Afera teczkowa? Lista Wildsteina? Wojna na teczki? Lista agentów SB?, a może "dzika lustracja"? 
(teczki inaczej - w opracowaniu )

Tak od razu, jak ktoś lubi czytać książkę telefoniczną to podaje link do strony z .zip listy Wildsteina.
A resztę inteligentnych zapraszam do publikacje zamieszczonych w witrynie i wyrażenia swoich opinii. Przypuszczalnie, niedługo lista ta będzie opublikowana też na stronach witryny i to w formie łatwiejszej do przeglądania. Sam Kaczyński stwierdził, że stanowi ona własność całego społeczeństwa. 
Tak dla ciekawskich, mających stare komputery, lub nie bardzo obeznanych z ich obsługą, podaję przykładowe strony z listy zaczynając od litery A, potem trochę złośliwie np. nazwiska na Be, i może na literę E, ponieważ zawiera mało nazwisk. 
Chciałbym zwrócić uwagę, jak wiele jest niepolskich nazwisk na tych listach - kto zajmował się donoszeniem na ciężko pracujących POLAKÓW??? Chyba nie muszę wskazywać palcem...  Przypuszczam, że cała lista w łatwo dostępnej formie będzie dostępna na stronach AFERY PRAWA, ponieważ dalej urzędnicy sądowi (potocznie sędziowie) i podobni nazywający się "władzą" wkurwiają mnie na okrągło swoją arogancją głupotą i niekompetencją.

Lista Wildsteina w formacie .pdf - łatwiejsza do przeglądania jeżeli posiadamy Acrobat Reader.

nazwiska 
na litery: A-C
nazwiska 
na litery: D-F
nazwiska
na litery: G-H
nazwiska
na litery: I-K
nazwiska 
na litery: L-M
nazwiska 
na litery: N-P
nazwiska 
na litery: R-S
nazwiska
na litery: T-Z

Od chwili rozpowszechnienia listy katalogowej, tzw. listy Wildsteina, z warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej padają z wielu stron zapewnienia, że niewiele można z niej odczytać. Tymczasem jak się okazuje, pewne informacje można z niej wydobyć. 
O ile nie można na jej podstawie do końca rozróżnić tajnych współpracowników komunistycznej bezpieki od kandydatów na agentów, o tyle jeśli chodzi o pracowników służb specjalnych PRL, sprawa jest mniej skomplikowana. O tym, czy ktoś był etatowym funkcjonariuszem, można się dowiedzieć po zapoznaniu się z tzw. rozszerzoną listą. Zawiera ona dwie dodatkowe rubryki, o czym można się przekonać, korzystając z niej w programie Exel, który umożliwia ich otwarcie.
Pracownicy IPN potwierdzają, że rubryki te były w liście inwentarzowej w formie tzw. zakładek, lecz nie były udostępniane użytkownikom. Podają one informacje na temat nazwy jednostki, z której pochodzi teczka, np. WUSW - Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych, KWMO - Komenda Wojewódzka Milicji Obywatelskiej, MSW - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, KBW - Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego itp., oraz nazwę bazy. Kluczowy charakter ma informacja zawarta w tej ostatniej rubryce. Jeśli widnieje tam wpis: "akta osobowe", wówczas mamy do czynienia z pracownikiem specsłużb w okresie PRL, a jego teczka jest dostępna w IPN. Przy nazwiskach tajnych współpracowników i osób wytypowanych na agentów umieszczono określenie - "jedynki akta" lub "jedynki MKF" (chodzi tu o zachowanie się akt pod postacią mikrofilmu). Możliwość dokonania takich ustaleń w oparciu o dodatkowe rubryki potwierdzają pracownicy IPN, zastrzegając jednocześnie, że oprócz operacyjnych funkcjonariuszy służb akta osobowe posiadał też personel techniczny. 
Z pełną listą, wraz z rozszerzeniami, można się zapoznać m.in. na stronie internetowej tygodnika "Głos". Według zapewnień posła Antoniego Macierewicza, inicjatora umieszczenia tam katalogu IPN, pokazanie, kto był pracownikiem bezpieki, ma sprzyjać ujawnieniu całej prawdy o okresie komunistycznym. Poseł domaga się od IPN opublikowania pełnej zawartości tej listy katalogowej. Znajduje się na niej 162 tys. nazwisk, ale niektóre się powtarzają z uwagi na istnienie kilku teczek z różnych źródeł. [ZB]

Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił skargę kasacyjną rzecznika praw obywatelskich dotyczącą potwierdzenia statusu osoby pokrzywdzonej. Zgodnie z ustnym uzasadnieniem wyroku Instytut Pamięci Narodowej będzie musiał osobom wnioskującym o nadanie statusu osoby pokrzywdzonej wydawać nie jak dotychczas zaświadczenie, ale decyzję.

Konstytucyjnym prawem każdego jest prawo do sądu, a z niego w przypadku spornego zaświadczenia nie można skorzystać. Decyzję wydawaną przez IPN będzie można zaskarżyć do sądu administracyjnego.

Z treścią wydanego przez IPN zaświadczenia nie zgodził się jeden z wnioskodawców, któremu odmówiono statusu osoby pokrzywdzonej. Powodem był brak jakichkolwiek dokumentów. Problem w tym, że IPN odmawia statusu pokrzywdzonego również w przypadku potwierdzenia współpracy. A sama treść zaświadczenia nie rozstrzyga, do jakiej kategorii należy wnioskodawca.

Do obowiązkowej lustracji swoich członków namawia PiS i PO, ale np. profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego nie chcą się poddać lustracji. Czyżby wszyscy byli agentami SB? - fakt, sporo ich się tam zakamuflowało... dzisiaj wyjątkowo trudno znaleźć autorytety :-)

 Afera teczkowa? Lista Wildsteina? Wojna na teczki? Lista agentów SB?, a może "dzika lustracja"? 
Ostatnio politykami, dziennikarzami, a w zasadzie całą elitą władzy  poruszają te i podobne tytuły. Już wcześniej Jan Rokita i Roman Giertych zapowiedzieli, że "przeleją całe to całe szambo teczkowe" do Internetu, żeby wreszcie wszystko było jawne. Tak zrobiono przecież w Niemczech i Czechosłowacji, tylko w Polsce partyjni działacze PZPR, aferzyści i szpiedzy SB, czyli wszelcy cwaniacy i kombinatorzy walczą o nie publikowanie ich nazwisk z wiadomych przyczyn. Wprawdzie była już opublikowana  lista agentów SB szefa MSW Antoniego Macierewicza, ale dotyczyło to osób publicznych. Teraz chodzi o teczki które znajdują się w Instytucie Pamięci Narodowej [IPN], czyli o wspólne dobro wszystkich Polaków. Chodzi o listę nazwisk - ok. 240tys. teczek z zasobów archiwalnych centrali peerelowskiego MSW. Na dzień dzisiejszy lista ta  jest jawna dostępna w IPN dla upoważnionych osób np. historyków, dziennikarzy itp. Żeby nie było żadnych nierówności społecznych, została wniesiona do sieci.

Udostępnił ją Bronisław Wildstein działacz opozycji lat 70., publicysta "Rzeczpospolitej", jeden z najgorętszych zwolenników lustracji i ujawnienia archiwów Służby Bezpieczeństwa PRL - ogłosił, że to on wyniósł listę z IPN. Za to zresztą został zwolniony z pracy. Haki na niego szuka znany nam ze służalczości prokurator Olejnik. Dziwne tylko, że Prokuratura Krajowa nie zajmuje się obrabowaniem społeczeństwa polskiego (345 mln zł), łapaniem aferzystów i złodziei  z AWS i SLD - rozwiązać trwającą od 1990r
słynnej afery FOZZ.

