UMOWA SPRZEDAŻY FIRMY ELSAN

DOKUMENTACJA ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA   CELEM   PROCESOWEGO ZAŁATWIENIA  PRZEZ
 MINISTRA   SPRAWIEDLIWOŚCI

Wstępna umowa sprzedaży podpisana przez Jerzego Zająca. Zając, z wykształcenia prawnik z góry wiedział jak się wymigać z tej transakcji. Nie miał gotówki, ale za to miał dojścia do sędziów i prokuratorów. Jak się szybko okazało, jego celem nie było zakup towarów i wyposażenia - nie stać go było na to, ale przejęcie lokalu handlowego w dobrym miejscu... wystarczyło dogadać się z prezesem spółdzielni.
Ponieważ zgodnie z zawartą umową nie wywiązał się z zapłaty dnia 02.04.98r , jeszcze tego samego dnia umowa została wypowiedziana. Nic to oczywiście nie dało, ponieważ nasze organy [nie]sprawiedliwości po pierwsze są skorumpowane, a po drugie po prostu nie douczone. Zresztą, tu nie chodzi o sprawiedliwość, tylko o kasę. O głupocie sędziowskiej dowodzi nawet fakt, że wypisane komputerowo faktury za towar, zostały uznane przez sędziego rzeszowskiego jako "spis kontrolny towarów", pomimo ze na dokumentach jak byk pisze słowo "FAKTURA". Wniesiony "Pozew o ustalenie" od 1999r nie może wejść na wokandę. A więc chodzi o niedouczenie, czy coś więcej???... wszystko wskazuje, ze macki sięgają aż do Sądu Najwyższego. Z drugiej strony, czy sędzia który zapomniał nauki czytania powinien być dalej sędzią???... 
Cwany prawnik Zając bez problemu załatwił sobie u sędziego brzozowskiego  Janusza Szarka zablokowanie przez komornika działalności firmy. Do dnia dzisiejszego (pomimo zdjęcia zajęcia jeszcze w 1998r) nikt nie poniósł odpowiedzialności za wielomiesięczne straty firmy. A już szczytem bezczelności i głupoty sędziowskiej była realizacja akademickiego  "numeru na klucz - sędzia P. Bartnik. Prokuratura brzozowska też (za ile?) załatwiła mu przejęcie towarów i wyposażenia firmy. Jasne, że złamano szereg przepisów prawa kodeksu cywilnego dotyczących zawarcia i rozwiązania umów, ale ten kodeks to tylko papier nie nadający się nawet do

Sprawa trafiła do sądu i tu wieloletnia historia "pozwu o ustalenie" - czyli jak rozpatrywać, żeby nic nie rozpatrzyć... czeka teraz w Strasburgu. 
Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie
uważają, ze zablokowanie działalności gospodarczej przez zaspawanie nocą drzwi do lokalu handlowego to działalność zgodna z obowiązującym w Polsce prawem i umarzają zgłoszone przestępstwo. Ciekawy jestem, czy jak im ktoś porysuje, lub i okradnie ich samochód prywatny to uznają to za normalną działalność gospodarczą?

 

gdy nie wiadomo o co chodzi,  to chodzi o...                                                      

Artykuły z korupcyjnego cyklu: skorumpowani sędziowie i prokuratorzy
 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA 
 korupcja - uzasadnienie i kilkadziesiąt innych w witrynie AFERY PRAWA, które łatwo znaleźć wyszukiwarką Google. W zapytaniach o skorumpowanych sędziów, czy prokuratorów wystarczy podać imię i nazwisko urzędnika.

Tak więc cała ta etyka, przysięga sędziowska itp. to tylko bajery dla naiwnych... tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników.

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.