Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

LIST OTWARTY POROZUMIENIA KUPIECKIEGO - Czy Prezydent Wrocławia powinien się wstydzić?

LIST OTWARTY

Czy Prezydent Wrocławia powinien się wstydzić?

Szanowny Panie Prezydencie

Pragnę Panu opisać wizytę przedstawicieli wrocławskiego środowiska kupieckiego w Jeleniej Górze, którą odbyliśmy na zaproszenie prezydenta tego miasta. Głównym powodem zaproszenia była propozycja, skierowana do tamtejszych kupców, dotycząca modernizacji i rozbudowy jeleniogórskich targowisk. Jakie zdumienie ogarnęło całą naszą delegację w momencie, kiedy Pan Prezydent Jeleniej Góry przedstawił projekt działań władz wspierający lokalnych przedsiębiorców. Zdumienie, którym pragnę się również z Panem podzielić. Otóż władze Jeleniej Góry pragną przekazać kupcom grunty w dzierżawę na 20 lat. Przez pierwsze 5 lat pobierać będą tylko 50% wynegocjowanej już teraz bazowej stawki czynszu. Władze zobowiązały się również, w ramach pomocy, pośredniczyć w pozyskiwaniu środków z Urzędu Pracy na tworzenie nowych miejsc pracy ( obecnie to około 19 tys. złotych dla każdego przedsiębiorcy spełniającego wymagania). Prezydent Jeleniej Góry uzasadniał, że to jedna z form działań miasta, która przyczyni się do rozwoju całego regionu i tworzenia nowych, tanich miejsc pracy. W jego opinii będzie to zapobiegało bezrobociu i umożliwiało pozostałym mieszkańcom kupowanie towarów świeżych, przede wszystkim wyprodukowanych przez lokalnych przedsiębiorców i różniących się od oferty innych galerii czy sklepów wielkopowierzchniowych. Jedyne warunki władz to utworzenie spółki kupieckiej, z którą zostanie zawarta umowa i rozpoczęcie inwestycji nie później niż po 3 latach od momentu jej podpisania, a także zakończenie tej inwestycji nie później, niż po 5 latach. W związku z powyższym, pragnę Pana zapytać, nie tylko jako przewodniczący Porozumienia Kupieckiego - największej obecnie organizacji wrocławskich mikroprzedsiębiorców, nie tylko jako przewodniczący Wrocławskiej Rady Małych i Średnich Przedsiębiorstw, nie tylko jako przewodniczący Rady przy Komisji Stabilizacji i Rozwoju MiŚP Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, ale również jako rodowity Wrocławianin:

- Jak to możliwe, że w jednym kraju, jednym województwie, w oparciu o te same przepisy prawa, stosuje się tak skrajnie różniące się podejście w kwestii pomocy mieszkańcom swoich miast?

- Dlaczego mieszkańcy Jeleniej Góry mogą cieszyć się szacunkiem ze strony swoich władz, a Wrocławianie od lat doświadczają tylko upokorzeń, czego doskonałym przykładem z ostatnich dni jest sprawa pilotażowego projektu budowy Pasażu Kupieckiego przy ul. Litewskiej? Jest to sprawa, w której zamiast pomocy, Pańscy urzędnicy nieudolnie próbują kłamać, aby nie zastosować przepisów Uchwały, która gwarantuje przedsiębiorcom pomoc publiczną . Przyparci do muru całą winę przypisują Panu, tak jak to zrobił ostatnio Wiceprezydent Adamski na posiedzeniu Komisji Inicjatyw Gospodarczych.

-Dlaczego kierowany przez Pana Urząd całą energię skupia na torpedowaniu wszelkich inicjatyw społecznych, organizowaniu przetargu na bezprzetargowe formy wsparcia, co w efekcie ma doprowadzić do skłócenia naszego środowiska, o czym Państwo dobrze wiecie.

- Czy nie nadszedł już czas , żeby postąpił Pan jak prawdziwy mężczyzna i stanął do publicznej debaty w tak ważnych sprawach społeczno-gospodarczych i wyartykułował dlaczego za punkt honoru stawia sobie zwalczanie wrocławian chcących inwestować i rozwijać się w swoim rodzinnym mieście.

- Dlaczego, starając się o fotel prezydenta w 2002 roku, podpisał się Pan własnoręcznie pod deklaracją wsparcia mikroprzedsiębiorczości i nie dotrzymał Pan słowa?

Liczę, że w końcu odpowie Pan osobiście i nie będzie się Pan zasłaniał, jak dotychczas, otaczającymi Pana urzędnikami, którzy, nie tylko w mojej ocenie, nie reprezentują merytorycznie poziomu do jakiego Wrocław słusznie aspiruje. Bo nawet kłamstwo jako narzędzie polityka wymaga pewnej wiedzy i wdzięku. Pana reprezentanci żadnej z tych cech nie posiadają, co uwidoczniło się na ostatnich posiedzeniach Komisji Inicjatyw Gospodarczych Rady Miasta Wrocławia.

Z należnym szacunkiem

Stanisław Sudoł

Przewodniczący Porozumienia Kupieckiego i Wrocławskiej Rady Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Autor Z.J.P.
04-04-2010 / 00:00
Zygmunt Jan Prusiński. Witam Świątecznie ! Do Krasnala informatyka: Ja tam występuję na www.ustka.pl jako PROSTAK... Polecam także Salon 24 jako KORESPONDENT WOJENNY... www.korespondentwojenny.salon24.pl