Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 30-08-2013

Czy to bankowcy, czy „finansowi łowcy skór”? Oszustwa Getin(para)banku...

W internecie jest coraz więcej niekorzystnych informacji o produktach oferowanych przez Getin Bank. Dlaczego tak się dzieje?

Metody działania Getin Banku miałam okazję poznać bliżej badając sprawę kredytowania przez ten bank zakupu akcji LC Corp. 
 
Okazało się ono być niezgodne z prawem bankowym i pułapką dla inwestorów giełdowych.
 
Jak „ograno” inwestorów LC Corp podczas debiutu giełdowego?
 
Getin Bank SA udzielił blisko 10 mld zł kredytów bez pokrycia w środkach pieniężnych banku w celu wywołania sztucznego popytu na zakup akcji LC Corp, co doprowadziło do nieadekwatnego - względem rzeczywistej wartości - wywindowania ceny emisyjnej akcji. Podczas kredytowania zakupu tych papierów wartościowych stosowano tzw. lewar (relacja wysokości kredytu do wysokości środków klienta na rachunku inwestycyjnym w domu maklerskim) sięgający nawet  liczby 99, a kredytów udzielano – wbrew prawu bankowemu – osobom nie posiadającym możliwości ich obsługi. Ponieważ cena akcji – po ich wejściu na giełdę – systematycznie spadała, inwestorzy tracili oszczędności życia i popadali w niespłacalne zadłużenia w związku z zaciągniętymi kredytami. 
 
Akcjonariuszem większościowym Getin Banku i LC Corp SA jest Leszek Czarnecki, czwarty na liście najbogatszych ludzi w Polsce.
 
Więcej informacji tutaj:
 
 
 
 
 
O osobliwościach powyższej akcji kredytowej pisał też w kilku notkach na swoim blogu Zygmunt Korus
 
Dyskusja pod notkami wykazała, że Bank kojarzy się wielu osobom z niekorzystnymi działaniami wobec klientów. Poniżej jeden z najbardziej spektakularnych wpisów.
 
 
Szokujący wpis komentatora guser711 w dniu 29.08.2013 godz. 12:14:48
 
 
Cytuję w całości:
 
Zasada NobleBank Getin Gang: Strata klienta to nasz zysk
*****************************************
To nie są wyjątki że ktoś stracił, to zjawisko masowe
*****************************************
 
Noble Bank GetinBank proponuje różne produkty zwykle z jakimś haczykiem. Doradcy przedstawiają ten haczyk jako dodatek do produktu, calkowicie dla klienta bezpieczny, i nawet mogacy przyniesc zysk.
 
Klienci są wrobieni:
NobleGetinGang nie informuje że korzysta z patologicznego polskiego prawa skrojonego dla potrzeb interesow bankow. 
Prawo w krajach UE jest inne, Polska stanowi wyjatek.
Nieudolnosc/zła wola układu urzędniczo-sądowego pozwala oszustom bankowym grać przeciwko swoim klientom na ryzyko tych klientów.
Pracownicy/Naganiacze NobleBank GetinGank są szkoleni jak tak oszukańczo przedstawić sytuację aby klient został oczarowany i uspokojony że inwestycja jest bezpieczna, całkowicie pomijając sprawę pułapek.
Doradca już liczy sobie prowizję od wrobionych klientów i może inwestować w sterowanej grze rynkowej przeciw klientom zwiększając swoje zyski i straty klienta.
W cywilizowanych krajach wykorzystywanie "insider knowledge" czyli wiedzy wtajemniczonych o ustawionym dalszym działaniu jest karane i eliminowane.
 
Czy Polskę stać na utrzymywanie niedouczonych sędziów i urzędników, którzy swoją niekompetencję często zastępują powoływaniem wątpliwej jakości biegłych, i nadal mogą pozostawać niedoukami (na przykład w sprawach gospodarczych).
 
