Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-06-2011

Wałbrzych - Fałszywa opinia (jeszcze?) biegłego Henryka Jagodzińskiego.  Dlaczego prokuratorzy nie tylko świdniccy nie potrafią przyznać się do błędów i nielogicznych oskarżeń?

Dziennikarze AFER PRAWA zostali powiadomieni przez bezpodstawnie oskarżonych właścicieli mieszkania w Strzegomiu o skandalicznej opinii sądowej wydanej przez biegłego mistrza kominiarskiego Pawła Krzemińskiego oraz Henryka Jagodzińskiego biegłego z zakresu organiki gazowej i eksploatacji urządzeń gazowniczych. Biegli ci w 2006r zostali zobowiązani do wydania opinii "w sprawie oceny użytkowanego przewodu kominowego w budynku mieszkalnym"  z zapytaniem: Czy użytkowany przewód kominowy stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia w znacznych rozmiarach?  

Szwindel polega na tym, że ci "przebiegli" biegli przeprowadzili badania stężenia tlenku węgla w ten sposób, że ZAKRYLI  KOMIN ?!?  I nie ma się co dziwić, że przy takim nieprawidłowym spalaniu, o czym wie każdy mieszkaniec wsi, wydzieli się na pomieszczenia dym - bo niby gdzie ma uchodzić ? - w efekcie nieprawidłowego spalania, oraz trujący tlenek węgla. Takim nieproceduralnym działaniem to biegli ewidentnie spowodowali podtrucie mieszkańców kamienicy !!! Uzyskane w ten sposób wyniki nie mają żadnej naukowej wartości, jednak stały się podstawą niesłusznego wieloletniego oskarżenia mieszkańców. 
To oszustwo i brak wiedzy przebiegłych biegłych udokumentowaliśmy w artykule: Interwencja dziennikarzy AFER PRAWA - nielogiczny, bezsensowny, czyli bajkowy akt oskarżenia spłodzony przez funkcjonariusza Annę Zielińską-Rybak z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Został też zawiadomiony Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej - który też widocznie jest niekompetentny, ponieważ do dnia dzisiejszego, przez pół roku nie był w stanie udzielić nam żadnej, nawet bezsensownej odpowiedzi. 
Za to sędzia świdnicki SSR Elżbieta Frączak za publikacje tekstu ukarała Redaktora Naczelnego Zdzisława Raczkowskiego karą dyscyplinarną w kwocie 1000zł, którą oczywiście Sąd Okręgowy zniósł, jako bezzasadnie i nieproceduralnie nałożoną. Jednak takie zachowanie sędziego E. Frączak nie da się inaczej potraktować jak stronniczością i niekompetencją przewodniczącej prowadzącej tą sprawę. 

Sanok 05.01.2011r

Nasz znak:  AP /01 /I / 2011

RZECZNIK PRASOWY

Prokuratura Okręgowa

UL. gen. Okulickiego 2-4

58-105 Świdnica

SYGN. AKT. II K 665/06  

Zarząd Niezależnego Czasopisma Internetowego AFERY PRAWA www.aferyprawa.eu  

INFORMUJE  

O opublikowaniu przez nas analizy w sprawie dot. oskarżenia przez funkcjonariusza Annę Zielińską-Rybak z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.  cyt: O to że, ...działając wspólnie i w porozumieniu sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu wielu osób w budynku mieszkalnym... w ten sposób, że... zamontowali piec CO ogrzewając swoje mieszkanie, którego eksploatacja powodowała wydzielanie się w budynku i lokalach mieszkalnych tlenku węgla, czym narazili w/w osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 164 par.1 kk

· tekstu pod adresem: http://www.aferyprawa.eu/Prokuratura/Interwencja-dziennikarzy-AFER-PRAWA-nielogiczny-bezsensowny-czyli-bajkowy-akt-oskarzenia-
splodzony-przez-funkcjonariusza-Anne-Zielinska-Rybak-z-Prokuratury-Rejonowej-w-Swidnicy
 

 zgodzie z USTAWĄ  z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z dnia 8 października 2001 r.).  

ZWRACAMY  SIĘ  Z  WNIOSKIEM 

1/ o zainteresowanie się i interwencję z racji nadzoru Szefa Prokuratury Okręgowej  nad tym bezsensownym, pozbawianym wg. nas podstaw naukowych oskarżeniem  - jak też nadzór Szefa Prokuratury Rejonowej w Świdnicy na tą abstrakcyjną sprawą, naiwnym pomówieniem.

2/ wycofanie aktu oskarżenia przeciw pomówionym i niewinnie oskarżonym Państwu  Jolancie i Ryszardowi Taranek zam. w Strzegomiu – celem uniknięcia dalszego ośmieszania się organów władzy.

3/ przekazanie Redakcji AFER PRAWA analizy Rzecznika Prasowego Prokuratury dot. postępowania w sprawie  SYGN. AKT. II K 665/06 celem skontrolowania przez rzeczoznawców aktu oskarżenia skonstruowanego przez niekompetentnych w tym temacie funkcjonariuszy prokuratury.  

