Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 17-07-2013

ZUS PRZYMUSOWA PIRAMIDA FINANSOWA 

Sąd Najwyższy orzekł, że składki ZUS nie są własnością obywateli i nie podlegają przepisom o ochronie własności. Są jedynie daniną publiczno-prawną, która nie podlega zwrotowi, nawet wtedy kiedy nie przysługuje nam emerytura.

I jesteśmy w domu. Już wiemy, dlaczego rząd Tuska robi wszystko, aby nasze pieniądze zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych przenieść właśnie do ZUS. Czyli, niezależnie od tego co sądzimy o OFE, pozbawić obywateli pieniędzy należących do nich, podlegających przepisom o ochronie własności i co najważniejsze- dziedziczeniu. Mówiąc wprost: rząd chce obedrzeć nas ze skóry do końca.

ZUS.likwidacja.gifOrzeczenie Sądu Najwyższego nie pozostawia złudzeń. Amber Gold to przy ZUS-ie pestka. Jedno i drugie to piramidy finansowe, ale do Plichty to się przynajmniej pieniądze zanosiło dobrowolnie i dopóki jego interes się kręcił, to można było je wycofać, a był czas, że i na nich zyskać. 
Premier Tusk oburzał się w sierpniu 2012 roku, że „prawdopodobny oszust, założyciel Amber Gold, oszukiwał przez tak długi czas tak wielu ludzi”. 
A przecież ZUS to jest dopiero piramida! Tyle tylko, że państwowa. 
Zrozumiałe więc, że premier tego złodziejskiego systemu broni i przekonuje, że „gwarancją bezpiecznej emerytury (...) jest ZUS i państwo, i dobrze o tym wiemy."

To że ZUS jest jednym z kluczowych elementów państwa opresyjnego o nazwie III Rzeczpospolita widać doskonale na przykładzie miliardów złotych znikających z kont emerytalnych, gromadzonych na nich za życia przez osoby, które były rencistami. Mechanizm tego procederu, w samym roku 2011 chodziło o ponad 8 miliardów złotych, szczegółowo przedstawił w kwietniu tego roku na łamach „Naszego Dziennika” ekonomista i były wiceminister finansów Cezary Mech. Po śmierci ubezpieczonego środki te, zgodnie z polskim prawem, powinny zostać przeksięgowane na fundusz rentowy zasilany w ten sposób każdego roku dodatkowymi kwotami pochodzącymi ze składek zmarłych rencistów. Jednak pieniądze tam nie trafiają i jak można przypuszczać ten proceder trwa w najlepsze, gdyż ZUS znajduje się pod czułą opieką tak rządu jak partii politycznych, które ograniczają się w swych postulatach do zmian kosmetycznych (takich jak dobrowolność lokowania składek w ZUS lub w OFE), ale – z wyjątkiem Janusza Korwin-Mikkego - nie widzą konieczności likwidacji biurokratycznego molocha z ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Jak twierdzi Mech, badający sprawozdania finansowe ZUS, środki te po prostu „wyparowały”, rozpływając się w „rządowej przestrzeni”, co oznacza że Tusk i spółka skonstruowali wygodny dla siebie mechanizm umożliwiający umarzanie zobowiązań emerytalnych. Ponadto, sztucznie wykreowane powiększenie deficytu funduszu rentowego było rządowi na rękę, gdyż posłużyło mu jako koronny argument w debacie nad podwyższeniem składki rentowej, która w lutym ubiegłego roku wzrosła z 6 do 8 procent.

Rząd straszy nas co i rusz kolejnymi podwyżkami składek ZUS. Instytucja, która jest bankrutem, musi wysysać od podatnika – emeryta, rencisty, pracownika, pracodawcy – coraz to większe daniny, by uzbierać pieniądze chociażby na utrzymanie swojego systemu informatycznego. Informatyzacja ZUS w samym 2012 roku kosztowała nas 800 milionów złotych, a od początku pochłonęła już ponad 3 miliardy publicznych pieniędzy. Jak wyliczył portal zus.pox.pl jest to kwota wyższa niż całkowity koszt wysłania amerykańskiej sondy PathFinder na Marsa!

