Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 09-06-2012

ZUS Gdańsk - czy specjalistka Barbara Turalska-Sczyrbe i chirurg Roman Thiede mają odpowiednie kompetencje do sprawowania tak odpowiedzialnych stanowisk ?

Działanie złodziejskiej instytucji ZUS, czyli "państwa w PAŃSTWIE" polega na okradaniu obywateli z połowy ich dochodów w zamian dając co najwyżej "ubezpieczonym" jałmużnę w formie kilkusetzłotowej renty czy emerytury.  Opcja, że w razie choroby skorzystamy z bezpłatnego leczenia, lub pobytu w szpitalu można wrzucić w niepamięć.  Za to instytucja ta wyspecjalizowała się w najróżniejsze formy egzekucji i windykacji często nienależnych opłat wynikłych z błędów i niekompetencji zatrudnianych wszelkich pseudo-specjalistów z rodzinnych układów, oraz wymyślanych na okrągło najróżniejszych wzajemnie sprzecznym przepisów których sam diabeł nie jest w stanie pojąć... 
Za to buduje się olbrzymie ZUSowskie marmurowe pałacyki z dywanami w gabinetach kosztem środków które powinni dostać emeryci czy renciści. Jest jeszcze gorzej, odgórnie urzędnicy mają zarządzenie (za co pobierają premie), aby zabierać renty komu sie tylko da na zasadzie: nie masz ręki, masz zwichrowany kręgosłup, nie możesz chodzić, ale masz jeszcze głowę - pracuj więc głową... A najlepiej tylko do wieku emerytalnego ponieważ dalej dla tej instytucji jesteś niepotrzebny - zamiast generować zyski rodzisz straty.

Jak działa przestępcza organizacja ZUS przedstawimy kolejny raz na przykładzie Olgi. 

Olga od 15 lat walczy o rentę. W opinii dla sądu biegły sądowy specjalista neurolog dr Ryszard Obiedziński stwierdza:
w oparciu o wywiad chorobowy, badania przedmiotowe, badania neurologiczne, oraz zawartą w aktach sprawy dokumentację medyczną u powódki rozpoznaję następujące schorzenia:
1/ gościec zwyrodniający kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo - krzyżowego ze szczególnym nasileniem zmian w jego dolnym odcinku,
2/ przepuklina przyśrodkowa jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej L4-5  z nawracającymi bólami korzeniowymi z tego poziomu,
3/ stan przepukliny jadra miażdżystego na poziomie L5-S1 z zwapniałym dyskiem który wpadł do wnętrza wąskiego kanału kręgowego, co spowodowało dalsze zapadanie się trzonów L%-S1, zwężanie tarczy i ucisk korzeni na rozwój
4/ elementy zespołu ogona końskiego,
5/ neuropatia nerwu łokciowego prawego na skutek ucisku w kanale nerwu

Podsumowując: 
ubezpieczona jest trwale częściowo niezdolna do pracy w etacie niższym o 1/3 etatu od 24 września 2005roku, a niezdolność trwała ograniczona do do pół etatu od badań biegłego neurologa w dniu 17.12.2010r.

Należy też przypomnieć komisji ZUS, że Olga jest po usunięciu tarczycy, tak więc zmuszona jest na stałe uzupełniać niezbędne hormony dla funkcjonowania organizmu oraz zażywać niezbędnych lekarstwa. W dodatku ma astmę oskrzelową. Orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności - II grupa inwalidzka z dnia 28.09.2010r. wydał Powiatowy Orzecznik ds. Orzekania o Niepełnosprawności na 2 lata i na 10 lat wstecz.
Jak widać pseudo-specjaliści ZUS nie potrafią czytać dokumentów ze zrozumieniem co tam jest tam napisane... ponieważ?...   
Wytyczna działania dla urzędników ZUS jest prosta - z urzędu mają zaskarżać każdą opinię biegłego lekarza korzystną dla poszkodowanego (tym samym niekorzystną dla ZUS- ponieważ urząd musiałby płacić), jak też wszelkie postanowienia sądowe.

A dowodem takiego przekrętu jest pismo podpisane przez niby głównego specjalisty ZUS Oddział w Gdańsku  mgr Barbarę Turalska-Sczyrba i radcę prawnego mgr Joannę Machell w piśmie procesowym z dnia 05.12.2011r skierowanym do sądu odpisują tylko jednym zdaniem cyt.
W związku z zobowiązaniem Sadu z dnia 28.listopada 2011r. w sprawie o prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy.... pozwany podaje, że nie podziela opinii biegłego neurologa  i wnosi o powołanie innego biegłego neurologa z listy biegłych lekarzy sądowych.

i tyle? żadnego uzasadnienia? Jakim prawem pseudo-specjalista ZUS niewiadomego wykształcenia (domniemywał że po historii?) i radca prawny kwestionują opinie dr specjalisty neurologa?

