Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
7 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Jak to jest z tym polskim obywatelstwem?

Bezsprzeczne - Piotr Karwowski urodził się w Polsce.  
Jako trzyletnie dziecko wyjechał z matką do Stanów Zjednoczonych. 
Pytanie: Jakie ma obywatelstwo?

Polski konsul (-) Marek Szonert mający wytłumaczyć ten fakt - a bez wątpienia należy to do jego kompetencji, tłumaczy, że z uwagi na fakt ponownego związku małżeńskiego jego matki - Piotr Karwowski utracił obywatelstwo polskie? Jednak, swoje dywagacje nie popiera się żadnym przepisem prawnym.
Karwowski swoje nazwisko ma przecież od urodzenia, jednak Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku stwierdza w imieniu urzędnika A.W. Gawkowskiego, że taka osoba nie figuruje w Centralnym Banku Danych - więc z tego powodu  [nie dopisania?] nie jest obywatelem polskim. 
Jak zapewnia polski konsul błąd można usunąć za opłatą 112$? - ciekawe...

Jasne, że taka niekompetencja nie podoba się pełnomocnikowi Pana P. Karwowskiego.
Do niekompetentnego dyrektora urzędu wojewódzkiego A. W. Gawskowskiego wysłał pismo wyrażające swoją opinię i krytykę władz nie umiejących załatwić najprostszych spraw. 
Jasne, że każdy urzędnik na zamieszczoną krytykę w wydawnictwie zgodnie z Prawem Prasowym ma możliwość wypowiedzenia się. Czekamy na urzędnicze wyjaśnienia.

Dotyczy sprawy Nr OB. III. 5022-62/05                                    data: 11.03.2005r

Podlaski Urząd Wojewódzki
Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich
i Migracji 
p. Andrzej W. Gawkowski

 Szanowny Panie Gawkowski !

 Bardzo dziękuje za odpowiedź pismem z dnia 11 marca 2005 r. Nr jw., którą otrzymałem za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Muszę przyznać, że jestem zszokowany waszym postępowaniem w szczególności podważania Obywatelstwa Polskiego mojego siostrzeńca Piotra Karwowskiego. Zdaję sobie sprawę, że tego rodzaju problemy mogły lub mogą napotkać innych rodowitych Polaków, którzy mieszkają poza granicami Ojczyzny od wielu lat i chcą uzyskać swój Polski Paszport, jak mój siostrzeniec Piotr Karwowski, aż tu nagle okazuje się, że nieodpowiedzialni Urzędnicy z polskich urzędów państwowych, którzy na skutek swojej niewiedzy, utrudniają rodowitym Obywatelom polskim, którzy udowadniają posiadanie swojego Obywatelstwa na podstawie Odpisu Zupełnego Aktu Urodzenia wydanego przez Urząd Stanu Cywilnego w Giżycku woj. Warmińsko-Mazurskie, pomimo tego faktu z upoważnienia Wojewody podlaskiego, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Migracji sugeruje, że Piotr Karwowski mógł utracić Obywatelstwo Polskie w sposób pochodny? Tj. na skutek utraty Obywatelstwa przez matkę.

Szanowny Panie Gawkowski! muszę stwierdzić, że coś tak głupiego mógł wymyślić tylko imbecyl !

Po pierwsze jeżeli nawet matka Piotra Karwowskiego zawarła nowy związek małżeński w USA i zmieniła nazwisko, to ten fakt nie świadczy o tym, że Piotr Karwowski utracił Polskie Obywatelstwo.

Po drugie zasugerował Pan, że dla przeprowadzenia postępowania w tym uzyskania rzetelnych ? informacj z polskich placówek konsularnych istotne znaczenie ma wskazanie, czy i kiedy matka Piotra Karwowskiego zmieniła nazwisko.

Otóż Panie Gawkowski ! jeżeli Pan chce uzyskać rzetelnych informacji ? od polskich placówek konsularnych. To ja panu przedstawię fakty na temat rzetelności uzyskania informacji od placówek konsularnych np.: z Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

Pierwszy niedorozwój umysłowy konsul Kaczyński, ten spasiony burak naciągacz finansowy, on tylko szuka pieniędzy za swoje idiotyczne pośrednictwa w poszukiwani potwierdzeń obywatelskich.

Czy ten system Centralnego Banku Danych to teczki Wildsteina?

Pobieracie wysokie opłaty od ludzi i nic nie potraficie wykonać dobrze, a może teraz szykujecie się, by wydziedziczyć Polaków z Polskości i zastąpić nas obywatelami z Izraela?

Panie Gawkowski!

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej mówi: Rozdział II Wolności, Prawa i Obowiązki Człowieka i Obywatela, zasady ogólne:

Art. 34

1)      Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi.

