Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-06-2013

Warszawa - sędzia Monika Podgórska-Sułecka skazała dziennikarkę „Gazety Polskiej” Dorotę Kanie z art.212kk za subiektywne pomówienie J. Kaczmarka.

 
?Do trzech razy sztuka, czyli jak skazać dziennikarkę „Gazety Polskiej” - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Po dwukrotnym uniewinnieniu, w trzecim procesie dziennikarka "Gazety Polskiej" Dorota Kania została zaocznie skazana w procesie jaki wytoczył jej Janusz Kaczmarek.  Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy narzucił błyskawiczne tempo prowadzenia sprawy tak, że dziennikarka została pozbawiona możliwości obrony.

Sędzia Monika Podgórska-Sułecka skazała Dorotę Kanie prawomocnym wyrokiem na karę tysiąc złotych grzywny  i 2000 nawiązki oraz nakaz zwrotu kosztów -  (w sumie blisko 4500 zł). Mimo to, że w lipcu 2012 roku sąd już po raz drugi nie dopatrzył się winy u dziennikarki, która wygrała po raz drugi z Kaczmarkiem.

Sprawę karną wytoczył dziennikarce były minister  Janusz Kaczmarek po artykule na jego temat pt. "Śpioch" opublikowanym w 2007 r. w tygodniku Wprost.  Kuriozum stanowi fakt, iż sprawa była po raz trzeci rozpatrywana przez sąd I instancji. Dziennikarka była wcześniej już dwukrotnie uniewinniana z zarzutów zniesławienia b. ministra lecz sądy apelacyjne za każdym razem zwracały sprawę do ponownego rozpatrzenia.

- Moim zdaniem to rażące naruszenie prawa. Nie miałam obrońcy, a mimo to wydano wyrok. To przypomina sądy kapturowe. Będę z pewnością się odwoływać  - mówi Dorota Kania.  - Ostatnio dużo pisałam o skandalicznych wyrokach polskich sądów. Można to uznać jako rewanż wymiaru sprawiedliwości - stwierdza Kania.

- Sąd ogłaszając wyrok wyprosił publiczność z sali uzasadniając do częściową niejawnością procesu - mówi Filip Gołębiewski, obserwator procesu z ramienia Centrum Monitoringu i Wolności Prasy. 
- Prawnie jest to możliwe, ale doprowadziło do kuriozalnej sytuacji, ponieważ podczas ogłaszania uzasadnienia wyroku nie było nikogo na sali. Stron nie było na rozprawie. Doszło do fikcji,  bo prawdopodobnie sąd w ogóle nie ogłosił tego uzasadnienia. Nawet jeśli sędzia ogłosił uzasadnienie to do pustych ław i ścian - relacjonuje Gołębiewski.

Przypomnijmy, że nazwisko dziennikarki oraz Jerzego Jachowicza zostało wymienione w 2012 roku raporcie Departamentu Stanu USA. Dorota Kania i Jerzy Jachowicz zostali w nim wymienieni jako jaskrawy przykład naruszenia wolności słowa w Polsce. 
 
Ten proces pokazuje w jaki sposób traktowane są wolne media w Polsce. Prosimy o wpłaty na konto Fundacji Niezależne Media, która wspiera niezależnych dziennikarzy.

Wpłat można dokonywać na konto fundacji o numerze: 17 1940 1076 3063 4929 0000 0000 (Credit Agricole Bank Polska S.A.), w danych do przelewu należy wpisać: FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA, ul. Filtrowa 63/43, 02-056 Warszawa, a w temacie przelewu: „Bronimy dziennikarzy w sprawach politycznych”.
Autor:
Współpracownicy:

Więcej o przestępstwach popełnionych przez funkcjonariuszy sądów - subiektywne pomówienie z art.212kk, czy efekt skorumpowania sędziów ?

PSYCHIATRYK ZA KRYTYKOWANIE STALINIĄTEK ! WYMIAR JEST, SPRAWIEDLIWOŚCI NIE ZNALEZIONO...

Nie tylko Raczkowski, Jan Rokita kolejna osoba kasowana za pomocą komunistycznego art. 212kk przez skorumpowanych funkcjonariuszy władzy...
Jan Jączek walczący z Getin Bankiem o ukradzione rodzinie pieniądze zatrzymany z art. 212 kk
Porada przeciw poradzie - art.212kk i subiektywne odczucia togowca... Mirosław Naleziński
Jak szybko przedawnia się zniesławienie z art.212kk w internecie?  Mirosław naleziński
Opole SSR Marzena Drozdowska nie potrafi rozpoznać sprawy o pomówienie z art.212kk.
Trwa kampania społeczna „wykreśl 212 k.k - Dziennikarz może się mylić, ale nie wolno mu kłamać – polemizuje wiceminister sprawiedliwości
Biegli dla złodziei, lecz nie dla pokrzywdzonych z art. 212 Kk Mirosław Naleziński 
Bloger Gawroński odsiaduje 6 miesięcy więzienia z Art. 212 kk.
Michał Tabaka - pomówiony z 212kk i opuszczony dziennikarz przez redakcję „Dziennika Zachodniego”, gdzie podziała się lojalność redakcji ?
Dwie odmienne interpretacje art. 212 Kk  Mirosław Naleziński
Równość obywateli wobec art. 212 Kk – brak sędziowskich kompetencji 
Art. 212 Kk - które zdanie jest przestępcze?  Mirosław Naleziński, Gdynia
Dziennikarz, bloger, internauta a w zasadzie każdy obywatel może trafić do więzienia za subiektywne odczucie zniesławiania publicznego - kampania społeczna "Wykreślić art. 212 kodeksu karnego".
Wniosek o podjęcie przez przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy Ministrze Sprawiedliwości działań na rzecz usunięcia z Kodeksu Karnego artykułu  212 [zniesławienie]. Zbigniew Kękuś 
Dramatyczny apel Jerzego Jachowicza: "Skazano mnie z art.212kk w procesie karnym. Wyrok jest skandalem. Drakońska kara!"
OPINIA PRAWNA HELSIŃSKIEJ FUNDACJI PRAW CZŁOWIEKA dot. popełnienie przestępstwa z art. 212 § 1 k.k
Wygrywamy sprawę o pomówienie z art.212kk - orzeczenie sądu warszawskiego publikujemy dla przykładu i dowodu dla innych sędziów i osób pomawianych przez urzędników.
W obronie dr Daniela Wincentego z Gdańska oskarżonego z art. 212 § 2 kk za publikacje " Pospolita twarz SB :przypadek TW Berety" dot.   dziennikarza  Jania Fijora
Wniosek o udzielenie poparcia przez posła Ryszarda Kalisza do złożenie interpelacji w sprawie wyroku skazującego Zbigniewa Kękusia za nie popełnione czyny tj. zniesławienie sędziów z art.212kk
WYROK SN DOT. ART.212KK (ZNIESŁAWIENIE) Nie stanowią przestępstwa zniesławienia różnego rodzaju wypowiedzi dokonywane w ramach przysługujących jednostce uprawnień
Do więzienia (lub psychiatryka) za słowo, czyli dalej na topie artykuł 212 kodeksu karnego!
Ścigani za pomówienie czyli artykuł 212 - Proces o durnia

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.