Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński dlaczego Polską rządzą żydzi forum dyskusyjne dla inteligentnych Prusiński - CZYJA JEST POLSKA SOLIDARNOŚĆ ?

Zygmunt Jan Prusiński

Po tym wypadzie, kiedy to żydzi, bodajże w Niemczech bez pytania autora, który to ten symbol namalował na fladze biało-czerwonej, bez pytania Polaków „zapożyczyli” sobie symbol na swojej fladze biało-niebieskiej i domalowali „Solidarność” po hebrajsku, w dniu 14 stycznia 2009 r. wpisałem się do „Raportu Nowaka” o tej treści:

Z.J.P: Żydzi ukradli polską Solidarność ! Chodzi także o symbol Flagi z logiem Solidarności. No tak, podobno był na to wkurzony sam Bolek Lech Wałęsa. Pogroził im pięścią w telewizji. Na to odpisuje czytelnik.

Augustyn P: „Panie Z.J. Prusiński ! Żydzi nie ‘ukradli Solidarności’ w Polsce, oni ją stworzyli na swój użytek a Polaków w niej skłócili z sobą”! (15.01.2009)

Krzysztof Galla: „Panie Augustynie, p. Prusińskiemu chodzi o to że żydzi manifestowali trzy dni temu – chyba w Niemczech, i mieli znak Solidarności na fladze żydowskiej. Oburzeni byli żydzi w Polsce z Bolkiem na czele”. (16.02.2009)

CZTERY MILIONY DOLARÓW W ZŁOCIE

Ciekawa to jest informacja.

Prawda: „Wałęsa, przeklęty Dyzmo – gdzie są miliony ?

Włoski dziennik „La Repubblica” pisze, że w kwietniu 1981 roku wysyłano dla polskiej Solidarności 4 miliony dolarów w złocie. Informacje te ujawnił w wywiadzie dla gazety Francisco Pazienza, były szef włoskiego wywiadu i aferzysta. Kończy on odbywanie kary więzienia za wprowadzenie w błąd prowadzących śledztwo po zamachu na dworcu w Bolonii w 1980 roku.

Pazienza twierdzi, że pieniądze dla Solidarności pochodziły ze wspólnych kont włoskiego banku Ambrosiano i watykańskiego Instytutu Dzieł Religijnych, kierowanego przez arcybiskupa Paula Marcinkusa. On właśnie, w porozumieniu z Janem Pawłem II, miał być organizatorem transportu”. (31.01.2009)

Z.J.P: Przez kilka ostatnich lat dobijam się pytaniem do Bolka, gdzie są pieniądze zbierane ze zbiórek przez Emigrację Solidarnościową i Polonię z zagranicy. Sam miałem w tym udział, bo zbierałem z kolegami w Wiedniu dla KPN i Rodzin Robotniczych z Solidarności w latach 1982 – 1984. Ostatnio rakował Wałęsa w wywiadzie mówiąc, że odpowiedzialnym za dary – pieniądze z zagranicy był Bogdan Borusewicz.

- Panie Marszałku Senatu, gdzie są pieniądze ? A może podarowaliście swoim przyjaciołom, Kiszczakowi i Jaruzelskiemu ? (1.02.2009)

Mogę dopisać, że Polaków tam nie było – tak jak kiedyś w PRL w tygodniku „Panorama” był taki stały tytuł: „Fotografa przy tym nie było”… (12.02.2009)

HISTORIA Z RAPORTEM U NOWAKA

Ktoś przepisał mój wywód z komentarza pod artykułem „Budujmy pomniki Jaruzelom i Kiszczakom”!, i przeniósł na witrynę „Raport Nowaka”.

Z.J.P: Współpracuję z 33 redakcjami w kraju i za granicą, na wszystkich kontynentach: Australia, Ameryka Południowa, USA, Canada, Afryka Południowa, Europa Wschodnia, Europa Zachodnia, Polska. Mam wiernych czytelników (3 miliony) w miesiącu. A co do Nowaka, to nie dałem forsy, chodziło o 50 złotych, więc mi skasował stronę autorską. Ja nie jestem frajer, i tak honorarium Nowak mi nie płacił, więc po co tam miałem pisać. Dobrze zrobił. Mam spokój z „Raportem Nowaka”. Pa ! (11.02.2009)

>>ex poseł nowak: „Pan wie, że został pan usunięty za chwalenie Kaczyńskich. Nadto prosiłem pana, by pan pisał normalnie a nie czcionką 16. Ja nie mam czasu redagować pana tekstów. Poza tym jest to serwis non – profit i ktoś musi partycypować choćby w zapłacie za serwer. Pan jest wstrętnym śmierdzącym leniem i nie ma ochoty założyć sobie darmowego bloga np. na Onecie. Szuka pan frajerów do reklamowania pana pseudo twórczości. I na koniec. Proszę też nauczyć się odpisywać na maila. To właśnie brak odpowiedzi na prośbę nawiązania kontaktu była jedna z przyczyn nie umieszczania pana tekstów sfrustrowany człowieku”. (11.02.2009)