Normalnie taki świstek powinien być przez sędziego wyrzucony do kosza. Jednak sędzia gdańska SSO Maria Ołtarzewska "z urzędu" musi służyć urzędnikom ZUS a nie ludziom. 
A podobno sędzia jest niezależny i niezawisły... cóż, teoria zwłaszcza jeśli chodzi o PRAWO nie ma nic wspólnego z rzeczywistością... :-)  

Olga nie widzi potrzeby, i nie ma zresztą za co (jak wielu rencistów) jeździć na badania do kolejnych biegłych choćby z uwagi na fakt, że wielu "sprzedało" się ZUS i ewidentnie wypisują opinie lekarskie "na zamówienie" ZUS lekceważąc etykę lekarską poniżając pacjentów i narażając ich na utratę zdrowia a nawet życia. 
Przykładem jest np. Przewodniczący Komisji Lekarskiej chirurg Roman Thiede który swój brak wiedzy potwierdza w opinii z dnia 01.12.2011r: 
Nie podzielam opinii biegłego neurologa. Wnioski orzecznicze biegłego sugerującego orzeczenie trwałej częściowej niezdolności do pracy  z powodu elementów ogona końskiego ? budzą wątpliwości. Wnoszę o powołanie innego biegłego. 
To, że chirurg nie zna objawów "zespołu ogona końskiego" jest do przyjęcia, to przecież nie jego specjalizacja, ale to że pisze pierdoły na zamówienie dowodzi już jednak jego nieetyki lekarskiej.  
 
My proponujemy zweryfikować czy Barbara Turalska-Sczyrbe oraz  chirurg Roman Thiede mają odpowiednie kompetencje do sprawowania tak odpowiedzialnych stanowisk.

Olga zajmuje się ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Swoje zlecenia ( praca w terenie) realizuje w często odległych zakątkach kraju: pod Cieszynem, Krakowem, Szczecinem, Warszawą, Elblągiem, Poznaniem. Liczy się z tym, że każdy z wyjazdów może być już tym ostatnim, po amputacji jąder miażdżystych przez kręgi...

Zapraszamy dnia 21 czerwca 2012r na godz. 12.20 sala C.1.21 do Sądu Okręgowego w Gdańsku VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych ul 3 Maja 9a budynek C.
Ta sprawa zostanie rozpoznana przez sędziego gdańskiego SSO Marię Ołtarzewską.
My tam będziemy 
AP 

PS.
To nie pierwsza wpadka sprzedawczyka Romana Thiede. W TVN też nagłośnili o przekrętach z jego udziałem w gdańskim ZUS. uwaga.tvn.pl/9004,news,,kuriozalna_decyzja_zus,reportaz.html

Więcej o oszustwach urzędników ZUS:

Wypowiedziałem umowę ZUS-owi - mówi GRZEGORZ SOWA, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego

ZUS ściga do śmierci. RZĄD, ZUS, GUS OSZUKUJE OBYWATELI ? ! ?
Trzecia w tym roku podwyżka składek ZUS
Abolicja ZUS, czyli zielona wsypa posłanki Mrzygłodzkiej
Oficjalne: Obama jest oszustem - dokumentuje nieugięty szeryf Joe Arpaio 
Rząd nasz wiele obiecywał - nie zrobił nic dla Rodaków – stworzył jedynie zieloną wyspę, ale dla kapitału zagranicznego, dla kolesiów i oszustów.  Ułatwić życie biznesowi – przyśpieszy rozwój gospodarczy 
ZUS nie może ścigać osób które tylko zadeklarowały prowadzenie działalności gospodarczej.
OSZUSTWO WYDŁUŻENIA WIEKU EMERYTALNEGO Dr Daniel Alain Korona
ZUS okrada firmy. Widmo sowieckiego naczelnego prokuratora Andrieja Wyszyńskiego krąży po gmachu Sądu Najwyższego.
Państwo prawa albo gdzie ZUS ma obowiązujące przepisy?
Piotrków Trybunalski - ZUS PRZESTĘPCA - SKARGA NA PRZEWLEKŁOŚĆ POSTĘPOWANIA SSO Magdaleny Marczyńskiej
ZUS O/ Tomaszów Mazowiecki nakazuje zbadać psychiatrycznie zmarłego... wymysł niekompetentnych pseudo-specjalistów typu Dariusz Ścierwicki i Agnieszka Rajska
Takiego państwa nie szanują uczciwi obywatele, oszuści zaś sobie je chwalą... czyli numer "pseudotaksówkarza" Mirosław Naleziński
PRACOWNICY ZUS DOPROWADZILI DO ŚMIERCI MEGO MĘŻA - MANIFESTACJA PRZECIWKO NADUŻYCIOM ZUS!

