Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 stycznia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Rząd i powódź, czyli ratuj się kto może...

Mimo płynących od paru dni z mediów, pocieszających prognoz meteorologów, kolejne wały pękają, kolejne miejscowości są zalewane wodą, kolejni ludzie muszą uciekać i tracą swój dobytek.

O tym, że rząd Donalda Tuska w 2007 r. praktycznie zniszczył przygotowany przez Grażynę Gęsicką program wzmocnienia ochrony przeciwpowodziowej na południu Polski, i nie przygotował niczego w zamian, pisałem już tutaj.

Ale pozostaje jeszcze reakcja na katastrofę. A to, jak już wiemy choćby po Smoleńsku, jest tego rządu wręcz "specjalnością".

Myślę, że Donald Tusk, patrząc na telewizyjne doniesienia z pogrążającego się w wodzie Krakowa czy Sandomierza, wysłuchując jak podległy mu wojewoda krakowski usiłuje zrzucić na prezydenta Krakowa winę za złe przygotowanie miasta, obgryza paznokcie ze złości, że tym razem nie może poprosić Władimira Putina, aby ten stanął na czele Komitetu Nadzwyczajnego Do Walki Z Powodzią.

A samemu spokojnie udać się na boisko.

Bowiem skandaliczne, wręcz kryminogenne zaniedbania prawie trzech lat rządów PO to jedno. Ale brak jakiejkolwiek koordynacji, a nawet po prostu determinacji w walce z żywiołem i pomocy dla ludności w chwili obecnej to coś jeszcze gorszego. Bo jak inaczej traktować doniesienia o przekazaniu na cele walki z powodzią dwóch wojskowych amfibii? Czyżby reszta była niesprawna, a może lodziarze od szefa MON już dawno temu skręcili przeznaczone dla nich paliwo?

Czy w ramach "profesjonalizacji armii" przestano szkolić żołnierzy do pomocy przy katastrofach naturalnych?

To samo dotyczy informacji. Kiedy mieszkańcy zalewanych miejscowości dowiedzieli się o tym, co ich czeka? I czy nie musieli konfrontować tych ostrzeżeń ze strony pukających do ich drzwi strażaków z uspokajającym tonem oficjalnych wypowiedzi w mediach?

Jakiś czas temu przeczytałem informację, że poziom wody na Wiśle bodajże w Krakowie przewyższa ten z 1997 r. o 80 cm. Przypominam, że wówczas w Warszawie do korony wałów w rejonie Żerania brakowało tylko 10 cm.

Kolejne, zalane miasta i przerwane wały spłaszczą falę powodziową, ale na ile?

Co w tym roku czeka prawobrzeżną Warszawę oraz jej lewy brzeg, przed Skarpą Wiślaną?

Radziłbym zainteresować się tym także mieszkańcom znajdującej się w pobliżu Wilanowa "Zatoki Świń", bo jeśli liczycie na operatywność i wyobraźnię czegoś, co wybraliście na prezydenta Warszawy, to raczej wam nie współczuję.

A do wszystkich lemingów. Wydawało wam się, że to tylko złośliwa alegoria ludzi wam nieprzychylnych. Ten obraz ślepo wpatrzonych, biegnących do przodu i tonących w morskich falach szeregów.

Tymczasem oni nie mają nic przeciwko temu, żebyśmy się potopili.

Wszyscy.

KARLIN

Skandal z odrzuceniem projektów przeciwpowodziowych!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - Oskarżam Premiera!

PO zaraz po wygraniu wyborów cięła wszystko co zaczął PiS, w tym i projekty wodne, melioracyjne, kanalizacyjne itp.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.