Na tej liście są funkcjonariusze SB, współpracownicy SB, tajni agenci bardzo różnych zresztą kategorii, i ci, którzy byli wytypowani przez SB na tajnych współpracowników, o czym mogli zresztą mogli nie wiedzieć. 
Obok imienia i nazwiska jest sygnatura, pod jaką teczka danej osoby jest przechowywana w IPN. Jeśli numer poprzedza jedno "0" - oznacza, że to pracownik UB lub SB; "00" - że to osoba zakwalifikowana przez SB jako tajny współpracownik lub kandydat na tajnego współpracownika - wyjaśnia prof. Andrzej Friszke, członek kolegium IPN.
 Lista nazwisk zresztą obejmuje tylko te teczki, które się zachowały i którym nadane zostały sygnatury oraz są w zbiorach IPN. Wiadomo, że większość teczek tajnych współpracowników w MSW zniszczono w latach 1989-90, ale jest szansa, że "na wszelki wypadek" są prywatnie skopiowane i też mogą w odpowiednim czasie "ożyć" - zwłaszcza w rozpoczynającej się kampanii wyborczej.

Przeciw redaktorowi Wildsteinowi została przeprowadzona nagonka przez wpływowe osoby które stale się obawiają prawdy. Np. w TVP1 red. Żakowski przedstawił przykład socjologa prof. Jadwigę Staniszkis, znaną komentatorkę polskiej sceny politycznej, represjonowana w 1968 r. - jako ofiarę listy. 
Prawdą jednak jest taka, że 90% nazwisk listy to faktyczni współpracownicy SB, a niecałe 10% to np. "typowani do współpracy", czyli te "00". Faktem pozostaje, że "gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą" i nie da się uniknąć wpadek. Jasne, że każdy, kto uważa się za niewinnego będzie mógł swoje racje uzasadnić.  Występujący w programie mec. Maciej Bednarkiewicz od razu straszy, że rozpowszechnienie listy może narazić IPN na procesy ze strony osób, które się na niej znalazły, a nie życzą sobie, by upubliczniać w takim kontekście ich dane. I powiedział, że podjąłby się prowadzenia takiej sprawy. 
Mam pytanie do mecenasa: czy potrafi obsługiwać komputer? co zrobił ze swoją teczką? i gdzie kończył to swoje prawo? Jasne, że zastraszanie to domena gangów i władzy. 
Nagonkę medialną prowadzi też "Gazeta wyborcza", ponieważ wiadomo, że większość pracujących tam redaktorów była współpracownikami SB, tak że mają co się obawiać. A przykładem jest choćby Lesław Meleszko, zapalony esbek piszący świetne artykuły, a w latach 1997-80 również świetne donosy na studentów i kolegów z pracy. 

