Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Handel żywym towarem - relacja z krajowego protestu ojców w Zakopanem z dnia 30.09.2009r

Dzieci powinny mieć opiekę matek i ojców Fot. Rafał Gratkowski- Polityka tzw. rodzinna to nic innego jak handel żywym towarem - twierdzą głośno ojcowie, którzy zjechali do pod Giewont z całej Polski. Protestują przeciwko krzywdzącym wyrokom sądów rodzinnych. A okazją jest konferencja przedstawicieli tychże sądów, jaka odbywa się w Zakopanem.

- Sędziowie! Wyjdźcie do nas! Czego się boicie! - w huku bębnów, zgiełku trąbek i wyciu syren alarmowych ojcowie apelują w Zakopanem o uszanowanie ich praw do opieki nad własnymi dziećmi. A przy tym, do uznania praw dziecka, by żyć i wychowywać się we własnej rodzinie.

- Sędziowie! Czego się boicie!  Fot. Rafał Gratkowski

- Sędziowie! Czego się boicie!

Oplakatowana ul. Tetmajera w Zakopanem Fot. Rafał Gratkowski

Oplakatowana ul. Tetmajera w Zakopanem

Zdaniem pikietujących sądy rozbijają rodziny Fot. Rafał Gratkowski

Zdaniem pikietujących sądy rozbijają rodziny

Ojcowie z całej Polski protestują w Zakopanem Fot. Rafał Gratkowski

Ojcowie z całej Polski protestują w Zakopanem

- Są różne sytuacje życiowe. Jeśli dochodzi do separacji, to sądy przyznają opiekę nad dzieckiem matce. Ojciec albo dostaje wycinek czasu z tygodnia życia, albo nie dostaje nic. Walczymy wzorem ojców włoskich o prawo do opieki równoważnej, czyli naprzemiennej, wspólnej - tłumaczy Krzysztof Chojnacki, ojciec trójki dzieci. Prowadzi stronę internetową www.opiekarownowazna.pl gdzie tłumaczy zasady najlepszej formy opieki nad dzieckiem, które w wyniku zdarzeń losowych ma rozbitą rodzinę.

- Jeśli sądy nie dają nam żadnych szans na widzenie z dzieckiem, na spędzanie z nim tej samej ilości czasu, jaki spędza matka, to po kilku latach dziecko nie czuje więzi, często jest wychowywane przez zmieniających się konkubentów naszych byłych żon - dodają ojcowie. Do Zakopanego przyjechali z całego kraju. Są zrzeszeni w szeregu organizacji, takich jak Inicjatywa Społeczna Rodziny Pomorza, Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Prokuratur, Sądów, ZUS.

- Dużo mówi się o parytetach dla kobiet w życiu publicznym, w polityce. A co z sądami rodzinnymi? To sędziny stanowią 86-90 proc. składów sędziowskich. Dlatego popierają zawsze jedną stronę sporu. Ojciec, który idzie do sądu rodzinnego po raz pierwszy i ma nadzieję na sprawiedliwość, szybko zostaje doprowadzony do rzeczywistości. Dlatego postulujemy przesunięcie spraw o przyznawaniu praw do opieki z sądów rodzinnych do sądów cywilnych - podkreśla Waldemar Kalinowski z Inicjatywy Społecznej Rodziny Pomorza.

Rafał Gratkowski

Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.