Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 17-11-2013

NIEZŁOMNI PROTESTUJĄ 11 listopad - Wojskowy Sąd Okręgowy Warszawa  ul. NOWOWIEJSKA 28   

WYJAZD  NA  PONIEDZIAŁKOWY  PROTEST   NIEZŁOMNYCH

samochodami:

z Katowic  (kieruje Zygmunt Miernik) 

z  Krakowa (Janusz Fatyga)

z Łodzi (po piątkowym spotkaniu Niezłomnych i Stowarzyszenia III Konspiracji) 

jedzie ekipa.

Oczywiście liczymy na Warszawę i patriotów  z Mazowsza (Płock, Siedlce, Radom) oraz osoby indywidualne (PKP i autostopem). 

Prosimy o zgłoszenie się chętnych na wyjazd - telefonicznie na mój nr 601646080.  Film   http://www.youtube.com/ watch?v=0p9IWOzN3qQ 

Prosimy każdego o szukanie ochotników na wyjazd, sponsorów i wsparcie informacyjne oraz pomysły (na plakaty, banery, tort, "srebrniki", formy protestu itp.) 

Zbieramy się: 18 listopada (poniedziałek)  -  godz. 11.00  Wojskowy Sąd Okręgowy Warszawa  ul. NOWOWIEJSKA 28    /blisko Dworca Centralnego PKP od Al.Niepodległości/        nastepnie spotkanie w naszym biurze na Al. Solidarności. 

Protest wobec sądowej ochrony zbrodniarzy komunistycznych to zwyczajna powinność wobec Polski i ofiar komunistycznego reżimu ! 

Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych

NIEZŁOMNI

Adam Słomka 

http://niezlomni.net/

------------------------------ ------------------------------ ----------------------

Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie  chce zawiesić postępowanie w procesie gen. Henryka K.,  dyspozycyjnego sędziego  i naczelnego prokuratora wojskowego PRL , oskarżonego o zbrodnie komunistyczne, ". 

Medyczny unik gen. Henryka K. oskarżonego o zbrodnie komunistyczne 

Piątek, 15 listopada 2013

Biegły wyklucza udział w procesie gen. Henryka K., byłego naczelnego prokuratora wojskowego oskarżonego o zbrodnie komunistyczne.

– W zakresie opinii onkologicznej biegły onkolog nie wykluczył udziału pana K. w procesie, natomiast biegły kardiolog kategorycznie się sprzeciwił prowadzeniu rozprawy z uwagi na fakt, że to może skutkować nawet zejściem śmiertelnym pana K. – mówi ppłk Tomasz Krajewski, rzecznik Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie.

Oznacza to, że sąd może zawiesić proces, w trakcie którego odbyła się zaledwie jedna rozprawa we wrześniu. – Przy tego typu opinii można się spodziewać zawieszenia – uważa Krajewski. – Na 18 listopada jest wyznaczone posiedzenie w przedmiocie zawieszenia tego postępowania przed sądem garnizonowym – dodaje.

– Sąd nie ma pola manewru, o ile rzetelność i miarodajność zaświadczeń lekarskich nie budzi wątpliwości – podkreśla mec. Piotr Andrzejewski, który był pełnomocnikiem m.in. w procesie Grudnia ’70.

Prawnik jest zdania, że należy dążyć do tego, żeby jednak prowadzić tego typu procesy i nie umarzać spraw. – Stoję na stanowisku, że w pierwszym rzędzie powinny być dokumentowane stany faktyczne wskazujące na popełnienie takich przestępstw jak zbrodnie komunistyczne. Kwestia odpowiedzialności personalnej pozostaje sprawą otwartą do oceny dla sądu – uważa sędzia Trybunału Stanu, były senator.

– Rozliczenie zbrodni komunistycznych jest ciągle stojącym przed nami zadaniem. System prawa daje do tego instrumenty. Problem tkwi w woli rozwiązywania tych spraw – dodaje nasz rozmówca. Jednocześnie wskazuje na pewną nierówność praw oskarżonych i pokrzywdzonych, czego nie uregulowano skutecznie w III Rzeczypospolitej.

Druga krzywda

– Prawo do rzetelnego procesu dotyczy zarówno oskarżonych, jak i pokrzywdzonych. Prawa pokrzywdzonych dotkniętych zbrodniami komunistycznymi nie są należycie realizowane – uważa Andrzejewski. Jak dodaje, przestępstwa z okresu funkcjonowania systemu komunistycznego bardzo często nie są traktowane jako zbrodnie komunistyczne (uznawane za przedawnione). – W ten sposób ofiary są pozbawiane instrumentów prowadzących do uzyskania wyroku w rzetelnym procesie – podkreśla adwokat.