Czy lustracja może przynieść więcej szkód niż pożytku, jak starają się nam wmówić byli agenci SB, lub PZPR? 
Ja osobiście z tym bym się nie zgodził. I w przeciwieństwie do nich nie będę tu wciskał politycznego kitu, tylko zamieszczę parę ciekawostek.
Akurat prawdę znam osobiście, ponieważ w latach 1975-80 studiowałem w Krakowie na AGH. Przez trzy lata byłem szefem uczelnianej propagandy w klubach Karlik - Perspektywy, chyba jako jedyny niepartyjny. 
Przygotowywałem występy kabaretów, ale i spotkania polityczne pt. "Drogi i bezdroża polityki", wtedy dr Jerzego Jaskierni, wykładowcy UJ dopiero zaczynającego swą polityczną karierę. 
Jasne że były naciski, ale przymusu wcale nie było. Jak ktoś nie chciał się podpisać to siłą go nikt nie zmuszał. Robiły tak te osoby, którym marzyła się szybka kariera, łatwe pieniądze - słowem leworęczni cwaniacy, lub pochodzenia żydowskiego. Jasne, że robiło się to kosztem całego "gorszego" pracującego społeczeństwa. Sklepy puste, kartki na żarcie, picie, palenie... nie było wesoło. Niektórzy marzyli sobie o lepszym życiu, najlepiej tak bez pracy. 
Wspomnę tu o tzw. "szkoleniach". Zostałem nawet raz zaproszony na takie tygodniowe "przeszkolenie". Naprawdę było świetnie. Można było też zabrać dodatkowo nawet swoją dziewczynę. Jechało  się do innego miasta - myśmy akurat byli w Zakopanym.  Darmowe zakwaterowanie, pobudka gdzieś o 10, dobre żarcie, następnie 2-3 godziny wykładów, obiad i po nim impreza i picie prawie do rana, a dziewczyny do wyboru. Komu by to się nie spodobało w czasach kiedy prawie nic nie można było kupić?
Fakt pozostaje jednak taki, że niejeden Cimoszewicz zapisał się do PZPR, a Raczkowski brał udział w tworzeniu "NZS" i pierwszych tajnych spotkaniach solidarnościowych organizowanych na UJ, ponieważ wkurwiało go takie wyzyskiwanie i oszukiwanie narodu. 
Ale jeszcze lepsze numery były z "zasłużonymi członkami - studentami z ZSRR", którzy "w nagrodę" przyjeżdżali do Polski. Z racji pracy w klubach miałem niejednokrotnie okazję przygotowywać im przyjęcia. Przywozili ze sobą niesamowite ilości markowej wódki, (ale złota, czy rubli nie uświadczył), ale nawet taki Iwan który miał 2.5 promila alkoholu powtarzał, że wierzy wyłącznie w Lenina...
Poruszali się minimum parami, a każdy pilnował każdego. Śmialiśmy się, że parami chyba nawet srają...
Na parkiecie z taką "ruską" studentką można było wszystko zrobić, kleiły się niesamowicie, siadały na kolanach, słowem "leciały" na Polaków, ale na pojedyncze wyjścia do pokoju już w żaden sposób nie dawały się namówić - "nie nada..." , mogą "to" robić, ale w towarzystwie innych inaczej zaraz będzie miała donos usłużnego kolegi w swojej teczce i skończy się jej kariera... 
Przypuszczam, że na szkoleniach w Moskwie, czy Pradze naszych dzisiejszych prominentów, odbytych przez byłych partyjnych działaczy było podobnie.
Dlatego nie wierzę w żaden kit propagandowy, że członkowie np. "Stowarzyszenia Ordynacka" byli zmuszani do współpracy - chyba że na kacu już nic nie mogli...  :-)

AKTUALNOŚCI

www.teczki pl 
Tygodnik "Wprost", Nr 1155 (23 stycznia 2005)
Ujawnienie teczek będzie jak wybuch bomby - ostrzegają ci, którzy chcą zakopania akt bezpieki na zawsze. To prawda, ale lepiej zafundować sobie kontrolowaną eksplozję niż bezczynnie czekać na kolejne wybuchy, czyli wycieki tajnych informacji, które stają się zresztą coraz mniej tajne. Lepiej pokierować falą, niż dać się jej zalać. Teczki bezpieki są łańcuchem przykuwającym III Rzeczpospolitą do trupa, a właściwie zombi PRL. Wraz z ujawnieniem zawartości teczek tajnych służb skończy się PRL, czyli zatruwanie duszy obywateli III Rzeczypospolitej. Teczki są takim bezpieczniackim, heroinowym kompotem, który wciąż otumania Polaków.
Fałszywi prorocy 
Elita, która chętnie tropi bolesne epizody w historii Polski, nie może blokować ujawnienia zawartości teczek tylko dlatego, że uderzają także, a może przede wszystkim w nią. Jeśli osoby okrzyknięte autorytetami zawdzięczają swoją pozycję kłamstwu, donosom na kolegów albo członków rodziny czy wysługiwaniu się bezpiece, to lepiej, by takich autorytetów nie było. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba ujawnić bezpieczniackie archiwalia dotyczące dziennikarzy, naukowców, pisarzy, reżyserów czy aktorów, którzy mają wielki wpływ na opinię publiczną, na jej obraz świata, na wyznawane przez nią wartości. Choćby po to, żeby się pozbyć fałszywych proroków, żeby innych nie sądzili ludzie, którzy sami powinni zostać osądzeni. Z informacji zawartych w teczkach wynika na przykład, że wiele karier zbudowano na krzywdzie innych, że agenci prosili bezpiekę o niszczenie ich konkurentów. Że ojciec potrafił krzywdzić syna i odwrotnie, i obaj byli konfidentami, choć oczywiście o tym nie wiedzieli. Że ostatecznie nie chodziło tylko o awans czy pognębienie rywala, ale także o zaszczuwanie ludzi prowadzące do prób samobójczych - niekoniecznie nieudanych jak w wypadku znanej aktorki Haliny Mikołajskiej. 
- Powszechna lustracja jest niezbędna. Oczyści atmosferę, uniemożliwi szantaże, wyjaśni wiele spraw. Trzeba do tego zaangażować Instytut Pamięci Narodowej i przeciąć wreszcie wszystkie spekulacje, kto donosił, a kto nie - przekonuje prof. Andrzej Ajnenkiel, historyk, który w 1990 r. znalazł się - obok redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika, historyka prof. Jerzego Holzera i Bogdana Krolla z archiwów państwowych - w pierwszej komisji badającej akta SB. 

