Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA BŁĘDY LEKARSKIE

Łomża: czy będzie odpowiedzialność pijanego lekarza? 

Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zatrzymanej lekarce zarzut narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia, za co grozi do pięciu lat więzienia.
To pierwsza kwalifikacja czynu, co nie oznacza, że po zebraniu kolejnych dowodów nie zostanie zmieniona. Prokuratura zapowiada bowiem, że w śledztwie powołani zostaną biegli z zakresu medycyny.
Z informacji ze Ľródeł w prokuraturze wynika, że opinie z sekcji zwłok wskazują, iż w czasie operacji mogło dojść do błędu lekarskiego.
Wyniki sekcji zwłok 69-letniego pacjenta, który zmarł w kilka godzin po operacji w szpitalu wojewódzkim w Łomży wskazują, że przy zabiegu mogło dojść do błędu w sztuce lekarskiej - dowiedziała się ze Ľródeł w tamtejszej prokuraturze okręgowej.
Mężczyzna zmarł po wybudzeniu z narkozy po operacji ślepej kiszki. Kilka godzin po operacji, wezwany syn zmarłego wyczuł u lekarza woń alkoholu i  wezwał wtedy do szpitala policję, a alkomat wskazał u lekarki, która operację przeprowadziła, ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Prowadzący śledztwo prokurator Janusz Sobieski stwierdził:
"Na razie nie możemy połączyć w związek przyczynowo-skutkowy działania lekarza ze zgonem. Dlatego postawiony obecnie zarzut dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia"
Do ustalenia, czy był taki związek, konieczne będzie powołanie biegłych z zakresu medycyny. Jeżeli zostanie on ustalony, lekarce grozi odpowiedzialność karna nie za narażenie życia, ale za nieumyślne spowodowanie śmierci operowanego pacjenta.
Podejrzana lekarka wypiera się, że operowała w stanie nietrzeĽwym, a pomiar alkomatu tłumaczy zażyciem lekarstwa na uspokojenie. Co ciekawe, reporter RMF FM wypił dwukrotnie większą ilość tego lekarstwa i alkomat wskazał 00% - kto tu mataczy?

Wyjaśnienia:
Policję zawiadomił syn zmarłego, który twierdził, że poczuł od kobiety woń alkoholu. Było to kilka godzin od operacji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali do szpitala, zbadali kobietę alkomatem. Po badaniu, gdy alkomat wskazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, nie zgodziła się na pobranie krwi.
Tłumaczyła, że Ľle się poczuła, a dyżurny prokurator z łomżyńskiej prokuratury rejonowej w takiej sytuacji nakazał policji odstąpić od zatrzymania.
Zatrzymano ją, gdy śledztwo przejęła prokuratura okręgowa i dopiero wtedy poddano badaniu krwi.  
Po postawieniu zarzutów, wobec podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci 30 tys. zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w wykonywaniu zawodu lekarza i zakazu opuszczania kraju.

OŚWIADCZENIE 
Primum Non Nocere


W związku z częstymi wypadkami pracy lekarzy będących pod wpływem alkoholu, apelujemy publiczne o podjęcie prac legislacyjnych dla przeciwdziałania tym zagrożeniom zdrowia i życia ludzi.

Przypominamy iż kierowca przyłapany na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeĽwym pozbawiany jest natychmiast prawa jazdy, a potem sprawa trafia do Sądu, który ustala karę.
Analogiczne działania stają się konieczne w przypadku gdy lekarz pracuje w stanie nietrzeĽwym. Konieczne jest wprowadzone ich mocą ustawowy ( np. nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza ).
Nie wystarcza zawieszanie w prawach pracowniczych czy zwalnianie z pracy w placówce Służby Zdrowia, ponieważ lekarz taki do czasu wydania wyroku przez Sąd, jako nie karany, znajdzie pracę w innej placówce.

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, niezależnie od tego czy spożycie alkoholu wynikało z choroby jaką jest alkoholizm czy też było zwykłym przestępstwem, winno nastąpić natychmiastowe zawieszenie prawa
wykonywania zawodu. 
Analogicznie do tego jak kierowcę złapanego na prowadzeniu w stanie nietrzeĽwym, natychmiast pozbawia się prawa jazdy.
Taką nowelizację prawa może i powinien przygotować parlament.

dr Adam Sandauer 

Podobne tematy znajdziesz w dziale:  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

Artykuły interwencyjne:
BYSTRZANOWASKI JANUSZ - oszustwo adwokata z Tarnowa - spacjalista w okradaniu staruszków?
Pozew o odszkodowanie za przewlekłość postępowania sądowego
TARNÓW - Jak ukryć fałszerstwa w księgach wieczystych? - tylko NIEKOMPETENCJA SĘDZIÓW?
Z cyklu "patologia systemu sądownictwa" - KOLEJNY DOWÓD NIEETYKI SĘDZIÓW KROŚNIEŃSKICH: niby etycznego należącego do śmiesznej kliki wzajemnej adoracji IUSTITIA? przewodniczącego wydz. karnego ARKADIUSZA TROJANOWSKIEGO
Na przejściu dla pieszych pierwszeństwo ma samochód!!! - takie rewelacje prawa w ruchu drogowym "ustanowili" sędziowie z Sanoka ...
KIM JEST RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH PROF. ANDRZEJ ZOLL? CZY INSTYTUCJA RZECZNIKA MA KORUPCYJNY CHARAKTER?
i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa:  SˇDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

 Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ...
tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.