Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 19-09-2014

Dlaczego Angela Merkel zdecydowała się wyeksportować Donalda Tuska na nie wiele znaczące – choć prestiżowe i znakomicie opłacane stanowisko w strukturach unijnych i doprowadzić do prawdopodobnego przetasowania na autochtonicznej scenie politycznej?

Wybór Donalda Tuska na „prezydenta” Unii Europejskiej jest zadziwiający tylko na pierwszy rzut oka. Dziwić może tylko wtedy, gdy nie pamięta się jak nieznaczące praktycznie jest to stanowisko oraz na fakt, że elekcja ta potwierdza zasadę, że na stanowisko to wybiera się osoby, których znaczenie polityczne jest minimalne (patrz poprzednik Herman Van Rompuy, o którym w momencie wyboru nie wiedziano nawet jak należy wymawiać jego nazwisko).

Zastanawiające w tym wyborze jest zupełnie coś innego: przez ostatnich siedem lat Donald Tusk zapewniał w Polsce coś, co w podupadającym ZSRR nazywano mianem „małej stabilizacji”, czyli cherlawy porządek, ale bez politycznych fajerwerków (symboliczna „woda w kranie”). Utrzymaniem panującego obecnie polskiego status quo zainteresowana być powinna szczególnie Angela Merkel, słusznie widząca w polskim premierze realizatora polityki niemieckiej w procesach integracji europejskiej i kolonizacji gospodarki przez niemieckie koncerny.

Dlaczego więc kanclerz z Berlina zdecydowała się wyeksportować Donalda Tuska na nie wiele znaczące – choć prestiżowe i znakomicie opłacane – stanowisko w strukturach unijnych i doprowadzić do prawdopodobnego przetasowania na autochtonicznej scenie politycznej?

Wydaje się, że Niemcy od kilku miesięcy są wyraźnie niezadowolone z prowadzonej przez Warszawę polityki wschodniej, werbalnie infantylnej a w treści neokońskiej, polegającej na totalnej konfrontacji z Rosją i wspieraniu banderowskiej rewolucji na Ukrainie.

Berlin wspierał i finansował tzw. demokratyczną opozycję w Kijowie, jednak chwilowo został wyeliminowany z gry wraz z odsunięciem na bok Witalija Kliczki przez polityków i ugrupowania wykonujące amerykańskie polecenia. Stąd też wyraźne wycofanie się Niemiec z wspierania Banderlandu i szukanie kompromisu z Rosją.

Tymczasem Tusk, pozwalając działać i wypowiadać się Radosławowi Sikorskiemu – którego epizod w PiS mocno odcisnął się na psychice Pana Ministra – realizował faktycznie neokońską linię Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje się, że Angela Merkel sama – lub pod naciskiem amerykańskim – zdecydowała się wycofać Tuska do instytucji unijnych i oddać pełnię władzy PiS-owi w następnych wyborach.

Czy Angela Merkel liczy, że bez swojego lidera PO nie ma szans na zwycięstwo i utrzymanie władzy w Polsce. Co Niemcy mogą na tym ugrać? Jarosław Kaczyński realizując szaleńczą politykę antyrosyjską – opracowaną chyba przez planistów z Waszyngtonu, a nie z Warszawy – doprowadzi do kompromitacji Polski na arenie międzynarodowej. Na tym tle Niemcy będą mogły pokazać się jako regionalne mocarstwo o charakterze „racjonalnym”, które odetnie się od polskiego szaleństwa. Gdy rząd Kaczyńskiego będzie mnożył incydenty z Rosją, wtenczas rząd w Berlinie będzie podpisywał lukratywne kontrakty w Moskwie.

Z punktu widzenia biznesowego wariant taki może okazać się dla Niemiec bardzo korzystny. W kwestiach europejskich rządu PiS-u będzie przecież kontynuował politykę pro-europejską, posługując się antyunijną retoryką wyłącznie na korzyść wyborczego populizmu w kraju, tak jak to czynił za rządów Kaczyńskich. W praktyce pisowscy ministrowie będą wydeptywać brukselskie korytarze tak samo jak wydeptują dziś ministrowie z PO.