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~maciek
12-10-2014 / 21:50
ZUS musi wykazać się tendencją spadkową w kategorii renty. Zalecenia dla orzeczników, a czasami ich własna inicjatywa jest jednoznaczna i działają z wyrachowaniem.
~krzysiek
21-04-2013 / 13:18
Trzeba dodac ze wszyscy ktorzy pracuja w Zusie maja renty "zapewnione" od reki zdrowy czy troszke chory ale maja renty i ich rodziny...i dobrzy znajomi itd...Czemu ich sie nie sprawdza i nie kontroluje?Bo to "Sami Swoi'
~jan
21-04-2013 / 13:14
Nie ma co dyskutowac i niszczyc sobie zdrowie...Wuiadomo ze ZUS to mafia na uslugach polskiego Rzadu..Moze powinno oddac sprawe do trybunalu konstytucyjnego a lekarzy orzecznikow i Prezesow Zusu do Sztrasburga pod Sad jak zbrodniarzy ktorzy przeprowadzaja holokaust na chorych ludziach...
~gosia1956
04-04-2013 / 08:50
ZUS w Szczecinie odmówił mi świadczenia przedemerytalnego mimo że spełniam wszelkie warunki określone przepisami, Odmowę uzasadniono tym, że nie nie zarejestrowałam się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna w okresie 30 dni od zakończenia pobierania renty, na której przebywałam przez 6 lat . Dla czego nie mogłam zgłosić się do UP w przepisowym czasie , a dla tego że trzy miesiące czekałam na wezwanie na badanie orzecznika ZUS w sprawie orzeczenia czy renta będzie mi się nadal należała czy nie. Wniosek złożyłam w listopadzie 2011, a w połowie lutego 2012 r. dopiero dostałam wezwanie na badanie orzecznika. W styczniu 2012 dowiadywałam się w ZUS zaniepokojona tym faktem i dostałam odpowiedź , że brakuje orzeczników i muszę czekać. W końcu doczekałam się ale orzecznik zabrał mi tą rentę , odwołałam się , miałam potem komisję w marcu , która podtrzymała decyzję orzecznika. Sprawę renty oddałam do sądu . Przez przez 12 miesięcy byłam na zasiłku dla bezrobotnych , sprawa renty cały czas nie zakończona bo przez ten rok odbywały się tylko badania biegłych specjalistów. Od maja znów zostanę bez środków do życia. Oczywiście złożyłam odwołanie do sądu i napisałam skargę do dyrektora oddz.szczecińskiego ZUS. Czuję się okradziona i oszukana, mam 57 lat , przepracowałam tyle lat , zachorowałam na raka, mam zniszczony kręgosłup ( idę na operację tegoż kręgosłupa w czerwcu b.r.) a dla tej instytucji jestem tylko numerem sprawy. Z poważaniem Małgorzata Ogonowska ze Szczecina
~bobo
22-08-2012 / 20:54
Miałem przyjemność z panią sedzią M.Ołtarzewską , która w związku z ogromnym chyba zmęczeniem i okropnym pośpiechem przejechała sie po sprawie i zastąpiła o dziwo ZUS .Prawnicy ZUS mówią otwarcie mamy takie zalecenia i musimy gdzies pracowac . Ale wysoki sąd w osobie ww pani daje często ciała. Ta Pani jest poprostu jest zmęczona albo ma za dużo problemów osobistych . na dzisiaj tyle.
~anarchista
14-06-2012 / 22:00
Ciekawy temat z zerwaniem umowy z ZUS. Powinny być firmy konkurencyjne, nie powinno być dyktatu. Zresztą mam przeczucie, że wszystko ( ZUSIK) wyfrunie w kosmos i za kilka at ( przy takim szabrowaniu) nie będzie już rent i emerytur.
~Olga
13-06-2012 / 22:01
Bardzo dziękuję, ale zdaje się, że ( gdyby nie ZUS oczywiście) mogłabym jedynie utrzymać resztki zdrowia. ZUS mi w tym przeszkadza, ja przeszkodzę ZUS. Ode mnie nie dostaną już ani centa. Wszystkich czytelników AP zachęcam do pójścia w ślady Pana Grzegorza Sowy z Piotrkowa Trybunalskiego ( sprawa publikowana na AP i w mediach). Pracuję od 1982 r., miałam pracować 25 at, więc nie oszczędzałam zdrowia. Dziś okazuje się, że mam pracować 50 lat. Pora skończyć " współpracę " z tą mało zacną instytucją, z przebiegłymi- biegłymi, z pseudosponsoringiem ( pseudo, bo sponsor jednak coś otrzymuje, my nic, z wyjątkiem stresu i pogorszenia stanu zdrowia). Wkrótce artykuł nt., co może spotkać człowieka w szpitalu, jak szpital w Tczewie "załatwił" moją Matkę. Pozdrawiam zwolenników AP-Olga
~neurolog
13-06-2012 / 18:16
Powinna Pani wykonać badanie tomografem odcinka piersiowego i szyjnego. Tam również mogą występować podobne zmiany. Do celów " orzeczniczych" wykonuje się jedynie badanie odcinka lędźwiowego. Wskazane również byłoby zbadanie pojemności płuc, z uwagi na to, iż stan kręgosłupa może rzutować na ich pojemność. Pozdrawiam i życzę Pani zdrowia !
~JS
11-06-2012 / 18:36
Praca w terenie kilkaset km od domu? Z astma i zapadającymi się kręgami? ZUS powinien zmienić nazwę. Na GESTAPO.
~Anka
11-06-2012 / 01:11
a sprawa Olgi nie? Astma i bez renty???? Strzaskany kręgosłup i bez renty??? Szalbierczy kraj pod rządami szalbiercy.