Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI JRZY JACHNIK STOWARZYSZENIE PRZECIW BEZPRAWIU Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu - Państwo prawa czy bezprawia? Jerzy Jachnik.

Nie ma prawa bez państwa i państwa bez prawa. Nie ma sprawiedliwości bez prawa i nie ma prawa bez sprawiedliwości. A jak jest ? Pragnę zabrać głos w zainicjowanej przez Super – Nową dyskusji w imieniu osób poszkodowanych przez Prokuraturę i Sądy RP. Najczęściej są to ludzie niezamożni, nie posiadający wiedzy prawniczej i nie mający pieniędzy na nazbyt drogich adwokatów, którzy wbrew własnej woli znaleźli się w trybach Prokuratury, Sądów i ZUS. Byli też w znaczącej większości wyborcami PiS.

Czy zatem Min. Z. Ziobro spełnił ich marzenia o istnieniu prawa i sprawiedliwości ?
Wg. Rzeczpospolitej z 2.09.2005 r. najbardziej skorumpowani byli politycy a na trzecim miejscu sądy i prokuratury, zaś wg raportu Transparency International: „ Polacy czują się coraz bardziej zagrożeni łapownictwem.... zaś uzyskany przez RP wskaźnik zbliża nas powoli w korupcji do poziomu krajów Trzeciego Świata”. Wskaźnik ten uległ dalszemu pogorszeniu w 2006 r. Wg. Gazety Prawnej z 3.12.2006 r. 79% Polaków uważa, że RP nie jest państwem prawa.

Czy więc w 2007 r. RP zrobiła jakieś postępy ? Niestety z obserwacji problemów z którymi borykają się normalni ludzie wtłoczeni w tryby machiny prokuratorsko-sądowe żadnej poprawy nie widać. Do Stowarzyszenie przez okres 1,5 roku przyszło ze swoimi problemami przeszło 1000 osób z Bielska-Białej i okolic. Wszyscy oni są bezradni i czują się oszukani.
Prokuratury śląskie, są bowiem oczkiem w głowie Pana Ministra. To tutaj kieruje się najpoważniejsze śledztwa RP. Nagle śląscy prokuratorzy są najbardziej obiektywnymi, kompetentnymi i niezależnymi ludźmi. Obsadzają wszystkie instytucje ścigania w RP. A to przecież tutaj na Śląsku przez wiele lat dowodził Prokuraturą Apelacyjną Jerzy Hopp, to tutaj od wielu lat była mafia węglowa, stalowa i inne. To tutaj został kradziony największy majątek narodowy. Czyż by obecni szefowie CBA, ABW byli prokuratorzy katowiccy o tym nie wiedzieli ? Czy coś w tych sprawach w trakcie pracy na Śląsku zrobili ? Jedno jest pewne: na pewno milczeli. Czym zatem zasłużyli sobie na tak wielkie awanse ?
Każdy w RP wie, iż od przemian w RP prokuratorzy zawsze byli dyspozycyjni a ci nieliczni mający twardy kręgosłup byli i są przez swoich przełożonych niszczeni.
Jak to się dzieje, że obecnie na Śląsku i Podbeskidziu może pracować prokurator, który po pijanemu zabił samochodem człowieka a Min. Z. Ziobro mówi: pijak i zabójca nie może być prokuratorem” – co zrobił w tej sprawie: nic !!!

Jak to się dzieje, że Prokuratura w Bielsku-Białej a obecnie w Częstochowie od 6 lat ochrania przestępstwo dyrektora banku, który tworzył i tworzy fałszywe dowody oskarżenia, w obronie wielomilionowego oszusta a prokuratura udaje, że nadal nic nie widzi? Nawet postanowiła zniszczyć uczciwego prokuratora. Tak zaciekle broni wielomilionowego oszusta i korupcję bankową.

