

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich do chwili jego rozwiązania w stanie wojennym.

Od 2008 roku prowadzi chorzowski klub tygodnika „Gazeta Polska” oraz galerię obrazów.

W 40. rocznicę Marca 1968 odznaczony, z rekomendacji prezesa IPN-u, śp. Janusza Kurtyki, przez Prezydenta Rzeczypospolitej, śp. Lecha Kaczyńskiego - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Zygmunt Korus krytyk sztuki , Chorzów http://naszeblogi.pl/blog/42
------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------
Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia:
 http://lustronauki.wordpress. com/ - LUSTRACJA I WERYFIKACJA NAUKOWCÓW PRL - tam m.in. o marcu 68.

A ponadto:
Adam Macedoński: Instytut Katyński - http://www.youtube.com/watch? v=yjbydpDA2JI
 i m.in. dokumentacje z patriotycznych wydarzeń w Krakowie ( i nie tylko)
 http://wkrakowie2012cd. wordpress.com/

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~OBIEKTYWNIE
03-05-2013 / 15:53
Pierwsza sprawa to ,aby to była rozprawa musi funkcjonować sąd , prokuratura itd. Te organy istnieją na własny użytek ,ale w stosunku do obywatela nie funkcjonują. To fikcja że oni sądzą, Nie sądzą,tylko są bezkarni za immunitetami i pod osłoną pseudo rządu.