Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA UPADEK GOSPODARKI AMERYKAŃSKIEJ

Upadek gospodarki amerykańskiej, polskiej a nawet światowej? - kolejny żydowski przekręt? - polemika z cyklu mity i fakty o Ameryce....

Nastroje paniki ogarnęły ostatnio większość światowych giełd, które przeżywają ciężkie chwile już od wielu miesięcy. Ceny akcji, sztucznie podbite w wyniku spekulacji, runęły w dół na łeb i szyję. Nic nie pomogło, że banki centralne i rządy w USA, Europie i Rosji wyłożyły na pomoc upadającym bankrutom, tylko w ciągu ostatnich trzech dni, ponad 300 mld dolarów! To mniej więcej tyle, ile polskie państwo wydaje przez blisko trzy lata. Sytuacji nie uspokoiła też wiadomość sprzed kilku dni, że rząd amerykański zdecydował się znacjonalizować
dwa bankowe giganty udzielające w USA kredytów hipotecznych: Fannie Mae i Freddie Mac. Na zapobieżenie "krachowi stulecia" wydano dotąd ok. 2 bln dolarów z publicznej kasy, których się już w zdecydowanej większości nie odzyska. Mimo tego światowy system gospodarki kapitalistycznej pogrążą się w kryzysie.

Kto uważnie śledzi sytuację nie jest tym stanem rzeczy zaskoczony. Upadek systemu kapitalistycznego w jego neoliberalnej wersji, opartego na machinacjach finansowych, przepowiadano już od wielu lat. Powoli okazuje się,
że nie ma już do zdobycia łatwych pieniędzy, możliwości zbicia fortuny w jedną noc. Pieniądze, którymi kapitalizm musi obracać, aby wykarmić armię akcjonariuszy przyzwyczajonych do wysokich dywidend, menedżerów zarabiających krocie, wreszcie rzesz pracowników wielkich finansowych korporacji, coraz
trudniej z zyskiem zainwestować. W wyniku spekulacji wzrosły ceny ropy naftowej i innych surowców, a nawet złota, które jeszcze niedawno miało wartość "złomu". Wszystkie te zabiegi to przejawy agonii. Poszukując nowych źródeł szybkiego zarobku system kapitalistycznych wpada w coraz większe konwulsje i sam potyka się o własne nogi.

Liberalne media i politycy starają się zachować pokerową twarz i twierdzą, że sytuacja jest pod kontrolą. Jeżeli ludzie rzucą się do bankomatów, to w konsekwencji system jako całość się załamie. Jak to może wyglądać widzieliśmy w grudniu 2001 roku w Argentynie - teraz grozi nam podobny scenariusz w skali makro.
Nawet jeżeli rządom i instytucjom finansowym uda się sytuację względnie opanować, to system gospodarczy na wiele lat zmieni swoje oblicze.
Przedsiębiorstwa finansowe dostaną się pod twardy reżim finansowy państw, które dziś z środków publicznych pożyczają im pieniądze, aby ratować kapitalistyczną ekonomikę. Wbrew tyradom neoliberalnych publicystów w rodzaju Gadomskiego i Orłowskiego, bez pomocy rządów obecny system byłby już trupem.
Jeszcze żyje dzięki polityce interwencjonizmu i nacjonalizacji - dzięki państwu, które jak zawsze ratuje tyłki kapitalistycznym oligarchom.

Zmiana w systemie, a może – oby! – zmiana systemu, nie odbędzie się zatem bez wstrząsów społecznych. W ślad za kryzysem ekonomicznym, którego właśnie jesteśmy świadkami, nadciąga kryzys społeczno-polityczny. Od początku wieku, a może symbolicznie powiedzmy od demonstracji w listopadzie 1999 roku w Seattle, fala protestów pracowniczych i społecznych się wzbiera.
To już nie początek lat ’90, kiedy neoliberalna ideologia była w natarciu, a ruchu pracowniczy i związkowych tkwił w marazmie. Wszędzie, we wszystkich częściach globu, w krajach centrum i na peryferiach systemu kapitalistycznego, mnożą się protesty.
Ale eksplozja niezadowolenia jeszcze przed nami. Być może w ciągu roku, ale bardziej prawdopodobne w ciągu ok. 3 lat dojdzie do sytuacji, którą, mam nadzieje, nie zawahamy się nazwać rewolucją społeczną.

