Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Gbur Komorowskim - to bardzo delikatnie !!!


(Gburem nazwano Komorowskiego w jednym z komentarzy!)

Tak jak do TUSKA wysłałem do Komorowskiego też ponad 30 "e-listów" ("e" = elektronicznych)!

Powiem, że to nie PAN - choć chwali się herbowym pochodzeniem!

To CHAM ! - Bo nie raczył, ani razu odpowiedzieć, czyli obywatela ma - powiem kulturalnie, a rozumieć należy prawidłowo w TYLE !!!

Najwłaściwiej byłoby go nazwać OPORTUNISTĄ, ale 99,9% Polaków myli ten wyraz z „oporem”, a to najlepiej przetłumaczyć „świnia w zależności od okoliczności !”,

Dlatego bardzo boleję nad tym, że wiele wyrazów obcych jest u nas nieznanych! Wielka szkoda, że u nas nie naucza się w szkołach średnich „łaciny”, bo masę wyrazów jest pochodzenia łacińskiego!!!. Winę za to też mają pseudo intelektualiści: na ogół niedouczeni dziennikarze, byli politrucy itp.

Otóż OPORTUNISTA to wyrachowany człowiek, który stara się dostosować do każdej sytuacji, aby z niej wyciągnąć dla siebie jak najwięcej korzyści!

Niemcy mają na to wspaniałe określenie: „Konjunkturschwein” to znaczy właśnie „świnia w zależności od okoliczności !”

Myślę, że z polskich wyrazów najbliższym i najbardziej zrozumiałym dla wszystkich Polaków byłby wyraz SZUJA. Wg słownika j. polskiego dot. mężczyzn, ale używa się potocznie w stosunku do kobiet i znaczy: człowiek nikczemny (pasuje!), podły(pasuje!); łajdak(pasuje!), łotr(pasuje!), szubrawiec(pasuje!) - każde słowo sprawdzałem w słowniku !!!


Wróćmy do „elistów”. Powstał Internet. Możemy przekazywać informacji błyskawicznie i bardzo tanio! Urzędy państwowe podają oficjalnie swoje adresy tzw. emaile – to znaczy, że mamy prawo pisać do nich.

Pisałem więc do Komorowskiego w sprawie AFERY GDAŃSKIEJ i w sprawie LEGALNEGO BEZPRAWIA !!!
Ani razu nie raczył odpowiedzieć i pracownicy jego kancelarii też nie!!!

Kiedyś miałem wiele szacunku do internowanych!
Mnie nie internowano, ale przy pomocy wojskowej komisji lekarskiej (działającej na podstawie wytycznych zdrajcy narodu gen. Jaruzelskiego – wzór: rosyjska psychiatria represyjna!) wyrzucono z zawodowej służby w LWP uznając mnie za „psychopatę histeroidalnego” (nieuleczalna choroba!).

Ale gdy zauważyłem, że jak ci internowani dorwali się do stanowisk, to zaczęli bratać się z komunistami, zapomnieli o narodzie i zachowują się jak oportuniści !

Nie mogłem się z tym pogodzić. Starałem się rozmawiać z posłami, z ich urzędnikami, pisać do nich i stwierdziłem, że interesuje ich zasadniczo prywata ich przywileje, układy…afery…

Pytałem sam siebie” dlaczego… dlaczego… dlaczego…??? Moje artykuły i rozmowy z czytelnikami naprowadziły mnie na z pewnością na prawidłową odpowiedź!

Stalin jak tworzył Dywizję Kościuszkowską to przy pomocy NKWD z 25 000 internowanych przedwojennych oficerów wybrał do niej na czele z Berlingiem ponad 400 oficerów resztę kazał wtedy mówiono (Woroszyłow, Beria) „zlikwidować problem”. Nie wszystkie miejsca mordów znaleziono!

Przecież służba bezpieczeństwa mająca teczki operacyjne na internowanych miała wtedy wspaniałe warunki do pracy. Wiedziano już bardzo dużo o każdym! A teraz patrzono, kto „mięknie”, kto się zasługuje i innych podkopuje, komu i za co – można wybaczyć przeszłość, a komu obiecać… lub zapłacić… lub dać mu szansę wyjechać z kraju, aby nie buntował innych…

Jeden z tych z Solidarności, co ze mną aktywnie współpracował, to stanie wojennym natychmiast zerwał ze mną kontakty!
Pisałem wiersze, artykuły chciałem publikować, a byłem 2 lata na tym terenie i nie miałem wiele kontaktów i niektóre były zrywane (wiem o tym b. dobrze z rozkazu dowództwa MW i WSW), przyszedł do mnie i zaproponował mi ucieczkę z Polski statkiem!

