Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 10-01-2012

Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej Mikołaj Przybył poinformował media o zorganizowanej przestępczości w jaką zamieszane są organa władzy i strzelił do siebie podczas konferencji prasowej w Poznaniu. 

CZY PROKURATORA PRZEBADA SAMA SIEBIE?

Prokurator Przybyło potwierdził fakt istnienia niesamowitej korupcji wśród sędziów i prokuratorów, istnienia zorganizowanych grup przestępczych których macki  sięgają szczytów władzy w tym prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, premiera Donalda Tuska oraz polityków Platformy Obywatelskich. 
Potwierdził, że  cyt: śledztwa obejmują coraz większy zakres i prowadzą do ujawniania nowych nieprawidłowości oraz systemu przestępczych powiązań, na styku działania prywatnej przedsiębiorczości i funkcjonariuszy państwowych decydujących o dystrybucji środków finansowych. Ujawniliśmy przestępstwa korupcyjne, mechanizmy ustawiania przetargów i wyłudzania ogromnych kwot z budżetu Wojska Polskiego. Zagrożone są nie tylko setki milionów złotych pochodzące z budżetu Państwa, ale przede wszystkim życie i zdrowie Polskiego Żołnierza, który często otrzymuje sprzęt wadliwy lub niesprawny. W sytuacjach, gdy wysyłamy żołnierzy na misje jest to niedopuszczalne.
Przybyło stwierdził też, że politycy PO manipulują dziennikarzami, oszukują społeczeństwo, że aferzyści i przestępcy gospodarczy okradający budżet Państwa bez problemu unikają kary z uwagi na ścisłe powiązania układów korupcyjnych panujących pomiędzy politykami i prokuratorami - NIEZALEŻNOŚĆ PROKURATORÓW CZY SĘDZIÓW TO FIKCJA.

Oświadczenie prokuratora Mikołaja Przybyla 

W dniu dzisiejszym staję w obronie honoru prokuratorów wojskowych i sędziów wojskowych, których określa się jako nieprzydatnych i anachronicznych. W mojej ocenie należy odejść od systemu statystyki liczenia spraw przypadających "na głowę" prokuratora czy sędziego, a zacząć liczyć pieniądze każdej z tych spraw, jakie traciło i traci państwo polskie na skutek przestępstw popełnianych przez zorganizowaną przestępczość o charakterze gospodarczym, żerującą na budżecie Wojska Polskiego i w tym zakresie rozliczać z działalności wojskowy wymiar sprawiedliwości.      

CAŁE OŚWIADCZENIE PROKURATORA PRZYBYŁA

Prokurator Przybył oskarża Prokuraturę Generalną (TVN24)

Po bardzo emocjonalnej konferencji prasowej prokurator poprosił media o przerwę. Gdy został w pomieszczeniu sam, padł strzał - STRZAŁ BEZSILNOŚCI PROKURATORSKIEJ?
Ten strzał pokazuje ułomność władzy, bezbronność tych co walczą z bezprawiem sądowo-prokuratorskim. 
Czy ten strzał we własno gniazdo nieetycznych układów jest w stanie cokolwiek naprawić?

Sądy i prokuratury otoczone są parawanem z napisem "niezależność i niezawisłość". Zza tego parawanu coraz częściej dobiegają jednak skargi krzywdzonych ludzi.

1. Mam dziś w programie "Państwo w Państwie" telewizji Polsat komentować nadużycia władzy. Nie znam bliżej sprawy, wiem tylko, że chodzi o historię młodego człowieka, który został tymczasowo aresztowany pod zarzutem zabójstwa i "przekiblował" 16 miesięcy, po czym okazało sie, że jest niewinny i sprawa przeciw niemu została umorzona. W międzyczasie legła w gruzach firma niewinnie oskarżonego i jego życie osobiste. Były aresztant domaga sie 5 milionów złotych odszkodowania. 

2. No cóż - nie pierwszy i zapewne nie ostatni taki przypadek. Tymczasowe aresztowania niewinnych ludzi juz nam spowszedniały. Niewinnie aresztowany Rumun umarł z głodu w krakowskim areszcie. Niewinny Ukrainiec, aresztowany za wypadek drogowy, mimo ewidentnych dowodów niewinności, przesiedział prawie rok, był maltretowany w więzieniu, teraz walczy o odszkodowanie. Pod Gdańskiem niewinnego starszego człowieka aresztowano po zarzutem zabójstwa 15-letniej dziewczynki, siedział parę miesięcy, dopiero badania DNA wykluczyły jego winę i wskazały na innego sprawcę. Ten ostatni niewinny delikwent nawet przyznał się do niepopełnionej zbrodni. Ta policja i prokuratura to jednak maja dar przekonywania... Kilka lat temu przekonali jakiegoś biedaka do przyznania sie do zabójstwa dziesięcioletniego dziecka. Został skazany, odsiedział 4 lata, a niewinność jego wyszła na jaw, gdy prawdziwy zabójca zamordował drugie dziecko.

