Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 stycznia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI - Sędziowie liczą na weto prezydenta w sprawie ustroju sądów powszechnych i straszą go Trybunałem Konstytucyjnym.

Prezydent musi do 23 lipca zdecydować, co zrobić z krytykowaną przez sędziów ustawą o ustroju sądów powszechnych, jednak gdy ją podpisze, to zapowiadają, ze trafi ona do Trybunału Konstytucyjnego - kolejny szantaż nieetycznych sędziów?

Sejm zmienił ustawę 29 czerwca2007 r. Jeszcze przed ostatecznym głosowaniem przeciwko poprawkom bardzo ostro protestowali sędziowie.
-To czarny dzień dla polskiego sądownictwa - relacjonowali w mediach sędziowie, których ministerstwo chce zdyscyplinować do pracy zgodnej z obowiązującym prawem.
W końcu kto jak kto ale urzędnicy i funkcjonariusze sądownictwa i prokuratury pierwsi powinni stać na straży prawa, a jak na razie to oni popełniają najwięcej przestępstw, oszukując obywateli którzy dochodzą swych praw korzystając z "immunitetu na przekręty". Typowe jest, że sędzia drugiej instancji potwierdza w wyroku najbanalniejsze głupstwa asesorów i skorumpowanych sędziów pierwszej instancji, wiedząc że ten nieetyczny wyrok końcowy będzie prawomocny nie do weryfikacji. Co najbardziej dziwne, ta "instytucja wzajemnej adoracji" działa najczęściej na zasadzie szkodzącej i ośmieszającej samą instytucję sądownictwa - czyli nie podważa się wyroków wydanych wcześniej, ponieważ to godzi to w autorytet sędziowski. Tym samym mamy w sądach dziesiątki wyroków typu 2+2=22, tysiące osób płaci haracz tylko dlatego że wskutek błędów urzędniczych podpadli monopolistom typu ZUS, Urząd Skarbowy, PZU, zakładom energetycznym czy bankom. W większości takich przypadków sędzia nawet nie poniża się do zapoznania z aktami sprawy, tylko obligatoryjnie uznaje racje monopolisty.
Tak samo niedoświadczony i często niedouczony asesor - sędzia postępuje w przypadku wystawianych opinii biegłych sądowych, których o wiele łatwiej skorumpować niż sędziów, którzy podobnie za wypisywane pierdoły też nie ponoszą odpowiedzialności, jednak wypisywane idiotyzmy przybite przez sędziów niedoświadczonych powodują że w więzieniach polskich (a często w zakładach psychiatrycznych) siedzi tysiące niewinnych osób, a aferzyści mają się jak najlepiej i spokojnie korzystają z majątków przywłaszczonych drogą przestępstwa.

Aktualna nowela zwiększa władzę ministra sprawiedliwości nad sądownictwem i istotnie ogranicza immunitety sędziów. I jest to logiczne - w końcu to ministerstwo jest pracodawcą dla sędziów i do ministerstwa miesiąc w miesiąc kierowanych jest tysiące pism dokumentujących nieetykę sędziów. Jednak ministerstwo nie może ingerować w wyroki wydawane przez skorumpowanych ale niezawisłych sędziów których chroni immunitet. Tylko sędzia pozbawiony immunitetu może być osądzony za popełnione przestępstwa na sali sądowej, dlatego tak bardzo starają się o utrzymanie braku odpowiedzialności na obywatelach. A że immunitet nie jest czymś niezbędnym, wręcz stalinowską pozostałością dowodzą fakty, że w większości państw z tzw. anglosaskim systemem władzy sędziowie nie mają immunitetu, ale za to mają autorytet - czyli odwrotnie niż u nas.

Zmiany wprawdzie mają wejść w życie dopiero za rok - od 1 lipca 2008 r., ale już dzisiaj sędziowie dosłownie "srają w gacie", ponieważ w niektórych sytuacjach sędzia może stracić immunitet nawet w ciągu doby.

Tak więc jeszcze tydzień do zastanowienia ma prezydent, czy złoży podpis pod nowelą czy ją zawetuje - na tę ostatnią decyzję liczy zwłaszcza rzecznik praw obywatelskich. Janusz Kochanowski, który jak jego poprzednik nie zajmuje się sprawami obywateli, ale polityką Państwa. Niestety, w dalszym ciągu jest sporo "prof" z układów partyjnych, a nie dlatego że posiadają wiedzę i coś sobą prezentują.
A dowodzi tego wypowiedz choćby nieetycznego prof. Lecha Gardockiego, który w wypowiedzi dla "Rz" uważa, że uchylanie immunitetu wciągu doby jest dla sędziów propozycją obraźliwą, nawet szaloną. Według Gardockiego sędzia jest bosski - dlatego AFERY PRAWA kierują prof. Lecha Gardockiego wprost na leczenie do najbliższego szpitala psychiatrycznego, tam znajdzie bliskich sobie osobników, a nawet o znacznie wyższym poziomie intelektualnym i wiedzy, chociaż bez tytułu. Ale nawet taki idiota jak Wałęsa ma więcej tytułów niż Gardocki i czy przez to jest mądrzejszy?
Prof. Lech Gardocki, pierwszy prezes Sądu Najwyższego stwierdza dalej:
- Wprowadzenie trybu 24-godzinnego będzie się kojarzyć opinii publicznej z tzw. sądami 24- godzinnymi. Tym samym sędziowie wrzuceni zostaną do jednego worka z chuliganami, pseudokibicami i pijanymi kierowcami.
-hee, niech L. Gardocki wejdzie na stronę: Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-) - i już mamy dowody że sędziowie nie wylęgli się z innego worka mosznowego, niż pozostali obywatele świata, tak więc nic więcej sobą nie prezentują, a już na pewno nic ponad przeciętność.

Sam Rząd kontratakuje: immunitet w Polsce jest bardzo szeroki. To powoduje, że wobec prawa są ludzie równi i równiejsi. Należy to natychmiast zmienić.
Jacek Czabański, doradca ministra sprawiedliwości stwierdza:
- Nowela ma usprawnić organizację wymiaru sprawiedliwości. Zmiany w immunitetach powinny znieść panującą dziś nierówność wobec prawa zwykłych obywateli w zestawieniu z sędziami i prokuratorami.

Za to Stanisław Dąbrowski, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa ma odmienne zdanie - uważa, że to będzie podporządkowanie sądów rządowi.
- Niestety, panuje u nas filozofia nieufności do sądów. Czy jednak to się komuś podoba czy też nie, sądownictwo jest władzą niezależną od wykonawczej i uprawnienia ministra są wobec niej mocno ograniczone.
Niestety, mamy tu kolejny dowód zadufania i głupoty sędziego - z tej wypowiedzi jasno wynika że lepiej będzie dla zdziecinniałych i nieodpowiedzialnych sędziów jak ktoś ich weźmie za rączkę i poprowadzi na drogę etyki i praworządności.
AF

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.