Zakładamy przy tym, że nastąpi dekompozycja PO i dojdzie do zwycięstwa PiS. Tak jednak stać się nie musi. PO jest partią zmierzchającą, gdzie nie ma nikogo, kto może zastąpić Donalda Tuska. Wszyscy ewentualni kandydaci na prezesa zostali już z tej partii dawno usunięci (podobnie jak w PiS). Dlatego Tusk jest nie do zastąpienia. Na fali „sukcesu europejskiego” da jeszcze partii zwycięstwo w wyborach samorządowych, ale wyborów parlamentarnych PO już nie wygra. Bez Tuska-katechona PO straci setki tysięcy, a może i miliony wyborców i zacznie pikować w sondażach.

Nie musi to jednak wcale – jak planuje rząd niemiecki – dać zwycięstwa PiS-owi. Badania ankietowe pokazują, że ok. 1/2 elektoratu PiS-u nie tyle popiera tę partię, co nienawidzi Tuska. Dlatego bez seansów nienawiści do obecnego premiera, może się okazać, że Kaczyński straci podstawowy czynnik mobilizujący własny elektorat. Przeciwko Kopacz czy Grasiowi trudno będzie zmobilizować miliony ich przeciwników, gdyż żaden pozostały polityk PO (może poza Stefanem Niesiołowskim) nie wzbudza żywiołowej antypatii w pisowskim elektoracie.

Być może stajemy dziś przed historyczną szansą na rozklinczowanie sceny politycznej. Gdy Donald Tusk pojedzie do „Europy”, a Jarosław Kaczyński nie będzie miał przeciwko komu mobilizować swój elektorat, zaniknie nieformalny „związek partnerski” obydwu tych polityków, w wyniku którego scena polityczna została na tyle lat sprofilowana wedle sporu Tusk-Kaczyński. Demobilizacja elektoratów tych partii stworzy szansę na przejęcie sporej części wyborców przez SLD po lewej, a KNP po prawej stronie sceny politycznej. Jeśli pojawia się taka szansa, to należy jak najszybciej pogratulować Donaldowi Tuskowi wyboru na dobrze płatną unijną posadę i życzyć podobnej politycznej emerytury Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Niestety, istnieje i ten wariant, że PiS wygra następne wybory i poprowadzi nasz kraj do rodzaju kolejnego romantycznego powstania przeciwko „Moskalom”, nie zauważając, że zabory skończyły się prawie sto lat temu.

Rząd Kaczyńskiego byłby nieszczęściem, wydatnie osłabiając naszą pozycję geopolityczną. W imię mirażu sojuszu z „bratnią” Ukrainą najprawdopodobniej dojdzie do nieprawdopodobnej eskalacji napięcia z Rosją i szeregu irracjonalnych posunięć mających na celu znieważenie Władmira Putina. O „karcie smoleńskiej”, mgle i wielkim magnesie już nawet nie wspominam. Retoryka antyniemiecka, jakże w PiS częsta, spowoduje, że kraj nasz stanie sam naprzeciwko wrogiej nam Rosji i zdystansowanych wobec nas Niemiec.

W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie lizanie klamki w amerykańskiej ambasadzie, licząc na dobry humor Białego Domu i wzmocnienie amerykańskiego kontyngentu wojskowego ze 150 do – powiedzmy – 190 żołnierzy. Jeśli PiS dojdzie do władzy, to ratunek Polski może wymagać interwencji nadprzyrodzonej…

Adam Wielomski
Tekst ukazał się w tygodniku Najwyższy Czas!
http://konserwatyzm.pl

