Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 03-12-2013

UKRYWANIE FAKTU SĄDZENIA DWA RAZY TEJ SAMEJ SPRAWY BEZPRAWNYMI EGZEKUCJAMI ŁĄCZNIE Z ARESZTEM.

Szanowni Czytelnicy bulwersująca sprawa z powództwa GILLETTE , a obecnie PROCTER & GAMBLE przeciwko Sp,J. TECHDOM , a to zmuszania mnie jako przedsiębiorcę do działań bezprawnych z pominięciem obligatoryjnych faktur VAT jest już opisana na stronach AFER PRAWA w kilku artykułach, a przykładowo w jednym  z nich wraz z krótkim filmem ukazującym obrazowo tą sprawę popierając treść faktami. 

DWA WYROKI W JEDNEJ SPRAWIE WYDANE PRZEZ SĘDZIEGO W GLIWICACH LESZKA GUZA dotyczący Koncernu PROCTER & GAMBLE , a wcześniej GILLETTE który skrzywdził firmę z Rybnika.

Były artykuły w prasie papierowej w kilku dziennikach , a między innymi w Rzeczpospolitej. Jest też opublikowane na stronie internetowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Zapytanie Poselskie pod numerem 2495 z listopada 2012 roku oraz Oświadczenie Senatorów RP z dnia 09 sierpnia 2013 roku, a sprawa nadal nie jest załatwiona. Dokumentów powołanych w wydanym wyroku jako dowody – brak.

W Zapytaniu Poselskim jest wyraźnie podane żądnie sprawdzenia czy w aktach sądowych znajdują się dokumenty, które są uznane przez sąd jako dowody – niestety takich dokumentów nadal nie ma , a one są powołane jako kluczowe do wydania drugiego wyroku w tej samej sprawie wcześniej już osądzonej.

W Oświadczeniu Senatorów jest wniosek do Prokuratora Generalnego z prośbą o zajęcie się sprawą od strony prawidłowości działań w sytuacji dwóch wyroków w tej samej sprawie oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich . Przypomniany jest fakt, że w polskim Kodeksie Postępowania Cywilnego jest art. 379 jednoznacznie stwierdzający, że nie wolno sądzić dwa razy tej samej sprawy , gdyż wówczas takie postępowanie sądowe jest nie ważne .

W tym konkretnym przypadku dotyczącym małej jednostki gospodarczej TECHDOM z Rybnika i Koncernu PROCTER & GAMBLE wcześniej GILLETTE mamy do czynienia z taką właśnie sytuacją.

W odpowiedzi Rzecznika na oświadczanie Senatorów są podane nieprawdziwe informacje, że sprawa jest załatwiona, że mnie jako pokrzywdzonej przesłano żądne kopie dowodów – tak w rzeczywistości nie jest – nie ma kluczowych dokumentów, które są powoływane w wyroku i przyjęte jako dowody.

Żadnych żądanych kserokopii dowodów dotąd mnie nie przesłano ani nawet nie okazano – w aktach sądowych tej sprawy takich dokumentów nie ma. Informuję , że posiadam kserokopie wszystkich tomów akt z zapewnieniem Przewodniczącego Wydziału i obecnego Prezesa Sądu Okręgowego z Gliwic Henryka Brzyżkiewicz, że to wszystkie akta jakie sąd posiada. W aktach tych dowodów , na których oparto uzasadnienie wyroku o sygn. X GC 236/04 - nie ma , a wyrok , w którym są nieistniejące dowody powołane -  jest.

Mimo moich dziesiątków wniosków o wyjawienie w oparciu o co wydano ten drugi wyrok , mimo interwencji Posłów i Senatorów sprawa jest już tyle lat mataczona aby nadal ukrywać fakt, że bogaty przeciwnik w sądzie załatwi nawet zmianę treści wyroku drugim wyrokiem i to wydanym przez tego samego sędziego, który wydał pierwszy wyrok.

