Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 lutego 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

CZECHY - DYSKRYMINACJA MĘŻCZYZN - K213 jest nazwany wg paragrafu 213 kodeksu karnego czeskiego, wg którego w tym kraju za kratami przebywa 11.000 ojców dzieci po rozwodzie...

W Czechach brakuje formuły określenia alimentów, ojciec straci pracę, pobiera zasiłki np. ok. 500 zł, sąd jemu jednak przepisze mies. nawet 2000 Zł, w wyniku tego tata zostaje niezdolny do opłaty, co powoduje jego skazanie wg § 213 za zaniedbanie obowiązku wyżywienia. Wymiaru kar pozbawienia wolności wg § 213 niedawno podwyższono, zostają teraz dłuższe niż kary za przestępczość majątkową lub finansowo-skarbową.

11000 mężczyzn czeskich za kratami uczciwi pracowici solidni ludzie! Nadmiernie wysoka stopa rozwodów, jedna z najwyższych w Europie, zorganizowany oraz przez władze wspierany feminizm, 80 % feminizacja sądownictwa i sfery opieki socjalnej, to szczegóły Czech, dzieci po rozwodzie zasadniczo przysądzono matkom zupełnie bez względu na cechy charakterowe rodziców, powielają się przypadki śmierci dzieci, szantażowanych i maltretowanych przez nieodpowiedzialne matki, wzbraniające dowolnym kontaktom dzieci z ich ojcami, to wszystko dzieje się z wsparciem państwa. W toku czasu się tematyka k213 rozszerza na inne dziedziny łamania prawa przez wymiar sprawiedliwości R. Czeskiej.

W Czechach jest faktycznie nieograniczony immunitet sędziów i ich mianowanie jest dożywotne. Wszczęcie postępu karnego przeciwko sędziemu lub prokuratorowi jest możliwe tylko za zgodą prezydenta kraju, niemniej jest zupełnym wyjątkiem, stało się tak tylko jeden raz, ponieważ sędziemu groziła nie tylko kara 12 lat, a przede wszystkim całemu resortowi skandal, skończył sędzia na psychiatrii – jego wyroków jednak nie rewidowano. Pijany sędzia za kierownicą zabije człowieka, a zostaje w todze nadał!

Dziedziny, którymi się także zajmujemy – jest ich więcej, to nieograniczone prawa komorników do popełniania przestępstw, fałszywe zgłaszanie konkursy podobne jako kiedyś w Polsce afera Bestcom...Tu przede wszystkim były minister wymiaru sprawiedliwości, pedał, przeforsował nowe ustawy sprzeczne naturalnemu prawu na wnioski szefa komory komorników Podkonickiego, ministra Pospí¹ila kochanka homoseksualnego, Podkonicky zmuszonym został na reszcie rezygnować – ten nawet publicznie odmawiał dotrzymywanie wyroku sądu konstytucyjnego.

Tu w Polsce w kodeksie karnym, Rozdziale XXX przestępstwa przeciw wymiaru sprawiedliwości znajdujemy jeszcze Art. 233, 234, 235, 236 .- tam kodyfikowano dokładnie działań, jakie sędziami i prokuratorami w Czechach stosowano masowo, niemniej brak w CZ paragrafu, określającemu takie czyny. W Niemczech znajdujemy podobną głowę, o.i. Paragraf „Rechtsverbeugung”, czyli przekręcania prawa, zawiera on jednak działanie określone w wzmiankowanych paragrafach polskich, 5 lat wiezienia. Stosowano go w przypadku niemieckim, gdy wyrok Sądu Praw Człowieka Strassburg (ESPC) uznał prawdę skarżącego.

A o co chodzi teraz: Założyciel k213, pan inż. Jiøí Fiala i dalsi w sprawie ciężkiego łamania prawa rodzinnego przez sądy czeskie zwyciężyli przed Sądem Praw Człowieka – czeskie sądy odrzucając konstruowali przeciw nim przestępstwa, których oni widocznie nie popełnili, docelowo tych panów kryminalizując (stawiając rzekomą „pogardę sądem”, w RCZ stosowano taki paragraf nawet za prawem gwarantowane odwołanie do wyższej instancji!). Po pierwszym okresie w areszcie śledczym za nieistniejące przestępstwo sprawa dotarła odwołaniami aż do Najwyższego Sądu CZ, który wszystkie wyroki niższych instancji uchylił (z obaw dalszej kompromitacji kraju przed ESPC, notującego wyraźnie rosnącą liczbę skarg napływających z RCZ). Ing. Fiala jest w obecnej chwili ponownie w areszcie, za rzekome „dotknięcie majątkowego prawa”, polegającym na ogłoszonej z góry demonstracji politycznej, w której domagano się przestrzegania wyroków z ESPC przez sądy czeskie. Chodzi o blokadę jaka normalna w przypadku np. protestu przeciw EJ Temelin itp. Samo wszczęcie aresztu jest surowym złamaniem prawa, ponieważ jest dopuszczalny tylko w przypadku, kiedy grozi uniknięcie przestępcy – tu „przestępca” jest osobistością publicznie znaną....Walczymy ponownie, a każdy głos wobec wymiarowi (nie)sprawiedliwości czeskiej jest potrzebny....

Vladimir Kebrle, Warszawa-Ochota

PS.

Na strony AP dotarłem przypadkiem, tylko wpisałem do Google „przestępstwo sędziów, poszukując ustawy kodeksu karnego, zajmujące się przestępstwami przeciwko wymiaru sprawiedliwości. Gratuluję Panu! Bardzo mi się podoba skład tych stronic, jest to świetna inspiracja!

Z dumą zezwolę sobie przedstawić nasze stronicy podobnego rodzaju....www.k213.cz z linkami – tak, to stronicy czeskie, jestem Czechem, obywatelem R. Czeskiej, żyjącym na stale w Warszawie, niemniej nie zapominający o rodakach w Ojczyźnie.

Pole współpracy widzę przede wszystkim w wzajemnej pomocy przed Sądem Europejskim Praw Człowieka w Strasburgu. Chociaż mamy dużo zastrzeżeń wobec tej instytucji, jest nam ona konieczna. Sekcja czeska tego Sądu zajęta osobami, które zacierają ślady przestępstw popełnionych czeskim „wymiarem sprawiedliwości” jak i władz, przenikniętych esbekami i komunistami – niestety w Czechach jest Partia Komunistyczna trzecią największą partią w Parlamencie, którego zastępczą prezesa (to co w Polsce wicemarszałek) Filip został udowodniony jako aktywny działacz StB „Falmer”, udowodniono, iż przyjmował za donosicielstwo pieniądze, partia ta się otwarcie zgadza z wszystkimi zbrodniami ery sowieckiej. Jesteśmy jednak ludzie, którym nie koniecznie tłumacza języków zachodnich, o zacieraniu śladów przez czeską sekcję Sądu zawiadomiono pana prezesa Costy...Dalej tu inne możliwości publikowania międzynarodowego z celem ujawniać informacje o łamaniu prawa wszystkimi środkami, przez media zagraniczne, jeżeli krajowe storują cenzurę itp. Chyba z takimi celami, jak kiedyś dawniej BBC nakręciła sprawę pedofila Dutreuxe, któremu pomagała nawet generalna prokurator Belgii....(jest temu parę lat, dokument ten obejrzałem w Czechach, na TVP!).

V.B.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.