Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 listopada 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

CZY RZETELNI POLITYCY OPUSZCZĄ TUSKA I PO? CZY BEZ CBA MAFIA OPANUJE POLSKĘ? Informacje .

Rzetelna analiza afery hazardowej pokazuje, że Donald Tusk przez wiele tygodni nie wyciągał konsekwencji wobec swoich najbliższych współpracowników podejrzanych o popełnienie poważnych przestępstw.
W dodatku są poszlaki, że to Donald Tusk osobiście ujawnił tajne informacje tym osobom i także premier jest zagrożony długoletnim pobytem w więzieniu.
Wydaje się niemożliwe, aby kierownictwo PO zaczęło działać w sposób przejrzysty, czy zatem obserwujący to uczciwi politycy tej partii będą chcieli dalej pozostawać w organizacji o tak wątpliwej reputacji?
Polecam zwłaszcza fenomenalne analizy blogerki Kataryny.
http://kataryna.salon24.pl/ 129628,tusk-walczy-o-zycie
http://kataryna.salon24.pl/ 129864,zaufanie
http://kataryna.salon24.pl/ 129940,na-90-procent-rysiu-ze- zalatwimy
http://kataryna.salon24.pl/ 130133,projekt
http://kataryna.salon24.pl/ 130758,projekt-cd
http://kataryna.salon24.pl/ 130446,co-sie-stalo-30-lipca- 2009
http://kataryna.salon24.pl/ 130560,dorn-pyta-o-30-lipca- 2009

Afera stoczniowa. Najwyżsi urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) oraz Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) przeprowadzili fikcyjny przetarg na sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie.
Z dokumentów przesłanych przez szefa CBA Mariusza Kamińskiego do najważniejszych osób w państwie wyłania się obraz totalnego bezprawia, degrengolady i łamania zasad.
http://www.wprost.pl/ar/ 174749/JANECKI-Afera- stoczniowa-to-najwieksza- afera-III-RP
http://www.wprost.pl/ar/ 174743/Dokumenty-CBA- potwierdzaja-istnienie-Grupy- Trzymajacej-Stocznie

Okazuje się, że to nie premier znalazł się w pułapce, ale Mariusz Kamiński, a szczerze powiedziawszy znaleźli się w niej wszyscy, którzy jeszcze jakieś afery w Polsce chcieliby wytropić. Gdy szef CBA złożył zawiadomienie o aferze hazardowej do prokuratury, zostało ono nie przyjęte z powodu braku kompletu dokumentów. Gdy teraz chce złożyć zawiadomienie wraz z wszystkimi dokumentami, rząd oskarża go, że prokuratury nie zawiadomił od razu.
To informacja dla wszystkich służb tropiących korupcję: nie macie szans uniknąć oskarżenia. Będziecie oskarżani o brak podstaw do waszego działania, a to znaczy, że chcecie sami spreparować coś przeciwko swoim przeciwnikom, albo znajdziecie się pod zarzutem, że nie powiadomiliście właściwych organów. Jeśli Kamiński nie powiadomiłby premiera przed przekazaniem sprawy dotyczącej jego najbliższego otoczenia prokuraturze, oskarżony zostałby o intrygę i działania za plecami swojego przełożonego.
Skoro to zrobił, oskarżony jest o zastawienie na premiera pułapki.
http://www.rp.pl/artykul/ 375984.html

Apel w obronie szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Podpisz i prześlij ludziom dobrej woli.
http://kijowski.salon24.pl/ 130402,apel-w-obronie- kaminskiego-trzeba-dzialac

To nie szef CBA Mariusz Kamiński poinformował jako pierwszy premiera Donald Tuska, że w pracach nad ustawą hazardową dzieje się coś złego. Do kancelarii szefa rządu pismo o lobbingu prowadzonego na rzecz biznesmenów z branży hazardowej dotarło już 14 lipca, a więc miesiąc przed tym, jak Kamiński spotkał się w tej sprawie z Tuskiem.
Donald Tusk powiedział niedawno, że pracom nad ustawą zaczął przyglądać się dopiero po sygnale szefa CBA z 12 sierpnia 2009.
http://www.tvn24.pl/-2, 1622622,0,1,premier-wiedzial- juz-w-lipcu--ze-cos-jest-nie- tak,wiadomosc.html