Aby istniejące fakty były uwiarygodnione dla czytelników w załączeniu podaję oświadczenie trzech Senatorów złożone na 38 posiedzeniu Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

gillette.oswiadcz.senator.male.jpg

W piśmie Rzecznika Praw Obywatelskich nazwanym odpowiedzią na treść oświadczenia Senatorów opublikowanym na stronie internetowej Senatu nie ma odniesienia się do sedna sprawy, a to nieważności postępowania, braku dowodów uznanych jako kluczowe w tej sprawie.

Do Senatorów , którzy złożyli oświadczenie wniosłam już pisemne wyjaśnienie , które tu przedstawiam z dowodami, że do wszystkich dotarło. Natomiast do Rzecznika Praw Obywatelskich przygotowuję ponieważ ja tą sprawę do Rzecznika zgłaszałam już od 2005 roku kilka razy i nie tylko ja , a nawet Posłowie z Parlamentu Europejskiego . Dowodów w sprawie jest wystarczająco dużo aby pokazać czytelnikom, że tam właśnie jest wszystko wyciszane.

Opublikuję również cały materiał, który złożę do RPO jako udokumentowanie, że sprawa jest poważna ponieważ podobne procedury dotyczą dziesiątek osób pokrzywdzonych przez urzędników publicznych .

techdom.odp.senatorom18.11.13s1.jpg

techdom.odp.senatorom18.11.13s2.jpg techdom.odp.senatorom18.11.13s3.jpg

techdom.skarga16.05.05s1.jpg techdom.skarga16.05.05s.jpg

techdom.komenda12.11.13s1.jpg

techdom.komenda12.11.13s2.jpg

techdom.SO.gliwice2.08.13s1.jpg techdom.SO.gliwice2.08.13s2.jpg

Taką odpowiedz otrzymali Senatorowie, którzy zdecydowanie opowiadają się za tym aby prawo w Polsce obowiązywało wszystkich i tych, którzy mają ogromne pieniądze pracując w dużych Koncernach i zwykłych Kowalskich.

Szanowni Czytelnicy jestem zadowolona, że osoby pokrzywdzone z różnych stron Polski złożyły List Otwarty do Posłów Rzeczpospolitej Polskiej z apelem o pomoc w przywróceniu godności i sprawiedliwości pokrzywdzonym Obywatelom przez własne Państwo.

Ja do tego apelu przyłączam się z ogromnym materiałem dowodowym ale też udowadniam co dokumentuję, że właśnie niektórzy Posłowie i Senatorowie nie boją się prawdy i dążą do tego aby Wymiar Sprawiedliwości działał zgodnie z prawem i zasługiwał na nazwę jaką posiada bo obecnie jest dużo wypaczeń co uwidacznia się w tym fragmentarycznym materiale.

Będę ukazywać dowody jak jest sprawa mataczona nie udostępniając dowodów. Jak potraktowano tą sprawę w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach – bo w tym właśnie sądzie utrzymano w mocy wyrok nie ważny w myśl art. 379 KPC mimo , iż był bardzo czytelnie podnoszony zarzut w apelacji , że ta sprawa jest już osądzona i prawomocnie zakończona.

Aktualny Prezes Roman Sugier , który wówczas był Przewodniczącym Wydziału dostatecznie zna sprawę z dziesiątek moich wniosków o udostępnienie dowodów oraz z interwencji instytucji zewnętrznych aby udzielono mi odpowiedzi na skargę złożoną w maju 2005 roku.

Skarga zawiera szczegółowy opis sprawy z głównym zarzutem , że ta sprawa jest już prawomocnie zakończona i nie ma przepisu prawnego aby taki wyrok utrzymać w mocy. Mimo to wyrok nieważny utrzymano w Sądzie Apelacyjnym w mocy bez rozpoznania podnoszonych zarzutów , a szczególnie zarzutu , że sprawa jest już osądzona.