Zacząłem myśleć… Było już szereg wpadek… Chcieli uciec statkami i trafiali do więzień! Wtedy dla Zachodu byłbym dobrym KĘSKIEM, miałem dość dużo wiedzy! Czemu tyle czasu ze mną się nie kontaktował…? Czemu jego nie internowali był już etatowym pracownikiem Solidarności…? Czemu sam nie ucieka…? Kto go tu przysłał i dlaczego…? Wtedy zrozumiałem i nie zgodziłem się „wejść w potrzask”… i iść do więzienia!

Dzisiaj nie mam zaufania do żadnej partii politycznej, ani tych post - i prokomunistycznych SLD i PSL i tych (oportunistycznych) szujowskich PiS i PO.

Uważam, ze powinno się dzisiaj stworzyć nową partię, ale ANTYSZUJOWSKĄ, taką która postawiłaby za cel:

- Wyjaśnić wszystkim Polakom, że nie powinni do tego dopuścić, aby żaden z obecnych oportunistycznych, szujowskich posłów senatorów został ponownie wybrany!

- Likwidację przywilejów elit władzy w tym maksymalnie ograniczyć immunitety.

- Wprowadzenie jawności opłacania wszystkich urzędników państwowych i ich emerytur.

- Ustalenie np. wysokości płac i nagród za stanowiska państwowe i tylko do wysokości 2 razy średniej płacy krajowej, a nie jak dzisiaj 10 razy i więcej razy!


Kiedyś chyba wiosną w tym roku posłanka Senyszyn napisała w Pnecie.pl, że w kancelarii marszałka sejmu 9 osób dostało nagrody razem, ponad 450 000 zł, z tego Komorowski wziął 100 000 zł podpisał mu jakiś vice marszałek! Pytam za co i dlaczego tyle…?

- Zlikwidowanie przywileju posłów i senatorów (art. 20.2 i 21.1) dającego im możliwość nie ingerowania na skargi, prośby, petycje obywateli!

Komorowski ja uchwalano tę ustawę z tym przywilejem powinien moralnie głosować przeciw, ale oportunistycznie myśląc o ewentualnych przyszłych korzyściach wstrzymał się od głosu!

- Wprowadzenie obowiązkowego ingerowania na skargi, prośby, petycje obywateli!

Szanowni Blogerzy i Czytelnicy ciekaw jestem ilu z was ma tyle czasu i odwagi, aby dla dobra wszystkich Polaków walczyć o demokrację, prawo, sprawiedliwość i jeśli nie udałoby się utworzyć takiej ANTYSZUJOWSKIEJ partii, to przynajmniej stworzenie oficjalnego centrum zbierania materiałów i krytykowania tego co jest złe, aby nie dopuścić złych osób do kierowania naszą Ojczyzną!

Franciszek Krzysiak

Więzienie za domaganie się Sprawiedliwości i Prawdy - 30 grudnia ofiary siedzą a kaci zabawiają się - Klaudiusz (ale już raczej nie) Wesołek...
klaudiuszwesolek@yahoo.com

PS.

Prosimy Państwa komentujących artykuły o wypowiedzi merytoryczne odnoszące się do treści tych artykułów. Komentarze nie mające związku z artykułem, pomówienia i bezpodstawne oskarżenia psują opinię "Afer Prawa" i szkodzą nam wszystkim.
Tak samo wulgarne i agresywne wypowiedzi. To nie jest próba ograniczania swobody wypowiadania się, ale zamiar uporządkowania dyskusji na tematy, które poruszane są w artykułach naszych autorów.
Redakcja "AFER PRAWA"


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Shaiju
24-12-2014 / 08:38
Well done to think of soehmting" rel="nofollow">mbamgqo.com">soehmting like that
~Ken
20-12-2014 / 16:52
I really cod'nult ask for more from this article.