- Żeby ten człowiek mógł zobaczyć moją pocztę odbiorczą na której miałem wówczas ponad 2 tysiące listów ze świata. Pisały do mnie najczęściej kobiety, które i prosiły o pisanie dla tych ślicznych niewiniątek – niewiast wiersze miłosne, erotyki a też i ostrzejsze wiersze, o seksie. O tym były poseł nie wiedział. No nic, odpisałem mu na ten powyższy list.

Z.J.P: Panie Nowaku, zazdroszczę Panu humoru. A chodzi mi o tzw. „frustrację”. A Pan nie ma tej frustracji ? A Naród. Polacy ? Podaję cyfrę, 60 procent Polaków jest sfrustrowanych. Może to nieprawda ? Ten Pasterz Adaś od baranów powiedział, że ma pozostać 15 milionów Polaków – jako to w roli niewolników dla… braci. Ja biorę ten cały syf polityczny w Polsce kabaretowo. Ułożyłem takie hasło, zaczynające się najpierw od inicjałów: OTWWP; Olać to wszystko w Polsce !

- Skąd Pan wie, że to jest pseudo-twórczość ? Był Pan u „profesora” Bartoszewskiego ? W Wiedniu podarowałem mu wiersz z autografem pt. „Samotny emigrant” – podobał mu się ten wiersz. – Zapytaj się go Pan osobiście… Za szybko Pan osądza człowieka – w ogóle go nie znając. Pozdrawiam Czytelników. (11.02.2009)

A co napisała Anna na forum „Raport Nowaka”, ta ludzka glista, wyjęta byle jak spod sukienki ? Ktoś napisał że to „wtyczka” na polskich forach. Oto wypociny baletmistrzki.

Anna: „Można by powiedzieć, że wszystko dobre, co się dobrze kończy. Prusiński odetchnął i ma spokój z Raportem Nowaka zaś czytelnicy RN odetchnęli od Prusińskiego. Oczywiście tzw. strony autorskiej ZJP nie dało się czytać. I z mojego punktu widzenia nie tylko chodzi o Kaczyńskich, ale o całokształt. Sfrustrowany Poeta pisał bowiem - delikatnie rzecz ujmując - o dupie Marynie. Jego wynurzenia dotyczące życia intymnego to była kloaka. Dobrze, że Pan Nowak pozbył się tych śmieci, które chluby tej stronie nie przynosiły. A ZJP niech „uszczęśliwia” swymi refleksjami i pseudotwórczością czytelników innych stron. Pozdrawiam”! (12.02.2009)

Zygmunt Jan Prusiński

Idź do ogrodu, przytul się do drzewa

Oj, Anno, ty kwiecie na kamieniu…
Szablonowa artystko z teatru.
Wstęgo czasu z plamami atramentu;

rozłóż
się jak wolna ptaszyna bez celu,
i
atakuj, atakuj skrzydłami orła.

12.02.2009 r.

Ps. Zastanawiam się, dlaczego ci poniektórzy tak nienawidzą to Prawo i Sprawiedliwość ? Co wam ten PiS takiego złego uczynił – znam „lepsze” partie które w gębie mają większe frazesy – choćby PSL, i jakoś nikt nie atakuje tej partii…?

Pamiętajcie Polacy, kto brał udział w filmie „Nocna zmiana”. To nie byli… przyjaciele Polaków. (12.02.2009)

Były poseł Zbigniew Nowak ten wierszyk i postscriptum wykasował !!!

Krzysztof Galla: „Panie Nowak, jest pan w błędzie. Pan Zygmunt ma wielu czytelników na wszelkich portalach – jestem pierwszy który od 2004 roku czyta twórczość Poety Narodowego. Jest on jak najbardziej Obrońcą Polski i jej Narodu. Strona p. Zygmunta Prusińskiego podnosiła poziom Pana portalu. Zresztą sam Pan nie zaprzeczy, bo przez ponad rok kilkanaście utworów Pan opublikował naszemu poecie. – O co w ogóle chodzi ? Kompleksu się Pan nabawił…” (12.02.2009)

Były poseł Zbigniew Nowak ten post wykasował !

Gość: „Proszę, proszę u Nowaka cenzura – znikają posty jednoczące Polaków. Panie Nowak ! Kim Pan jest”??? (12.02.2009)

Były poseł Z.N. ten post wykasował !