Dla poparcia, że nadal żądam udokumentowania wyroku na podstawie, którego stosowane są do mnie od kilku lat bezpodstawne egzekucje podaje do wiadomości jako dowód jedno z ostatnich pism kierowane do Prezesa Sądu i Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Na to pismo jak i na wiele poprzednich brak odpowiedzi.

Oto treść pisma z pieczęciami potwierdzającymi odbiór przez adresatów.

techdom.SAsugier.katow.9.10.13.jpg

Zwracam się do Czytelników o komentarze jeśli też zostali skrzywdzeni wyrokami wydanymi bez rzetelnych materiałów dowodowych , wyrokami wydanymi w układzie bardzo silnej solidarności zawodowej - bo wspólnymi silami możemy zrobić wiele, a to pomóc sobie nawzajem i pomóc tym wszystkim , którzy mają mniej determinacji i odwagi , a też zostali niesłusznie , bezprawnie skrzywdzeni jak ja.

Przygotowała Helena Fleszar

Gliwice Sąd Rejonowy 29.08 godz. 13 zapraszamy media i osoby zainteresowane na posiedzenie w sprawie Heleny Fleszar i koncernu Gillette. 
Metody działania koncernu PROCTER & GAMBLE wcześniej GILLETTE zmuszające małą jednostkę gospodarczą do działalności bez obligatoryjnie obowiązujących faktur VAT.
DWA WYROKI W JEDNEJ SPRAWIE WYDANE PRZEZ SĘDZIEGO W GLIWICACH LESZKA GUZA dotyczący Koncernu PROCTER & GAMBLE , a wcześniej GILLETTE który skrzywdził firmę z Rybnika.
Prześladowanie właścicielki Spółki TECHDOM z Rybnika przez GILLETTE i PROCTER & GAMBLE oraz warszawskiego adwokata Piotra Skrzydelskiego.
OBRONA FIRMY TECHDOM Z RYBNIKA - DAWIDA PRZED GOLIATEM - CZYLI PRZED GILLETTE a aktualnie PROCTER & GAMBLE