Jak to się dzieje, że Prokuratura w Bielsku od 2000 r. ochraniała i ochrania przestępstwa korupcyjnego wyłudzania wielu milionów zł., które osiągnęły wartość prawie 30.000.000 zł. Kto odpowie z Prokuratury za to, że jej zaniechanie ścigania i akt oskarżenia byłego właściciela spółki Jan & Berg jest na połowę wyłudzonej kwoty. Dlaczego prokuratura naraziła na straty 200 podmiotów gospodarczych ?

Kto doprowadził do fikcyjnego oskarżenia kierowcy karetki pogotowia ratunkowego jadącej na sygnale o rzekome sprawstwo tragicznego w skutkach wypadku, a sprawcą faktycznym był nietrzeźwy kierowcą innego pojazdu, a fakt nietrzeźwości przez 5 lat jest ukrywany.
Kto z Prokuratury doprowadził do przedawnienia sprawy odpowiedzialności karnej przedawnienia przestępstwa zorganizowanej grupy wyłudzającej kredyty ?
Dlaczego Prokuratura ignorowała zawiadomienie matki, która jest opiekunem prawnym dziecka, iż zostało ono bezprawnie zabrane na drugi koniec Polski.
Dlaczego Prokuratura ignoruje prześladowanie biednego człowieka przez jego brata – ochroniarza pomimo, że posiada on już wyrok karny w zawieszeniu za znęcanie nad bratem
To nie jedyne grzechy Prokuratury. Niestety jak widać prokurator to jedyny funkcjonariusz, którego imunitet sprawia, iż jest jedyną osobą w RP nie mającą obowiązku reagować na przestępstwo.
Jeśli zawiadamiającym jest osoba bez układów to wbrew oczywistym dowodom, prokuratury umarzają lub odmawiają wszczęcia postępowania karnego. Oddala się oczywiste wnioski dowodowe stron procesowych a art. 330 kpk posiada taką treść, iż w wyniku orzeczeniu Sądu Najwyższego z woli prokuratury każdą sprawę można przedawnić.
Ostatnio w Bielsku-Białej po zapowiedziach prasowych Prokurator Okręgowej o istnieniu grupy sędziów i prokuratorów skorumpowanych, którzy to mają mieć do końca roku przedstawione zarzuty sędziowie znaleźli się pod taką presją, iż o obiektywnym orzekaniu mowy być nie może. Sądy karne w Bielsku-Białej jak potulne baranki wykonują żądania Prokuratury. Całkowicie zapomniano, że prokurator to tylko strona procesowa, który przestępstwo ma udowodnić a nie preparować, co wielokrotnie ma miejsce.
Obecne czasy sali sądowej przypominają lata pięćdziesiąte, kiedy to prokurator wydawał sędziom polecenia.

Czy coś jednak zmieniło się w bielskich sądach. W zakresie władzy zwierzchniej na pewno wiele. Mamy na poziomie Prezesa Sądu Okręgowego oraz Prezesa i v-ce Prezes Sądu Rejonowego. Uruchomiono w Sądzie Okręgowym przyzwoity punkt informacyjny.
Są życzliwi, kulturalni i grzeczni. Niestety niewiele w trybie skargowym mogą dla obywatela zrobić. Nie pozwala im na to polskie prawo.
Zaś sędziowie wydziałów karnych, cywilnych Sądu Rejonowego i Okręgowego a w szczególności grodzkiego w znaczącej części nadal są aroganccy, nie znający procedury, nie czytający akt i dyspozycyjni. Pomagają im śpiący i dorabiający do emerytur a nie współ-orzekający ławnicy.

Jak ognia boją się i regularnie odmawiają wniosków uczestników o nagrywanie, a także uczestnictwa w postępowaniach organizacji społecznych, choć ustawy takie uprawnienia stronom dają.
Nagminnie protokoły nie odpowiadają treści przebiegu rozpraw a nawet są fałszowane. Brak pytań w protokołach to reguła sali sadowej we wszystkich protokołach rozpraw a także prokuratorskich przesłuchań.
Do likwidacji patologii sędziów nie potrzeba jednak iście stalinowskich 24 godzinnych sądów bez prawa do obrony. Wystarczy przyznać prawo do obligatoryjnego nagrywania rozpraw jeśli taki wniosek złoży strona procesowa aby ustalić, czy proces prowadzony jest obiektywnie. Także należy wszczynać rzeczywiście a nie teoretycznie postępowania dyscyplinarne sędzim orzekającym wbrew ustawie i piszący kompromitujące wbrew stanowi faktycznemu uzasadnienia swoich wyroków.
Nagrywanie Min. Z. Zibro zapowiedział publicznie, ale tylko publicznie.

