Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 28-08-2011

Czy Beata Ładak może być nadal polskim sędzią? Z przebiegu rozprawy "PO vs PiS" jasno wynika, że sędzia ma problemy z logicznym rozumieniem treści...

Chyba nikt co do tego nie ma wątpliwości, że szczególnie w przypadku sędziów, osoby trudniące się tą profesją powinny bardzo dobrze znać i rozumieć język, którym się posługują, język w którym orzekają.

Z przebiegu rozprawy "PO vs PiS" jasno wynika, że pani Beata Ładak ma problemy ze zrozumieniem treści wyrażanych za pomocą języka polskiego:

"Sąd nakazał rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi, szefowi sztabu PiS Tomaszowi Porębie oraz komitetowi wyborczemu PiS sprostowanie na antenie TVN24 oraz wpłacenie 10 tys. zł na hospicjum w Krakowie."

Zarówno sam wyrok, jak i predyspozycje sądu, najlepiej podsumował komentarz zamieszczony pod tą informacją:

"Gazeta napisała że, żona burmistrza puszcza się z całym miastem. Na tą straszną potwarz rzeczony burmistrz pozwał gazetę do sądu i wygrał proces udowadniając, że szanowna małżonka nie puściła się jeszcze z dwoma emerytami i kulawym kundlem z bramy obok."

www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,9305,proces-przegrany-pis-musi-przeprosic-po.html

Taką "żoną burmistrza" jawi się - wypisz wymaluj (99-4) - Platforma Obywatelska wraz z większością swoich przedstawicieli!

Sąd sam to udowodnił, mówiąc w uzasadnieniu:

"Sąd uznał, iż "słowa wypowiedziane przez uczestników niniejszego postępowania były nieprawdziwe albowiem abstrahując od skali udziału PO RP w przedmiotowych inwestycjach uznać należy iż z całą pewnością na pewno nie były one zerowe"."

Ten argument sądu, w połączeniu z następnym:

"Sąd: w każdej inwestycji brali udział członkowie PO... Z dokumentów złożonych przez PO wynika niezbicie, iż w każdej ze wskazanych przez uczestników postępowania inwestycji brali czynny udział członkowie Platformy Obywatelskiej" niezbicie dowodzi o braku kompetencji sądu do orzekania w jakiejkolwiek sprawie, z powodu niedostatecznej biegłości w posługiwaniu się językiem polskim. Taki powód podaję jako oczywisty, bo nie chciałbym sugerować złej woli sądu, czyli świadomego zakłamywania sensu używanych słów i zwrotów ...

Wyjaśnienie:

Otóż, proszę Wysokiego Sądu, każdego kto powiedziałby, że Polska brała udział w budowie obozów koncentracyjnych, na pewno Wysoki Sąd skazałby natychmiast ... a przecież dałoby się znaleźć iluś tam Polaków, którzy w budowie tych obozów brali udział - choć niekoniecznie z własnej woli!

A może Wysoki Sąd pozwoli bezkarnie mówić, że to Platforma Obywatelska przygotowała morderstwo w Łodzi? Wszak to były członek Platformy Obywatelskiej dokonał tej zbrodni, a nie wiemy, czy planował tę zbrodnię jeszcze będąc członkiem PO, czy dopiero po wykluczeniu, z powodu niepłacenia składek?

Czy mogę, opierając się na tym wyroku i na jego uzasadnieniu, stwierdzić, że to właśnie Platforma Obywatelska obiecywała:

"na dziewięćdziesiąt procent, Rysiu, że załatwimy".

czy jednak muszę powiedzieć, że z takimi propozycjami wychodził jedynie CZŁONEK Patformy Obywatelskiej, Zbigniew Chlebowski?