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~O korumpowaniu sędziów Sądu Najwyższego
12-01-2014 / 02:29
O korumpowaniu sędziów Sądu Najwyższego słyszeliśmy miesiąc temu i wcześniej. Ale kiedy okazało się, że to pomówienie, a prokuratura w Krakowie umorzyła śledztwo, zdawało się, że to koniec sprawy. Niestety, byliśmy w błędzie. Temat afery o kupowaniu sędziów z Sądu Najwyższego (SN) powraca. Wcześniej już pierwszy zastępca prezesa najwyższej instancji sprawiedliwości wyjaśniał publicznie, że afery takiej nie było, więc koniec, kropka. Zatem tematu miało nie być. Teraz okazuje się, że jednak był, bo na światło dzienne wychodzą nowe fakty. "Z pieniędzy CBA opłaciłem sędziemu polowanie i pobyt w Rosji. Załatwił mi przyjęcie sprawy do Sądu Najwyższego" – głosi jawnie biznesmen Józef Matkowski. Zamieszani w aferę Sądu Najwyższego prawnicy: radca prawny, adwokaci i emerytowany sędzia z Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) – jak powiedział człowiek, który współpracował z CBA w tej sprawie - otrzymali ponad 500 tys. zł łapówek. Informację tę potwierdzili redaktorzy portalu tvn24.pl u źródeł zbliżonych do śledztwa. Oprócz gotówki, CBA opłaciło im m.in. polowanie i zabawę w Rosji. Biznesmen Józef Matkowski zgodził się ujawnić i opowiedzieć tvn24.pl o kulisach sprawy. Szef CBA Paweł Wojtunik w związku z tą sprawą skierował do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, pismo informujące o aferze sięgającej najwyższych funkcjonariuszy Sądu Najwyższego. Pisze w nim, że umorzone już wcześniej śledztwo należy dalej prowadzić. Podejrzenia o korupcji i powoływaniu się na wpływy w Sądzie Najwyższym były jedną ze sztandarowych operacji, które szef CBA, Paweł Wojtunik, odziedziczył po twórcy tej formacji, Mariuszu Kamińskim, obecnie pośle PiS. A więc w tym przypadku obaj mają to samo niezwykle trudne zdanie. Bo jak udowodnić to, do czego nikt się nie chce przyznać? W dodatku tajemnicze "to" dotyczy tak wysokiego, najwyższego, szczebla wymiaru sprawiedliwości. Czytaj wiecej: www.wiadomosci24.pl/artykul/polowanie_na_cietrzewie_dowodem_na_korup się poczuł w duchu były szef specsłużby, Mariusz Kamiński, więc spokojnie przyznał: "Zgadzam się z obecnym szefem biura. Ta sprawa nie powinna być umorzona, CBA działało zgodnie z prawem". Tymczasem I Prezes Sądu Najwyższego, Stanisław Dąbrowski, wielokrotnie podkreślał niedawno, że nie ma żadnych dowodów na korupcję jego podwładnych, sędziów SN. W rozpracowywaniu przez CBA sprawy korupcji sędziów Sądu Najwyższego współpracował biznesmen, Józef Matkowski, prywatnie - brat przyrodni Ryszarda Sobiesiaka, jednego z bohaterów głośnej afery hazardowej. Biznesmen Matkowski, od końca 2008 roku pomagał oficerom CBA, zbierać operacyjnie dowody na korupcję wśród urzędników, prawników i sędziów. Wspólnie z agentami CBA uczestniczył w trudnej operacji specjalnej oraz w "kontrolowanych wręczeniach łapówek". Józef Matkowski ujawnia, że oprócz maili, nagrań audio i video - dowodami w śledztwie były zeznania jego i towarzyszących mu agentów CBA. Adwokaci z Wrocławia i nieżyjący już radca prawny z Warszawy, a później również sędzia z NSA, sami zaoferowali swoje "usługi" biznesmenowi Matkowskiemu. Zobowiązali się załatwić w Sądzie Najwyższym kasację przegranego przez niego procesu. Chodziło o pieniądze z inwestycji w działki w jednej z podwrocławskich miejscowości. Jednym z ważnych i dowodowych momentów całej operacji było "zorganizowanie i opłacenie w maju 2009 roku" sędziemu, polowania w Rosji, w okolicy Wołogdy - "na głuszce i cietrzewie". Sędzia z NSA był zapalonym myśliwym. Józef Matkowski oświadcza: "Sędzia, któremu za pieniądze CBA ufundowałem polowanie, pobyt i imprezy w Rosji, załatwił później u swojego kolegi z Sądu Najwyższego przyjęcie