Tomasz LIS - "czarny lis" kampanii prezydenckie?

Tomasz Lis pisze o sobie: 
Urodziłem się w 1966 roku w Zielonej Górze, gdzie spędziłem osiemnaście lat, po czym ruszyłem na Warszawę. W 1990 roku skończyłem dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Prawa na UW już nie skończyłem i tak zostałem niedokończonym prawnikiem.... haa, czyżby zaczynał swą  karierę podobna do prezydenta Kwaśniewskiego? - Olek dokończył swoje wykształcenie w Moskwie, a Lis  próbował jeszcze studiować (1992-93) na Loyola University w Nowym Orleanie - niestety, świat się zmienia :-)
W 1990r został dziennikarzem w "Wiadomościach" zaczynając od robienia materiałów i pisania depesz. 
W 1994 roku zostałem korespondentem TVP w USA. Do Waszyngtonu wyjechałem z żoną Kingą, poślubioną (po roku znajomości) trzy dni przed wyjazdem. W 1997 roku przyjąłem propozycję stworzenia autorskiego dziennika w TVN i wróciliśmy do kraju z żoną i pierwszą córką Polą, a w 2000 roku urodziła mu się druga córka - Iga.
Sześć i pół roku później, gdy Fakty stały już mocno na swych nogach, w tygodniku "Newsweek" ukazał się sondaż, z którego wynikało, że miałby szansę w wyborach prezydenckich? Trzy godziny później został zawieszony, kilkanaście dni potem wyrzucony z TVN. I to był chyba największy błąd Waltera. Mieć dla siebie przyszłego prezydenta? - to szczyt marzeń... i możliwości. 
Za to takich możliwości nie zmarnował znany z kombinactwa właściciel POLSATU - Żak Solorz. Przyjął Lisa z wyciągniętymi rękoma i od 1 września został on tam Członkiem Zarządu i Dyrektorem Programowym telewizji Polsat, oraz zaczął prowadzić program "Co z tą Polską". 

Jest to pierwszy [jeszcze nieoficjalny] kandydat, który nie ma partii, ale ma media za sobą, gdzie może serwować typową "grochówkę polityczną" dla plebsu. I Lis to robi, tak po amerykańsku. W swoim programie udowadnia że jest spoza układów, ponad tym bagnem politycznym, aferami, szwindlami, wszelkim partyjniactwem...
Tymiński był "czarnym koniem" wyborów w 1990r. Czy "czarny Lis"  będzie powtórką z rozrywki? 
Tak, Lis wyraźnie się czai, ale krok po kroku konsekwentnie realizuje swój "cel przeznaczenia". Odrzucił ekstrawagancję, nie jest już tak zarozumiały, stara się wyraźnie zjednoczyć z ogółem obywateli, zwłaszcza z młodszymi wyborcami nie będącymi jeszcze w układach partyjnych. Lis dyplomatycznie w sama politykę nie angażuje się - założył "białe rękawiczki"? 

Oprócz manipulacjami w czasie programu "Co z tą Polską" i kompromitowania starej generacji polityków jednocześnie jeździ że swoją książka biograficzną po kraju na "spotkania autorskie" - takie przedwyborcze? W końcu jakaś praktyka z pobytu w USA przecież mu została. 
Jest sympatycznie witany, nikt go nie obrzuca pomidorami, ponieważ oficjalnie jeszcze nie kandyduje. Spotyka się z nim głównie młodzież, którą potrafi zafascynować - taka próba przedwyborcza przed faktyczną walką ze skompromitowanymi starzejącymi się mistrzami? Zresztą, studio też zapełniają młodzi ludzie, nie znający faktów historycznych, nie politykujący - których łatwo zmanipulować takiemu Lisowi?  
Tak, Lis podoba się, jest stosunkowo młody, ustabilizowany, wygadany, zna wiele "świecznikowych" osób. Wprawdzie nie zna się na gospodarce, ale od przecież od tego będą ministrowie :-) W końcu jak nawet taki Wałęsa po zawodówce mógł zostać prezydentem?  A może Kwaśniewski po szkole partyjnej? W końcu prezydent to głównie funkcja reprezentacyjna.

Jest tylko drobny szkopuł. Kampania prezydencka w Polsce wprawdzie nie jest tak droga jak w USA, ale potrzeba na nią tak skromnie z 15milionów złotych. Skąd cwany Lis na to weźmie kasę? 
Da Solorz?, ale co za to? 

Ja proponuję Lisowi wzorem Kwaśniewskich, już zakładać jakąś fundację, najlepiej z nazwą "dzieci" - to  doskonała "pralnia" i "wytwórnia" wszelkiej kasy... cdn.

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"???
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników...
...jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.