Za to waloryzacja emerytur jest więcej niż symboliczna, bo przecież państwo jest biedne co w istocie jest takim samym humbugiem jak „solidarność międzypokoleniowa”, która ma ukryć manko w ZUS. Ale na nagrody dla urzędników pieniądze są. I to jakie! W 2012 roku było to ponad 200 milionów złotych. A kto na to wszystko łoży? My, przymusowo ubezpieczeni, mający się coraz gorzej w wyniku Tuskowych cudów. Według oficjalnych statystyk ZUS w 2012 roku 172913 osób żyjących w Polsce otrzymywało emeryturę niższą niż 800 zł. Na miesiąc mniej niż 200 euro. Ile zostaje na wkład do garnka po opłaceniu świadczeń? Lepiej nie podliczać…

Jak ZUS na nas żeruje testują na własnej skórze m.in. pracodawcy. W 2008 roku bezrobocie w Polsce wynosiło 9,8 procent, a więc bez pracy pozostawało około 1,5 miliona osób. W kwietniu tego roku poziom bezrobocia sięgnął już 14 procent, czyli było 2,2 miliona bezrobotnych, a i to nie jest koniec złych wiadomości, gdyż szacuje się, że do końca roku pracę straci jeszcze ponad 100 tysięcy Polaków. Matematyka jest nauką ścisłą i nawet najpiękniejsze zaklęcia premiera i jego drużyny od „haratania w gałę” nie zmienią wyniku, że w porównaniu z danymi sprzed pięciu lat daje to łącznie 800 tysięcy ludzi, którzy poszli na Tuskową zieloną trawkę.

Czy Polacy nie chcą pracować i nie chcą zatrudniać? Ależ chcą tylko państwo im tę możliwość odbiera. Głównie przez rosnące koszty pracy, które sprawiają, że przedsiębiorcy nie dają rady, zwalniają pracowników a nie zatrudniają nowych, i bywa że ratują się ucieczką w szarą strefę, by uniknąć płacenia koszmarnych danin na ZUS. Stąd też realizacja postulatu likwidacji szarej strefy jest tak naprawdę – gdy szara strefa jest często kołem ratunkowym przed mafią likwidującą przedsiębiorczość – leczeniem skutku, a nie przyczyny.

I znów jednoznaczne w swej wymowie liczby. Składki na ZUS-owskie ubezpieczenie społeczne to dziś około 41 procent sumy, którą pracodawca musi przeznaczyć na wynagrodzenie dla pracownika. Tak więc z każdego 1000 złotych, które pracownik bierze do ręki, jego pracodawca musi w formie składek ZUS i podatków na rzecz państwa odprowadzić prawie 700 złotych. 
Rozbój dokonywany przez państwo na obywatelu w biały dzień, którego nie powstydziłby się szeryf z Nottingham z czasów Robin Hooda. 
Tylko, ze u nas takiego Robina z Sherwood ze świecą szukać

ZA: http://wgospodarce.pl/opinie/4381-przymusowa-piramida-finansowa

Więcej w tym temacie:

ZUS zabija i okrada - wyroki Sądu Najwyższego - można kilka razy przechodzić na emeryturę i ubiegać się o wyższe wypłaty.
ZŁODZIEJSKI ZUS - PAŁACE, DYWANY, MARMURY, poDUPApadłe awaryjne systemy informacyjne ZE SKŁADEK EMERYTÓW...
Sąd Najwyższy: Składki ZUS nie są naszą własnością
OSZUSTWA ADWOKATA KAMILA DRAGA I ADWOKATÓW Z OKRĘGOWEJ RADY ADWOKACKIEJ W KATOWICACH
WNIOSEK O BEZPOŚREDNI NADZÓR PROKURATORA APELACYJNEGO W WARSZAWIE NAD ŚLEDZTWEM DOT. OSZUSTW GETIN BANKU SA Jan Jączek
Abolicja ZUS - umorzenie zaległych składek dla przedsiębiorców
Umorzeniu zaległych składek na ZUS osobom prowadzącym działalność gospodarczą
Poznań - sędzia Beata Rynkowska za oszustwa proceduralne została pobawiona możliwości wykonywania zawodu - a co z resztą skorumpowanych oszustów zwanych sędziami.... ? ! ?
Mec. Kolankiewicz i sędzia Midziak – oszuści albo dyletanci. Anatomia sądowego przekrętu
ZUS przegrał w Sądzie Najwyższym w sprawie o zasiłek macierzyński - ważne dla przedsiębiorców.
ZUS Gdańsk - czy specjalistka Barbara Turalska-Sczyrbe i chirurg Roman Thiede mają odpowiednie kompetencje do sprawowania tak odpowiedzialnych stanowisk ?
Wypowiedziałem umowę ZUS-owi - mówi GRZEGORZ SOWA, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego
ZUS ściga do śmierci. RZĄD, ZUS, GUS OSZUKUJE OBYWATELI ? ! ?
Trzecia w tym roku podwyżka składek ZUS
Abolicja ZUS, czyli zielona wsypa posłanki Mrzygłodzkiej
ZUS nie może ścigać osób które tylko zadeklarowały prowadzenie działalności gospodarczej.
OSZUSTWO WYDŁUŻENIA WIEKU EMERYTALNEGO Dr Daniel Alain Korona
ZUS okrada firmy. Widmo sowieckiego naczelnego prokuratora Andrieja Wyszyńskiego krąży po gmachu Sądu Najwyższego.
Państwo prawa albo gdzie ZUS ma obowiązujące przepisy?
Piotrków Trybunalski - ZUS PRZESTĘPCA - SKARGA NA PRZEWLEKŁOŚĆ POSTĘPOWANIA SSO Magdaleny Marczyńskiej
Klęska Polaków. Największy sukces zaliczył faworyt GW, Ruch Palikota. Polacy nadal stawiają na Politycznych Oszustów jak stado baranów...
Manifestacja pokrzywdzonych przez ZUS przedsiębiorców pod Sejmem w czwartek 28.07.2011 r.
ZUS O/ Tomaszów Mazowiecki nakazuje zbadać psychiatrycznie zmarłego... wymysł niekompetentnych pseudo-specjalistów typu Dariusz Ścierwicki i Agnieszka Rajska
PRACOWNICY ZUS DOPROWADZILI DO ŚMIERCI MEGO MĘŻA - MANIFESTACJA PRZECIWKO NADUŻYCIOM ZUS!
MANIFESTACJI PRZECIWKO BEZPRAWIU ZUS-u: 12 maja 2011r. (czwartek) godz. 11.00 plac przed Sejmem, ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa.
Sędzia Ewa Barnaszewska, Wiceprezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu ZASZCZYCA ZUS
Mielczarek vs. ZUS - czyli wojna z funduszami emerytalnymi.
Trybunał Konstytucyjny - ZUS wypłaci odsetki, jeśli sąd wskaże jego winę - a sąd wcale nie taki skory...
ZUS - państwo w PAŃSTWIE - Adam Kłykow - zawiadomienie Prokuratora Generalnego Z. Ziobro o popełnionym przestępstwie przez urzędników ZUS.
Szara strefa. Raport na temat najczęstszych oszustw podatkowych  
ZUS - państwo w PAŃSTWIE - prośba o azyl przed ZUS-owskim bezprawiem. List o interwencję do redakcji i Ludwika Dorna.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mirek
01-08-2013 / 12:20