Gdzie jest polski Raskolnikow? 
Teczkowa bomba będzie miała ograniczony zasięg. Większa część społeczeństwa raczej niespecjalnie się przejmie faktem, że agentem SB był znany profesor X, publicystka Y czy popularny aktor Z. Otwarcie archiwów będzie miało znaczenie dla zawodów zaufania publicznego, czyli ludzi kształtujących opinię publiczną. Wybuch tej bomby wstrząśnie mediami, Kościołem bądź światem nauki czy kultury, ale to będą wstrząsy lokalne. To zresztą w interesie środowisk aspirujących do bycia elitą jest uporanie się z upiorami przeszłości. - W momencie ujawnienia teczki tracą swoją magiczną i złowrogą moc. Ich otwarcie spowoduje, że ujdzie z nich "całe powietrze", nie nastąpi natomiast trzęsienie ziemi, a sytuacja społeczna w Polsce się nie zmieni - te słowa wypowiedział w październiku 1997 r. na łamach "Wprost" Krzysztof Kozłowski, wtedy senator Unii Wolności, wcześniej minister spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. I miał rację. Zastanawia więc, dlaczego dzisiaj Kozłowski jest przeciwnikiem ujawnienia wszystkich materiałów bezpieki. Gdyby rząd, w którym był ministrem, rozwiązał ten problem, nie byłoby dzisiaj aberracyjnych pomysłów Romana Giertycha i jego kolegów z komisji śledczej, domagających się teczek ludzi, których po prostu nie lubią. 
Wielka szkoda, że przez lata nie znalazł się choć jeden odważny, który zdobyłby się na gest Raskolnikowa i publicznie opowiedział o swoim dobrowolnym bądź wymuszonym romansie z SB. Gdyby pojawił się choć jeden taki, jego śladem poszliby inni. Taki model autolustracji prowadziłby do autentycznego narodowego pojednania. 

