Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA NIEZALEZNE CZASOPISMO INTERNETOWE LUSTRACJA LEKARZY DZIENNIKARZY POLITYKÓW URZEDNIKÓW PAŃSTWOWYCH PREZESÓW FIRM I WSZYSTKIEGO CO ŻYJE...

Lustracja majątkowa wszystkiego co żyje i się rusza? Państwo szuka przekrętów i kasy wreszcie nie u fryzjerów i taksówkarzy, ale sięga do kieszeni sędziów, adwokatów, lekarzy, prezesów firm - a tu faktycznie mają komu zabierać...

Zaczęło się od lustracji majątkowych polityków i urzędników państwowych - jakby nie było "szczytu przekrętów", jest projekt lustracji majątkowej sędziów, adwokatów itp. badziewia prawniczego, nadszedł kolej na kolejną skorumpowaną korporację - lekarzy.
Niedługo okaże się, którzy lekarze uczciwie pracują, a którzy dorobili się na łapówkach. Rząd chce prześwietlić ich majątki. Medycy w całej Polsce, tak jak posłowie i ministrowie, będą musieli pokazać, ile zarabiają i czego się w życiu dorobili. Lekarze mieliby składać oświadczenia raz w roku, razem z kopiami PIT-ów. Potem dokumenty te sprawdzałoby Centralne Biuro Antykorupcyjne. 
A jeśli lekarz zatai swoje bogactwo? Grozić mu za to będzie utrata pracy lub nawet odsiadka - ujawnia "Fakt".
Lekarze będą musieli ujawnić, jakimi jeżdżą samochodami, gdzie i jak mieszkają, ile mają oszczędności i skąd pochodzi ich majątek. Jeśli medyk prowadzi prywatną praktykę, także będzie musiał pokazać, jakie przynosi mu ona dochody.

I tak powinno działać państwo demokratyczne, a wzorem jest... oczywiście Ameryka - zarabiaj, ale nie kradnij i płać podatki. 
Nie będę ukrywał, że pomysł na kasy fiskalne dla fryzjerów, czy taksówkarzy uważam za poroniony pomysł. Tu zarobki są kilkunastozłotowe od klienta, a zyski (z pewnymi wyjątkami) ledwie wystarczają na utrzymanie zakładu. Za to kasy dla adwokatów czy lekarzy, którzy większość swoich dochodów ukrywają to już średnio kilkaset złotych od klienta. Istotne jest też, że to nie te grupy wypracowują majątek, a odwrotnie - właśnie wykorzystują instytucję państwową dla własnych zarobków, tak więc etyczne jest właśnie ich opodatkowanie.

Wiadomo,  50 lat temu zakwitła w socjalistycznej Polsce korupcja. 
Logiczne, tylko po znajomościach dało się załatwić niezbędne do codziennego życia i przeżycia środki spożywcze i wytwory przemysłowe... W tych czasach układ był prosty - Państwo okradało robotników, robotnicy Państwo i tak naprawdę to obie strony były z tego zadowolone. 
Diametralnie sytuacja się zmieniła jak weszliśmy w  prymitywny kapitalizm lat dziewięćdziesiątych. Wtedy robotnicy którzy budowali to Państwo nie mogli już kraść, za to ci "przy żłobie" dostali możliwość okradania nie tylko Państwa, ale i robotników. No i wykorzystali swą szansę. 
Dzisiaj, gorzej niż w Ameryce mamy ubogie społeczeństwo wegetujących chłopów, robotników, emerytów i rencistów, którzy swą pracą stworzyli majątki nielicznej grupy złodziejskiej mafii  państwowego majątku - czyli kilka procent złodziei która okradła społeczeństwo.

Sprawiedliwość wymaga, żeby ci co okradli, lub w sposób nieetyczny doszli swoich majątków oddali Państwu to co winne jest społeczeństwu. 
Jak to zrobić? - zgodnie z prawem każdy powinien udokumentować skąd wziął się jego majątek, a jeżeli tego nie potrafi to znaczy że oszustwem, układami korupcyjnymi, złodziejstwem doszedł do posiadanego majątku. To zaś staje się podstawą do opodatkowania go, a w szczególnych wypadkach zabraniu mu zdobytego w sposób bezprawny majątku.

Zdzisław Raczkowski

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
  Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku. 
UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
  Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bastyan
23-12-2014 / 16:40
~Mingxiao
19-12-2014 / 15:52
Yup, that'll do it. You have my apipicrateon.