Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 09-12-2011

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratora Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego w ukrywaniu afery oszustwa klientów przez GETIN BANK SA.

  Pan Andrzej Seremet 
Prokurator Generalny RP
 ul. Barska 28/30
 02-315 Warszawa

Pokrzywdzony Jan Jączek

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa 
 
przez prokuratora Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego 

           Na podstawie art. 304 §1 Kodeksu Postępowania Karnego zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa przez prokuratora Sławomira Górnickiego, który pełniąc funkcję prokuratora Prokuratury Krajowej a obecnie prokuratora Prokuratury Generalnej i Zastępcy Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej, w ostatnich trzech latach sprzeniewierzył się prawu, co polega na tym, że bezprawnie chroni przed odpowiedzialnością karną oszustów z Getin Banku SA, działających w przestępczym porozumieniu  z przekupnymi prokuratorami i przekupnymi sędziami, to jest o czyny karalne z  art. 258 §1 Kodeksu Karnego w związku z art. 231 §1 Kodeksu Karnego i inne.

Dowód: obszerna dokumentacja znajdująca się w Prokuraturze Generalnej RP dotycząca Michaliny Jączek, Jana Jączek i innych pokrzywdzonych w aferze finansowej wywołanej przez przedstawicieli Getin Banku SA. 

           Mechanizm oszustwa finansowego popełnionego przez przedstawicieli Getin Banku SA na szkodę Michaliny Jączek, Jana Jączek i innych pokrzywdzonych, w dniu 1 marca 2011r. przed Sądem Okręgowym w Katowicach w sprawie o sygn. akt II C 597/08, przedstawili - złożyli zeznania następujący świadkowie – pokrzywdzeni w osobach: Edward Dobosz, Piotr Matyja, Robert Biały, Józef Resiak.

Dowód: protokół rozprawy Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 1 marca 2011r., sygn. akt II C 597/08, łącznie jedenaście stron formatu A4. 

           Nadto pokrzywdzony Jan Jączek na portalu internetowym: aferyprawa.eu wskazał i udowodnił przestępczy sposób stosowania prawa przez przekupnych prokuratorów wszystkich szczebli rozpoznających-pozorujących czynności służbowe w niniejszej sprawie.

Vide: portal internetowy aferyprawa.eu, kilka artykułów pokrzywdzonego Jana Jączka w sprawie rażącego łamania podstawowych praw człowieka przez przekupnych prokuratorów rozpoznających niniejszą sprawę, których bezprawnie chronią przed odpowiedzialnością dyscyplinarną i karną skorumpowani prokuratorzy Prokuratury Generalnej RP. 

           Do niniejszego zawiadomienia załączam “Wniosek o odwołanie z funkcji Zastępcy Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego (...)”, z datą 4 grudnia 2011r. wysłany przez pokrzywdzonego Jan Jączka do Prokuratora Generalnego RP i Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, w którym wskazałem i udowodniłem rażące łamanie prawa przez powyżej przywołanego prokuratora na moją szkodę i pokrzywdzonych w aferze finansowej Getin Banku SA., to jest o przestępstwa z art. 258 §1 Kodeksu Karnego w związku z art. 231 §1 Kodeksu Karnego i inne. 

           Biorąc pod uwagę powyższe fakty i okoliczności, domagam się ścigania karnego prokuratora Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego przez Wydział Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji właściwej prokuratury. 

Pokrzywdzony
Jan Jączek

Więcej:

Wniosek o odwołanie z funkcji Zastępcy Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego

Wniosek pokrzywdzonego do Posłów na Sejm RP o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej celem zbadania afery finansowej Getin Banku SA
List otwarty Jana Jączka pokrzywdzonego przez Leszka Czarneckiego, właściciela Getin Banku S.A. do Premiera Donalda Tuska - czy kolejny poszkodowany przez organa władzy ma zacząć głodówkę, czy spalić się pod budynkiem rządowym?
Zawiadomienie o przestępstwie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach w osobie Rafała Nagrodzkiego i reszty tej, nie tylko katowickiej sądowo-prokuratorskiej mafii ukrywających oszustwo Getin Banku S.A. i im podobnych
WNIOSEK do Posłów na Sejm RP w sprawie powołania Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania aferY finansowej wywołanej przez przedstawicieli Getin Banku S.A., na szkodę wielu klientów tego banku
Siła brudnych pieniędzy aferzystów z Getin Banku S.A. jest silniejsza od przepisów prawa i władzy Państwa Polskiego -APEL JANA JĄCZKA
Andrzej Seremet Prokurator Generalny - list otwarty dotyczy Getin Bank S.A. oraz bezczynności Prokuratora RP i podległych mu prokuratorów w sprawie brutalnego łamania praw człowieka przez funkcjonariuszy publicznych, na szkodę Michaliny Jączek.
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka - zawiadomienie o oszustwach w Getin Banku S.A.
ZAPRASZAMY MEDIA na rozprawę Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie rażących zaniechań prokuratorów broniących oszustów z Getin Banku S.A., którzy przejęli miliony z majątków swych klientów.
Jak Czarnecki Leszek właściciel Getin Banku S.A. we współpracy z Domem Maklerskim IDM S.A. oszukuje klientów i manipuluje kursami akcji. 
Jak prokurator Mariola Musiał z Katowic chroni przed odpowiedzialnością karną oszustów z Getin Banku S.A.

