Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 19-09-2014

Producenci owoców odczuwają teraz boleśnie konsekwencje spadku rentowności ich gospodarstw na skutek niedorzecznie niskich cen produktów pochodzących z importu, które zmuszają ich do sprzedaży produktów poniżej kosztów produkcji.

Producenci mleka podzielają ten sam los.
Najpierw w konsekwencji niesprawiedliwych kwot mlecznych, a następnie na skutek wykupu mniejszych, lokalnych przetwórni przez duże mleczarnie, co zmusiło rolników do produkcji większej ilości mleka i stosowania bardziej intensywnych metod produkcji, by zrekompensować sobie niskie ceny sprzedaży. W efekcie tego tysiące rolników nie było w stanie utrzymać swoich gospodarstw i porzuciło rolnictwo.

Rolnicy uprawiający zboża również znaleźli się pod presją korporacji. Rząd wysprzedaje najlepsze grunty rolne na północy kraju zagranicznym inwestorom po cenach, z którymi polscy rolnicy nie mogą konkurować. Rząd odmawia również podjęcia działań w odpowiedzi na żądania setek rolników głęboko zaniepokojonych tym zagranicznym „rozgrabianiem ziemi,” które odbywa się ich kosztem.

A co z hodowcami świń? Zostali całkowicie wyniszczeni na skutek zmowy rządu z olbrzymią amerykańską korporacją Smithfield i podobnymi drapieżnymi zakładami przemysłowego chowu świń, które weszły do Polski i brutalnie zaniżyły ceny sprzedaży przyzwoitej jakości wieprzowiny, pochodzącej z lokalnej i regionalnej hodowli świń.

Mieszane gospodarstwa rodzinne, produkujące różnorodne produkty i pragnące sprzedawać je lokalnie, od dawna są pod obstrzałem. Rolnicy ci nie mogą przetwarzać produktów z własnych gospodarstw z powodu wysoce nieodpowiednich przepisów sanitarnych i higienicznych, które wymagają specjalnych, oddzielnych budynków, na wybudowanie których małych rolników nie stać.

W efekcie, najlepsza żywność pochodząca z gospodarstw w świetle prawa jest teraz „nielegalna”, a Polska posiada najbardziej represyjne przepisy w Europie.

I wreszcie – przy takiej presji, jaka ciąży na rolnikach, konsumenci również cierpią. Jako że ubywa miejsc, w których mogą kupić dobrej jakości, świeżą i lokalną żywność, w konsekwencji kupują jedzenie w olbrzymich, międzynarodowych sieciach supermarketów.

To, co tam dostają, nie jest prawdziwą żywnością, ale jedzeniem wirtualnym. Marnej jakości, w przesadnie dużej ilości opakowań, przewożonym z jednego krańca świata na drugi. Może wygląda ładnie, ale w rzeczywistości jedzenie to jest tylko zubożałą podróbką, pozbawioną prawdziwych wartości odżywczych, która niszczy zdrowie tysięcy ludzi każdego dnia. Kupowanie w supermarketach oznacza, że wydane tam pieniądze nie wspierają lokalnych społeczności, ale zostają wessane przez globalną gospodarkę.

Widzimy więc jasno, że Unia Europejska, korporacje przemysłu żywieniowego i agrochemicznego oraz rząd stworzyły klikę, aby wysiedlić rolników z ziemi i posłać ich na ulicę. Klikę tę interesuje jedynie zysk, władza i kontrola; tak długo, jak pracujemy dla niej, jesteśmy niewolnikami sił, które pozostają całkowicie poza naszą kontrolą. Stanowi to największe zagrożenie dla wspólnej przyszłości polskich rolników i całej społeczności rolników i konsumentów w Europie i poza nią.

Jest tylko jeden sposób na to, by to powstrzymać. Musimy się zjednoczyć i odzyskać kontrolę nad naszym przeznaczeniem.