Prawnicy już od dawna postulują wprowadzenie takich rozwiązań, które umożliwiłyby osądzenie zbrodniarzy komunistycznych zasłaniających się zaświadczeniami lekarskimi. Sztandarowym przykładem jest gen. Czesław Kiszczak, uznany za niezdolnego do procesu, a wypoczywający na działce i z uśmiechem na ustach robiący zakupy na targu, czy gen. Wojciech Jaruzelski przemawiający czterdzieści minut na swoich urodzinach.

Na procesie u kolegi

Co ciekawe, Henryk K. nie stawił się miesiąc temu na własny proces, ale w październiku przyszedł jako świadek na proces kolegi byłego prokuratora komunistycznego Mariana R. Zeznawał bez wyraźniejszych problemów przez kilkadziesiąt minut w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Można np. wzorem rozwiązań z procesu cywilnego wprowadzić kuratora dla oskarżonego czy też szerzej – korzystać z możliwości przesłuchania oskarżonego przez sędziego u niego w domu. Należałoby także rozszerzyć możliwość prowadzenia procesu bez udziału oskarżonego. W obecnym stanie prawnym może się on na to nie zgodzić, ale bez problemu czuwaniem nad respektowaniem jego praw na procesie może zająć się obrońca lub nawet sztab obrońców, jak w procesach Jaruzelskiego czy Kiszczaka.

Pion śledczy IPN, który skierował akt oskarżenia wobec byłego komunistycznego sędziego, zwraca uwagę, że podczas śledztwa mężczyzna nie podnosił kwestii zdrowotnych. – Jeśli chodzi o osobę generała K., prokurator na etapie śledztwa nie miał żadnych perturbacji z zapewnieniem obecności do czynności procesowych – podkreśla p.o. naczelnik warszawskiego pionu śledczego prok. Marcin Gołębiewicz. – Henryk K. stawił się w prokuraturze, nie było też żadnych innych przeciwwskazań do skierowania sprawy do sądu, także w kwestii stanu zdrowia oskarżonego – dodaje.

Kwestie zdrowotne podniósł dopiero obrońca Henryka K. na pierwszej rozprawie. Dlatego sąd postanowił zlecić sporządzenie dwóch opinii biegłych – onkologicznej i kardiologicznej. Według obrony, były stalinowski sędzia ma arytmię i chorobę nowotworową.

Zenon Baranowski

http://www.naszdziennik.pl/ polska-kraj/59600,medyczny- unik.html

"Nasz Dziennik": medyczny unik gen. Henryka K. oskarżonego o zbrodnie komunistyczne

 PAP, Nasz Dziennik | dodane 15 XI 2013-11-15

Za kilka dni Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie najprawdopodobniej zawiesi postępowanie w procesie gen. Henryka K., byłego naczelnego prokuratora wojskowego, oskarżonego o zbrodnie komunistyczne, informuje "Nasz Dziennik". Prawnicy postulują: wprowadzić możliwość sądzenia zbrodniarzy komunistycznych zasłaniających się zaświadczeniami lekarskimi. 

Będzie to efekt opinii biegłego kardiologa, który kategorycznie sprzeciwił się prowadzeniu rozprawy z uwagi na fakt, że może to skutkować nawet śmiercią oskarżonego. - Sąd nie ma pola manewru, o ile rzetelność i miarodajność zaświadczeń lekarskich nie budzi wątpliwości, wyjaśnia gazecie adw. Piotr Andrzejewski, który był pełnomocnikiem m.in. w procesie Grudnia '70.

Co ciekawe prokuratura na etapie śledztwa nie miała żadnych perturbacji z zapewnieniem obecności Henryka K. do czynności procesowych. Generał zaczął być chory dopiero kiedy sprawa trafiła do sądu. 

Dolegliwości nie przeszkodziły mu także stawić się w październiku w charakterze świadka na procesie kolegi, byłego prokuratora komunistycznego Mariana R. Przez kilkadziesiąt minut zeznawał bez wyraźniejszych problemów w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Warszawie. 