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Rebeliantka
26-02-2012 / 14:19
Jaki bieg nadano niniejszej sprawie?
~zefira
30-12-2011 / 18:31
w Puławach , Lublinie jak i w Warszawie nie można doczekać się sprawiedliwych wyroków . Prokuratorzy, Sedziowie, Policjanci , Adwokaci działają na szkodę zwykłych ludzi. Zostałam zniesławiona w internecie na brzydkiej stronie i nic sprawca nieznany, chociaż jest IP komputera i adres Puławy " Kino Sybilla" ; druga sprawa wpisano mnie na listę w Krajowym rejestrze Długów przez " ORANGE" później stwierdzono, że przez błąd systemowy. PROSZĘ o pomoc nr. tel. 81 888 33 94 Z.Wolska
~Pankowiec
09-12-2011 / 22:48
tak znowu Wrocław. Getin jest na pl. Solnym obok centrala Banku Zachodniego z synem Kornela Morawieckiego - Mateuszem, Obok siedziba Gazety Wyborczej a na przeciw Ratusz Dutkiewicza / Zdrojewskiego . Na solnym biuro P. Kępowej, Jarocha, Jackiewicza. Noi i dwor Wazów który poszedł jako zastaw szwindlu na ok 150 wagonów węgla do Szwecji - bez zapłaty dla kopalni ale najpierw BMW 850 Koening na zakup tego hotelu ( posiadł go śp Nikoś - ale na chwilę bo się w sprawie lewego cła + trefnego odszkodowania połapał i wjechał nim do chaty przez ścianę jegomościa). Wy dalej nie rozumiecie Wrocławia...Mózg banku jest na Pasteura ale po co Wam ta info - właściwie? c.d.n
~agent
09-12-2011 / 22:23
17 stycznia 2012 r. odbędzie się w Krakowie II Krakowskie Forum Karnistyczne organizowane przez krakowski wymiar "sprawiedliwości" i UJ, pod przewodnictwem znawcy prawa Zolla. Wybitni przedstawiciele prawa w panelu dyskusyjnym będą roztrząsać najbardziej sporne zagadnienia z zakresu prawa jak np. przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwościi. (będzie Seremet) Polecam przesyłać do Naczelnego Zolla akta z przekrętami żeby mieli o czym dyskutować albo zrobic zakłamańcom pikietę. Podaje adres www.czpk.pl.
~gosc
09-12-2011 / 21:43
No i teraz jeden mocno "prawy" z drugim też "prawym" i uduchowionym przy pomocy trzeciego prawie już świętego poprowadzą nas wprost ku światłości. Nie lękajcie się , sprawiedliwość otrzymacie po śmierci.
~odcisk
09-12-2011 / 21:23
Spotkanie Prokuratora Generalnego z Ministrem Sprawiedliwości Omówienie najważniejszych kwestii związanych z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, a także określenie zakresu współpracy – to główny cel dzisiejszego spotkania Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem. W trakcie spotkania zarówno Minister Sprawiedliwości, jak i Prokurator Generalny wiele miejsca poświęcili dyskusji na temat usprawnienia pracy sądów i prokuratur. - Dla usprawnienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, a przede wszystkim dla skrócenia czasu trwania postępowań karnych konieczne są zmiany w procedurze karnej – stwierdzili zgodnie. Odpowiednie zmiany w tym zakresie opracowuje działająca przy Ministrze Sprawiedliwości Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego pod przewodnictwem prof. Andrzeja Zolla. W ramach konsultacji projekt zostanie przekazany również Prokuratorowi Generalnemu. Zarówno Prokurator Generalny, jak i Minister Sprawiedliwości są przekonani, że istotną gwarancją niezawisłości sędziów i niezależności prokuratorów jest możliwa do osiągnięcia stabilność rozwiązań dotyczących uposażeń obu tych grup zawodowych. Dzisiejsze spotkanie dotyczyło także potrzeby podjęcia prac nad nowelizacją ustawy o prokuraturze. Ponadto, wyrażono wolę poddania refleksji problemu zakresu kognicji sądowych. Na koniec spotkania Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości stwierdzili, że wymiar sprawiedliwości potrzebuje reform o charakterze ewolucyjnym, które będą uwzględniać zasadę stabilności stanowionego prawa. Panowie przełamali wzajemną niechęć, najwyraźniej się polubili i ponownie spotkali, bo kasa jest najważniejsza. Spotkanie Prokuratora Generalnego z Ministrem Sprawiedliwości Aktualne zagadnienia dotyczące funkcjonowania prokuratury, stały się głównym tematem dzisiejszego spotkania Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem. W trakcie spotkania Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny wiele miejsca poświęcili problemom związanym z informatyzacją prokuratury. Obaj rozmówcy wyrazili również zgodny pogląd, że stan spoczynku, będący prawem nabytym jest jedną z istotnych gwarancji niezależności prokuratorów. Komentarz niniejszy została sporządzony na zasadzie zaznacz, kopiuj, wklej tj. tak jak prokuratorzy Prokuratury Generalnej odpowiadają na pisma procesowe.