Mnie zastanawia fakt jak dlugo ZUZ bedzie jeszcze gnebil chorych ludzi...Wysylajac ich do pracy narazajac na pogorszenie sie stanu zdrowia zamiast przyznac renty ktore sa jedynym wyjsciem na poprawe zdrwia lub nawet ucieczka przed smiercia...Sam jestem ofiara takiej polityki Zusu w Gdansku a gdy opisalem ten fakt Premierowi i Preezydentowi R.P.ze doprowadza mnie do smierci takim postepowaniem i to oni beda miec moja krew na swych Zusowskich skorumpowanych lapach to wyslali do mnie do domu Policje!!!To jest ta swoboda wypowiedzi"WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ."Cierpie na Depresje szpital psychiatryczny 2 miesiace leczony od 4 lat do tego sprawy neurochirurgiczne {kregoslup}i nie mam renty...Mam 57 lat stan zdrowia sie pogarsza swoje wypracowalem skladki oplacalem i co?!Wykonuje prce fizyczna ciezka nie mam sily ,zdrowie sie wali a Zus ma to w dupie.Wszyscy wiedza ze Zus okrada ,czerpie zyski z chorych ludzi pograzajac ich w chorbie i "zywcem"zagrzebuja w ziemii.Rzad ma to tez w dupie,maja oni wszyscy krew ludzi chorych na swych brudnych od korupcji lapach.NIkt nie pomaga nam cierpiacym,pensje "smiesznie niskie"ludzie zadluzeni,komornicy scigaja i w dupie ustawy maja...Pisze to wszystko ...Nie wiem po co?Narazam sie ponownie wizycie Policji w domu ze krytkuje Rzad i ich bandycka ,rozbójnicza polityke.Mam schorzenia psych-ofizyczne ktore dokuczaja mi systematycznie.Nie moge normalnie funkcjonowac.Klebia sie mysli samobójcze i zniechecajace do dalszego zycia......!!!To cholokaust Rzadu i Zusu na narodzie.....Tak tylko Hitler traktowal ludzi a teraz mamy powtorke z" rozrywki"Rzad smieje sie nam chorym i nie tylko zdrowym tez w oczy i pluje.Na co wtedy tworzyc takie stronki"www.aferyprawa.eu/Urzednicy/ZUS-PRZYMUSOWA-PIRAMIDA-FINANSOWA"...sko i tak bedzie to lezalo w koszu .Dajecie sie ludziom wygadac?A pomocy i tolerancji zadnej.Szkoda mej pisaniny ale podzielilem sie tym co odczuwam jak wyglada rzeczewistosci ludzi biednych i chorych...Z wyrazami szacunku Mirek.Gdynia
~Peter
29-07-2013 / 16:14
Wiadomo że największym złodziejem jest zawsze każdy nienażarty rząd, poprawnie zwany nierządem. Ale co ma robić obywatel?? to tak samo jak lokalna mafia przyjdzie i zażąda haraczu od sklepiku..., nie dać?? trzeba dać, bo to kopanie się z koniem. A każdy nierząd to niestety największa i najbardziej nienażarta mafia...
~obserwator
19-07-2013 / 23:41
Renta za brak nogi? Po co, "niech pracuje umysłowo" Autor: Dariusz Madejski - Jasiu, kim chcesz zostać, jak dorośniesz? - pyta nauczycielka. - Rencistą! - odpowiada młodzieniec. To stary kawał, który jednak doskonale obrazuje chorobę, na którą cierpi część naszego społeczeństwa. Nicnierobienie bywa ponoć zakaźne, a jedynym lekarstwem przynoszącym ulgę w tym stanie, jest renta - na nieszczęście zarażonych, tylko ZUS może ją zaaplikować. Zanim to zrobi, musi niezdolnego do pracy pooglądać i dokładnie wypytać. Może tylko udaje padaczkę, a kręgosłup wcale go nie boli? Gra toczy się o dużą stawkę i to dla obu stron. 