Więcej o tuskolandi:
Marionetkowe państwo UNIA z marionetkowym przewodniczący D. Tusk który w tym teatrze dobrze zarobi ale nic dla Polski nie zrobi…
CZY RZĄD TUSKA TO BANDA MASOCHISTYCZNYCH PERWERTÓW?
Zestawienie "osiągnięć" rządu Tuska i ekipy PO
Premierze Donaldzie Tusk kiedy Pan zrobi porządek z "hołotą prokuratorską" ? ! ?
Tygodnik WPROST ujawnia korupcje w rządzie Tuska - zapis rozmów ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z szefem NBP Markiem Belką.
DLACZEGO DONALD TUSK NIE NADAJE SIĘ NA PREMIERA. SOLIDARNA POLSKA CHCE OBNIŻENIA PODATKÓW. Filip Stankiewicz
Platforma pod patronatem Tuska szykuje zboczeńcom raj na ziemi... Sejm RP w rękach dewiantów ? 
Radek Sikorski - kolejny minister Tuska do skasowania?
Pismo Dr. Zbigniewa Kękusia do Premiera Donalda Tuska w sprawie długu Polski
Warszawa Gwiaździsty Marsz Solidarności Duda do protestujących - Nie chcemy rządu Tuska, który nie widzi człowieka, tylko swój zysk
Wrzesień miesiącem protestów związkowców przeciw nieudolności rządów PO i Tuska -żądania pracowników ochrony zdrowia.
Pomysł dla PO i Ministerstwa Finansów gdzie znaleźć oszczędności w kwocie 126mln zł - wypuścić aresztowanych za zadłużenia alimentacyjne - rządy Tuska w liczbach...
Wiemy na co kasę wydaje Platforma Tuska - nie dla polepszenia bytu obywateli...
TUSK SPRZEDAWCZYKU ZROBIŁEŚ Z NAS NIEWOLNIKÓW - ELITY III RP. RODOWÓD - CZĘŚĆ XI
Prawdziwy życiorys Donalda Tuska i nie tylko...
Katarzyna córka premiera Tuska nie może stać ponad prawem
Euro - żydowski przekręt wszech czasów do którego chcą dołączyć marionetki z Polski - pajac Tusk i pachołek Rostowski ? 
WYWIAD z P. Grodeckim, który domaga się odtajnienia notatek z rozmów Tusk-Putin
WIOSNA LUDÓW POD HASŁEM ODWOŁAĆ TUSKA I JEGO RZĄD 26.03.2013r. strajk generalny na Górnym Śląsku i NIE TYLKO...
ZATRUTE PIENIĄDZE czyli Brukselska klęska Donalda Tuska
Tusk i jego ekipa załatwili nas Polaków strategicznie!!
Miał być boom, a jest fala upadłości firm pod patronatem Platformy i Donalda Tuska.
MANDATY ZA RADARY 2013 - KOLEJNE  CUDA TUSKA
Wniosek Zbigniewa Kękusia do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska o sporządzenie i doręczenie wyjaśnienia, czy Platforma Obywatelska zamierza postawić przed trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro.
Pan Premier Tusk w „białych rękawiczkach”?  Edward Kormański
Do wszystkich Polaków, Prezydenta Komorowskiego, Premiera Donalda Tuska, byłych ministrów rolnictwa oraz polityków, którzy głosowali na TAK podczas wdrażania wszelakich ustaw związanych z GMO.
2012.09.03 Zaproszenie Zbigniewa Kękusia dla premiera Donalda Tuska na posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w dniu 6 września 2012 r.
Majordomus do zwolnienia, czyli jak służby olewają Tuska i kryją aferzystów Getin Noble Banku
Co NALEŻY do obowiązków Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta i za co mu płacimy - z cyklu fakty i hity Tuskolandii
800 miliardów, bilion, trzy biliony - różne kwoty padają, gdy mowa o zadłużeniu polskiego państwa - z cyklu afery Tuskolandii...
Media boją się poruszania tematu Tuska i jego syna Michała w związku z aferą Amber Gold.
