Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-03-2013

Znów przemoc sądu wobec dziennikarzy i KPN w Katowicach

Skąd ten strach przed kamerą u większości sędziów? Co chcą przed nami ukryć? A może nie strach to, a pokaz buty, arogancji, bezkarności? 

Według Ministerstwa Sprawiedliwości (reprezentowanego przez Sekretarza Stanu, pana Stanisława Chmielewskiego) - odpowiedź na interpelację poselską nr 23134 z 21 lipca 2011 r. - strony i publiczność mają prawo nagrywać obraz i dźwięk rozpraw cywilnych (pod pewnymi warunkami). Z pełnym stanowiskiem Ministerstwa Sprawiedliwości można zapoznać się tutaj:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/383CAD80

W różnych sądach apelacji katowickiej - a nie ma powodu by przypuszczać, że gdzie indziej jest inaczej - nasi reporterzy zdobyli dowody, że Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło w błąd opinię publiczną i posłów na Sejm, gdyż w rzeczywistości w sprawach cywilnych w Polsce sądy zazwyczaj łamią prawo stron, dziennikarzy, i publiczności do utrwalania obrazu i dźwięku. Przekładowe relacje filmowe z tych wydarzeń zobaczyć można tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=M40MqIlf3Zo

http://www.youtube.com/watch?v=cpRTWUbbCzk

* * *

Sądząc z wcześniejszych filmów (zobacz:

http://www.youtube.com/watch?v=hdGtkQ6dS00

http://www.youtube.com/watch?v=eXSbClnnwsY

- do osób, które zasłynęły z wrogości do przysługującego wszystkim w Europie prawa do jawności rozpraw (Art. 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka) prawdopodobnie zalicza się pani sędzia Ewa Solecka z Sądu Okręgowego w Katowicach. W związku z przypuszczeniem, iż utrwalone na tych filmach odebranie stronom prawa do jawności rozprawy okazać się może przekroczeniem uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści osobistej (art. 231 par. 2 kk - przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności) - do prokuratury w Katowicach jeszcze w styczniu 2013 r. skierowano stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez panią Ewę Solecką.

13 marca 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach - przewodniczyła znów pani sędzia Ewa Solecka - przystąpił do rozpoznawania sprawy cywilnej z powództwa pana Andrzeja Ranka. Jak poprzednio, pani sędzia nie przejawiła entuzjazmu do prawa do jawności rozpraw. Poleciła też usunąć przemocą dziennikarzy z sali rozpraw.

Krótko przed rozprawą udało nam się utrwalić fakt spotkania pani Soleckiej z policjantami następnie uczestniczącymi w wydarzeniach najprawdopodobniej równoznacznych z przekroczeniem uprawnień służbowych grupowo i w celu osiągnięcia korzyści osobistej.

Na filmach: policjanci wychodzą ze spotkania z panią sędzią Ewą Solecką; przebieg rozprawy w tej krótkiej części, którą jednak udało się sfilmować


 Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559
http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

http://wolnyczyn.nowyekran.pl/

ppraworzadnosc@gmail.com

A w uzupełnieniu:

Represje wobec KPN w Katowicach

Tylko u nas! Sowieci przekształcają swoje śledztwo w kabaret. Prokuratura nie zdołała ustalić właściciela pomnika ku czci Armii Czerwonej w Katowicach

4 marca 2013 r. Sąd Rejonowy w Katowicach po raz kolejny badał okoliczności wiecu wyborczego środowisk patriotycznych 17 września 2011 r. na placu Wolności w Katowicach. Tam to nastąpić miało domniemane zniszczenie pomnika ku czci Armii Czerwonej. 
Z wydarzeń humorystycznych warto odnotować, iż prokuratura nie zdołała ustalić właściciela pomnika - do tego upadlającego Polskę obiektu obecnie nikt nie chce się przyznać. 
Niestety, w odróżnieniu od zniszczenia pomnika, sam pomnik, śledztwo przeciw patriotom, ani Armia Czerwona domniemane bynajmniej nie są

Na filmie: przed Sądem Rejonowym w Katowicach występuje Adam Słomka, lider Konfederacji Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny

* * *

http://niezalezna.pl/39398-sedzia-klamca-lustracyjnym 

http://3obieg.pl/

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
30-03-2013 / 13:22
patrz : // http : youtu.be/T7rrKNRuCas
~jazzz
24-03-2013 / 08:21
~obes
16-03-2013 / 10:36
Należy zrezygnować ze spraw przed sądem Polskim jako instytucją niefunkcjonującą i niedemokratyczną.