Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 marca 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Wszyscy zadowoleni z wyników wyborów do Parlamentu Unii Europejskiej – Leszek Skonka

Z oświadczeń partii, których kandydaci weszli do Parlamentu Europejskiego, wynika, że wszystkie odniosły sukces. PO, która zebrała 44,43 proc. głosujących, PIS na , które głosowało 27,40 proc., nawet SLD i UP, które zebrało 12,34 proc. głosów.

Rządzący i partie unikają refleksji, dlaczego aż dlaczego 75 proc. nie wzięło udziału w głosowaniu? Trzy czwarte społeczeństwa nie poszło do urn. Nawet unika się przeliczenia owego procentu głosów na liczby bezwzględne , bo to jest kompromitujące dla rządzącego reżimu. Oznacza bowiem , że tylko 5 milionów głosowało, a 15 milionów nie poszło do urn. Jeśli frekwencje rozpatrywać w oparciu o liczby, to jest to dla rządzących partii sromotna klęska. Tylko 5 milionów, na dwadzieścia uprawnionych do głosowania, wyraziło swoje poparcie dla wyznaczonych przez partie kandydatów. Analizując uczciwie wyniki wyborów jest to ewidentna klęska dla reżimu.

Natomiast prawdziwy i wielki sukces odnieśli agitujący za bojkotem głosowania, głosząc hasło – „sami się wybraliście, to sami na siebie glosujcie”. Za tę mądrą, patriotyczną postawę należy się wielkie uznanie dla niegłosujących. Absencja wyborcza powinna skłonić obecne i w przyszłe władze do refleksji , że ze społeczeństwem trzeba się liczyć. To głosowanie jest zapowiedzią przyszłych nacisków obywateli w przyszłych wyborach prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych, przed którymi pojawi się znowu społeczne demokratyczne żądanie : „nihil novi (nic o nas, bez nas”).
30 lat działalności władz postsolidarnosciowych dowiodło, że ta władza, podobnie jak poprzednie reżimy, rozumie i respektuje tylko siłę (argumentum ad baculum , argument pałki) . Ponieważ nie ma już komitetów partyjnych, które można by palić, to trzeba szukać innych skutecznych form nacisków, tworząc np. obywatelski ruch oporu (ORO), który został właściwie zainicjowany 7 czerwca 2009.

Dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu Polsce

A tak m.in. uzasadniano bojkot:

„To jest odzew I , właściwej "solidarności", dzisiaj reprezentowanej niestety tylko przez pojedyncze glosy w tym założyciela Dolnośląskiej Solidarności Pana Dr Leszka Skonkę. O utrzymanie Państwa Polskiego wbrew intencjom antypolskim, antynarodowym , grabiącym , rujnującym Kraj. Ja to przewidziałem wcześniej, będąc inicjatorem powstania I Solidarności w Sosnowcu (Sosnowieckie Przedsieb. Bud. Przem. (8 tys. załoga) , po zawiązaniu sie i ukonstytuowaniu związków - NIE PRZYSTAPILEM DO NICH, BO ZNAJAC WYPOWIEDZ ZAKLADOWEGO I SEKRETARZA PZPR ( nigdy nie byłem członkiem PZPR)I. STRACZYNSKIEGO "wszyscy członkowie PZPR powinni wstępować do "solidarności", zdałem sobie sprawę z podstępu jaki knowany jest przez komunę. JAK ZYCIE POKAZALO, TO JEST FAKT.

Marek Chrapan”

„Pomimo że nie utożsamiam się w dużej części z wymienionymi osobami to jednak popieram całkowity bojkot wyborów tj. wciskania ludziom że jeszcze coś takiego jak prawdziwe wybory istnieje. W tzw. wyborach biorą udział tylko sami swoi oraz plebs (przepraszam za to wyrażenie urażonych ) który idzie głosować i głosuje tylko na tych których wskażą polskie ponoć media.

Drugą sprawą jest to że na listach od długiego czasu są tylko sami swoi (a od kilku lat tylko wyłącznie) wymieniający się dla całkowitego ogłupienia plebsu kolorami partyjek więc jaki naprawdę jest wybór ? Poza tym, jeśli czytam że w parlamencie UE można walczyć o sprawy polskie to muszę się zaśmiać do rozpuku, bo nawet średni rozwinięte dziecko z podstawówki wie że parlament UE jest tylko instytucją opiniującą a tak naprawdę rządzą tam komisarze i Rada która jest wybierana nie wiadomo jak i przez kogo !!!

Jeśli jednak są na liście prawdziwi Polacy to proszę wymienić ich z nazwiska !

Ryszard K.”


Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.