Nikt za to nie odpowiedział. Po prokuraturze i po sądach sprawy błędnych orzeczeń spływają jak woda po gęsiach.

3. O aresztowanie niewinnego człowieka wnioskował prokurator, a zamknął go sąd. Prokurator jest niezależny, a sad niezawisły.
Wymiar sprawiedliwości otoczony jest parawanem niezależności i niezawisłości, za który nikomu nie wolno zaglądać, zwłaszcza politykom. 

Spoza tego parawanu dobiegają jednak skargi i krzyki krzywdzonych ludzi - niewinnie skazanych, niewinnie aresztowanych, albo też pokrzywdzonych bezkarnością sprawców ich krzywd.  Znam setki takich ludzi przewijających się przez moje biura poselskie, a także przez biuro senatorskie mojego brata. Podejmujemy setki interwencji, ale opór materii staje się coraz większy.

Gdy piszemy, że komuś dzieje sie krzywda, że trzeba zbadać czyjąś skargę, zareagować na błędne postępowanie sądu czy prokuratury - odpowiedź jest zazwyczaj taka, że nie wolno zaglądać za parawan.
Nie krzywda ludzka obchodzi Prokuratora Generalnego czy Ministra Sprawiedliwości, ale żeby parawanu nie naruszyć. 

4. Nawet prezydent też stoi na straży parawanu. Ostatnio rozmawiałem z wysokim urzędnikiem Kancelarii Prezydenta, w sprawie rozpatrzenia prośby o łaskę dla człowieka ewidentnie niewinnie skazanego - usłyszałem odpowiedź, że Pan prezydent nigdy nie podważy tego, co zrobił sąd.

Nie chodzi, żeby podważać, ale czasem spojrzeć krytycznie i jednak, jesli nie zajrzeć, to przynajmniej zapytać, co się dzieje za tym parawanem i dlaczego dobiegają stamtąd  skargi żale, niestety coraz głośniejsze.  

5. A tymczasem niektórzy sędziowie i niektórzy (podkreślam - niektórzy) prokuratorzy coraz bardziej umacniają sie w przekonaniu, że za parawanem niezawisłości i niezależności obowiązuje ich jedna zasada - róbta co chceta!

Janusz Wojciechowski

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Morey
04-01-2015 / 18:03
Thanks for spending time on the computer (wgniitr) so others don't have to. aelqtnngprb.com [url=dwaddhueinu.com]dwaddhueinu[/url] [link=davimxgq.com]davimxgq[/link]
~Pooja
24-12-2014 / 01:03
Up until 2009, higher gas" rel="nofollow">wanrpjg.com"> pcires were caused by the president and vice president manipulating the markets to help their friends. (Or so we were told.)Since so many poor people are friends of Obama, since 2009, higher gas" rel="nofollow">wanrpjg.com"> pcires must have been caused by the president and vice president manipulating the markets to hurt their friends. Oh, yeah. That hope and change!
~Vanila
20-12-2014 / 12:37
I got home today to find this album had arrived wshilt I was at work! How that cheered up my otherwise tortuous Saturday, and it makes the bleak prospect of working Sunday and the bank holiday a bit better! Thank you so much, first impressions are good, I've just introduced you to a friend and he loves your album as well :D
~hhxfds
22-08-2012 / 08:01
~ojlpfeegpg
20-08-2012 / 11:55
~Edileusa
19-08-2012 / 22:55
Gratuluję Beato tej wspaniałej irispnującej historii. To faktycznie prawda, że mając odpowiednie nastawienie i cele zaczynamy przyciągać zdarzenia. Być może to jest tylko wyczulenie na odpowiednie rzeczy, ktf3re zbliżają nas do naszych celf3w. Ale to i tak dużo. W sumie rzecz niezbędna w tym, aby odnieść sukces, aby zrealizować to, czego pragniemy.
~gośc
16-01-2012 / 08:13
Szkoda że nie trafił a taką ma dużą głowę.Kolejna ściema, dla odwrócenia uwagi. Teatralny gest.. Skoro zamierzał popełnić samobójstwo to powinien wyjawić nazwiska tych skorumpowanych.
~Patriota Pis
11-01-2012 / 19:08
wiadomosci.onet.pl/swiat/prokurator-zastrzelony-na-sali-sadowej-w-ni kiedy u nas tak bendzie kto sie odwarzy zrobić pierszy krok?
~jak
11-01-2012 / 09:48
Niech ktoś napisze że to wszystko się zmieni że sprawiedliwość zwycięży Ile jeszcze zła musi się stać żeby tak się stało
~ASL
11-01-2012 / 01:38
Pan Półkownik Mikołaj Przybyło posiada wielką i istotna wiedzę by oczyścić Polskę od kolaborantów. Ta walka nie tylko dotyczy cywilnego systemu kryminalistycznego sądowo-prokuratorskiego, to walka szczególnie wobec kryminalistów z platformy folksdojczy !!!