Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 maja 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY WOTUM ZAUFANIA DLA RZˇDU KAZIMIERZA MARCINKIEWICZA

Rząd Kazimierza Marcinkiewicza zdobył wotum zaufania, tak więc już formalnie rząd zabiera się do rządzenia Polską. 

17 listopada Sejm udzielił jego rządowi wotum zaufania. W głosowaniu udział wzięło 459 posłów (nie głosował tylko Jacek Piechota z SLD); 272 - było za rządem, 187 - przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. PiS w walce o utrzymanie Rady Ministrów wspomogło PSL, LPR i Samoobrona. Przeciw była PO i SLD.
To głosowanie nie było dla nikogo zaskoczeniem. Po głosowaniu radość widać było po stronie nowej, nieformalnej koalicji, smętek na stronie kolejny raz przegranej pod przewodnictwem Tuska - Platformy. 

Głosowanie poprzedziło wygłoszenie przez premiera expose, czyli wizji programu rządu. 
Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił w swym wystąpieniu pięć zagadnień programowych: naprawa państwa, ugruntowanie bezpieczeństwa Polski, ekonomiczne i społeczne wzmocnienie rodziny, solidarna polityka gospodarcza, rozwój rolnictwa. Premier wspomniał o niedoszłej koalicji PiS-PO. Podkreślał jednak, że i bez niej program jego rządu jest dobry, porządnie przemyślany i policzony.
Do ostatniej chwili nie było pewności, czy rząd będzie miał poparcie Samoobrony. W dyskusji po expose premiera Andrzej Lepper nie wypowiedział się jednoznacznie o postawie partii. Swoje poparcie zadeklarowało natomiast PSL i LPR, oraz rzecz jasna PiS. Zgodnie z przewidywaniami przeciwko gabinetowi Marcinkiewicza była Platforma Obywatelska i SLD. Po dyskusji posłowie zgłaszali pytania, na które póĽniej odpowiadał premier.

Premier oświadczył, że państwo zepsute i słabe ma zły wpływ na gospodarkę i społeczeństwo, a "Polacy pilnie potrzebują państwa, które nie będzie stolikiem do brydża dla partii rozgrywanych między politykami, ludĽmi biznesu, aktualnymi i byłymi funkcjonariuszami służb specjalnych i pospolitymi gangsterami". Zapewnił, że jego rząd zamierza wyciągnąć państwo polskie z "czworokąta bermudzkiego", w którym zanikają interes publiczny i dobro wspólne. "Musimy powrócić do marzeń pokoleń, którym nie dane było żyć w niepodległej OjczyĽnie. Miejmy odwagę z nimi się zmierzyć" - dodał.
Premier zadeklarował, że pierwszoplanowe znaczenie dla jego rządu ma naprawa polskiego wymiaru sprawiedliwości. Zapowiedział znowelizowanie ustawy o policji. Powtórzył, że Wojskowe Służby Informacyjne zostaną zlikwidowane.
Marcinkiewicz podkreślił, że celem jego rządu "będzie znacząca poprawa pozycji Polski na arenie międzynarodowej". Opowiedział się za tym, by relacjami wewnątrz UE rządziła zasada solidarności. Dodał, że będzie zabiegał o wspólną politykę energetyczną UE. Jak ocenił, "integracja w strukturach UE jest gwarantem naszego rozwoju i dobrobytu, a sojusz ze Stanami Zjednoczonymi w ramach NATO - gwarantem bezpieczeństwa".
Premier oświadczył, że rząd zamierza utrzymać obecnie obowiązujący system finansowania służby zdrowia. Dodał, że jednym z priorytetów jego gabinetu będzie edukacja. Zadeklarował, że zostaną utrzymane bezpłatne studia na państwowych uczelniach, zapowiedział wydłużenie urlopu macierzyńskiego, ulgę na dzieci w podatku dochodowym dla rodzin uprawnionych do zasiłku rodzinnego, podwyższenie zasiłków rodzinnych oraz "podniesienie dodatku z tytułu urodzenia dziecka, zwanego "becikowym".
Zapowiedział też konsolidację finansów publicznych. Podtrzymał zapowiedĽ wprowadzenia kotwicy budżetowej na poziomie 30 mld zł deficytu rocznie. Zadeklarował pozostawienie w rękach państwa najważniejszych polskich firm. Wśród nich wymienił: Lasy Państwowe, TVP i Polskie Radio, Pocztę Polską, PKO BP, Lotos, PKN Orlen, KGHM i BOT.