997,38 zł brutto miesięcznie - to minimalna renta dla osoby, która po chorobie zawodowej czy wypadku, na przykład samochodowym, jest całkowicie niezdolna do jakiejkolwiek pracy. W zeszłym roku na takie świadczenia państwo wydało ponad 18 mld zł. Rencistów jest u nas ponad milion. Nic dziwnego, że ZUS niechętnie przyznaje kolejne świadczenia. Przecież mamy kryzys i każda złotówka się liczy. W tym roku deficyt zakładu wyniesie prawdopodobnie 52 mld zł. Z drugiej strony mamy ponad dwa miliony bezrobotnych. Lekarze z ZUS dobrze wiedzą, że wśród nich czają się i tacy, którzy zamiast uczciwej pracy wolą darmowe pieniądze z państwowej kasy. Dlatego kandydatów na rencistę traktują ostro. Tutaj nie ma przebacz - jedna trzecia z nich odchodzi z kwitkiem i pustym kontem. Na forach internetowych niedoszli renciści wciąż wylewają żale. Ewa skarży się na padaczkę, która nie pozwala jej spać. Dla ZUS żaden problem - niech nie bierze nocek. Tomek stracił w wypadku nogę. Co na to ZUS? Na szczęście została mu głowa, więc niech podejmie pracę umysłową. Nikt w Polsce - teoretycznie - nie powinien dostać renty tylko dlatego, że jest po prostu chory. W praktyce bywa różnie. Sposób przydzielania rent w ostatnich latach sprawdzili eksperci z NIK. Ich raport ujrzał światło dzienne w zeszłym miesiącu. Wynika z niego, że powszechną praktyką stosowaną w ZUS było wydawanie decyzji o przyznaniu renty przez lekarzy, którzy nie byli specjalistami w orzekanej chorobie. Do tego zbyt rzadko korzystali oni z konsultacji i specjalistycznych badań - prawie 40 proc. zespołów powiatowych w ogóle nie pomyślało o tym, by kandydata do renty wysłać na badania określające niepełnosprawność. To sprzyja oszustwom! W konsekwencji blisko 35 proc. orzeczeń była uchylana lub zmieniana w postępowaniu odwoławczym i to na podstawie analizy tej samej dokumentacji. Wniosek z raportu NIK jest jeden - część lekarzy jest niezdolna do wykonywania swojej pracy. Może czas, by poszli na rentę
~marek777
19-07-2013 / 09:33
KOMITET OBYWATELSKI ds. Praworządności i WALKI z KORUPCJĄ w Koszalinie wychodzi z wnioskiem o ogłoszeniu Ogólnopolskiej P E T Y C J I w sprawie zbierania podpisów na okoliczność POWSZECHNEGO PRZEPROWADZENIA PERSONALNEJ WERYFIKACJI ( do TEJ pory ICH NIKT NIE ZWERYFIKOWAŁ) prokuratorów i sędziów którzy do dnia dzisiejszego NIE zostali poddani takiej OPERACJI - TO ONI do tej pory WERYFIKOWALI Obywateli >> zaprojektowali >> Kształt "WOLNEJ * NIEPODLEGŁEJ * DEMOKRATYCZNEJ " rzekomo POLSKI. STWORZYLI BEZKARNY TOGOSTAN, który w finale ostatecznym przyjął WYMIAR egzotyczno-toksykologicznej TUSKO - KOMOROLANDII opartej na >> BEZPRAWIU + SILE sprowadzonych do poziomu N A Z I Z M U Prokuratorzy i sędziowie w trybie " Gott mit uns" dyktują "architekturę" funkcjonowania społeczności polskiej o PRIORYTECIE KORUPCJI, NEPOTYZMU i INNYCH kryminalnych podłości ... gdzie dla uczciwych i rzetelnych Obywateli NIE MA miejsca bytu . STWORZYLI wielki biznes, prywatny folwark, gdzie rządy i władzę sprawuje zgraja cwaniaków i ślizgaczy ... NIE pospolita kurwa i złodziej ... TO prokuratorzy i sędziowie są Komisarzami w Komitetach WYBORCZYCH . TO ONI "CZUWAJĄ" nad "właściwym" przebiegiem Wyborów ... TO ONI "OPINIUJĄ" o "prawidłowym " ICH przebiegu. TO ONI w ostatnim czasie wzięli się za TEMAT : "Wychowanie Obywatelskie w polskiej RODZINIE !! U nich KANTÓW "nigdy NIE stwierdzono". KTO ich wychowa ?? PRZEBIEG postępowań procesowych , ich falsyfikacja i INNE kryminalne SZWINDLE dokonane w awanturnictwie procesowym pod "przykrywką" IMMUNITETÓW świadczą o NAZISTOWSKIM postępowaniu dziczy magistrów prawa. R O D A C Y !! Żarty się skończyły ! Teraz albo nigdy ! Do dzieła ! Do czynów !! W O D P O W I E D Z I na patriotyczny APEL Jerzego JACHNIKA bojownika o słuszną SPRAWĘ !!!
~obserwator
18-07-2013 / 10:29