A teraz, wracając do przytoczonego wcześniej uzasadnienia i w kontekście podanych przykładów, już chyba bez żadnej wątpliwości można powiedzieć, że:

Ewentualny udział CZŁONKÓW Platformy Obywatelskiej w wymienionych przedsięwzięciach NIE OZNACZA automatycznie, że jakikolwiek udział w tych przedsięwzięciach miała Platforma Obywatelska, jako formacja polityczna! W takim kontekście, jedno z drugim NIE MA NIC WSPÓLNEGO!!!


Dodać jedynie można, że o ewentualnym wkładzie Platformy Obywatelskiej - jako partii politycznej - w danym przedsięwzięciu, mogą świadczyć jedynie dokumenty, w których ta partia WYSTĘPUJE JAKO AKTYWNY PODMIOT.

A takich dokumentów strona pozywająca nie dostarczyła Wysokiemu Sądowi!!!

Takim dowodem, choćby w przypadku:

REWITALIZACJI STAREGO MIASTA W ZAMOŚCIU, mogłoby być zmieszczenie jakiejkolwiek informacji z tym związanej, w oficjalnym i obowiązującym dokumencie, jakim jest:

LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI STAREGO MIASTA W ZAMOŚCIU NA LATA 2009-2015 tinyurl.com/3hyqqrv

Z "przykrością" jednak zawiadamiam, że w tym dokumencie nie ma ANI SŁOWA o Platformie Obywatelskiej, natomiast wyraźnie z niego wynika, że opracowanie strategii rozwoju oraz decyzje o dofinansowaniu sięgają czasów rządów PiS-u!

Dla jasności powiem to tak:

Aktywność członków jakiejś partii w danym przedsięwzięciu nie oznacza, że ta partia, jako formacja polityczna, TEŻ w tym przedsięwzięciu uczestniczy. A strona POZWANA nie mówiła przecież o członkach Platformy Obywatelskiej lecz o samej formacji!!! 

Tym samym mówienie o "zerowym wkładzie Platformy Obywatelskiej", jest jak najbardziej zgodne z prawdą! 

PS1. Jako dodatkowe argumenty podam przykłady wypowiedzi członków PO i rządu, jednocześnie pytając:

Kiedy i jaką (w kontekście omawianego wyroku i uzasadnienia) poniosą odpowiedzialność za swoje kłamstwa?

17 sierpnia 2011 roku, TVP1

Minister Finansów w rządzie PO, Jacek Wincent Rostowski:

"Uważam za normalne, że związki zawodowe, które nic nie robiły przez 3 lata uaktywniają się przed wyborami."

Ciekawe, czy kolejarskie związki zawodowe zgadzają się z opinią ministra, że nic nie robiły, że w takim razie działacze tych związków za nic brali pieniądze ...

A może Jacek Wincent Rostowski udowodni przed sądem, to co powiedział ostatnio w Sejmie do opozycji:

"Jesteście kompletnie i totalnie bezbronni!"

Czyżby pan minister chciał udowodnić swoją tezę za pomocą m.in. argumentu, że jego rząd, formacja polityczna ... ma rozgrzane sądy "w kieszeni" i dlatego inni są "totalnie bezbronni"?

8 sierpnia 2011 roku TVP Info

Poseł PO Paweł Olszewski:

"... co się wyprawiało w IV RP. CBA było ramieniem zbrojnym PiS-u."

Ciekawe, jakie dowody pan poseł przedstawiłby w sądzie ...

TVN24

Poseł PO Andrzej Halicki:

"To PiS wpuścił Andrzeja Leppera na polityczne salony i PiS później go niszczył"

Wszyscy wiemy, kto wcześniej wpuścił Leppera na polityczne salony ... ale czy sąd zechce przyjąć to do wiadomości?

3 sierpnia 2011 roku

Członek komisji naciskowej, Krzysztof Brejza z PO:

"... przymuszanie prokuratorów do zamykania niekórych osób ... Dochodziło do naruszania fundamentów państwa prawa ..."

