Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
4 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ANDRZEJ LEPPER KOLEJNY RAZ SKAZANY

Lepper kolejny raz skazany... i na pewno nie ostatni...

Lepper, burzliwa postać polskiej polityki, niejednokrotnie umieszczany na okładkach magazynów i gazet, nie bynajmniej dlatego, iż jest osobą tak uroczą i przystojną, ale typowym aferzystą i zawiadiaką, iż niejednemu hulace do niego daleko.

Z sześcioma prawomocnymi wyrokami stronniczego sądu m.in. za fałszywe oskarżenie polityków aferzystów takich jak on sam, groźby których nikt poważnie nie traktował, znieważenie prezydenta itp. funkcjonariuszy państwowych oraz niekompetentnych organów konstytucyjnych i tak dzierżył prawie dwa lata funkcję wicepremiera.
Nie będziemy się rozwodzić i rozpisywać na tym faktem, wspomnijmy tylko że na stanowisko sprzątaczki w przedszkolu trzeba mieć czystą kartotekę, ale te zasady bynajmniej polityka nie obowiązują -
spuentujmy; był potrzebny (komuś do czegoś) i nie ma dyskusji...

Kariera Andrzeja Leppera toczyła się przy współudziale sędziów i publiczności, dzięki czemu wiadomo było kto to jest Lepper. - można by nawet rzec stały bywalec nie tylko sejmu ale i zagorzały sympatyk sal sądowych.
Aktualnie 25 tys. zł grzywny dla byłego wicepremiera Andrzeja Leppera oraz po 5 tys. zł grzywny dla byłych posłów Samoobrony Krzysztofa Filipka i Alfreda Budnera domaga się Sąd Okręgowy za prowokacyjne wysypanie zboża jeszcze w 2002 r.
Cóż, sąd nierychliwy, ale czy sprawiedliwy?

Bajer w tym, że Andrzej Lepper i jego współpracownicy zostali uznani za winnych zniszczenia, uszkodzenia lub uczynienia niezdatnym do użytku zboża sprowadzonego z Niemiec przez b. posła PSL, przedsiębiorcę Zbigniewa Komorowskiego. Według prokuratury, wskutek wysypania z wagonów zniszczono 1,2 tony zboża, a 24 tony zanieczyszczono.
Przekręt prokuratorsko - sądowy jednak polega na tym, że zboże wysypano z kilkunastu wagonów - co skrzętnie sfilmowano, a w każdym takim wagonie było 50 ton zboża.
Dlaczego tak zminimalizowano zarzuty? - ponieważ tylko dwa wagony były legalne - reszta po prostu nie była zgłoszona - jednak tym faktem "fotomorgany" jakoś prokuratorzy nie chcieli się zainteresować.
Z tych powodów jego obrońcy wnosili o uniewinnienie, że proces ma charakter polityczny. Sąd jednak też je odrzucił , więc twierdzono, że prokurator był stronniczy. Ale z uwagi, że Leppera wcześniej postanowiono "udupić" tym razem żadne układy nie wchodziły w rachubę.

W ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Janusz Jankowski powiedział, że prawdziwym motywem działań oskarżonych było to, że "trafił im się news polityczny", gdy w czasie dyskusji publicznych o zbyt dużym imporcie zboża do Polski dowiedzieli się o nielegalnym transporcie zboża z Niemiec, sprowadzonym przez osobę związaną z PSL. Litując się nad Lepperem sędzia użył przepis prawa, który pozwala jednak na orzeczenie grzywny zamiast kary więzienia – ponieważ, dany czyn jest zagrożony karą do 5 lat więzienia. Chociaż z Lepperem był problem - jak wynika z jego karty karnej - sześć razy prawomocnie skazany, i co tu zrobić. No dać mu wyższą karę grzywny od pozostałych oskarżonych.
"W tej sprawie postępowanie w prokuraturze było wyjątkowo obiektywne" - oświadczył sędzia (jakby takowe mogło być:-) Dodał, że "wniosek końcowy prokuratora co do kary był wyważony, a sąd go w całości podzielił".

Od wyroku Filipek i Budner zapowiedzieli apelację- jak przystało na chłopski honor Budner powiedział, że nie zapłaci grzywny, nawet po prawomocnym wyroku i będzie wolał pójść do więzienia. "Nie ma innej rady, żeby monarcha zbożowy Komorowski nam deptał chłopską godność; dosyć tego" - oświadczył.
Filipek przyznał zaś, że jeśli apelacja nie powiedzie się, zapłaci grzywnę. Lepper oczywiście jak przystało na niego nie był na ogłoszeniu wyroku - miał przecież pełne ręce roboty bo był na procesie w Piotrkowie Tryb. w sprawie "seksafery".

A teraz trochę historii w tej sprawie w 2003 r. Sejm uchylił immunitety posłów, którzy brali udział w akcji: Lepperowi, Filipkowi, Budnerowi oraz Marii Zbyrowskiej. W czerwcu 2005 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wysłała do sądu akt oskarżenia. Proces całej trójki zaczął się w czerwcu 2007 r. no i oczywiście bez wodza Leppera.
"Nie chciało mi się, to nie byłem" – takie hasło Lepper wystrzelił do dziennikarzy zapytany o tę sprawę.
W 2003 r. jednocześnie umorzono śledztwo jakie zostało wszczęte z zawiadomienia Samoobrony o przestępstwie "sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia ludzi" przez Zakłady Przemysłu Zbożowego "Szymanów". Prokuratura uznała, że zboże nie zawierało nitrofenu. Pomimo tego, jak można było przypuszczać zboże nitrofen zawierać powinno, a dlaczego nie zawierało nie nam jest tu sądzić. Z układów Lepper w 2006 r. przegrał cywilny proces z Komorowskim. Sąd w wyroku nakazał Lepperowi przeprosić go za nie prawdziwe słowa, że zboże było skażone. Pytany w 2007 r. przez PAP czy przeprosi, skoro wszelkie terminy na to już minęły, Lepper odparł demokratycznie : "Niech sobie mijają". Wtedy Lepper utrzymywał, że sprawa karna jest najważniejsza, a "w tamtych sąd pochopnie do nich podszedł, bo nie ma rozstrzygnięcia w sprawie karnej"

W tej chwili wypada powiedzieć, że wiejskiego cwaniaka Leppera "władza" załatwiła - ale czy na pewno? - to się jeszcze okaże.
Jak na razie uparty Lepper zaczyna od poczatku - znowu mamy blokadę drogi...
Cóż, historia lubi się powtarzać, zmienia się tylko nazwę partii a rządzą wciąż ci sami ludzie...

AP

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.