Najpierw Andrzej Czuma kazał CBA odtajnić podsłuchy. Gdy biuro to zrobiło, zaprotestował Edward Zalewski, prokurator krajowy i podwładny Czumy. Pod koniec września część tajnych materiałów otrzymał premier, prezydent i marszałkowie Sejmu i Senatu. Jednak materiały, które CBA odtajniło i wysłało we wtorek, zawierały więcej nagranych rozmów, które obciążały polityków PO. I gdy te materiały dotarły do prokuratury, to w resorcie sprawiedliwości nastąpił zwrot o 180 stopni.
http://www.dziennik.pl/ polityka/article452966/Nie_ dowiemy_sie_co_jest_w_ materiale_CBA.html

Kancelaria Premiera lub minister Drzewiecki kłamią. W kalendarium prac premiera zamieszczonym na stronie KPRM podano, że 19 sierpnia Donald Tusk spotkał się z ministrem Drzewieckim. Tymczasem sam minister na konferencji prasowej podał, ze w spotkaniu tym wziął udział również
wicepremier Schetyna. To niedopatrzenie czy celowa osłona Grzegorza Schetyny?
http://www.kprm.gov.pl/ templates/admin/userfiles/ files/10862_Kalendarium.pdf

Tydzień temu na łamach Rzeczpospolitej postawiliśmy pięć pytań, na które, naszym zdaniem, trzeba przede wszystkim odpowiedzieć, badając aferę hazardową. Od tego dnia na temat całej sprawy napisano setki stron, wypowiedziano tysiące słów. Mamy za sobą konferencje prasowe, serię dymisji w rządzie i ostrą debatę w Sejmie. Czy to zbliżyło nas do odpowiedzi na trudne pytania?
http://blog.rp.pl/gociek/2009/ 10/08/ministrowie-odchodza- ale-trudne-pytania-wciaz- pozostaja

Jarosław S. pseudonim "Masa", były gangster z Pruszkowa, a obecnie świadek koronny mówi: Lata 90, to były nienormalne czasy, ale ludzi z tamtego okresu pozamykali już nawet na 25 lat. Teraz znów zaczyna się robić lepiej dla świata gangsterskiego, ponieważ policja zaczęło odpuszczać, głównie ze względu na oszczędności - dodaje. - Na policji nie powinno się oszczędzać - radzi. Rozmowa miała miejsce w październiku 2009, po 2 latach rządów Donalda Tuska.
Dzięki PO gangsterom żyje się lepiej?
http://www.tvn24.pl/-2, 1622628,0,1,masa-po-komisji- niewielu-politykow-zostaloby- na-rynku,wiadomosc.html

Prezes PiS: nie mamy już do czynienia z kryzysem w PO, ale z kryzysem państwa. Odwołanie szefa CBA jest chęcią uniknięcia kolejnych kompromitacji, bo nie wiadomo ile jeszcze jest tych afer.
Złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa CBA to objaw frontu kłamstwa, za którym kryje się szok i rozpacz.
http://wiadomosci.wp.pl/kat, 1342,title,J.-Kaczynski-afera- stoczniowa-wieksza-niz- hazardowa,wid,11581987, wiadomosc.html

Trzy lata temu rozmawiałem z jednym z szefów TVN 24. "Wiesz, ile razy mamy czerwony pasek i nagłówek "Afera" lub "Kryzys", to nam oglądalność skacze trzykrotnie! Dlatego musimy podkręcać afery PiS-u przyznawał z uśmiechem, a ja mu wierzyłem: prywatna telewizja, oglądalność święta rzecz. I patrzcie państwo jaka odmiana! Teraz z tydzień się wahali, czy dać jakiś pasek, ikonkę, znaczek, a jak dali, to nieśmiało, skromniutko, na chwilkę. Widocznie oglądalność mają już taką, że widzów trzeba kłonicą od telewizora odganiać, bo im się słupki w rankingach nie mieszczą.
http://blog.rp.pl/mazurek/ 2009/10/08/krotki-kurs- pisania-afer