Nieważne, czy jesteś producentem owoców, producentem mleka, hodowcą świń, producentem zboża, właścicielem gospodarstwa mieszanego, czy konsumentem – naszą jedyną szansą na przetrwanie jest zjednoczenie się i stworzenie odpowiednich warunków dla sprawiedliwej, jasnej i realnej przyszłości. Tylko zjednoczony front ocali wspaniałe tradycje polskiego rolnictwa i odda rolnikom kontrolę, która została im wykradziona.

„Dziel i rządź” to narzędzie psychologiczne stosowane po to, by utrzymać władzę w rękach niewielu znajdujących się na szczycie piramidy. Jednocząc nasze siły – i dostrzegając w pełni naszego wspólnego ciemiężcę – możemy zmienić to wszystko. I jest to jedyna możliwość, aby to zrobić.

Sir Julian Rose
Prezes, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 01:32
~Joshuawef
07-03-2017 / 13:27
~Jameswog
01-03-2017 / 09:24
discovery of sildenafil 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/ manufacturing process of sildenafil citrate sildenafil" rel="nofollow">20mgsildenafilcitrate100mg.bid/">sildenafil 100mg sildenafil herbal products 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/>http://www.20mgsildenafilcitrate100m use of sildenafil citrate tablets ip
~Maribeth
19-02-2015 / 08:47
deemed appropriate toppharamacy.com highly another bestdrugustore.com take researchers drugssonline.com dr irving penis edtriallpacks.com things just
~Cade
26-01-2015 / 06:28
Walking in the prneesce of giants here. Cool thinking all around! tnazsi.com [url=yybsaqo.com]yybsaqo[/url] [link=npemolliqzz.com]npemolliqzz[/link]
~Marcus
25-01-2015 / 15:46
ma byc zbawca" rel="nofollow">ajhdmj.com"> ndoaru w czasach kryzysu ekonomicznego? On bedzie katastrofe smolenska na czworo dzielil aby nie wyszlo, ze kazal bratu ladowac, a nie zajmowac sie sprawami ekonomicznymi - o ktorych nie ma zielonego pojecia.
~Dede
24-12-2014 / 04:00
oooooh, way to make my love for red pants multiply times one" rel="nofollow">klrpjqfru.com"> hnreudd. stunning. and warm.. which makes you look more stunning since it's hard to look so chic & keep warm at the same time!
~Sarah
20-12-2014 / 10:14
Combination of kiss ass pandering and dhreity entitlement. "Make my life easier, please. I'm so damn important." And if you do it all with a smile and don't offend you're bound to get what you want, right? I can't help but read between the lines and see a very ugly borderline antisocial behavior in those emails. What happened to the cane of old British public schools? These kids never were beaten into submission, were they? Thanks for reminding me why I chose to forsake a life in academia. I'd have zero tolerance for this blithely irresponsible manner of navigating through life as if no one else in the world mattered but oneself.Is it true that students have fights via texting in their dorm rooms and pull passive aggressive silent treatments on each other? Is that diseased or what? I'm so glad I went to college in the days long before Facebook, laptops, cell phones and text messaging. It must be hell now.
~Miastowa
02-10-2014 / 21:34
A widzicie, a tak kpiliście z gminnych GS-ów i PGR-ów. Dawniej baby z mlekiem, śmietaną, serem, mięsem i jajami chodziły po domach a miastowi kupowali. A teraz nie chce się im tyłków ruszyć. Najlepiej, żeby skup jeździł po chałupach z kasą i zabierał do przetworzenia. A tonami nawozów śtucnych nie sypcie do żywności, to taniej produkować będziecie. Poza tym, rolnicy dostają ogromne dotacje z UE, kredyty preferencyjne i jeszcze im mało? To co robią z tą ogromną kasą, przepijają?! Miejskie gospodarstwa domowe ani dotacji ani kredytów nie dostają więc kupują tam gdzie najtaniej , bo muszą siebie i swoje dzieci utrzymać a nie wieśniaków.
~misio1
22-09-2014 / 21:48
w P0lsze macie w głównym korycie Agentów Niemiec, Rosji, USA, UK. a nawet Czech. Mówicie, że to z Israela - dobre.