2)      Obywatel Polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba, że sam się go zrzekł. (mój siostrzeniec nigdy nie zrzekł się obywatelstwa polskiego).

Ja Panu daję 14 dni do pisemnego potwierdzenia posiadania przez mojego siostrzeńca polskiego Obywatelstwa.

O ile to nie nastąpi-to ja wystąpię do Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej i Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, niech wyciągną wszelkie wnioski wobec Pana i nieodpowiedzialnego Wojewody podlaskiego, tacy urzędnicy jedynie nadają się prowadzić kury do szczania!   

 Swoją opinię A. Lobrów wysłał też do "jeszcze" premiera RP Marka Belki i posłów Romana Giertycha, Jarosława Kaczyńskiego i Jana Olszewskiego - poniżej.

Na pismo A. Lobrowa skierowane do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiada Z-ca Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Migracji - Ewa Maciak. 
Mamy tu przykład "mądrego bredzenia" - czyli jak udzielić odpowiedzi, jednocześnie nic nie załatwiając. 

Jest to typowe działanie urzędników państwowych wyższego szczebla, których rola ogranicza się nie do rozwiązania konkretnego problemu, ale przeciwnie - do jego zagmatwania.  
Urzędnik Ewa Maciak nie powinna dywagować, czy dziecko, lub jego rodzice utracili obywatelstwo, tylko sprawdzić i stwierdzić - tak, lub nie - i za takie czynności powinna brać wynagrodzenie, a nie za dywagowanie i przepisywanie aktów prawnych.
Jej pismo nic nie wnosi do sprawy, pozostaje pytanie, czy jest "tym kompetentnym urzędnikiem" za którego chce uchodzić, czy tylko pozoruje pracę?
Dosadnie na "taką - nijaką" informacje Ewy Maciak odpowiada Andrzej Lobrow. 
Może coś Pani Ewa będzie w stanie się nauczyć?

karwowski_maciak.odp.s1.gif (26552 bytes) karwowski_maciak.odp.s2.gif (29884 bytes)

Mamy też odpowiedz z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podpisana przez Wojciecha Stępienia. 
Kolejny raz mamy dowód, że urzędnicy ministerialni pozorują swoją pracę, istnienia konieczności swojego stanowiska - słowem utrzymanie tysięcy rządowych urzędniczych stanowisk to niepotrzebny kilkumilionowy wydatek społeczeństwa, które z ich utrzymania, i z ich pozorowanej pracy nie ma żadnego pożytku.
Oczywiście, urzędnik Stępień jakby mu się chciało, albo jakby sam miał w tym interes mógłby przekazać  pismo A. Lobrowa do organu, czy instytucji zobowiązanej do załatwienia tego konkretnego typu sprawy.
Ale nic nie ma za darmo - tak robi się tylko  "dla swoich". Dla plebsu bardziej opłaca się być niekompetentnym urzędnikiem wypisującym bzdury poparte byle jakimi paragrafami, nie mającymi nic wspólnego ze sprawą - tak na odpierdol się.... kawa jest ważniejsza...?
Dlatego nie się co dziwić, że ludzie są znerwicowani i reagują w myśl zasady - jak ty kogoś, tak ja ciebie - odpowiedz Andrzeja Lobrowa dla urzędnika kancelarii Wojciecha Stępienia.

Czas mija, a sprawa dalej jest "przed startem". I tak w "urzędniczej" Polsce załatwia się tysiące spraw, ponieważ mamy tysiące niekompetentnych urzędników, którzy kosztują nas tysiące milionów. W tej sytuacji Andrzej Lobrow zaczyna sprawę od nowa kolejnym pismem do Kancelarii Prezydenta RP - jest tam coś niepotrzebnego w normalnie funkcjonującym Państwie - Biuro Listów i Ustroju?
Tak, przy kancelarii prezydenta, premiera, ministrów jest dziesiątki podobnie nieużytecznych społecznie instytucji urzędniczych. 
Przyjęło się za komuny, że urzędnik to PAN, a obywatel to ŚMIEĆ. Kiedy urzędnicy będą w stanie w swej ograniczonej mózgownicy zrozumieć, że ich rola to służyć obywatelom?
Chyba najlepsze będzie podsumowanie A Lobrowa przesłane urzędnikom kancelarii premiera M. Belki.

Cdn.
i podobna interwencja dziennikarska pt. Ciężka urzędnicza dola?

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI - JAKI PREZYDENT, TAKIE PAŃSTWO
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
Jedwabne tylko dla Żydów? i witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Tym samym dochodzimy do setna sprawy, czy "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji w ukrywaniu durnowatych kantów... 
wierzcie mi, że prawda zawsze na wierzch wypłynie...., zresztą już ja się o to postaram... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.