Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

SPRAWA PANI KRYSTYNY K. - JAKO KOLEJNY DOWÓD IMPOTENCJI ORGANÓW (NIE)SPRAWIEDLIWOŚCI  NA PRZYKŁADZIE WROCŁAWSKIEGO SĄDU. 
Sprawa interwencyjna - to się może przydarzyć każdemu

Pani Krystyna prowadziła działalność gospodarczą. Był jej potrzebny samochód, w tym celu w 1996r. zakupiła samochód m-ki Volkswagen Passat od Sławomira M. za kwotę 30tys.zł. Według. zapewnień sprzedawcy, samochód był legalnie zakupiony w Niemczech, Pani Krystyna otrzymała dokumenty celne i na ich podstawie zarejestrowała samochód w Wydziale Komunikacji Urzędu Rejonowego w Oleśnicy. 
Szczęście Pani Krystyny nie trwało nawet roku. Już 21.05.97r została wezwana do komendy we Wrocławiu o wstawiennictwo razem z samochodem, ponieważ złapano gang trudniący się kradzieżami samochodów i padło podejrzenie, że jej własność też pochodzi z kradzieży. Jako "prawa" obywatelka zjawiła się na policji już następnego dnia i oddała swój zakupiony samochód do badania. 
Postanowieniem z dnia 25.05.97r - Tomasz Fedyk - prokurator Prokuratury Wojewódzkiej we Wrocławiu przywłaszczył (teoretycznie zabezpieczył) jej samochód, ponieważ jak wykazały badania mechanoskopijne, ma nabity wtórny numer nadwozia i został zarejestrowany na podstawie fałszywych dokumentów.
Dnia 28.08.97r dostała postanowienie, że jej samochód ma przebite numery identyfikacyjne, został skradziony jeszcze w 1994r? (ciekawe co robił przez te dwa lata?) i zostaje oddany niemieckiej firmie ubezpieczeniowej, która za niego zapłaciła odszkodowanie. 
Bajer w tym, że Pani Krystyna też za niego zapłaciła, tylko że jako ofiara wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie z góry zostaje postawiona na przegranej pozycji. Co innego by na pewno było, gdyby kradziony samochód w tzw. dobrej wierze zakupił prokurator, czy poseł, co też się zdarzało - im nikt samochodów jakoś nie zabierał. 

I teraz zaczyna się kolejny wyższy stopień impotencji organów (nie)sprawiedliwości.
W teorii złapani przestępcy gangu samochodowego powinni siedzieć zamknięci w celi. I tu się bardzo prawi  obywatele mylą. Do celi u nas wsadza się bezrobotnych za alimenty, albo złodziei złomu, nawet staruszki, czy dzieci, ale nie aferzystów i złodziei samochodów, czy majątku publicznego. Ci są w stanie załatwić (czytaj: wykupić sobie wolność) i śmiać się swym ofiarom prosto w oczy. W tej sprawie mamy szereg przykładów niemocy organów prawa opisywanych na stronach witryny.
Oszust i złodziej Sławomir M. napisał do sądu pismo, ze musi uprawiać pole i opiekować się ojcem, co wcale nie musiał dokumentować łatwowiernym? (a może sprzedajnym?) sędziom. Po prostu zwolnili go z odbywania kary. Prokurator wrocławski Leszek Wojtyła też nie wniósł żadnego protestu. Tym sposobem złodziej mógł dalej hulać, kraść i oszukiwać kolejnych prawych obywateli. [sytuację opisano w Gazecie wrocławskiej w artykule pt. "Sposób na wolność" z dnia 01.10.04r]
Rzecznik sądu wrocławskiego, sędzia Bogusław Tosicki, stwierdził że sędzia może robić to co uważa za słuszne i wcale nie musi weryfikować danych?... heee, czyli mamy prywatę w sądach? Teraz wiemy, dlaczego g... warta jest abstrakcyjna, czyli  istniejąca tylko w teorii  etyka sędziowska, i dlaczego tak wysoko (75%) przez społeczeństwo oceniane jest skorumpowanie polskich organów władzy.
 
Oburzona taką postawą wymiaru sprawiedliwości, Pani Krystyna założyła sprawę o zapłatę przeciwko złodziejowi Sławomirowi M. i dostała wyrok zasądzający zapłaty 30tys. wraz z odsetkami, zwrot kosztów procesu i opłaty sądowej.

konopnicka_pozew.s1.gif (19974 bytes) konopnicka_pozew.s2.gif (22407 bytes) konopnicka_pozew.s3.gif (28501 bytes)

Sąd pozytywnie rozpatrzył jej sprawę, ale okazało się że złodziej nie posiada żadnego majątku (udowodniono im kradzież i sprzedaż co najmniej 14 samochodów), w tym nawet  uprawnego pola, , tak więc komornik umarza sprawę - wątpliwe, czy też za darmo. Pani Krystyna zostaje "na lodzie".

Istotne jest, że szajka opłacała też urzędnika - kierownika Biura Komunikacyjnego w Trzebnicy, który brał udział w fabrykowaniu koniecznych dokumentów do wydawania dowodów rejestracyjnych. 
Stracił pracę, ale na tym koniec. Zarobiony nieuczciwie majątek pozostał mu. Pewno już przepisał wszystko np. na sąsiadkę?
Straty majątkowe ponieśli tylko ofiary przestępców - czyli m.in. Pani Krystyna.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest (oczywiście nie dla Pani Krystyny), że Urząd Rejonowy w Oleśnicy "tak po prostu" uchylił decyzje swojego kierownika - odmówił zarejestrowania już zarejestrowanego samochodu? - kolejny "błąd intelektualny" urzędnika?

konopnicka_dec.komun.s1.gif (16565 bytes) konopnicka_dec.komun.s2.gif (12082 bytes)

Pani Krystyna kupiła samochód w tzw. dobrej wierze, tak więc to firma ubezpieczeniowa powinna domagać się zwrotu kosztów zapłaty od złodzieja, a nie od ofiary oszustwa. To wchodzi w jej działanie. 
W końcu Kodeks Cywilny mówi:
Art. 415. Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. 
Art. 416. Osoba prawna jest obowiązana do naprawienia szkody wyrządzonej z winy jej organu. 
Art. 417. § 1. Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez funkcjonariusza państwowego przy wykonywaniu powierzonej mu czynności. 
§ 2. Funkcjonariuszami państwowymi w rozumieniu niniejszego tytułu są pracownicy organów władzy, administracji lub gospodarki państwowej. Za funkcjonariuszy państwowych uważa się również osoby działające na zlecenie tych organów, osoby powołane z wyboru, sędziów i prokuratorów oraz żołnierzy sił zbrojnych.

Jednak organy (nie)sprawiedliwości dawno olały ofiarę oszustwa - w końcu u nas przestępca ma znacznie większe prawa niż jego ofiara.
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich też nie widzi możliwości interwencji. 

i organów władzy...

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Zapraszamy sędziów i adwokatów zamieszanych w przekręty do "czarnej listy" Raczkowskiego... miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Davion
03-01-2015 / 23:05
Tht'as going to make things a lot easier from here on out. txvhxalivk.com [url=dwbuyqc.com]dwbuyqc[/url] [link=ultusdzj.com]ultusdzj[/link]