Zaskakujące jest to, że cały świat mówi o kryzysie i jego skutkach a niby-polskie media prawie milczą, wolą zajmować się alimentami Dorna lub wymyślać kolejną burda miedzy prezydentem a rządem.
Już od kilku dni najwięksi eksperci krzyczeli aby plan Paulson został jak najszybciej zaaplikowany, aby po pierwsze uciąć spekulacji na giełdach i zatrzymać waląca się piramidę.
Nie zrobiono, kryzys się rozpowszechnia, czeka się na otwarcie giełdy w Chinach po decyzji Kongresu.
Ale jest to mały kompromis na duży kryzys.
Co ciekawsze Kongres a zwłaszcza republikanie zgodzili się na ukaranie banków jak zmianę finansów tych banków, które będą pod kontrola państwową. To jest mały krok, ale jest. Jest to rewolucja, z neoliberalizmu, który padł jak kawka aplikuje się reguły socjalistyczne - problem polega nie na wtopieniu 700
mld dolarów, ale zmiany finansów i kontroli banków które mają być pod kontrola rządów!
Rok temu Sarkozy wyraził publicznie, że banki mają za dużo swobody i należy je kontrolować to wszyscy na niego huknęli. Kilka dni temu Merkel orzekła, że bank musi prowadzi transakcje transparentne!
A w PL cisza, pseudo ekspert Balcerowicz nabrał wody w usta - taka sytuacja przerasta jego możliwości kombinacyjne, nie mówiąc ograniczeniu umysłowym.
Ciekawy który bank polski pierwszy pójdzie z torbami? - już niedługo zobaczymy...

Za to wzorem Unii Europejskiej swoją Unię Amerykańską stworzą amerykańscy Żydzi. Wymienią dolary na nowa walutę kosztem ruskich i żółtków którzy upodobali sobie te papierki... i będzie podstawa do kryzysu globalnego i być może do kolejnej wojny światowej. Ciekawe, czy ktoś żywy zostanie... na pewno żydkom "żółtcy" dadzą popalić...

A tak podsumowując dyskusję, to Ameryka jest krajem dla idiotów.

Od kilkudziesięciu lat ceny domów systematycznie tam (zresztą podobnie jak u nas) rosły, ale nie miało to żadnego uzasadniane w cenach surowców do produkcji tych domów, ani nawet robociznie a ceny domów zwłaszcza w Kaliforni rosły jak grzyby po deszczu.
Właścicielami domów stawali się ludzie których nie stać byłoby na kupno mieszkania , często a nawet w większości nigdy nie spłacali kredytów , czasami tyko odsetki, ale co roku robili przefinansowania ponieważ ceny poszybowały w górę wiec dom jest wart więcej. Dodatkowo banki dawały gotówkę do ręki od tych manipulowanych wzrostów nieruchomości.
To było chore od samego początku, przecież to zwykła piramida!!

Podobnie każdy Amerykanin ma kilka a czasem kilkanaście kart kredytowych , codziennie dostaje dziesiątki reklam zachęcających do pobrania następnej kart kredytowej. Dla Europejczyka zwłaszcza z tej biednej Europy było to nie do pomyślenia , ale oni stukali się w głowę i mówili - dlaczego nie bierzesz skoro dają?
Przeciętny Amerykanin nie ma pojęcia skąd się biorą te pieniądze - tylko w Ameryce jest to możliwe
na taka skalę. Z jednego dolara banki robią 100 wirtualnych $.
Dzisiaj mają dopłacać z kieszeni podatników te 700 mld, dają następne kredyty ale już niedługo żaden normalny Amerykanin nic za to nie kupi. Albo będzie musiał spłacić kredyt, lub ogłosić bankructwo co w tym kraju jest też czymś normalnym i wielu cwaniaków z tego żyje.
Ale system finansowy nie może ogłosić bankructwa, gospodarka już jest zbankrutowana a wiec wszyscy będą teraz spłacać te piramidalne chore kredyty...

Amerykanie nigdy nie wyjdą na ulice, ponieważ są krajem leniwych i zastraszonych prostaków.
Leniwych, gdyż do szczęścia potrzebna im jest telewizja z setką otumaniających programów, hektolitry cienkiego piwa, oraz baseball i futball amerykański. A zastraszonych, gdyż wiedzą, że policja jest głównie szkolona do rozbijania demonstracji i to z zastosowaniem najbrutalniejszych środków. Nie ma ona natomiast pojęcia jak reagować w przypadku prawdziwego zagrożenia z zewnątrz.
Z informacji od polonusów wiemy, że ciągle naiwnie wierzą, że ich system ekonomiczno - wojskowo - polityczny to światowa potęga... a kiedy zrozumieją, że to tylko "obrzezanie mózgów" w stylu naszej gazety wyborczej...

cdn.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:

aferyprawa@gmail.com
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Takayuki
25-12-2014 / 08:53
What a pleasure to find someone who ideiitfnes" rel="nofollow">egelwhxzldo.com">ideiitfnes the issues so clearly
~Dontarrious
20-12-2014 / 21:48
Is that really all there is to it because that'd be flaigergastbnb.