Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 03-11-2012

Krystyna Górzyńska (Rebeliantka) - Oświadczenie w sprawie protestu przeciwko destrukcyjnemu funkcjonowaniu organów ścigania i sądownictwa.

W dniu 5 listopada 2012 roku rozpoczynam z grupą kilku osób protest głodowy na terenie Warszawy skierowany przeciwko destrukcyjnemu funkcjonowaniu organów ścigania i sądownictwa.

Protestujemy zarówno w interesie społecznym, jak i w sprawach indywidualnych, gdyż – wespół z naszymi rodzinami – jesteśmy ofiarami prześladowań ze strony tych organów.

Bardzo prosimy o wspieranie naszego protestu.

Informacje na ten temat można znaleźć m.in. tutaj:

Dość destruktorów cywilizacji łacińskiej w prokuraturach i sądach

Pamięci prof. Wojciecha Dąbrowskiego - byłby niekwestionowanym liderem i rzecznikiem protestu głodowego w Warszawie

Protest głodowy obywateli pokrzywdzonych przez organa państwa - sylwetki uczestników - Rebeliantka

Protest-glodowy obywateli pokrzywdzonych przez organa państwa - sylwetki uczestników - Jan Jączek

Głodówka - imię  skrzywdzonych przez-prokuraturę, sądy, izby skarbowe, urzędy samorządowe i państwowe brzmi dzisiaj legion

A tutaj wywiad, którego udzieliłam „Monitorowi Polskiemu” 29 października pod biurem Posła Jarosława Gowina. Zbigniew Kękuś zaprosił tam przedstawicieli mediów, aby towarzyszyli jemu i trzem innym osobom podczas rozmów z Ministrem Sprawiedliwości. Pan Minister nie był jednak zainteresowany obecnością dziennikarzy.

PS. Byłam tak rozgniewana postawą Pana Ministra, że – jak zapewne zaraz zauważycie – przejęzyczyłam się i pomnożyłam co najmniej przez 2 czas trwania cywilizacji łacińskiej na ziemiach polskich ;) 


Dalsze informacje będą publikowane m.in. tutaj:
http://rebeliantka.nowyekran.pl
http://wpolityce.pl/autorzy/jerzy-bielewiczProsimy o wsparcie naszego protestu. Dziękuję wszystkim osobom, które już zadeklarowały poparcie dla naszego sprzeciwu.

Wszystkim Drogim Internautom, którzy wyrazili niepokój o moje zdrowie z uwagi na formę kontestacji, obiecuję szczególną ostrożność i natychmiastowe zaprzestanie głodówki w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów. 

Krystyna Górzyńska (Rebeliantka)

Przypominamy:
W poniedziałek 29 października w biurze poselskim posła Jarosława Gowina, o godzinie 11-tej doszło do spotkania grupy osób pokrzywdzonych przez krakowski wymiar sprawiedliwości z panem posłem / ministrem. Do gabinetu wpuszczono tylko 4 osoby, których obecność była wcześniej ustalona. Około 20 osób czekało na wyniki rozmów w sekretariacie, kolejne 20 na ulicy, przed budynkiem. Na spotkanie nie wpuszczono dziennikarzy, mimo, że ich obecność reprezentujący grupę dr Zbigniew Kękus wcześniej zapowiadał. Po spotkaniu, które trwało ok. pół godziny, poseł / minister Jarosław Gowin przez chwilę rozmawiał z przybyłymi -- nagranie z tego spotkania znajdzie się niedługo na kanale monitorpolski.

!
Wg. relacji delegacji, podczas spotkania nie doszło do jakichś zdecydowanych ustaleń, poseł obiecał się zająć kilkoma sprawami oraz w ciągu 2 tygodni ustalić czy doszło do popełnienie przestępstwa przez sąd w.s. Z Kękusia. Zebrani odebrali spotkanie jako krok w dobrym kierunku w rozmowach rząd -- społeczeństwo, jednak postanowili, że nie poprzestaną nacisków w postaci protestów i pikiet, dopóki przestępcy w togach nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności prawnej za swoje czyny.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Zdzich
22-12-2013 / 17:10
Rzady w Polsce sa zydowskie.Oni moga krasc i likwidowac Polakow w imieniu żydowskiego talmuda.Zyd w Polsce,to trucizna i grzybica rowniez i katolicka cirkwia i ksiedzy.To jest je potrzeba zlikwidowac fizycznie.
~maja
10-11-2012 / 15:35
Pani Krystyno,jak mogę się z Panią skontaktować??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
~karol
07-11-2012 / 20:46
Podczas wojny było prościej -do wrogów się strzelało.Co teraz można z nimi zrobić? Wymordować -to przestępstwo -jednak wypadało by tak postąpić z punktu moralnego.Ten wariant odpada -odsunąć od tog -to jest możliwe i realne.Tylko w całym kraju trzeba za to się zabrać.
~Maciej
06-11-2012 / 13:28
To bandycki kraj -czyste bezprawie i terror. Meksyk się zaczyna tu w Polsce.
~Leszek
06-11-2012 / 08:21
Pozdrawiam Rebeliantkę ,dużo siły do walki z oprawcami i ,,faszystami,,
~REBELIANTKA
05-11-2012 / 21:56
Komunikat o odroczeniu protestu głodowego ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM Z uwagi na okoliczności odraczamy rozpoczęcie protestu głodowego. Pierwszy, bardzo prozaiczny powód jest ten, że Stowarzyszenie, które zgodziło się użyczyć nam pomieszczenie, wycofało się ze swej deklaracji w związku z remontem siedziby. Po drugie, z wielu stron dochodzą do nas sugestie, że nadchodzący tydzień przyniesie szereg wydarzeń publicznych, które niepodzielnie skoncentrują na sobie uwagę mediów. Oczywiœście, pragniemy by nasz protest przebił się do opinii publicznej, stąd przyjmujemy ten argument za niebagatelny. W międzyczasie przedstawimy kolejne sylwetki uczestników głodówki. Dookreśœlimy jeszcze dobitniej charakter i zakres żądań. Pragniemy też podziękować wszystkim tym, którzy już teraz deklarują pomoc i czynnie zaangażowali się w organizację protestu.
~mec
03-11-2012 / 19:11
są chyba szybsze i skuteczniejsze metody. Prawne na prawników nie skutkują.
~odcisk
03-11-2012 / 18:56
Podaję Rp. na uzdrowienie polskiej demokracji. Dopóki kilku szubrawców z prokuratury, wymiaru sprawiedliwości i biegłych sądowych w pierdlu nie wyląduje, dopóty przyzwoitości i sprawiedliwości w Ojczyżnie Naszej - nie zaznamy.