Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ENERGOPOL SA I JEGO CÓRKI AFERA OSZUSTWO WYŁUDZENIE ITD.

ENERGOPOL SA - Spółkowanie z córkami - przekręty przy współudziale prokuratorów.

Oszuści zdarzają się w najlepszych rodzinach i w najlepszych firmach. Energopol oszukuje bezkarnie.

Generalna Dyrekcja Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych Energopol była kiedyś wielką spółką państwową z oddziałami rozplenionymi po całym kraju. Specjalizowała się w budowaniu, zwłaszcza gazociągów i ropociągów na terenie byłego ZSRR. Sprywatyzowany Energopol S.A. ma 6 spółek-córek, które też mają swoje córki. Jedna z nich – Energopol Trade – ma ich 33. Spółkowa wielodzietność bardzo się opłaca.

Mamusia

Energopol Trade buduje wszystko, nawet bloki mieszkalne i wielkie apartamentowce w Pomrocznej. Także szkoły w Rosji. Budowanie Energopolu polega głównie na pośredniczeniu w budowaniu. Prawdziwą robotę odwalają podwykonawcy.

Energopol wydaje się całkiem wiarygodną firmą z tradycjami i szmalem. Gdyby udało mi się z nim podpisać umowę na podwykonawstwo czegokolwiek, nawet osiedlowego śmietnika, ale za 787 318,34 zł, skakałabym pod sufit. Marian Krzemiński, właściciel spółki Wimar, tak właśnie zrobił. Też uznał, że Energopol to wiarygodny partner. Dzisiaj w chałupie u Krzemińskiego siedzi komornik. Wcześniej zajął konta i wszystkie samochody. Interesy Wimaru z szacownym Energopolem skończyły się długami Krzemińskiego u dystrybutorów na jakieś
800 tys. zetów. Gdyby nie to, firma obchodziłaby dzisiaj 20. urodziny.

Córcia

Oficjalnie umowę na roboty dla Energopolu S.A. podpisywał Wimar z wnuczką Energopol S.A. – spółką Energopol Trade-Centrum (ETC). Tak poradziła spółka-matka – Energopol Trade S.A. Mama ma w Energopol Trade-Centrum 94 proc. udziałów, a w zarządzie bliskiego kumpla Mariana Krzemińskiego ze studiów; Krzemiński woli nie podawać jego nazwiska, bo na sam jego dźwięk dostaje potężnej kurwicy. Krzemiński ufał swojemu szkolnemu kolesiowi, a ten go zapewniał, że Energopol szmal płaci w terminie i niech się nie martwi żadnymi zaliczkami, tylko buduje. I Wimar budował jak głupi.

Pierwszą fakturkę na 200 tys. zapłaciła mu Energopol Trade-Centrum w terminie. W tej sytuacji Krzemiński podpisał kolejną umowę z ETC na budowanie za 580 tys. zł. I znowu budował i wystawiał kolejne faktury, które ETC podpisywała regularnie i bez zastrzeżeń. Świat wydawał się Krzemińskiemu megapiękny. Do pracy w firmie wciągnął zatem dzieci tuż po ekonomicznych studiach.

Budowa się skończyła, fakturek zebrało się razem na 580 tys., ale konto Wimaru ciągle było puste. Mijały miesiące. Krzemiński najpierw nagabywał swojego szkolnego kolegę przez telefon. Ten go spuszczał, aż w końcu oko w oko wysypał się, że spółka z o.o. Energopol Trade-Centrum nie ma szmalu. Ma konto puste jak konto Krzemińskiego. Zero złotych.

Krzemiński najpierw zdębiał, a potem osiwiał albo odwrotnie. Tego dnia uchlał się z rozpaczy. Na szczęście mamy sądy, komorników... – pomyślał w pijackim widzie i zasnął, śniąc błogo o głośnej rozprawie. Następnego dnia polazł do sądu i omal nie oślepł, bowiem w sekretariacie ładna panienka podsunęła mu... wniosek o upadłość firmy Energopol Trade-Centrum. Wniosek złożony został jeszcze przed podpisaniem drugiej umowy z ETC. To znaczy, że ETC wtedy już praktycznie nie było. Pięknie, kurwa mać, podpisałem umowę z Energopolem widmem, przygadał sobie w myśli i wyszedł z sądu. Sąd gospodarczy też wysłał Krzemińskiego na drzewo.

Ponieważ szło o spory szmal i słynny Energopol, prokuratura wszczęła dochodzenie, przesłuchała kierownictwa różnych Energopoli i umorzyła dochodzenie w sprawie o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 582.582,02 zł firmy Wimar przez Zarząd firmy Energopol Trade Centrum Sp. z o.o. i Energopol Trade, bo czyn nie zawiera ustawowych znamion czynu zabronionego. W sumie umarzała dochodzenie w sprawie Energopolu dwa razy, ostatnio w lutym 2004 r.

Prokuratura wspaniałomyślnie ustaliła, że spółka Energopol Trade-Centrum faktycznie nie ma ani złotówki na koncie. Brak płatności dla Wimaru wynikł z braku płynności finansowej.
Ani spółka Energopol Trade S.A., ani tym bardziej Energopol S.A. nie miały żadnych zobowiązań wobec siebie ze spółką Energopol Trade-Cen-trum Sp. z o.o., toteż nie ma żadnych podstaw prawnych aby te firmy pokrywały zobowiązania finansowe ET.

Prokuraturę nie zainteresowało to, że nieistniejąca firma ETC bezprawnie zawierała umowy. Że konto ETC zrobiło się nagle puste, bo szmal przelano najpierw do innej spółki-wnuczki – Energopol Trade Market. Wtedy ETC „bezpiecznie” ogłosiła upadłość, a następnie ETM przejęła ETC. I w ten prosty sposób wszyscy kolorowo wydymali Krzemińskiego na ponad pół bani zetów.

Ostatecznie Marian K. postawił na CBŚ. Spotkał się z funkcjonariuszem Biura. Ten w konspiracji przejrzał kwity i orzekł, że sprawa jest ewidentnym wyłudzeniem, że on się tym zajmie, ale co zdecydują jego szefowie, to już nie jego broszka, bo w końcu idzie o poważną firmę. Wziął papiery i poszedł. Miał się odezwać w ciągu dwóch tygodni, ale kamień w wodę – facet zniknął jak owsik w gównie. Komórka nie odpowiadała, a gdy Krzemiński trynknął oficjalnie do CBŚ i zapytał o gościa, poinformowano go, że ten pan już tu nie pracuje.

Babcia

W grudniu 2003 r. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Katowicach aresztowano prezesa Energopolu S.A. Wacława Achlera w związku z aferą w Hydrobudowie Śląsk. Sąd zwolnił prezesa z aresztu za kaucją 200 tys. zł. Ostatnio prezes żalił się na wysokość tej kaucji i to był jego jedyny znak życia, w sekretariacie Energopol S.A. powiedziano mi bowiem, że prezesa nie ma i nie rozmawia z dziennikarzami. O podejrzanych związkach Energopolu z Hydrobudową pisałam rok temu.


Autor : Iza Kosmala
www.nie.com.pl

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

I PODOBNE TEMATY w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.