Najgorzej jest w Sądzie Apelacyjnym. Tam uprawnienia strony to czysta teoria. Protokoły to fikcja. To istne i bezkarne ale niezawisłe bizancjum. Czy może być jednak inaczej jeśli współmałżonek Prezesa Sądu Apelacyjnego jest oskarżonym w procesie karnym. Czy niezawisłość orzekania może zapewnić jakikolwiek Sąd, w którym prezesem jest sędzia a jej mąż szefem ABW w tej samej miejscowości.
Nie zarzucając nic małżeństwom jest to z pewnością sytuacja niezdrowa.
Chory jest system skargowy RP. I tak 5.10.2006 r. media całej RP piszą o gangu sędziowsko-prokuratorsko - biznesowym. Do dzisiaj ten faktyczny gang nikt z prokuratury nie tknął. Ściga się płotki, ostentacyjnie aresztuje, choć wielkość przestępstwa i dowody w sprawie są mocno dyskusyjne przynajmniej w jednej sprawie.
Zaś biuro skarg Ministra Sprawiedliwości 15.11.2006 r. odpowiada Stowarzyszeniu, iż „ dokonane przez Ministerstwo ustalenia przeczą tezom Stowarzyszenia i wskazują na prawidłowe funkcjonowanie Sądu Rej. w Bielsku i zachowanie obiektywizmu w toku rozpoznawania zawisłych przed sądem spraw” Czy to żart ?
Minister Z. Ziobro jest jednak medialnie najbardziej skutecznym politykiem. Czy słusznie ?

Jerzy Jachnik
------------------------------------------------
Jerzy Jachnik ( 58 l) – Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu 43-300 Bielsko-Biała ul. Stojałowskiego 46/26, ( www.aferyibezprawie.org), więzień stanu wojennego za ukrywanie Przewodniczącego Solidarności P. Kosmowskiego i ofiara odwetu prokuratury oraz sądów III i IV za ściganie pijanego prokuratora, który zabił samochodem człowieka i nadal cały czas pracuje jako prokurator RP.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~VerciPL
30-09-2012 / 19:22
Witam Was wszystkich, Ruch Demokratyczny Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej jest ruchem społecznym mającym na celu poprawę jakości życia w Polsce. Obecnie dążymy do uformowania [ogólnonarodowej] partii pozbawionej wszelkich cech dotychczasowych ugrupowań politycznych, które dewastowały przez te wszystkie lata nasz Kraj. Jesteśmy dość młodym ruchem społecznym, który obecnie skupia w swoich szeregach ludzi uczciwych, odpowiedzialnych i oddanych sprawie, chcących przeciwstawić się złemu systemowi jaki obecnie jest stosowany w naszym Kraju. Szukamy odpowiedzialnych i zaangażowanych w sprawę ludzi, którzy bezinteresownie zaoferują swoją pomoc w dalszych poczynaniach naprawy naszej Ojczyzny. Jeśli jesteś taką osobą i czujesz się na siłach: www.ruch-demokratyczny.pl
~Bogumiłło
15-09-2012 / 13:34
A największym przestepca jest jewrej zdzisio raczkowski, do wora z nim
~jocho123
09-09-2012 / 15:12
TO jest państwo bezprawia gdyż Prokuratura i Sądy wynoszą ponad obowiązujące prawo administrację publiczną działając na szkodę obywateli czego doświadczyłem osobiście wielokrotnie i będę z tym walczył choć miał bym skończyć w kryminale .