Zbroiło: „To chyba papier lakmusowy dla wywiadów jest ! Żądam usunięcia artykułu Anny – regulamin”! (12.02.2009)

Zygmunt Jan Prusiński: Pan jest władcą… No tak, napisałem odpowiedź wierszem do Anny. Były też odpowiedzi innych, i co, zlikwidował gospodarz RN. Panie Nowak, z Anną pan nie zajdzie daleko. A Forum powinno być otwarte dla każdej opcji poglądów i opinii. (12.02.2009)

Były poseł Z.N. ten post wykasował !

- No i po co takim komputer i Internet !? Zaraz chce rządzić…

POEZJA ZAANGAŻOWANA POLITYCZNIE

Zygmunt Jan Prusiński

Ormowcy – zboczeńcy
Pamięci Lucjana Prusińskiego

Byłem chłopcem w Otwocku ojcze.
Widziałem tych niewolników w mundurach;

cała
Polska była nimi namalowana.

To była „siła” bez siły – prędzej
taka
propagandówka z sowieckim akcentem.

Szli chłopcy do wodopoju, stado baranów
którzy
sami nie wiedzieli, czego bronili:
trawy
, mleczów, a może tylko pokrzyw.

Krzywdy były nie zmierzone
nikt
z centymetrem czy metrówką
nie
biegał jak geodeta po polu.

Te mendy które staczały się,
nie
znaczyły nic w świecie insektów.

30.01.2009 r.

Pieśń słowiańska do „Łupaszki

(Dzisiaj mija 58 Rocznica.
W dniu 8 lutego 1951 roku zmarł w komunistycznym

więzieniu
w Warszawie Zygmunt Szenedzielarz,
ps
. „Łupaszko”, dowódca 5 Wileńskiej Brygady
Armii Krajowej – (ur. 1910).

* * *

Motto: „Liście są jak u Boga dłoń”
- Konrad Krystian Prusiński

Niepokój, kilka puszek po piwie, połamane sanki,
stęchlizna
i ukryta w kącie pajęczyna, po prostu,
zwykły
dzień poety szarga nim. Niby niedziela,
niebo
pochmurne, gdzieś syczy ujęcie z doskoku,
nic
takiego na prowincji, powierzchowność płynie
jak
prąd w kablach ukryty. Ale jest zamysł,
taka
cieniutka nuta zbawczej apokalipsy, sznurek
leży
obok buta, zazdrości sznurówce, pies skulił się
jak
jeż, podwinął ogon głęboko, jawi się mrocznia
i
głód, ludzie pomarzli w swoich uczuciach.

Siarczyście dopieka samotność w tłumie, chodniki
plotkują
i o jednych i o drugich, szwenda się gdzieś
utopia
uczuć, ojczyzna leży w rowie. Ale każdy
chce
spokoju, najmniejszy trud ominąć, błąkania
swoich
oczu po przestworzach, być mniejszy
od
mrówki, nie znać pacierzy i pieśni wojennych,
pod
liściem zerwanym bełkotać – i miotać się
w
podskórnym lęku. To jest dziś taka Polska –
zamalowana
dobitnie jak na rzeź konie z cyrku,
tylko
chlanie nam dobrze idzie, i ta wieczna posucha
tęsknot
do szarego koloru. – Jesteśmy miotaczami
przyschniętej
zelówki do ulicznych psi gówien.

Kto pamięta tego bohatera,
może
mój syn Konrad,
który
napisał ten krótki wiersz:

„Liście są jak u Boga dłoń”.
A ludzie ? – A ludzie ?

8.02.2009 r.

W tych twarzach był socjalizm

Motto: Czym się różni socjalizm od komunizmu ?

Wczoraj oglądałem film dokumentalny,
wykruszone
fragmenty Polski w PRL.

Co dokonali barbarzyńcy to wiemy,
ale
te twarze – smutne twarze,
gdzieś
za biegiem historii
czarna
tęcza unosi się do dzisiaj.

Zbrodniarze z różą w zębach,
z
ideologią plastra słoniny,
gumowców
czy gumofilców
i
kufajek na niedzielny poranek.

W tej pajęczynie socjalistyczny człowiek
unosił
się ptakiem z drewna –
tylko
pisk gdzieniegdzie, rzadko krzyk,
i
życie zeszło z niego – na niczym.

10.02.2009 r.
Zygmunt Jan Prusiński

******************************************************************
Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki
O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

P
RZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga

INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto:
Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu
-
POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!
dyktator
Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -
ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech
Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI
CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

ROZTAŃCZONE BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

LIST OTWARTY - PONAGLENIE! Prezydencie III RP!
POUCZENIE PREZYDENTA.
Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:

aferyprawa@gmail.com
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.