Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA SĘDZIA BZYKAŁ I WYLECIAŁ :-)

Grzegorz W. nie jest już sędzią, ponieważ ,,bzykał,, i sądził oskarżoną...

Wyrok Sądu Najwyższego okazał się bardzo surowy dla sędziego z Bielska Białej Grzegorza W. Odebrano mu możliwość wykonywania zawodu a ponadto toczy się postępowanie o fałszywe oskarżenia jakich on się prawdopodobnie dopuścił w stosunku do innych sędziów i prokuratorów.

Grzegorzowi W. uchylono pośpiesznie immunitet, gdy okazało się, że wziął łapówkę. Sędziego aresztowano, a następnie przekazano go do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Wówczas śledczy odkryli, że:

· sędzia brał leki psychotropowe,

· miał problemy z alkoholem ,

· oraz to, co stało się podstawą do wykluczenia go z zawodu - miał romans z oskarżoną, którą sądził.

Sędzia pomimo tego, że tak nakazują zasady etyki sędziowskiej, oraz obowiązujące prawo nie wyłączył się z orzekania w sprawie swojej kochanki.

Wydał wyrokując za to wyjątkowo niską karę, no i jak przystało z „miłości” w dodatku karę w zawieszeniu.

Co dużo pisać karę w zawieszeniu wydaję się wtedy gdy:

· Sprawca ma nie poszkalowaną opinię, a w oczach sędziego

· Kara nie jest zagrożona wysoką sankcją < no cóż tu była, lecz sędzia miał bardzo swobodną ocenę zebranego materiału. Później - przed sądem - tłumaczył się, że takiej kary żądał prokurator.>

· Wina i społeczna szkodliwość czynów nie jest wysoka- vide pkt. 1

· Kilka innych aspektów jest jeszcze branych pod uwagę, lecz wszystko akurat tu sprowadza się do jednego wiec …..

Dzisiejszy wyrok Sądu Najwyższego jest ostateczny i o wiele surowszy od poprzedniego, wydanego pod koniec ubiegłego roku przez Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Tamtym wyrokiem Sędzia W. dyscyplinarnie został przeniesiony na inne stanowisko. Postanowił się biedaczysko pieniaczyć i uznał, że to zbyt surowa kara. I nie spodziewał się jednego za sypanie kolegów i za to, że narobił do wspólnej michy Ministrowi sprawiedliwości i Krajowej Radzie Sądownictwa także wyrok się nie spodobał – wydano dekret jak za batiuszki Stalina „ WYROK ZBYT ŁAGODNY”.

Przypomnimy tu w skrócie, że to właśnie sędzia W. po tym jak postawiono mu zarzut łapówkarstwa, obciążył swoich kolegów z sądu i prokuratury. Na podstawie jego zeznań próbowano uchylić immunitety kilkunastu bielskim sędziom, w tym „szeryfowi” wydziału karnego sądu. Będąc między,, wronami,, jak mógł tego nie wiedzieć, że takie działania - w większości będą nieskutecznie.

Topór z ostrzem się obrócił niemiłosiernie i dzisiaj to przeciwko Grzegorzowi W. toczy się śledztwo - w sprawie fałszywego oskarżania sędziów.

Byłemu już sędziemu W. postawiono zarzut przyjęcia łapówki. Nagle rozwinął mu się język jak kameleonowi i opowiadał śledczym, ( chyba po tych tabletkach) że w bielskim sądzie i prokuraturze można załatwić za pieniądze korzystne dla siebie decyzje. Na podstawie właśnie jego nowin i tak dedukcyjnego dochodzenia do prawdy obiektywnej, tak jak pisaliśmy próbowano uchylić immunitety kilkunastu bielskim sędziom.

Obecnie wielcy tego kraju zadbali o to, aby trwało ze skutkiem przewidzianym z góry śledztwo w sprawie fałszywego oskarżania sędziów przez Grzegorza W.


Na swoją obronę Grzegorz W powiedział cyt….. Wiem, że zrobiłem źle - tłumaczył Grzegorz W. zapewniając, że podobna sytuacja nigdy się nie powtórzy. Przekonywał, że już poniósł karę, bo rozpadła mu się rodzina. - Chciałem się ze sprawy z udziałem tej pani wyłączyć,
ale naciskano na mnie, bym jak najszybciej zakończył postępowanie - zapewniał.

