Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 listopada 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 24-11-2012

5620d23dab41fde4f9c8f87a9dafcf61_12_0_1_.jpgIluzja ZAKAZU i KOŃ TROJAŃSKI dla Polski

Od Premiera, Rządu, Sejmu i Prezydenta? Dla społeczeństwa..

ILUZJA ZAKAZU -  czyli o tym jak wprowadza się GMO do Polski na podstawie obecnego projektu ustawy o nasiennictwie...

Podsumowując i interpretując jak najkorzystniej dla Polski obecne obiecanki rządu:
wchodzi nowa ustawa o nasiennictwie, Rada Ministrów wydaje rozporządzenie zakazujące uprawy np. GM kukurydzy Mon810, minister powiadamia KE...ALE to rozporządzenie MUSI BYĆ ZATWIERDZONE PRZEZ KE...I jeśli KE nie zatwierdzi to zakaz musi być odwieszony i JEST TO DECYZJA OSTATECZNA...więc zostajemy z ustawą pozwalającą na uprawy GM bez możliwości wprowadzenia zakazu...i o to chodzi lobbystom GMO.
DLATEGO DOMAGAMY SIĘ NAJPIERW ZAKAZU a potem wdrażania ustaw.


Wprowadzanie w życie rozporządzeń zakazujących upraw GMO wymaga:
1.
Przekonanie państw członkowskich UE do swoich racji na forum komitetu
regulacyjnego ds. dyrektywy 2001/18 WE.
2.
Pozytywnej  Decyzji komitetu regulacyjnego do spraw dyrektywy 2001/18/WE, gdzie rozpatrywane są wyłącznie przesłanki naukowe, a nie polityczne.
3.
Pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej.

UWAGA1!
Odrzucenie wniosku państwa członkowskiego UE na tym etapie kończy procedurę i uniemożliwia jakiekolwiek dalsze działania w tym zakresie.
UWAGA2!
Należy mieć na względzie fakt, że ostateczną decyzję w powyższej sprawie zawsze podejmuje Komisja Europejska.

Jadwiga Łopata, lauretka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

============

Nowa ustawa o nasiennictwie to  KOŃ TROJAŃSKI dla Polski

Było już kilka niezrealizowanych przez rząd RP wersji w sprawie utrzymania Polski wolnej od GMO. Wracając do najnowszej wersji Rządu RP:
1. Kraje które zdecydowały się na wprowadzenie zakazów NIE PYTAŁY NAJPIERW o zgodę KE lecz najpierw wprowadziły zakaz a potem negocjowały/prowadziły odpowiednie zabiegi dyplomatyczne/ zgodę z KE. Tak wg obowiązującej ustawy o nasiennictwie może zrobić rząd RP.
2.Nowa propozycja ustawy o nasiennictwie  JEST KONIEM TROJAŃSKIM dla Polski bowiem z:
cyt. z projektu: ''9. Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić zakaz stosowania materiału siewnego określonych odmian, kierując się ich nieprzydatnością do uprawy w warunkach klimatyczno-glebowych Rzeczypospolitej Polskiej lub koniecznością
uniknięcia zagrożeń zdrowia ludzi, zwierząt, roślin oraz dla środowiska.''
PYTANIE: Co oznacza słowo ''stosowania'?...A co z ZAKAZEM SPRZEDAŻY?
Niestety EWENTUALNY ZAKAZ (nawet jeśli politycy dotrzymaliby tym razem słowa) BĘDZIE w tej sytuacji NIESKUTECZNY bowiem DOTYCZYŁ BĘDZIE TYLKO ZASIEWÓW, A SPRZEDAŻ NASION BĘDZIE DOZWOLONA. Oznacza to, że
nasiona trafią na pola (bo większość rolników, orgodników, pszczelarzy...większość społeczeństwa nie czyta etykiet...zakładając, że odpowiednie informacje wogóle pojawią się na tych etykietkach). Inspekcje będą miały w swoich zadaniach obowiązek kontroli ale przy NIEZWYKLE szczupłych zasobach finansowych nie dadzą rady monitorować większości pól i śledzić sprzedany materiał siewny. Być może zostanie wykryte GMO na polach nieświadomych rolników - wtedy zostaną oni ukarani i zmuszeni do zniszczenia zasiewów na własny koszt.
A tymczasem zanieczyszczenie powodowane przez niemożliwe do kontrolowania uprawy GM będą się SZYBO rozszerzały. DLATEGO ŻĄDAMY NAJPIERW JASNEGO ZAKAZU NA UPRAWY GM...a potem możemy bawić się w polityczna grę jak ten zakaz utrzymać.
3. Nie naszym zmartwieniem  jest jaką ścieżkę wprowadzenia zakazu wybierze rząd RP (oczywiście wszyscy wiemy, że chodzi o zakazy ''case by case''). Już od DAWNA wiadomo, że jest kilka możliwości (na przykładzie innych krajów plus nasza własna/polska ścieżka/ z powodu opóźnienia w nadesłaniu odpowiedzi przez KE). Rząd RP dobrze zna te możliwości od wielu lat ale z nich nie korzysta...natomiast promuje rozwiązania, które są BARDZO niejasne i niebezpieczne.