na wokandę SN mojego procesu". I dodaje, że opłata za każdą sztukę zabitego przez sędziego ptaka wyniosła w przeliczeniu około 300 euro. CBA, poprzez biznesmena, opłaciło również pobyt w Rosji nieżyjącemu już warszawskiemu radcy prawnemu, który był znajomym wrocławskich adwokatów. Jak wynika z materiałów śledztwa i słów Józefa Matkowskiego, to radca zaproponował, że "załatwi sprawę w SN" poprzez swojego znajomego sędziego z NSA. Biznesmen twierdzi, że wielbiciel polowań, sędzia z NSA, razem ze swoim kolegą, sędzią Sądu Najwyższego, napisali mu wniosek o kasację procesu, który złożył do Sądu Najwyższego (nazwisko sędziego z NSA – zna red. portalu tvn24.pl). "Ten kolega obiecał (imię sędziego z NSA – znane red.), że dołoży wszelkich starań w mojej sprawie (...)" - czytamy w urzędowej notatce Józefa Matkowskiego, na druku CBA z początku czerwca 2009 r. Zarówno ta, jak i inne notatki, są dowodami w śledztwie. Spotkania opisane w notatkach były nagrywane i obserwowane przez CBA. Czytaj wiecej: www.wiadomosci24.pl/artykul/polowanie_na_cietrzewie_dowodem_na_korup TVN24 w prokuraturze i w CBA, zastrzega portal, potwierdzają, że sędziowie ze sobą wymieniali maile i przesyłali kolejne wersje wniosku kasacyjnego. Te maile również są dowodem w śledztwie. Jak ustalono, obaj sędziowie znają się z początków swoich prawniczych, zawodowych karier. W efekcie tych protekcyjnych zabiegów, w lipcu 2009 roku, na specjalnym "przedsądowym posiedzeniu", Sąd Najwyższy wyraził zgodę przyjąć sprawę Józefa Matkowskiego do osądzenia. Termin ostatecznej rozprawy wyznaczono na koniec października 2009 roku. W sierpniu 2009 roku sędzia z NSA miał zaproponować Józefowi Matkowskiemu, żeby razem z jego kolegą z SN wybrali się pod koniec października na święto myśliwych "Hubertus Spalski". "Sędzia z NSA przyjął ode mnie pieniądze na opłacenie pobytu swojego i sędziego z Sądu Najwyższego w Spale - mówi biznesmen Matkowski, który pomagał agentom CBA. I – jak dodaje - "sędzia płacił własną kartą a ja mu oddawałem z pieniędzy CBA". Przed główną rozprawą w SN biznesmen napisał w kolejnej notatce: "(Nazwisko sędziego z NSA) powiedział, że (...) w połowie września pójdzie na kolację z dwoma kolegami z Sądu Najwyższego. (...) Obiecał mi, że na tydzień przed rozprawą będzie wiedział jaki jest wyrok". Według Józefa Matkowskiego sędzia z NSA miał go zapewnić o wygranej sprawie. W połowie października 2009 roku niespodzianie Józef Matkowski przegrał proces przed Sądem Najwyższym. Trudno ustalić, dlaczego tak się stało. Niewykluczone, że sędziowie z SN przestraszyli się ujawnionych w mediach na początku października stenogramów z "afery hazardowej", w których pojawiały się nazwiska osób z procesu Józefa Matkowskiego, m.in. Ryszarda Sobiesiaka. Po przegranej rozprawie w SN odbyło się święto myśliwych "Hubertus Spalski" w Spale. Przyjechali na nie sędzia z Sądu Najwyższego z sędzią z NSA. Według Matkowskiego, obaj sędziowie trzymali się razem i unikali jego towarzystwa. Mimo to dopytywał się przyczyn przegranego procesu. Matkowski zrobił w Spale zdjęcia obu sędziów. A pobyt sędziów i ich rozmowy dokumentował oficer CBA. Czytaj wiecej: www.wiadomosci24.pl/artykul/polowanie_na_cietrzewie_dowodem_na_korup końcu września 2012 roku Prokuratura Apelacyjna w Krakowie umorzyła śledztwo w sprawie "powoływania się od grudnia 2008 do 14 października 2009 we Wrocławiu, w Warszawie i innych miejscowościach i poza granicami Polski, na wpływy w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu i w Sądzie Najwyższym oraz pośrednictwa w załatwieniu korzystnych dla ustalonej osoby orzeczeń sądowych, w zamian za korzyści majątkowe i obietnice ich udzielania". Rzecznik prasowy krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej twierdził, że