Załącznik:
 Tekst pt. Interwencja dziennikarzy AFER PRAWA - nielogiczny, bezsensowny, czyli bajkowy akt oskarżenia spłodzony 
przez funkcjonariusza Annę Zielińską-Rybak z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Kolejny szwindel związany z niewiedzą biegłych polega na stwierdzeniu osadzenia się kreozotu - czyli smoły na wewnętrznych ścianach komina. Fakt, kamienica jest poniemiecka , zbudowana w XIX wieku, a akurat ten komin był wykorzystywany do wędzarni. Takie użytkowanie komina powoduje jego zasmołowanie, co przewidzieli jego budowniczowie - dlatego jego średnica jest prawie metrowa - tak przewidują nie tylko niemieckie normy. Przez tak szeroki komin spokojnie Mikołaj może wejść z prezentami, ale nie ma możliwości jego zatkania się i zatruwania mieszkańców kamienicy. Jednocześnie, czymś normalnym jest, że z biegiem czasu - kilkudziesięciu lat użytkowania - w efekcie zjawisk chemicznych związki smołowe będą przenikały systematycznie ścianę, powodują powstanie wykwitów na zewnętrznych ścianach komina. W końcu nic nie jest wieczne...  Jednak, nie zbadanie tego stanu faktycznego przez biegłych, a postawienie zarzutu zasmołowania przez używanie wysokotemperaturowego pieca centralnego ogrzewania kolejny raz dowodzi ich niekompetencji, oraz braku podstawowej wiedzy przebiegu typowych reakcji chemicznych i zjawisk fizycznych. 
My stawiamy pytanie - gdzie, w jaki sposób i kto wydał Henrykowi Jagodzińskiemu dyplom inżyniera i na podstawie jakich układów taka niekompetentna osoba załatwiła sobie  fuchę biegłego sądowego?
i kolejne: czy biegły od gazownictwa może wypowiadać się na temat funkcjonowania koksowego pieca CO?

BIEGLI W KOŃCU PRZYZNALI SIĘ DO WYSTAWIENIA FAŁSZYWEJ OPINII JEDNAK W DALSZYM CIĄGU PROKURATORZY ŚWIDNICCY  NIE POTRAFIĄ PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDNEGO AKTU OSKARŻENIA WYSTAWIONEGO NA PODSTAWIE ZŁE WYKONANYCH BADAŃ I PSEUDONAUKOWYCH POMIARÓW. 

Szwindel prokuratorsko - sądowy w tej sprawie polega jednak na czymś innym. 
Jak skonsultowaliśmy z fachowcami, oskarżyciel posiłkowy (niby poszkodowany) bez pozwolenia i kominiarskiego odbioru zamontował sobie piec gazowy CO, który umieścił w pokoju, w małym pomieszczeniu bez wentylacji nawiewnej. W dodatku spaliny na zewnątrz wyprowadził nieprawidłowo - nie do komina, tylko rurą metalową załamaną pod kątem 90 stopni. Takie wyprowadzenie spalin, zwłaszcza zimą powoduje tzw. cofkę - w efekcie zetknięcia się spalin gorących z zimnym powietrzem w metalowej rurze. Podobne podłączenia pieca gazowego spowodowało  już kilkadziesiąt wypadków śmiertelnych użytkowników pieców gazowych w łazienkach itp. gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji nawiewnej i wywiewnej. 
Zjawisko to nie występuje w kominach umieszczonych zwykle w środku kamienicy, ponieważ powietrze nie ulega gwałtownemu schłodzeniu, czy ogrzaniu, a w dodatku piec węgłowy w przeciwieństwie do gazowego powoli się nagrzewa i systematycznie, zgodnie z prawami fizyki podciśnienie (tzw. zug)  wyciąga spaliny na zewnątrz. W dodatku, zgodnie z prawami fizyki wyciągane są nawet smrody z innych pomieszczeń gdy tylko komin jest nieszczelny. Nieszczelność komina (szczeliny) nie powoduje w żaden sposób zaniku jego normalnego funkcjonowania, co zwykłe szkolne doświadczenie jest w stanie udowodnić. Przecież w końcu kratki wentylacyjne na kolejnych piętrach bloku to tak naprawdę nieszczelności w kominie (otwory) - jednak wentylacja działa... Logiczne, że ciepłe spaliny z pieca efekt ciągu znacznie zwiększają zgodnie z prawami fizyki - ciepłe powietrze jest lżejsze i różnica ciśnień do powietrza (ciśnienia) zewnętrznego jest większa w efekcie zjawisko wyrównywania ciśnienia przebiega szybciej. 
Przyroda dąży do równowagi, a my do prawdy...

Tak więc łaskawie informujemy prokuratorów świdnickich - szukacie daleko, a pod nosem macie winnego.
Czekamy tym razem na kompetentne działanie prokuratorów w związku z medialnym zawiadomieniem - czas przestać ośmieszać instytucje prokuratury i sądu przez niekompetentnych funkcjonariuszy, nie tylko świdnickich....

AP

Interwencja dziennikarzy AFER PRAWA - nielogiczny, bezsensowny, czyli bajkowy akt oskarżenia spłodzony przez funkcjonariusza Annę Zielińską-Rybak z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Więcej w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~best matcha green tea powder
09-02-2017 / 06:22
We believe that matcha tea is the perfect accompaniment to your modern life.best matcha green tea powder
~pandangg
11-03-2015 / 08:34
~gość
08-06-2011 / 19:27
Jak piszą Niepoprawni Seremet już dziewiąty dzień zabija Zbigniewa Kękusia. Gdzie są nasi Pół Prawa i Sprawiedliwości i I Polska Jest Nieważna !! ?? Niech ten karzeł i jego banda już nigdy nie mówią o żadnym prawie. Tchorze i oszuści. To jest wlaśnie PiS "spieprzaj dziadu!!
~mac
05-06-2011 / 00:26
W polityce nie ma błędów. Tam z góry wiadomo, że żyje się na koszt podatników i z ich krzywdy.
~MNaleziński
04-06-2011 / 23:27
Czy oglądacie cykl o sędzi AM Wesołowskiej? Tam prokurator Łata czasami ma 2-4 sprawy pod rząd, kiedy to upadają jego oskarżenia, czyli można powiedzieć, że ok. 20% oskarżeń nie powinno wędrować w ogóle do sadu! I taki jest wymiar sprawiedliwości w Polsce, ale pewnie i na świecie. Sporo błędów?