Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 29-04-2011

WAŁBRZYCH - LIST OTWARTY DO PREMIERA RP DONALDA TUSKA W SPRAWIE KUPOWANIA GŁOSÓW OD SFRUSTROWANYCH WYBORCÓW.

Szanowny Panie Premierze
W jednym z udzielonych wywiadów powiedział Pan, że obawia się skutków wyborczej afery wałbrzyskiej… Czy już przestał Pan się bać?
Czy może uwierzył Pan, że takiej afery nie było? Że mimo dowodów zebranych przez Prokuraturę w Świdnicy i CBA, że mimo zeznań świadków kupczenia setkami głosów, mimo niewiarygodnego odsetka głosów unieważnionych z powodu podwójnych skreśleń, mimo prób korupcji wyborczej senatora Ludwiczuka, mimo kompromitujących nagrań i tysięcy publikacji medialnych - nic się nie stało…
Rzecznik prasowy wałbrzyskiej PO stwierdził: "Matka bije Cygana nie za to, że kradł, ale za to, że dał się złapać". Czyżby miał Pan miększe serce od cygańskiej matki? Oczywiście dla swoich partyjnych kolegów.
Nie dziwi Pana bierność lokalnego komisarza wyborczego, uważającego, że, przekraczająca tysiąc liczba kupionych dla PO głosów, nie miała wpływu na wynik wyborów? Nie dziwi, że sędzia uznaje, iż „handlowano na znikomą skalę” i dowodzi tego w długim, skomplikowanym uzasadnieniu napisanym w ciągu zaledwie 30 minut od zakończenia rozprawy? Rozprawy, podczas której, przedstawicielom mediów elektronicznych zabroniono rejestracji jej przebiegu przy pomocy dźwięku i obrazu…
Kilka dni temu, w przeddzień tego kuriozalnego wyroku, prezydent Wałbrzycha i były lider Pańskiej partii w tym mieście, rozsyłał do mieszkańców listy, w których podkreślał swoje wyborcze zwycięstwo. Zapominając, że gdy w grudniu poddawano je wątpliwościom – również krótko optował za ich powtórzeniem. Zapominając, że dziś to nie on, lecz partyjny komisarz przewodzi wałbrzyskim szeregom PO. Notabene - komisarz, któremu prasa wypomina, iż jego kampanię wyborczą finansowo wspierał jeden z bohaterów afery hazardowej (której podobno też nie było).
 
Szanowny Panie Premierze
To fakt, że nie musi się Pan bać mieszkańców Wałbrzycha. Zmęczonych nieudolnymi rządami, od lat oszukiwanych wizją rozwoju. Zresztą, ilu z nich zechce wziąć udział w wyborach parlamentarnych, gdy tylu - o czym świadczyła frekwencja - zwątpiło w lokalne.
Jednak powinien Pan się bać Wałbrzycha jako niebezpiecznego symbolu korupcji wyborczej, nepotyzmu, zawłaszczania władzy i poczucia bezkarności Pana kolegów partyjnych. Próbujących zamieść sprawę pod dywan, nawet nie sprawdzając, do kogo ten dywan należy.
Czy zareaguje Pan wreszcie na apele przeciwników zakłamywania świadomości obywatelskiej, od której przecież wywodzi swoją nazwę Pańska Partia? I zarówno jako jej lider, jak i jako Premier, obejmie osobistym i właściwym dla swych funkcji nadzorem postępowanie w sprawie katastrofy, jakiej uległa demokracja w Wałbrzychu. Katastrofy, która może także grozić Polsce. 
Co dalej Panie Premierze?
 
Mirosław Lubiński
Piotr Sosiński
Patryk Wild
Andrzej Zibrow
 
Wałbrzych 27-04-2011
 
Do wiadomości:
Prokurator Generalny
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej
Media

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~niezależna
30-04-2011 / 20:35
Sąd Okręgowy w Świdnicy nakazał powtórkę II tury wyborów na prezydenta Wałbrzycha. Równocześnie wygasił mandat Piotr Kruczkowskiego (Platforma Obywatelska), który dotychczas rządził miastem. Świdnicki sąd rozpatrywali protest wyborczy Patryka Wilda, który kandydował na prezydenta. Alarmował on, że w trakcie wyborów handlowano głosami na rzecz Piotra Kruczkowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej. Prokuratura postawiła zarzuty korupcji wyborczej 11 osobom, a w sądzie zeznawali świadkowie, którzy przyznali, że kupowali głosy. Rzeczniczka prezydenta Wałbrzycha - Ewa Frackowiak powiedziała Radiu ZET, że Piotr Kruczkowski dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku zadecyduje, czy będzie się do niego odwoływał. - Cieszę się, że sąd zauważył nieprawidłowości, do których doszło w czasie wyborów i przynajmniej częściowo te wybory unieważnił - powiedział PAP Patryk Wild, komentując piątkową decyzję sądu m.in. o unieważnieniu II tury wyborów na prezydenta Wałbrzycha. - Nie jest to jednak orzeczenie, które w 100 proc. pokrywa się z moim protestem, ponieważ chciałem unieważnienia także I tury. Fundamentalne jest jednak to, że w końcu wyrażono sprzeciw wobec wybranej w taki sposób władzy, która obecnie funkcjonuje – dodał Wild.