Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-02-2011

Fabrykowanie oskarżeń przez sądy i prokuraturę to norma. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski nie zaprzecza. Bogdan Goczyński

W zeszłym tygodniu skorzystałem z nadarzającej się okazji i wybrałem się na briefing dla mediów organizowany przez Business Centre Club, Krajową Izbę Gospodarczą i Polską Radę Biznesu. Briefing ten był następstwem kilkugodzinnej narady biznesu z Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym. Narada ta zaś została zorganizowana, jak się wydaje, w celu zakończenia wojny jaką wymiar wypowiedział biznesowi. Organizatorzy domagali się aby przedstawiciele biznesu byli traktowani tak samo jak „zwykli” obywatele. Chciałoby się przy okazji zapytać czy miało to znaczyć, że prezesi firm będą również pod byle pozorem zamykani w psychuszkach? To mi się akurat nie udało, natomiast spytałem Ministra Kwiatkowskiego o plany odnośnie reformy wymiaru sprawiedliwości w kierunku zasugerowanym przez skargę konstytucyjną oraz o plagę fabrykowania oskarżeń o przemoc w rodzinie. Konkretnie zaś zadałem pytanie czy owa akcja jest koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a jeżeli nie, to przez kogo? Trzeba przyznać, że minister jest mistrzem uników i ze służbowym uśmiechem w pierwszej kwestii powiedział, że zaczeka na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, a w drugiej sprawie, że ministerstwo nie koordynuje kampanii fabrykowania oskarżeń przez sądy, gdyż sędziowie są niezawiśli. Zrozumiałem że sugerował przez to, że sędziowie robią przekręty na własną rękę. Ogólnokrajowa a nawet ponadnarodowa skala tych działań wskazuje jednak na koordynację. Ciekawe, że minister oskarżeniu w ogóle nie zaprzeczył. Co więcej, szybkość z jaką odpowiedział na oba pytania świadczyła, że sprawę doskonale znał i być może nawet takiego pytania się spodziewał.

Po konferencji prasowej usiłowałem kwestią reformy sądownictwa zainteresować kręgi biznesu. Biznes jednak nie był zainteresowany zmianami dla dobra publicznego. Moją próbę rozmowy prezes BCC Marek Goliszewski zbył wymówką, że to nie jego dziedzina. A przecież, zdaje się, celem narady była reforma wymiaru a rzetelność sądów i prokuratury, powinna służyć wszystkim, także środowisku biznesu. Może jednak się mylę. Narada była przecież zamknięta dla osób postronnych. Być może chodziło jedynie o nieformalny podział wpływów, o swoisty pakt o nieagresji pomiędzy biznesem a organami? Sugeruje to tytuł i wstęp do informacji o spotkaniu na stronie BCC.

Na konferencji prasowej spodziewałem się dociekliwych pytań na temat wymiaru sprawiedliwości. Sfora dziennikarska jednak była zainteresowana głównie maglowaniem Prokuratora Generalnego o katastrofie smoleńskiej. Najwidoczniej kwestia rzetelności wymiaru sprawiedliwości nie była na liście zleconych tematów. Pewnych spraw płatni dziennikarze mają polecenie nie ruszać jeśli chcą dalej mieć pracę.

Bogdan Goczyński

Przełamywanie cenzury. Reportaż z publicznych wysłuchań na temat sądownictwa.

Społeczni sędziowie w polskich sądach? Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

Apel kół biznesu w sprawie wymiaru sprawiedliwości.

Briefing dla mediów w siedzibie Business Centre Club.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Earnhardt
05-01-2015 / 07:14
I reokcn you are quite dead on with that. mucdztfzzmn.com [url=tibyzjxpwy.com]tibyzjxpwy[/url] [link=selnnpmxpnu.com]selnnpmxpnu[/link]
~Lettice
04-01-2015 / 19:36
I thought I'd have to read a book for a diervoscy like this! picsho.com [url=ksjdvkruw.com]ksjdvkruw[/url] [link=ltuuztw.com]ltuuztw[/link]
~YoYo
25-12-2014 / 09:30
~Andgela
24-12-2014 / 02:49
one thing that hung me up for a whileWhen setting up the" rel="nofollow">qcainihfo.com"> dbastaae connection in MySQL Workbench,I used the Hostname: student.santarosa.eduI first used that for the MySQL connection in the Dreamweaver Database panel didn't work and got error messages similar to what I see here,this worked in DreamweaverMySQL Server localhostI don't quite get why it is localhost (because the" rel="nofollow">qcainihfo.com"> dbastaae is not on my local computer), but when I changed it, Dreamweaver would connect for me.Maybe this will help someone.
~Even
20-12-2014 / 17:15
That saves me. Thanks for being so senlebsi!
~FRaek
20-12-2014 / 14:16
I just recently got back from France and had the opuoitpnrty to work with someone who owns a lovely home similar to this one. I truly felt honored to have a dinner surrounded by similar stone and beauty. Oh to live the life.
~Greyce
20-12-2014 / 02:25
Hi Katina . . .WOW this box looks BRILLLLLLLIANT. I'm definitely going to look at your link. It cntariely doesn't look like it's easy to make, but I'll take your word for it!Sending you gentle hugs and lots of good wishes for the 13th.HugsSarn xxx
~Hanka
23-02-2011 / 18:18
Kwiatkowski nie zaprzecza, oczywiście , dlatego ofiarom przestępstw togowców zafundował tydzień pomocy dla ofiar przestępstw. Aktywnie w tym tygodniowym cyrku powinien się udzielać też Zoll. Kto jak kto ale ten "rzecznik i obrońca praw" może dużo na ten temat wiedziec.
~Anna
22-02-2011 / 21:36
To, że Żydzi nami pogardzają jest rzeczą oczywistą. Ale dlaczego osoby aryjskiego pochodzenia plują same na siebie nazywając się "gojami", tego na prawdę pojąć nie mogę. Słowo "goj" jest najwulgarniejszym, najbardziej pogardliwym, obelżywym żydowskim wyzwiskiem pod adresem Polaków. Jest taką zniewagą jak nazwanie Araba psem! Dlatego jeśli jesteś Polakiem Aaron, postukaj się w swój bezdennie pusty łeb.
~odcisk
20-02-2011 / 19:38
Gdyby nie to, że diabeł tkwi w szczegółach, które nakładają na organy procesowe obowiązek prawidłowego tj. logicznego rozumowania, to można by się zgodzić z przedmówcą.