powodem umorzenia jednego z najważniejszych śledztw były błędy popełnione przez CBA. Jak podkreślił, materiał z czynności operacyjnych CBA, nie może stanowić dowodu. "Został bowiem zgromadzony bez podstawy prawnej i wbrew przepisom ustawy" – wyjaśnił. Biznesmen Józef Matkowski obecnie się ukrywa. Przegrany proces zmusił go do oddania swoim byłym wspólnikom ponad 40 mln zł. Sąd we Wrocławiu nakazał tymczasowo aresztować Józefa Matkowskiego, gdyż nie stawiał się na rozprawy przed wrocławskim sądem i nie chciał ujawnić swojego majątku. Zawiedziony, zrozpaczony i rozgoryczony - biznesmen Matkowski - umorzeniem śledztwa w sprawie korupcji w Sądzie Najwyższym - wystosował list otwarty, m.in. do premiera, prezydenta i parlamentu. Pisze, że czuje się oszukany przez krakowską prokuraturę i CBA. Na wczorajszym posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości, były szef CBA Mariusz Kamiński, chciał zapytać prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o przyczyny umorzenia śledztwa przez krakowską prokuraturę. Prokurator Generalny poprosił o przełożenie posiedzenia komisji na koniec listopada, gdyż chce do tego czasu skończyć analizę prawną decyzji o umorzeniu. Czytaj wiecej: www.wiadomosci24.pl/artykul/polowanie_na_cietrzewie_dowodem_na_korup
~bezimienny
08-01-2014 / 00:00
Wadowice tez!. Czytamy , nie komentujemy w obawie o sankcje. Ale, jak wszyscy ?! To dodaje odwagi!
~Grazyna
07-01-2014 / 23:44
Nowy Sącz z pomocą !!
~observe
07-01-2014 / 23:35
Pani helenko niech się Pani przestanie dziwić!!! W naszym skorumpowanym kraju coś takiego jak sprawiedliwość nie istnieje. !!!! Dlatego taka bogata hiena jak Procter &Gamble może to wykorzystywać!!!
~Gabriela
07-01-2014 / 23:17
Prosze zrobic liste - wszyscy sie podpiszemy! ... Jestem takze ofiara Polskiego Sadownictwa ... Bardzo podobna sprawa, choc inna ... Moge wszystko udowodnic ... Bedziemy rozglaszac i pomagac Pani z zagranicy ... Tylko Media moga nam pomoc i ratowac Polske przed skorumpowanym i przestepczym Polskim Sadownictwem! ... Pani Heleno jestesmy z Pania.
~pokrzywdzony
07-01-2014 / 23:17
Popieram pomysł Pani Kawiak, tylko razem można coś osiągnąć. Bądżmy solidarni. Też podpiszemy się pod protestem przeciwko Procter & Gamble. Chcą popularności to my , Polacy im zapewnimy. Won oszuści z naszego kraju!!!
~helenka
07-01-2014 / 21:44
Popieram działania Pani Fleszar w obronie Jej własności i dobrego imienia. Dziwię się, że w naszym Kraju nie można dojść sprawiedliwości przed Sądem w tak oczywistej sprawie.
~Gabriela
07-01-2014 / 20:55
Liebe Direktion Procter & Gamble................................. Jetzt reicht´s!.............................................. Wann ist endlich Schluss mit diesem machenschaften?........... Kann nicht sein, das so ein Konzern wie P&G so etwas zuläst?.................................. Frau Helena Fleszar muss entlich Ihr recht bekommen – deren schicksal will sicherlich keiner von ihnen teilen....................... Polnische P&G und polnische Justiz machen mit unschuldigen Menschen was sie wollen, und das schlimme ist - alle gucken zu!......................... Bitte helfen Sie!
~Czytelnicy wiadomości internetowych
07-01-2014 / 19:19
Tak mądry pomysł podsunęła pani Kawiak Teresa, że musi Pani Fleszar wystąpić z listą większej ilości osób do zarządu koncernu PROCTEL&GAMBLE, bo tylko wtedy będą zmuszeni zareagować. My tez popieramy ten pomysł i chętnie sie wpiszemy.
~teresa kawiak
07-01-2014 / 18:12
Pani Heleno, prosimy napisać pismo do koncernu i prasy zagranicznej. W Krakowie wiele osób poprze Panią. Nie możemy pozwolić na bezprawne okradanie naszych obywateli przez obcych. Wstyd, żeby taki bogaty koncern skazywał na wegetację samotną kobietę, zwłaszcza że przyczynił się także do śmierci jej męża