Próba odwołania Mariusza Kamińskiego to jest w istocie przyznanie się do winy Donalda Tuska i całej PO. Do tego odwołania nie ma żadnych podstaw prawnych - podkreślił prezes PiS. Dodał, że ustawa o CBA mówi wyraźnie, że szef Biura może stracić stanowisko w wyniku prawomocnego wyroku sądu.
- Postawienie zarzutów w żadnym wypadku taką przesłanką nie jest.
http://wiadomosci.wp.pl/kat, 113994,title,J-Kaczynski-Tusk- probuje-rozpaczliwie-sie- bronic,wid,11574567,wiadomosc. html

Decyzje Donalda Tuska podjęte w środę 7 października, po odsączeniu retoryki i chłodnej analizie, wyglądają na kpinę z obywateli.
http://wiadomosci.wp.pl/kat, 113994,title,Tusk-i- Komorowski-probuja-zrobic-z- Polakow-idiotow,wid,11576492, wiadomosc.html

Minister Czuma (PO) w Radiu ZET porównał "Rzeczpospolitą" do gadzinówki z nazistowskich Niemczech, dziennika propagandowego Adolfa Hitlera. Rafał Ziemkiewicz: Nie jest do pomyślenia, aby w cywilizowanym kraju, respektującym standardy demokracji, szanujący się polityk pozwolił sobie ubliżać zarazem opozycyjnej partii i niezależnej gazecie, porównując ją do hitlerowskiej NSDAP i jej oficjalnego organu prasowego.
http://www.dziennik.pl/ polityka/article451429/ Rzeczpospolita_nazistowska_ gadzinowka_.html

Monika Olejnik kłamie i manipuluje? Analiza jej wywiadu w Radiu Zet z posłem Prawa i Sprawiedliwości Arkadiuszem Mularczykiem.
http://filipstankiewicz. salon24.pl/130152,monika- olejnik-klamie-i-manipuluje- analiza-jej-wywiadu-w-zetce

Polska udzieli pomocy finansowej Islandii w wysokości 630 milionów złotych. Tymczasem nasz kraj zbliża się do poziomu dopuszczalnego zadłużenia. To wygląda na ciężką lekkomyślność rządu Tuska.
http://www.niezalezna.pl/ article/show/id/25901

Podczas zakończonych kilka dni temu manewrów ZAPAD 2009 Rosjanie i Białorusini ćwiczyli likwidację polskich wojsk. A podobno za rządów Tuska wzajemne stosunki uległy poprawie. To chyba jednak były plotki.
http://fakty.interia.pl/swiat/ news/rosjanie-cwiczyli- likwidacje-polskich-wojsk, 1377576

Lista zarzutów pod adresem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (PO) jest długa: utrudnianie działań zasłużonemu Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, nagła odmowa sfinansowania budowy pomnika ku czci zamordowanych przez Niemców 60 tysięcy Polaków na Pomorzu, problemy Poczty Polskiej w Gdańsku, pozostawienie w zapomnieniu słynnego miejsca kaźni Victoria Schule, brak stałej ekspozycji pokazującej męczeństwo Polonii Wolnego Miasta Gdańska, odmowa zamiany w izbę narodowej pamięci niedawno odkrytych lochów więzienia przy ulicy Kurkowej - miejsca torturowania i mordów ,,żołnierzy wyklętych" i niepodległościowej opozycji.
Czy Pan Adamowicz jest patriotą?
http://gazetaprawdy.salon24. pl/126984,westerplatte-1939- prawdziwa-historia

Spis kilkudziesięciu afer i zaniedbań koalicji PO-PSL i rządu Donalda Tuska
http://tekstowisko.com/ radiopl/60343.html

Z przymrużeniem oka:

Zamieszki po meczu w Rumunii. Interweniują oddziały specjalne, jeden z funkcjonariuszy upada w trakcie biegu, drugi gubi broń, którą podaje mu
jeden z gapiów (ok. 2 min 30 sek). Mam nadzieję, że polskie służby tego typu są bardziej profesjonalne.
http://www.youtube.com/watch? v=_kq4Am8WFW8&feature=player_ embedded

Świetne przeróbki plakatów wyborczych PO. Obiektywnie - mojej żonie też się spodobały.
http://harcerz.salon24.pl/ 128998,plakaty-wyborcze- platformy

Serdecznie Pozdrawiam

Filip Stankiewicz

Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.