Ludzie mieszkający w innych (cywilizowanych) krajach nie są obarczani nawisem patologicznego systemu, w Polsce trzeba być ekspertem od wszystkiego, ale z chwila jak się już wystarczająco dużo wie, to dochodzi się do wniosku że trzeba wyjechać do normalnego kraju.

Niech zostaną same urzędnicze miernoty, klasa rządząca utrzymująca się z podatków i oszuści-oligarchowie. 

Co można zrobić:
1) Obalić patologiczny system
2) Przestać płacić podatki (zostać rezydentem innego kraju)
(...)

******************************************************
KLIENCI MASOWO TRACĄ NA TYCH PRODUKTACH, 
A ZARABIA NOBLEGETINGANG
 
To nie są wyjątki że ktoś stracił, to zjawisko masowe
*******************************************************
 
To nie jest wyjątkowy wpis
 
W Internecie jest mnóstwo podobnych informacji, a nawet powstały specjalne fora, grupujące pokrzywdzonych klientów. Oto przykłady:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Co na to nadzór bankowy?
 
Jak się wydaje nadzór bankowy nie jest zbyt efektywny, skoro produkty oceniane przez klientów jako celowo konstruowane i oferowane na ich szkodę mogą być "specyfiką banku".
 
Jedynie UOKiK od czasu do czasu reaguje na wątpliwe oferty i procedury (przykład: Getin Bank musi zapłacić 2,8 mln zł kary. Za formularz). 
 
Powstaje pytanie, jak to jest możliwe, że w Polsce od dłuższego czasu może działać Bank, którego oferty niewiele zdają się mieć wspólnego z funkcjonowaniem jako instytucji zaufania publicznego.
 
Zapraszam do dyskusji. 
 
Zdjęcie: pikieta pokrzywdzonych przed Getin Bankiem w Katowicach (organizator: Jan Jączek)
 
Zobacz:

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kamil Kardasz
19-03-2016 / 01:30
Witam pomagam w odzyskaniu pieniędzy z polisolokat bez dużych prowizji dla kancelarii. Jestem w stanie udokumentować zawierane ugody z bankiem dotyczące zwrotu 100% wpłaconych pieniędzy, polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=cLSpJvYuA4g Kamil Kardasz kom 500 597 250 email kardasz.kamil@gmail.com
~jan
15-07-2015 / 07:59
Rewolucyjny wyrok przeciw ubezpiecz. z grupy Getin! Sąd uznał za nieważną umowę o "polisolokatę" jako w "niewiarygodnym stopniu oszukańczą". Naszym skromnym zdaniem sprawa nadaje się idealnie jako materiał dla prokuratora. No bo jeśli zdaniem sądu umowy zostały skonstruowane specjalnie tak, by wyciągnąć od ludzi pieniądze za nic, to chyba jest na to paragraf i to nie jeden. Poniżej link do pełnego tekst orzeczenia, ale dla niecierpliwych podajemy najlepsze kawałki: "Istotą problemu jest w niniejszej sprawie sam produkt, który w ocenie Sądu jest tak skonstruowany, że żadna, choćby najlepsza o nim informacja - nie spowoduje, że stanie się on uczciwy." "decydujące znaczenie ma tu takie celowe skonstruowanie oferty przez Ubezpieczyciela, że była ona po prostu w niewiarygodnym stopniu oszukańcza" "Stopień arbitralności Ubezpieczyciela i nakierowanie jego działań na uzyskanie zysku z całkowitym pominięciem interesu ubezpieczonych - są tak znaczące, że produkty te trzeba uznać wręcz za oszukańcze." "Zdaniem Sądu opracowanie takiego produktu musiało być świadome i nacelowane na osiągnięcie zysków kosztem wpłat ubezpieczonych. Dlatego też Ubezpieczyciel powinien był zdawać sobie sprawę z nieważności tych umów i ich oszukańczego charakteru. To zaś oznacza, że od początku musiał liczyć się z obowiązkiem zwrotu wszystkich pieniędzy wpłaconych przez ubezpieczonych" "Nie są to fundusze akcji ani obligacji, tylko specjalne wehikuły inwestycyjne, utworzone w konkretnym celu - by lokować w nich pieniądze z polis strukturyzowanych. W funduszach tych nie ma żadnych akcji czy obligacji notowanych na rynku regulowanym, nie ma niczego, co miałoby faktycznie jakąś wartość rynkową - są za to certyfikaty czy obligacje, z których zysk jest uzależniony od wartości indeksów bankowych, których wartość z kolei jest uzależniona - nie wiadomo od czego. Metoda ich liczenia jest bowiem utajniona nie tylko co do tego, w co są inwestowane (co można uznać za normalne w warunkach konkurencji na rynku), ale nawet - czy są inwestowane w papiery wartościowe czy w instrumenty pochodne, a jeśli w instrumenty pochodne - to czy obliczone na wzrost czy na spadek. Wiadomo tylko, że fundusz ma na koniec trwania okresu ubezpieczenia ochronę kapitału w kwocie nominalnej minus podatek - co oczywiście zdecydowanie nie odpowiada celowi inwestycyjnemu ubezpieczonego. Za to pewny jest zarobek Ubezpieczyciela, który z bieżących składek zarabia (...)w stosunku rocznym od zainwestowanego kapitału." Przy okazji pozdrawiamy patrona i wynalazcę tych "produktów, dra Leszka Czarneckiego i życzymy kolejnych wywiadów na temat etyki w biznesie. orzeczenia.warszawa.so.gov.pl/…/154505000000903_III_… Treść orzeczenia III C 1453/13 - Portal Orzeczeń Sądu Okręgowego w Warszawie Treść do orzeczenia w sprawie III C 1453/13 z dnia 15 maj 2015, wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie. orzeczenia.warszawa.so.gov.pl
~papa
04-05-2015 / 12:57
Jakim krajem jest Polska, że za przyzwoleniem władz okrada się jej obywateli, tak samo jak w Syrii się ich morduje własny naród! To jest ta faszystowska ludzka godność, gdzie ludziom przez 30 lat wmawiało się o lepszym zakłamanym jutrze zaprzedając jej majątek narodowy! Teraz proszę sobie wyobrazić ile milionów ludzi zostało oszukanych przez faszystowskie organizacje w Polsce! Ludzie urodzeni w tych latach jako przyszli obywatele tego reżimu oraz wszyscy Ci, którzy uwierzyli w tą bandę!
~Obywatel prawa
18-09-2013 / 12:22
Oburzające to czego można się dowiedzieć o banku w Internecie! Komisja Nadzoru Finansowego powinna nakładać kary, ale milionowe....
~komunikat
09-09-2013 / 17:22
finanse.wp.pl/kat,1033743,title,Komunikat-ze-192-posiedzenia-KNF,wid Komunikat ze 192 posiedzenia KNF 03.09. Warszawa (PAP/KNF) - Komunikat ze 192 posiedzenia KNF w dniu 3 września 2013 r. 1. W sto dziewięćdziesiątym drugim posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wzięli udział: Pan Andrzej Jakubiak - Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Wojciech Kwaśniak - Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Lesław Gajek - Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Pan Witold Koziński - Wiceprezes Narodowego Banku Polskiego , Pan Ludwik Kotecki - Przedstawiciel Ministra Finansów. 13. KNF jednogłośnie nałożyła na Dom Maklerski IDM SA karę pieniężną w wysokości 150 tysięcy złotych m.in. za naruszenie interesów zleceniodawców w związku z przekazywaniem klientom w latach 2005 - 2010 nierzetelnych informacji dotyczących rentowności inwestycji przeprowadzanych w ramach zarządzanych portfeli.
~Informator
04-09-2013 / 10:37
Ciekawy komentarz tutaj: blogmedia24.pl/node/64673#comment-292506
~Obserwator
02-09-2013 / 09:21