Prawnicy już od dawna postulują wprowadzenie takich rozwiązań, które umożliwiłyby osądzenie zbrodniarzy komunistycznych zasłaniających się zaświadczeniami lekarskimi. Według nich należałoby rozszerzyć możliwość prowadzenia procesu bez udziału oskarżonego. 
http://wiadomosci.wp.pl/kat, 1342,title,Nasz-Dziennik- medyczny-unik-gen-Henryka-K- oskarzonego-o-zbrodnie- komunistyczne,

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Mthokozisi
24-12-2014 / 03:50
I really appecriate" rel="nofollow">ifdmufmv.com">appecriate free, succinct, reliable data like this.
~Eric
20-12-2014 / 10:06
Your story was really inirvmatfoe, thanks!
~pietia goras
23-12-2013 / 12:06
*** NAZIZM po POLSKU (Bezprawie + Siła) > Polska klasyka ... brak prawno-kryminalistycznego rozpoznania sprawy ... PROFILAKTYKA w kierunku ŁAMANIA RACJI STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski połączone z ŁAMANIEM Praw Człowieka ... Wydarzenia na SZKODĘ wójta UG Nozdrzca p. Antoni GROMALA stanowią wydarzenia o charakterze polityczno-kryminalnym ... wójtowi konkurencja .... ZGOTOWAŁA NIEpospolitą PROWOKACJĘ ... *** Komu zależało na utrąceniu wójta ?! na to pytanie winni odpowiedzieć kolesie TOMKA z CBA ... a prokuratura i prokuratorzy ... kury im macać TOGOWYM PARANOIKOM ... siedzą w koncie chleją wódę (PPR Jerzy SEJCHTA - PR Szczecinek - Szef ... PPR Liliana Czuchryta - PR Koszalin) trzepią proncie ... zdegenerowani i zdemoralizowani posiadaniem w "DAROWIŹNIE" Immunitetów & NIEzawisłości >> do potęgi n-tej ... pozbawieni logiki rozumowania, zasad etyczno-moralnych ... zlasowane mózgi od wódy ... pospolita kupa gnoju ... ale za to czyn ... NIE zabroniony (prokurator) .... społecznie -znikoma szkodliwość (sędzia) ... ale zaistniał !! na przesłankach KORUPCJI w trybie art. 231 kk w zw. INNE > patrz : uchwała Sądu Najwyższego Znamiona KORUPCJI: czyny zdefiniowane w art. 231 kk: z 24 stycznia 2013 r., sygn. akt I KZP 24/12. CURIOZUM stanowią działania CBA >>> raptem w roku 2012 agenci CBA ujawnili i sformalizowali na terytorium Rzeczpospolitej Polski raptem aż ... cztery przypadki KORUPCJI ... LULJA PICERA ... "0" no cóż ... zabrakło TOMKA ... ten TO potrafił ... NIE chciał ale musiał ... na całego wpadł w SEJMIE ... bo się przejęzyczył ... NEMO est SUPRA Leges ...
~rick
18-12-2013 / 00:20
*** Czy na pewno prawo stalinowskie ?! BEZPRAWIE + Siła = N A Z I Z M ... w Koszalinie N A Z I Z M przejawia się wykładnią bełkotu TOGOWEJ dziczy magistrów prawa szumnie zwących się prokuratorami i sędziami ...wg promotora SSR Małgorzata WIŚNIEWSKA (aktualnie Prezes Sądu Rejonowego w Koszalinie) ... głoszącej do OFIAR PRZEMOCY **Jerzego Bylickiego >> nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin) z objawami schizofrenii maniakalnej & seksualnego zboczeńca (zoo i pedofil ..) KONFABULACJE insynuacji urojeń własnych .... Wiśniewska głosiła w swych publikacjach procesowego awanturnictwa cit. " ... kurator, prokurator, sędzia może mówić , robić i pisać co chce ..." czyli STANDARDOWE widzimisię TOGOWEJ HOŁOTY uzbrojonej w IMMUNITETY ... HOŁOTY pozbawionej zasad etyczno-moralnych oraz logiki rozumowania ... PREFERUJĄCEJ procesową ślizgawkę , fałszowanie protokółów sądowych niszczenie materiału dowodowego ... lecz NIE dowodzenie i dochodzenie prawdy materialnej metodami prawno kryminalistycznymi ... Podstawę TAKTYKI i STRATEGII postępowania procesowego wg takiej filozofii TOGOWCÓW stanowi ich NIEpoczytalność umysłowa - TOGOWI PARANOICY ... wynikająca z posiadania schizofrenii maniakalnej jednostki chorobowej zakłócającej funkcjonowanie sfery świadomościowej w przekonaniu utożsamiania się TOGOWCÓW w osobniczych KATEGORIACH jako właściwościach NADLUDZI w trybie NAZISTOWSKIEJ doktryny ... "GOTT mit uns" TOGOWA HOŁOTA ... zdemoralizowana dzicz magistrów prawa ... nadętych jak HIMALAJE gówniarzy ... zgraja niepoczytalnych umysłowo - paranoików ... ubzdurała sobie, że będą bez końca ... w nieskończoność poniewierać, szastać ludzkim życiem , Godnością i Honorem ... będą bezkarni ... a posady, które służbowo obsadzają ... funkcjonując jako prywatny biznes pod państwowym szyldem w resorcie sprawiedliwości ... pecunio non olet ... i TAK pod Szyldem Wolnej, Niepodległej i Demokratycznej Rzeczpospolitej Polski odbywają się pospolite przestępstwa kryminalne, grabież i MORDOWANIE Obywateli ZORGANIZOWANE w ciągłości przez urzędy, instytucje, organa ścigania i wymiar sprawiedliwości... pod osłoną pseudo patriotycznego bełkotu trybem HIPOKRYZJI Prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO ... cit. "Przezwyciężyliśmy ciężki czas ... podły czas ..." przy RÓWNOLEGŁYM wtórze bełkotu o "Zielonej Wyspie" i innych urojeniach insynuacji własnych kolesia po fachu ... kłamcy, oszusta, złodzieja i błazna imieniem : Donald TUSK, który zarządza przestępczością zorganizowaną państwowej administracji STRUKTUR państwowości RP ...
~Jan
19-11-2013 / 14:14
14 listopada 2013 r. Sąd Rejonowy Katowice Zachód w Katowicach - przewodniczy pan sędzia Łukasz Rusin - przystąpił do rozpoznania zażalenia M. Cysewskiego, redaktora pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V” na postanowienie prokuratury w sprawie III Kp 313/13 (1 DS 16/13). Posiedzenie zakończyło się szybko - M. Cysewski złożył wniosek o odsunięcie od sprawy wszystkich sędziów tego sądu z zasadniczych powodów moralnych - tylko ławy przysięgłych dają gwarancję niezależności sądu przekonującą dla stron RELACJA FILMOWA: www.youtube.com/watch?v=pJb2GgXRfUk
~obserwator
19-11-2013 / 14:13
listopada Sąd Rejonowy w Katowicach kontynuował rozpoznanie zażaleń na bezprawie milicji moskiewskiej w broniącej pomnika NKWD 10 lipca 10 lipca środowiska patriotyczne przystąpiły do nieudanej próby demontażu własnymi siłami pomnika NKWD w Katowicach na pl. Wolności. Policja zatrzymała kilka osób. Osoby te złożyły zażalenia na poczynania policji (dalsze informacje - zob. łącza poniżej). 7 listopada Sąd Rejonowy w Katowicach - przewodniczy pani sędzia Patrycja Łukasik-Swoboda - kontynuował rozpoznanie zażaleń (sygn. III Kp 636/13); zob. również relację z poprzedniej rozprawy z 18 września (www.youtube.com/watch?v=ZyZfEE-AUbU ). Tego dnia przesłuchano dwu świadków - funkcjonariuszy tajnej policji; sąd wykluczył filmowanie ich zeznań - nagranie dźwięku pojawi się tu później RELACJA FILMOWA: www.youtube.com/watch?&v=MVHcPsK1DXI Zobacz też: Relacja z rozprawy 18 września w tej samej sprawie: www.youtube.com/watch?v=ZyZfEE-AUbU Relacje z wydarzeń 10 lipca 2013 na pl. Wolności w Katowicach: naszeblogi.pl/39664-godzina-w-w-katowicach-wyrzucamy-sowietow naszeblogi.pl/39670-zygmunt-miernik-pobity-przez-policje-rosyjska-zd naszeblogi.pl/39706-godzina-w-w-katowicach-dodatkowe-filmy naszeblogi.pl/39881-z-kilofem-na-ruski-pomnik-godzina-w-w-katowicach Zażalenie Z. Miernika na poczynania policji 10 lipca 2013: naszeblogi.pl/39794-zazalenie-miernika-tortowego-na-zatrzymanie-pod-