Jednoznaczne poparcie dla rządu zapowiedziało jego parlamentarne zaplecze - klub PiS. Jak powiedział w czasie debaty prezes partii Jarosław Kaczyński, PiS chce, by "naprawa RP była przedsięwzięciem wspólnym". Jego zdaniem, Sejm musi wybrać między poparciem "wielkiej przemiany" kraju lub zdecydować się na "działania, które będą brzemienne w skutki trudne do przewidzenia, być może fatalne, tragiczne".
Roman Giertych zaznaczył, że Liga da temu rządowi szansę, bo wierzy w jego program i zapowiedzi. "Dziś dajemy temu rządowi szansę, ale jeśli nastąpi zmiana, rząd odejdzie od tych zapowiedzi, to drugiej szansy temu rządowi nie damy" - zaznaczył.
Także klub PSL zdecydował się na poparcie rządu Marcinkiewicza. "Przyjmując z dobrą wiarą deklaracje pana premiera, rozumiejąc nadzieje miliony Polaków głosujących ma PiS i Lech Kaczyńskiego - powiedział prezes PSL Waldemar Pawlak.
Lepper zapewnia, że zdecydował program nie stołki, chociaż przyznaje, że chce współrządzić: To rachunek za poparcie programu, nie rządu. 

Tonąca coraz bardziej Platforma głosowała w koalicji z SLD przeciw rządowi Marcinkiewicza - logiczne, ta partia jeszcze przed wyborami posprzedawała stanowiska i teraz jest w kropce. Śmieszne jest, do czego posuwają się politycy w walce o kasę i wpływy. 
Dla Polaków może to być ciekawa i interesująca lekcją - walka pomiędzy dwoma ugrupowaniami żydowskimi - starymi żydowskimi politykami wywodzących się z Unii Wolności, SLD  i wcześniejszych formacji, którzy teraz skupili się głównie w PO. Kontrolują oni władzę, media, banki i finanse - stąd ostatnie zastraszanie społeczeństwa, manipulacje na giełdach i wahania wartości złotówki. Łatwo ich rozpoznać po ciemnych oczach i niepolskiej wymowie spółgłoski "r" (Gronkiewicz-Walc, Tusk, itp).
Drugą, młodszą grupę skupioną w PiS-ie stanowią już w większości tzw. "przechrzty" i to oni dążą do odebrania władzy (czytaj kasy) starym układom.  
Czy na tej walce zyskają pracujący Polacy? - zobaczymy, ale tam gdzie dwóch walczy, trzeci zyskuje:-)
Jedno jest pewne, w polityce nie ma  bezinteresowności...
Dlatego wszelkie układy będziemy demaskować w zaczętym właśnie cyklu:   KOMPETENTNI - NIEKOMPETENTNI OCENIAMY RZˇD PIS.


Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ...
tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Shorty
04-01-2015 / 23:52
This is a most useful cortbinution to the debate xpbgdzvrmb.com [url=oitdrp.com]oitdrp[/url] [link=wpeezttbn.com]wpeezttbn[/link]
~Fernanda
24-12-2014 / 03:38
Przykro patrzec na tego" rel="nofollow">nhryshjms.com"> czewoilka. Byl na szczycie, byl kims, mial szanse, ale nie wytrzymal presji. Kiedys JK powiedzial, ze zrobil mu krzywde wspierajac jego kandydature na premiera i mial racje. Teraz zamiast wycofac sie probuje dalej macic i przystaje do tych, ktorzy placa. Zwykla prostytutka polityczna kalajaca nazwisko.
~Ana
20-12-2014 / 09:54
No patrz! A np o takim marszałku furncaskim słyszałeś? Petain był bohaterem I Wojny a po II został skazany na rozstrzelanie ( w końcu zmieniono na dożywocie). Ludzie się zmieniają, nawet w życiu prywatnym. Kazio będąc w PISie był przykładnym mężem i ojcem, kiedy zaczął się spotykać z PO zaraz się zisabelił:))