PROSIMY ZWOLENNIKÓW USTAWY O ZREWIDOWANIE SWOICH STANOWISK i POŁĄCZENIE SIŁ BO W TEN SPOSÓB MOŻEMY WYGRAĆ PRAWDZIWY ZAKAZ.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji www.wetodlagmo.pl

Jadwiga Łopata, lauretka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Źródło zdjęcia: wikipedia.org

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
23-07-2013 / 23:36
Patrzę sensem LARGO ... system resortu sprawiedliwości >>> czytaj NIEsprawiedliwości ... po 1989 roku >> w miejsce dochodzenia prawdy materialnej logiką rozumowania przy użyciu metod prawno-kryminalistycznych zorganizował się na bazie insynuacji urojeń własnych w doskonały system strukturalny , ochraniający prokuratorów i sędziów przed bezrobociem ... przy właściwie funkcjonującym systemie państwowości ... przestępstwa powinny być zminimalizowane ... tym czasem dzieje się już NIE kabaret .... prokuratorzy i sędziowie NIE są zainteresowani przywracaniem właściwych relacji .... ODWROTNIE : są ZAINTERESOWANI by był jak największy bałagan .... dokonują tego awanturnictwem procesowym .... wg swojego widzimisię ... Racja Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski jest tylko pojęciem encyklopedycznym .... więc trzeba sobie zadać pytanie : Czy prawo i zasady prawa w Obecnej Polsce to też pojęcia encyklopedyczne ??? patrz : www.youtube.com/watch?v=T7rrKNRuCas ; NIEPOKONANI 2012 ZAPRASZAMY w dniu 25 lipca 2013r godz. 10 sala Nr 16 Sąd Okręgowy w Koszalinie sprawa - V Kz 416/13 w zw. II K. 343/12/AW >> ta zabawa trwa już ponad 13 - LAT
~marek777
07-01-2013 / 11:28
Historycznie rzecz ujmując OTTO von Bismarck określił dosadnie wartość Polaków : Polakom dac Wolność, Niepodległość i DEMOKRACJĘ to TAK jak pijanej małpie dać lusterko i brzytwę. Polakom dano coś więcej. Unię Europejską ... Zrobiło sie w XXI wieku z POLAKÓW stado małp. Polska To chory kraj. Kraj FIKCJI opanowany epidemią syfilisu schizofrenii paranoidalnej dziczy magistrów prawa ... itd. itp.
~tanie miesko
30-11-2012 / 14:53
Wiekszosc miesa w Polsce karmiona jest sruta sojowa GMO. Od kilku lat miesozercy oraz wegetarianie spozywaja karcynogenny glifosat (Roundup).
~Peter
28-11-2012 / 19:20
G.Braun na jednym ze spotkań po projekcji swojego kolejnego filmu, o parlamencie w liczbie prawie 500 ludzików, wyraził się że to jest zwyczajny motłoch i to określenie najlepiej do nich pasuje.
~student
26-11-2012 / 21:28
czy są u nas sprzedawane kurczaki pasione na paszy gmo? jaka różnica cenowa jest pomiędzy kurczakami hodowanymi na tej kukurydzy a kukurydzy bez gmo?
~ciociababcia
25-11-2012 / 18:04
¡UN MILLÓN DE VOCES PARA FRENAR LOS TRANSGÉNICOS! www.avaaz.org/es/eu_gmo/
~volf
25-11-2012 / 10:25
Takie mamy głupie społeczeństwo i tu wychodzi miernota prawnicza i polityczna.Ich też to dosięgnie -więc głupcy nawet nie dbają o swój interes i nie zależy im na życiu dzieci.Jednak prawo mamy dlatego że środowisko służb i wymiaru sprawiedliwości cechuje ciemnota.Nie wspomnę o ciemniakach w rządzie.
~tom
24-11-2012 / 23:41
gmo bogacze musza wprowadzic bo tu chodzi o to ze za duzo maja niewolnikow do pracy i ci niewolnicy za dlugo zyja,a jak beda wsuwac jedzonko z gmo to wyciagna kopyta przed emeryturka i banki zaoszczedza na emeryturkach.Badania na szczurach wykazaly toksycznosc tego jedzonka,nawet szczury pozdychaly na nowotwory.