Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA

Likwidacja stanowiska pracy - czyli najlepiej od razu umrzeć - z listów od starszych czytelników...

Chciałbym przedstawić swoją obecną sytuację, ośmielam się prosić o pomoc, może ktoś wytyczy mi kierunek w którym w obecnej sytuacji powinienem pójść.
Oczywiście w tej chwili opiszę tą sytuację bez podawania szczegółów tylko dlatego, iż do końca mojego wypowiedzenia tj. 28.02.2009 nie mogę z różnych przyczyn ich podawać.

Za pół roku planowałem odejście na emeryturę pomostową. W maju 2009 kończę 60 lat. Mam 45 lat pracy w Polsce w tym 35 lat w jednej firmie, ponad 30 lat na kierowniczym stanowisku. Dziś moja Firma - potężna korporacja związana z rynkiem farmaceutycznym - uznała, że należy mi się wypowiedzenie z pracy.
Z dniem 01.12.08 otrzymałem trzy miesięczne wypowiedzenie z przyczyny; likwidacja stanowiska pracy. Nigdy nie byłem ukarany żadną karą, kierowałem poważnym działem odpowiedzialnym za zapewnienie ciągłości produkcji - zakup surowców i opakowań. Współpracowałem z powodzeniem z takimi firmami jak; Basell-Orlen, Huta Będzin, Boryszew-Elana w Toruniu i wieloma innymi dostawcami z Kraju i zagranicy. Jako kierownik działu odpowiedzialnego za zakupy, wykonałem kilkadziesiąt auditów moich dostawców surowców i opakowań w Kraju i zagranicą. Mój zarobek w firmie kształtował się na poziomie 5600 PLN. Dla dobra firmy wiele godzin spędziłem poza domem na kontakty z dostawcami; negocjacje cenowe, audity systemowe ISO. W ostatnim roku od kwietnia przeniesiono mnie na stanowisko Specjalisty ds. Gospodarki Magazynowej, oczywiście za zgodą Zarządu bez zmiany mojego wynagrodzenia (za co jestem wdzięczny).
Podczas wykonywania swoich obowiązków; wyjazdami, stresem związanym z koniecznością zapewnienia ciągłości produkcji trzech dużych wydziałów produkcyjnych i związaną z tym odpowiedzialnością, od kilku lat jestem chory na cukrzycę.

Dziś, po 45 latach nienagannej pracy dla dobra Rzeczpospolitej, dzięki posunięciom Rządu Premiera Tuska oraz kryzysowi jaki ogarnął Świat, od marca 2009 jestem skazany na jałmużnę w wysokości 640 PLN brutto (netto zapewne ok. 500 PLN). Czyż to nie jest żenujące. Jak mam żyć ? Gdzie mam się udać po pomoc, przecież nie pójdę do Opieki Społecznej! Znalezienie pracy na podobnym stanowisku i za zbliżone wynagrodzenie w dobie obecnego kryzysu graniczy z cudem, a cuda obiecywał Pan Premier Tusk. Owszem pisałem do Niego, ale Jego Kancelaria zbyła mnie odpowiadając lakonicznie i bez sensu o przyczynach obiektywnych bez zajęcia jakiegokolwiek stanowiska.

Nie jestem przeciwnikiem likwidacji emerytur pomostowych, ale posunięcie Rządu było zbyt raptowne i populistyczne a przede wszystkim wydarzyło się w nieodpowiednim czasie. Moi o rok starsi koledzy odeszli z pracy z podniesioną głową i dziś po otrzymaniu wcześniejszej emerytury mogą spokojnie cieszyć się życiem. Rocznikowi 1949 nagle odmówiono tej możliwości. Mnie i wielu innych po prostu skazano za to że, uczciwie pracowaliśmy przez całe życie dla dobra Polski.

Mam czwórkę wnuków, jako dotychczasowy bardzo dobry dziadek, chcę im pomagać aby wyrosły na godnych Polaków. Pytanie z czego? gdy 500 złotych jakie mam w perspektywie wystarczy mi na leki i ubezpieczenie jakie muszę kontynuować.
A za co żyć?

To jest ta słynna demokracja której doczekałem!
Brak podstaw do godnego życia.

Dziś, dzięki Rządowi Tuska wstydzę się tego, że jestem Polakiem, wstydzę się sąsiadów i wnuków - nie spodziewałem się, że w moim Kraju dla którego poświęciłem całe swoje życie przyjdzie mi żyć na poziomie tego który nigdy pracą się nie zhańbił i takimi muszę stanąć w kolejce aby zarejestrować się po jałmużnę. Premier Tusk i posunięcia jego Rządu poniżył mnie i moją godność, godność Polaka.

Czytelnik

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.