Strażnicy teczek 
Dostęp do teczek tajnych służb PRL ma kasta wtajemniczonych. Jeszcze zanim Instytut Pamięci Narodowej pozwolił poszkodowanym wejrzeć w dotyczące ich akta i poznać, kto na nich donosił, teczki były jawne. Tyle że były jawne dla wybranych: dla byłych esbeków, komunistycznych funkcjonariuszy, a także (w ograniczonym stopniu) dla garstki "solidarnościowców", którzy rządzili w latach 90. I wtajemniczeni wcale nie mieli zamiaru zachowywać tej wiedzy dla siebie, wręcz przeciwnie, ochoczo się nią dzielili, rozpuszczając plotki, oczerniając i kompromitując niewinnych, szantażując bądź osłaniając prawdziwych konfidentów. 
Ujawnienie teczek zmiecie ze sceny politycznej - a właściwie z jej ukrytych w mroku kulisów - tych wszystkich wpływowych magów, którzy dzięki swej wiedzy wyniesionej z archiwów potrafili z ukrycia wpływać na wydarzenia życia publicznego. Byli oni i są kimś w rodzaju kapłanów z "Faraona" Bolesława Prusa, mających dzięki swej wiedzy przewagę nad innymi. Bez wątpienia ich wiedza tajemna jest wykorzystywana w politycznych rozgrywkach i będzie tak, póki pozostanie tajemna. Z teczkowej broni korzystają wszyscy ci, którzy polizali choć odrobinę kurzu z esbeckich akt. Na przykład po lustracji Antoniego Macierewicza w 1992 r. jego stronnicy krążyli po Sejmie i opowiadali, któż to nie znalazł się na słynnej liście, choć powinien się na niej znaleźć. Z grubsza agentami byli wszyscy ci, którzy przyczynili się do upadku rządu Olszewskiego, oraz ci, którzy jeszcze w czasach podziemnej opozycji zajmowali w niej podejrzanie wysoką pozycję, blokując karierę zacniejszym, większym patriotom. 
Dostęp do archiwów SB był niemożliwy, więc opowieści wtajemniczonych były dla dziennikarzy bardzo cenne. Oczywiście, nie trzeba było mieć przenikliwości porucznika Columbo, by zgadnąć, że matką tych opowieści była frustracja, a zbiorowym ojcem - kompleksy. Ale w szpikowanym kolejnymi nazwiskami agentów dziennikarzu coś się jednak odkładało. Opowieści te częściowo można było zweryfikować dopiero kilka lat później, gdy weszła w życie ustawa lustracyjna. 
Robert Mazurek Igor Zalewski

Jednym z pierwszych działań w odpowiedzi na "listę Widsteina" jest wniosek Radnych Rady Miejskiej Jeleniej Góry o samolustracje  pracujących tam urzędników. Polecam jako przykład.

Radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry

www.jeleniagora.pl/umnew/m200.php?men=rada2002.htm

W N I O S E K

             W związku z niektórymi swojsko brzmiącymi nazwiskami, na tzw. „Liście Wildsteina” opublikowanej w Internecie apeluję, aby wszyscy radni naszego samorządu złożyli solidarnie wniosek o udostępnienie dokumentów/zapytanie o status pokrzywdzonego na podstawie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu do Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów we Wrocławiu, ul. Sołtysowicka 21a.

Uważam, iż trzeba jak najszybciej oczyścić atmosferę niepewności, jaka powstała po opublikowaniu danych z IPN i zadbać o dobre imię jeleniogórskiego samorządu. To pozwoli skupić się na bardziej merytorycznej pracy naszego ciała i przywróci spokój, tak potrzebny do podejmowania społecznych inicjatyw. Zostawianie jakichkolwiek niedomówień – jak mówi prof. Jadwiga Staniszkis – byłoby bardzo złe.

Poza tym, ludzie mają prawo wiedzieć, kto być może z członków Rady Miejskiej Jeleniej Góry jest osobą pokrzywdzoną w rozumieniu w/w ustawy, bądź też ilu ewentualnych agentów i KTW byłych służb specjalnych PRL reprezentuje ich interesy. Uczynić powinniśmy to nie tylko z powodu tego niefortunnego „wycieku”. 

Do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry!

Również w bazie pracowników Urzędu Miejskiego i miejskich jednostek organizacyjnych zauważyłem kilkadziesiąt identycznych nazwisk jak na opublikowanej liście katalogowej z IPN. Jako prezes Ruchu Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją pozwoliłem sobie przygotować Panu Prezydentowi taką ściągę, aby osoby, które utożsamią się z tym wykazem i poczują się pokrzywdzone mogły dochodzić swoich praw.

 Z patriotycznym pozdrowieniem

Grzegorz Niedźwiecki

 


A może by tak lustracje zacząć od sędziów Sądu Najwyższego [IPN BU 001043/453 ERECIŃSKI TADEUSZ] i Prokuratury Krajowej?? Tam jest więcej kapusiów niż uczciwych prawników.

a co plotkują na ulicach??? 

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
 KANDYDACI NA PREZYDENTURĘ W POLSCE NA 2005R.
w stałym opracowaniu i uzupełnianiu...
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI
Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"???
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników...
...jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.