Tusk jest patronem systemu synekur (m.in. Amber Gold) i przywilejów, politycy w Polsce rządzą się jak mafia na Sycylii. Zdzisław Krasnodębski
ODSUNĄĆ OD WŁADZY DONALDA TUSKA I JEGO ZŁODZIEJSKĄ EKIPĘ
List otwarty Jana Jączka do Premiera Donalda Tuska w sprawie oszustwa Getin Banku SA i miliardera Leszka Czarneckiego.
Donald Tusk - zawiadomienia o dokonanym przez władze Rzeczypospolitej Polskiej mordzie na 33-letnim obywatelu Rumunii Claudiu Crulicu przez jego zagłodzenie... następnym będzie Zbigniew Kękuś.
21 730 samobójców pod rządami Tuska
Czy Komorowski, Tuski i Nowak kompletnie odlecieli? Filip Stankiewicz
Podatek katastralny – kolejna rozpaczliwa próba naprawiania publicznych finansów przez Tuska.
5 LAT ZABIJANIA POLSKI PRZEZ RZĄD TUSKA I PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ
Wniosek Zbigniewa Kękusia do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska w sprawie protestu głodowego od dnia 3 kwietnia 2012 r. przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu prywatnego Z. Kękusia przez Prokuratorów Generalnych w rządzie Donalda Tuska, Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Andrzeja Czumę i Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz
STOWARZYSZENIE POSZKODOWANYCH PRZEDSIĘBIORCÓW RP - 16 MARCA 2012 MANIFESTACJA W WARSZAWIE - NADSZEDŁ CZAS UPOMNIEĆ SIĘ GŁOŚNO O OBIETNICĘ DANĄ NAM PRZEZ PREMIERA DONALDA TUSKA
SPIS "OSIĄGNIĘĆ" Tuska i PO - lista dokonań PLATFORMY w ciągu ostatnich 4 lat.
Publikujemy świadectwo dla rządu Platformy za ostatnie 100 dni. Ewidentnie Tusk nie zdał egzaminu, a więc jego rząd do kasacji...
Przybyli hakerzy pod okienko Donalda Tuska - trwa bitwa o ACTA, czyli internet bez cenzury.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~gosc
23-09-2014 / 23:05
Re;do "on jest komuchem",a kim jest kaczor("gorliwy Katolik,wielki patriota") za jakiego chcialby uchodzic, czyje interesy reprezentuje?,napewno nie Polskie.Banda czworga,sluzy temu samemu"panu",trzeba byc zaczadzonym,zeby tego nie widziec.
~on jest komuchem
22-09-2014 / 23:24
pan adam wielomski wypisuje tu jakies bzdury nieuzasadnione!!!! chyba jest zydo komuchem ze tak obstaje za PO!!!! facet nie pisz gowna lepiej zajmij sie pisaniem w gazecie wyborczej!!!!!
~1putin
22-09-2014 / 17:33
Na komisariacia zmarł 77 latek -jeśli brał emeryturę 2OOO,- x 12 m-cy x 10 lat od 67y = 240.OOO,- a gdyby jeszcze pociągnął 20 lat strata 480 K. razem razem 72O K . A może emerytyra 4K to strata 1. 44O .OOO ,- pl I co kto idzie na emerytyrkę - ryzyKANT fakty.interia.pl/wielkopolskie/news-77-latek-zmarl-w-policyjnej-izbi
~jerozolita
19-09-2014 / 19:50
SP0ko w 2O14 zobaczycie na 3/4 Pól i nieruchomości flagę niemiecką bo słupy oddadzą obiecane.Tak jak obecnie doi VATICANO ok 10 mld rocznie. Będziecie w szoku bez własnego terytorium, Skłóceni z Niemcami/ Rosją/ Anglią , bez Wiz do USA , zadłużeni na maxa, z socjalem 1OO EURO/ m-c, , Z korupcją w sądach, prokuratorach i urzędach. Rozbrojeni bez jednej nawet głowicy nuklearnej, Mający legalnego zabójcę EP, Okrzyknięci terrorystami świata za USA Chlewiska. Brawo!!!! Skopiujcie to i przeczytajcie w 2O15y.