Kto naciskał i dlaczego naciskał i jak się to ma do niezawisłości i bezstronności sędziego – no co my tu się dowiadujemy!
Szybko należało by wnioskować że, co najmniej co drugi sędzia jest pod jakąś presją i pod jakimś bliżej nie znanym naciskiem.

Natomiast Pani Sędzia Mariola Kornaszewska - rzecznik dyscyplinarny reprezentująca grono zainteresowanych usunięciem niesfornego sędziego, który chciał zrobić porządek z swoimi kolegami po fachu, co podobno brali w łapę- wniosła o usunięcie Grzegorza W. z urzędu.
- Skoro pan sędzia W. mówi, że między nim a oskarżoną pojawiło się uczucie, powinien wyłączyć się ze sprawy, którą prowadził. Nie czyniąc tego, nadużył prawa i podważył zaufanie do sądownictwa. Nie był bezstronny – no i tak prosto bez żadnego większego logicznego wywodu uzasadniła swój wniosek.

Sędziowie Sądu Najwyższego wiele się nie zastanawiając jak przypadło na solidarność w tym zakresie usunęli Grzegorza W. z dobrej fuchy. Niestety taka kara jest najsurowszą z katalogu kar dyscyplinarnych.

Uzasadniając decyzję sędzia Tomasz Grzegorczyk powiedział:
cyt…. Pan orzekał w sytuacji, w której w ogóle nie powinien pan orzekać, nie wyłączył się pan ze sprawy i nie widział w tym nic złego
- Naruszył pan co najmniej pięć czy sześć zasad etyki sędziowskiej - dodał.
I na koniec gdyby Pan sędzia nie znał prawa dodano mimochodem cyt…. wyrok jest ostateczny i nie można już go zaskarżyć.

No cóż Panie Grzegorzu nie nam Pana sądzić my skromnie przypuszczamy, że chciał Pan dobrze i dla kochanki i dla Wymiaru Sprawiedliwości.

Szkoda tylko niepowetowana, że Wymiar Sprawiedliwości nie odwzajemnił uczucia i nie chciał dobrze dla Pana.

Może kiedyś wyjdzie na jaw, że był i jest Pan dobrym człowiekiem z dobrym sercem oraz dowiedzie Pan, że alienus dolus nocere alteri non debet .

Redakcja A.P.

i podobne :-)

Skurwiona Temida? - AKTUALNE WPADKI - PRZEKRĘTY W SĄDACH GDAŃSKICH

Naga prawda o imprezie nad Wisłą sędziów i prokuratorów na golasa - "zboczki w sądzie najwyższym"? i korporacjach prawniczych?

Tarnów - smród w sądzie - skorumpowana sędzi Renata Sira dalej ukrywa "gówniane" oszustwa adwokata tarnowskiego Janusza Bystrzonowskiego i mataczenia sędziów tarnowskich na 92-letniej bezbronnej staruszce...

Starzychowicz - kolejny dowód skorumpowania sędziego krośnieńskiego czy choroba umysłowa? - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.

Rzeszów - Sąd Wydział Karny - kolejny dowód niekompetencji i stronniczości prawniczej - psia sprawa tajemnicą państwową, czy może tajemnicą korupcji sędziowskiej!?! Czy wice-prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie Tomasz Mucha i sędzia Piotr Popek zakupili swoje aplikacje?

Chlew? w Sądzie Okręgowym w Krośnie pod patronatem prezesa Zbigniewa Dziewulskiego?

Warszawa - sędzia Dorota Kącka żona korumpującego prawnika opisanego w „Gazecie Polskiej” skazała wydawcę GP. Protest przed siedzibą sądu.

DowCIPY spod paragrafu :-)))

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~andrzej
15-05-2011 / 23:50
Jestem bardzo ciekawy dlaczego nie zajęliście się państwo moją sprawą gdy opisałem fakt naruszenia konstytucji Sędziny Buszkiewicz z Piły wydział cywilny ,która wydała nakaz eksmisji na inwalidę bez prawa do lokalu zastępczego?Czy może inwalidzi są poza prawem i KONSTYTUCJA nie dla nich?