Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 20-05-2013

Katowice - bliżej do ukarania sprawców represji wobec dziennikarzy za 17 września

15 maja b.r. Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił postanowienie prokuratury chroniącej sprawców represji wobec dziennikarzy, opozycjonistów i publiczności – uczestników rozprawy w tym sądzie. 

O co chodzi w sprawie?

Realizując polecenia decydentów niejawnych – w praktyce, ambasady Rosji - policja rozbiła wiec środowisk patriotycznych w rocznicę agresji Sowietów 17 września 2011 r. pod pomnikiem zbrodniarzy sowieckich na placu Wolności w Katowicach. Zatrzymano kilka osób, w tym A. Słomkę (Przewodniczącego KPN-OP). Rządowe media i cenzura uniemożliwiły nagłośnienie tego wydarzenia, jednak liczne osoby złożyły zażalenia, zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy, skargi na bezprawne pozbawienie wolności, i pozwy cywilne. Kilka takich spraw 30 listopada 2011 r. rozpatrywać miał zlokalizowany nieopodal pomnika Sąd Rejonowy w Katowicach.

30 listopada 2011 r. do sądu przybyła publiczność, kombatanci, i dziennikarze prasy niezależnej. Lecz władze postanowiły zorganizować demonstrację bezkarności. W budynku zaroiło się od funkcjonariuszy policji. Niezgodnie z prawem wykluczono jawność rozprawy i siłą usunięto z sali sądowej dziennikarzy i publiczność, a nawet strony (!) W końcu funkcjonariusze porwali z korytarza sądowego i wywieźli na komisariat policji przy ul. Stawowej kilku znanych opozycjonistów, w tym Elżbietę Postulka, w wyborach 2011 r. kandydującą do Senatu RP, Annę Nikodem represjonowaną w stanie wojennym, i Zygmunta Miernika (NSZZ „Solidarność”). Poszkodowani skierowali do prokuratury kolejne zawiadomienia o przestępstwach funkcjonariuszy.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Katowice Północ (sygn. 2 DS 148/12). W państwie totalitarnym, jak Polska, prokuratura na równi z policją broni interesów rosyjskich. Nic dziwnego że prokuratorzy – między innymi, Jarosław Wilczyński i Magdalena Mączka-Smelcerz - kierując się nienawiścią do Polnische Untermenschen (polskich podludzi) nawet nie udawali, że prowadzą wymagane przez prawo czynności dochodzeniowe. W końcu umorzyli pozorowane postępowanie. Zażalenie na postanowienie prokuratury o umorzeniu postępowania złożyli między innymi przemawiający kolejno w relacjach filmowych: Mariusz Cysewski, redaktor pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V; Andrzej Gużkowski, wiceprzewodniczący MKZ NSZZ „Solidarność” ZOZ (Służba Zdrowia) w Gliwicach; dr Herbert Kopiec, nauczyciel akademicki; i Roman Sieroń, teoretyk samoorganizacji społecznej. Sprawę rozpatrywał sędzia SSR Aleksander Legień (sygn. III Kp 1095/12). Sąd uwzględnił zażalenia.

http://www.youtube.com/watch? v=FRTpBJzxxh8

http://www.youtube.com/watch? v=YgwfnPOJ0rc

http://www.youtube.com/watch? v=8Ef_I4p4nqQ

http://www.youtube.com/watch? v=YeOFIH4z3FM

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/ wolnyczyn/

http://www.youtube.com/user/ wolnyczyn

http://wolnyczyn.nowyekran. net/

http://3obieg.pl/author/ WolnyCzyn/

 Więcej:

Sąd w Katowicach znów wyklucza jawność rozprawy w głośnej sprawie karnej. Ostentacyjnie

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach toczy się proces Leona Węglińskiego, działacza opozycji oskarżonego rzekome nieprawidłowości w rejestracji list wyborczych. Prokuratura postanowiła wyodrębnić proces L. Węglińskiego z procesu „głównego” KPN przed tym sądem - najwyraźniej dążąc do przekreślenia widoków oskarżonego na rzetelną obronę.

15 maja 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach – przewodniczy pan sędzia Jacek Krawczyk – wykluczył jawność rozprawy i siłą nie wpuścił na salę publiczności i dziennikarzy. W reakcji na ten nowy akt bezprawia publiczność zaimprowizowała pikietę w budynku sądu, a następnie z megafonem na ulicy.

http://www.youtube.com/watch? v=mIxbFjWghlU

http://www.youtube.com/watch? v=HBctuXfzCWk

http://www.youtube.com/watch? v=k0fx-Oawji4

http://www.youtube.com/watch? v=I39T9jTEPck

http://www.youtube.com/watch? v=zBjzeIf6NVY

http://www.youtube.com/watch? v=8teqXQ0WEnw
http://www.youtube.com/watch? v=76XZIfV9Qjg

Znany historyk i publicysta, J. R. Nowak, wystąpił w Katowicach 15 maja. 
Oto relacja filmowa:

http://www.youtube.com/watch? v=7ZdH0aQdcq4

http://www.youtube.com/watch? v=GhiPUEcnTQ0

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.