Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 23-02-2011

Konferencja na temat problemów polskiej rodziny 1 marca 2011r w Sali Kolumnowej Sejmu RP

Rodzina


Kluba Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość we współpracy z Grupą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, organizuje pod patronatem Wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego konferencję tematyczną dotyczącą problemów współczesnej polskiej rodziny.
Konferencja planowana jest na 1 marca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. (pełny program na dole strony)

Jedną z organizatorek konferencji jest Teresa Wargocka. Posłanka wskazuje, że podczas spotkania zostanie poruszonych wiele problemów, m.in. sytuacja materialna w szczególności rodzin wielodzietnych, równość szans młodego pokolenia, konflikt karier życiowych kobiet, czy zmiany demograficzne polskiego społeczeństwa. W konferencji udział wezmą parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy i studenci. Teresa Wargocka podkreśla jednak, że do udziału zaproszeni są wszyscy ci, których interesują problemy współczesnych rodzin. Zaznacza, że wspólnie trzeba pochylić się zwłaszcza nad modelem polityki społecznej, który wymaga zmiany.

„Na przestrzeni ostatnich 20 lat trzykrotnie wzrosła liczba rodzin żyjących poniżej minimum biologicznej egzystencji”. Posłanka zauważa, że liczba narodzin spadła w Polsce o połowę i jest obecnie jedną z najniższych w Europie. „Według oficjalnych danych w roku 2035 liczba ludności spadnie o 2,25 mln” – mówi Teresa Wargocka. Z danych GUS wynika również, że poważnie zwiększa się ubóstwo rodziny, gdy pojawia się w niej trzecie i czwarte dziecko – wskaźniki dowodzą, że poziom biedy w tych rodzinach jest znacznie wyższy niż w przypadku emerytów i rencistów. „Bieda w Polsce zaczyna mieć twarz dziecka” – podsumowuje posłanka PiS. „Dzisiaj trzeba nazwać instrumenty polityki społecznej wobec rodziny. Trzeba rewolucyjnej przebudowy tego systemu” – dodaje. 

>> POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIA <<

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~bikun
25-02-2011 / 09:18
dajcie znać jak nadejdzie czas wycinki sadów ,pójdziemy z kosami na sztorc.
~KAT amaran
24-02-2011 / 17:44
a będzie tam Wrocławski słynny z Wrocławia Szef PISu POseł Dawid Jackiewicz z kolesiem partyjnym Jarochem nie mylić z dolnośląskim prokuratorem jego Bratem. A nawiasem mówiąc czy siekiery naostrzone bo idzie wiosna ludów i szykuje się masowa wycinka sadów.
~Jaś
24-02-2011 / 09:50
przestańcie płacić podatki i zus! Natychmiast!
~berta
23-02-2011 / 18:06
Jak się za rozwiązanie problemów rodzinnych weżmie PiS, to grozi nam calkowite wyludnienie. Gdzie byli do tej pory ?
~obywatel
23-02-2011 / 14:49
Nie stać Polaków nawet na wychowanie własnych dzieci - stajemy się narodem wymierającym - nędza dosięgła już 13mlnl Polaków... Czy żółci zaleją nasz kraj i świat?