Dopiero co przewodniczący komisji Andrzej Czuma twierdził bez cienia wątpliwości, że żadnych dowodów na naciski - ani jawnych ani tajnych - nie ma a tu nagle poseł Brejza takowe odnajduje? Czyżby wreszcie pojawiły się te cuda, na które, według słów premiera Tuska, Polska zasługuje???

1 sierpnia 2011 roku

Poseł PO, Czesław Mroczek, o zaniedbaniach w szkoleniach pilotów:

"... winny był prezydent Kaczyński i minister Szczygło ... Dla nas (PO) najważniejsze było ustalenie przyczyn. My wiemy, co się stało. Nie ma co się zastanawiać, jakie były procedury śledztwa ..."

Z taką pewnością pan poseł całą winę zrzucił na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ministra Aleksandra Szczygło a dziwnie usiłuje zamieść pod dywan procedury śledztwa ... - przed sądem też byłby taki pewny i zdecydowany?

26 lipca 2011 roku TVP Info

Poseł PO Adam Szejnfeld:

"Nie ulega wątpliwości, że za czasów Jarosława Kaczyńskiego budowano państwo PiS, państwo inkwizycji"

Z czym nam (i mam nadzieję Wysokiemu Sądowi)  inkwizycja się kojarzy - chyba nikt nie ma wątpliwości ... To i co do wyroku też chyba wątpliwości żadnych nie będzie?

PS2. Chciałbym również zwrócić uwagę na jeszcze jeden "drobny" fakt, że dla jednych określenie "bałagan" kojarzy się z "totalnym burdelem" a dla drugiego bałaganem jest zamienienie miejscami dwóch książek na półce. Z której "definicji" korzystał sąd i dlaczego? :)

Może niech Pani sędzia Beata Ładak przemyśli to wszystko, żeby nie przytrafiło się jej to samo , co Pani sędzi Agnieszce Matlak

teoriaspisku.salon24.pl/194773,tako-rzecze-sedzia-matlak

czyli żeby ktoś nie powiedział, że: W sądzie matlaczył jakiś łajdak!

ZA http://normalny.nowyekran.pl/post/24714,a-jednak-mozna-i-trzeba-sie-odwolac

Polecamy: http://normalny.nowyekran.pl/post/24781,tusk-i-po-krocza-droga-klamstwa-do-celi

ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 04:30
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher
~marek777
29-04-2012 / 18:33
do anonim, cowboy, polityk partyzant, szef sądu, Nienawistny obywatel i INNI. Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Co faktycznie zbudowano w rzeczpospolitej po 04 czerwiec 1989r, gdy "Bolek" mur berliński obalił. W 2012r wychodzi na TO, że Jeden Wielki PIC. PIC się w bezwzględny sposób samorodnie ujawnia i identyfikuje. Panie i Panowie. Nasi "zewnętrzni przyjaciele" brać polską wystawili do wiatru. Jesteśmy postrzegani jako mięso armatnie. Bez armat i czołgów wzięli nas w prosty sposób. Wykorzystując podstępem polską specjalność "ułan, szabelka i czołgi" ?! D O W Ó D : A F G A N I S T A N, IRAK i INNE wojenne bzdury czyli urojona polska racja stanu. Bedziemy bulić i budować AFGANISTAN, IRAK i co tam jeszcze cwaniaczki sojusznicy NIE wyśnią. O CO się więc spieracie i wzajemnie UŻERACIE. Ponad w23szelką wątpliwość rozpiera was typowa klasyczna głupota. Na razie zanosi się, że bracia Polacy będą "pchać taczki" do zas... śmierci. Emeryturę zobaczą jak swój czubek nosa. Jacek Wincent Rostowski ?? funkcjonuje na podwójnym paszporcie. Emeryturę już ma. Na funtach z Wysp Brytyjskich. Ta historia już była przerabiana. To np. Prezydent Mościcki, Rydz Śmigły i INNI. Sprawdza się słynne bełkotanie Jerzego URBANA : „Rząd się sam wyżywi” !!! Kiedy się smród zrobił koło dupy bo "wujaszek dolek" do niej się dobrał. Poszli w długą. Dzisiaj jest podobnie. Nawet patryota Sikorski ma podwójny paszport. Bałagan jest jak w 1939r.Wbrew pozorom i utartym porzekadłom W burdelu jest porządek. Skoro w burdelu jest porządek. Dlaczego porządku NIE MA w prokuraturach, sądach i INNYCH posadkach państwowości np. ministerstwach takich siakich i owakich. MINISTRA przychodzi i odchodzą. Posiedzą na wielkiej stercie obornika. Conajmniej ponad 60 LETNIEGO. ZAMIAST wybrać WIDŁAMI zgromadzony GNÓJ. Wydezynfekować wapnem chlorowanym, wypłuczą wrzątkiem. MINISTRA pobawią się "zabaweczkami"- czyt. władzą, na tyle na ile pozwoli im ministerialny obornik - personalna obsada urzędów. Zabierają swoje „zabaweczki” z urzędowej ślizgawki. CURIOZUM – STERTA gnoju pozostaje w nietkniętym STANIE. Ciąg dalszy produkcji polskiego obornika w ciągłości odbywa się w kontynuacji itd. … itp. Rodacy komuś jest na rękę, że w Polsce ma być mętna woda … SUPER CURIOZUM, że prokuratorzy i sędziowie jak to dosadnie podał : Hłe !!!, hłe !!!, hłe !!! – „szef sądu” mają za obligatoryjne zadanie w procesowym prawnym legalizmie moderować moderatorem NISZCZENIA – wywiad z Jarosławem Kaczyńskim – patrz str. 2-3 dz. FAKT Nr 208/11. Gołą dupą dody, czy górniak odbywa się teatrzyk iluzji by odciągnąć uwagę od spraw zasadniczych. SZEFIE SĄDU – wy ze sterty GNOJU resortu sprawiedliwości jesteście jak ten góral, co spontanicznie i zaangażowaniem WŁASNEJ super GŁUPOTY piłuje pod sobą gałąź na której siedzi. SZEFIE SĄDU wybór należy do was. Powodzenia. Polak przed szkoda i po szkodzie jest … GŁUPI. Witajcie w GNOJU prokuratorzy i sędziowie. Tyle jesteście warci. GNÓJ jest waszej produkcji. PIERWYJ SORT.
~anonim
30-08-2011 / 21:21
polityku partyzancie masz rację, przepraszam mafię. To przebrane w togi skurwysynstwo to zwykłe gnidy nie warte splunięcia
~cowboy
30-08-2011 / 19:10
co za łańcuch jak u ....
~polityk partyzant
30-08-2011 / 11:28
synku ... " Anonimie" nie ubliżaj prawdziwej mafii. To ma honor a te tutaj oPISywane to zwykła zbieranina. Jak będziesz ubliżał petencie to wyślemy cię do POsła Jackiewicza ten zrobi z Toba POrzadek raz na zawsze przenosząc Cię na drugą stronę.....
~szef sadu
30-08-2011 / 11:24
e tam nie mamy problemu. Jak widać to Wy macie problem. teraz to dopiero zobaczycie korki w centrum miast. Wyrwiemy podatek przez Paliwo. Wybaczcie z czegoś musimy żyć a i mundurowym też musimy się opłacać. A We wrocławskich sądach wygrywają fikcyjne firmy i też w tej sprawie jesteście jak niemowlaki bezradne. he he he
~Nienawistny obywatel
29-08-2011 / 21:39
Pozwolę sobie na odrobinę luzu: Trochę... przygłupawa nieco. To nawet widać. Autorytet... chłe chłe!
~anonim
29-08-2011 / 18:18
To że za rządów PIS budowano państwo inkwizycji jest zgodne z prawdą. Uważam że razem z Ziobrą synkiem komucha powinni stanąć przed Trybunałem stanu. Ziobrowska katowicka prokuratura to mafia.